Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Četri veidi kā piesaistīt veiksmi. Psihologu ieteikumi 19.04.2024 09:32

Pozitīvā psiholoģija apgalvo: veiksmi var piesaistīt. Taču kā izdarīt, lai mums biežāk veiktos? Skaidro psihologs un grāmatas "Uzslava veiksmei" autors Filips Gabijē (Philippe Gabilliet).

12 nosacījumi, lai introverts cilvēks justos laimīgs 16.04.2024 09:01

Nav viegli būt introvertam ekstravertā pasaulē. Rakstniece Džena Grannemane, grāmatas “Introvertu slepenās dzīves” autore dod iespēju labāk iepazīt šos cilvēkus un saprast, kas padara viņus laimīgus.

29 manipulāciju veidi, kurus cilvēki izmanto sarakstē 02.04.2024 08:51

Manipulācija rakstveida saziņā var būt ne mazāk sāpīga kā klātienes sarunā. Kā atpazīt “tekstu ļaundaru” tipiskos paņēmienus un neļauties viņu spēlēm? Psiholoģe un ģimenes konfliktu situāciju eksperte Kristīne Hamonda (Christine Hammond) ir pārliecināta, ka šīs zināšanas apbruņo upuri un atbruņo agresoru.

Sarunāties ar sevi ir vērtīgi 25.03.2024 21:41

Visticamāk, tev ir gadījies runāt ar sevi - domās vai pat skaļi. Daži to dara regulāri un tas viņiem palīdz, bet citiem rodas jautājums - vai tas ir normāli. Vai tas varētu būt noderīgi? Vai, gluži pretēji, radīt kādu kaitējumu?

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas? 02.03.2024 22:33

Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk. Šādos gadījumos ir svarīgi nevis pakļauties sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem un aizspriedumiem pret cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām, bet iegūt informāciju, izglītoties un/vai vērsties pēc padoma pie speciālista, lai saprastu, kas tad īsti ir šī slimība, kā tā izpaužas un kā ir iespējams palīdzēt. Šādās situācijās pats svarīgākais ir nenovērsties no cilvēka, atbalstīt un būt blakus. Gan par to, kā reaģēt gadījumā, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas, gan par citiem ar šo saslimšanu saistītiem jautājumiem atbildes sniedz psihiatrs Jānis Bušs.

12 aksiomas, kas palīdzēs saprast vīrieša un sievietes atšķirības 29.02.2024 22:17

Dažu ļoti svarīgu vīriešu un sieviešu psiholoģijas aspektu nepārzināšana rada neizpratni, apjukumu un kaitinošas kļūdas. Praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvā apskatīt dzimumu psiholoģijas svarīgākos momentus. Tos var uzskatīt par aksiomām.

Pats kaitinošākais kaimiņš jeb – kas ir sūdzmaņi vai stukači? 29.02.2024 15:28

Viņi nav apmierināti ar to, ka tu taisi remontu un laiku, kad iznes atkritumus. Viņi rājas par to, ka tavs velosipēds novietots pie mājas ieejas. Sociālajos tīklos viņi sūdzas pat par kaķu fotogrāfijām. Viņi pavada tevi ar drūmu skatienu un, šķiet, pat ģērbšanās manierē meklē kaut ko, par ko apvainoties. Kas ir visi šie cilvēki un kāpēc viņi ir tādi?

6 iemesli, kāpēc vīrieši pazūd bez paskaidrojumiem 17.02.2024 22:09

Šķiršanās gandrīz vienmēr ir sāpīgs process. Taču, ja tevi pamet, nepaskaidrojot, kas noticis, ir īpaši grūti samierināties ar nezināmo. Moka ne tikai sāpes un aizvainojums, bet arī jautājumi, kas paliek neatbildēti. Kas varēja izprovocēt situāciju un kā ar to tikt galā?

Uzbudinošāko produktu TOP 6 vai spēcīgākie afrodiziaki sievietēm 16.02.2024 23:30

Patiesībā afrodiziaki sievietēm ir ļoti atšķirīgi no vīriešu afrodiziakiem, tieši tāpat kā seksuālās baudas centri abu dzimumu pārstāvjiem atšķiras. Visiem sen zināms, ka sievietēm seksuālās baudas centrs atrodas smadzenēs, savukārt vīriešiem- dzimumorgānos. Seksuālā apmierinātība sievietēm pirmām kārtām ir psiholoģisks process, tai pat laikā vīriešiem tas fizioloģisks process.

Kā pārvarēt stresu ar iztēles palīdzību 15.02.2024 11:04

Iedomājieties situāciju, ka jums jāsniedz prezentācija savai priekšniecībai, taču jūs vienkārši nekādi nespējat koncentrēties. Jūs nervozējat, uztraucaties, un, cenšoties atcerēties pirmos vārdus, atskāršat ka pilnīgi nekas nav palicis prātā. Un jo vairāk pūlaties atsaukt atmiņā stāstāmo, jo lielāks stress jūs pārņem! Un tā, jūs paņemat pārtraukumu, aizverat acis un cenšaties atcerēties savas iepriekšējās brīvdienas okeāna krastā. Jūs sadzirdat ritmiskas viļņu šalkas, sajūtat gaisa sāļo smaržu un saules staru siltumu uz savas ādas. Iztēlojoties šo ainu, jūs sākat lēnām atslābināties, sirds ritms un elpošana palēninās. Pēc dažām minūtēm atverot acis, sajūtat atvieglojumu, jūtat, ka pārvaldāt situāciju un vairs nav grūtību atcerēties prezentācijas ievadvārdus.

Īsts vīrietis – kāds viņš ir? 06.02.2024 23:07

Noskaidrojot, kāda ir cilvēka valdošā enerģija (materiālā, intelektuālā, seksuālā vai emocionālā), vīriešus un sievietes var iedalīt četros psihoenerģētiskos tipos. Partneri izvēlamies neapzināti pēc kopējās valdošās enerģijas principa vai tā, kā tās viena otru papildina. Praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvā testu, kas vīriešiem palīdzēs noteikt dominējošo enerģijas veidu.

Kas ir seksisms un kā to atpazīt? 28.01.2024 20:37

Protams, daudzi dzirdējuši šo vārdu, taču nav viegli precīzi definēt, ko tas nozīmē. Lapas psychologies.ru speciālisti apkopojuši sešus seksismam raksturīgus izteikumus, kurus sievietes dzird vai katru dienu un tie pazemina viņu pašnovērtējumu un kaitē psihei.

Fiziognomika. Ko izskats var pastāstīt par cilvēka raksturu 26.01.2024 19:50

Cilvēka rakstura aplūkošana visplašākajā šī vārda nozīmē (nejaukt raksturu ar likteni). Būtiski ir izprast ari fizionomiju, kas nozīmē visas ārējās cilvēka ķermeņa iezīmes, ieskaitot arī kustības. Būtisks ir viens nosacījums, ka šī ķermeņa kustība palīdz atklāt ko jaunu rakstura izpratnē.

Kādi cilvēki par savu mīluli parasti izvēlas kaķi 25.01.2024 10:10

Pastāv pilnīgi pamatots psihologu uzskats, ka cilvēkam ne bez iemesla patīk kāds konkrēts dzīvnieks. Un, izvēloties šo dzīvnieku par savu draugu un mājas mīluli, cilvēks pirmām kārtām vadās pēc sava rakstura, uzskatiem un savas personības psiholoģiskajām īpašībām. Tieši tāpēc vieni dod priekšroku uzticīgajam draugam- sunim, bet citi, tieši pretēji- neatkarīgajam kaķim. Šodien parunāsim par tiem, kuri labprāt savā tuvumā redz kaķus.

Ko par cilvēka raksturu var pastāstīt viņa uzacis 20.01.2024 21:42

Ja acis tiek uzskatītas par dvēseles spoguli, tad pēc uzacīm var noteikt cilvēka spilgtākās rakstura īpašības. Īpaši tas attiecas uz vīriešiem, jo viņi, atšķirībā no daiļā dzimuma, ar uzacu izraustīšanu nodarbojas ievērojami retāk. Zinot un izpētot cilvēka dabisko uzacu formu, iespējams uzzināt, kas cilvēku gaida nākotnē. Izmainot uzacu formu, iespējams ne tikai izmainīt savu imidžu, bet arī piesaistīt pārmaiņas dzīvē.

8 lietas, kas jāņem vērā, ja partneris ir empātisks 17.01.2024 16:56

Ko dzīvē nozīmē attiecības ar empātu (cilvēks, kam piemīt empātija – prasme iejusties cita cilvēka vietā, saprast viņa domas un jūtas)? Vispirms jau to, ka attiecības ar šādu cilvēku pārsteidzoši atšķirsies no pārējām. Kas tad jāņem vērā, ja partneris ir empātisks?

Desmit iedvesmojoši ģeniālā zinātnieka Alberta Einšteina citāti 13.01.2024 09:07

Pirms 138 gadiem pasaulē nāca viens no XX gadsimta ievērojamākajiem zinātniekiem - fiziķis Alberts Einšteins. Relativitātes teorijas radītājs, zinātnes filozofs, izgudrotājs un Nobela prēmijas laureāts bija spilgta personība, kura atziņas ir aktuālas arī šodien.

Vēlaties ilgstošas attiecības? Runājiet viens ar otru atklāti 10.01.2024 13:31

Divu cilvēku attiecībās šis ir ne mazāk svarīgs nosacījums kā distances ieturēšana. Runāt vienam ar otru ir jāiemācās. Ne jau klačoties, apspriest kino redzēto vai darbā notikušos. Svarīgi ir runāt par to, kas būtisks- par sevi, saviem pārdzīvojumiem, attiecībām un to, kas starp jums notiek. Parasti to tā īsti nemāk ne vīrieši, ne sievietes. Ja kāds tikai nedaudz aizskar attiecību tēmu, tā visbiežāk tūlīt pat sākas pārmetumi, apvainojumi un vainīgā meklēšana. Taču tas nav pareizi.

Kā sevi pasargāt no enerģētiskajiem vampīriem 08.01.2024 09:14

Leģendas par vampīriem eksistē jau kopš seniem laikiem, bet pagājušajā gadsimtā zinātnieki sāka runāt arī par enerģētiskajiem vampīriem, kas, atšķirībā no saviem 'folkloras radiniekiem", izsūc nevis asinis, bet dzīvības enerģiju.

Mazi ieradumi, kas var sniegt lielus rezultātus 05.01.2024 15:48

Mūsu dzīvi lielākoties veido tieši mazie ikdienas ieradumi. Tie var šķist niecīgi, tomēr to ietekme ir visnotaļ spēcīga. Tas nozīmē tikai vienu - lai sasniegtu lielus rezultātus, reizēm pietiek ar nelielu ieradumu maiņu. Jautāsiet - kā tas darbojas? Turpinājumā dažas idejas un ieteikumi iedvesmai.

Kā emocionāli pieņemt sava ķermeņa novecošanu 01.01.2024 23:03

Ejot gadiem, ķermenis noveco, un ne vienmēr šīs izskata pārmaiņas ir viegli pieņemt. Pārdomās par to, kā sadzīvot un pat iemīlēt savu ķermeni dzīves otrajā pusē, dalās: profesors, gerontologs Jānis Zaļkalns, profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns un psihoterapeite Aina Poiša.

Laimes atslēdziņa jeb 12 soļi ceļā uz labklājību 26.12.2023 21:11

Psiholoģijas profesore Sonja Ļubomirski (Sonja Lyubomirsky) Kalifornijas universitātē (Riversaida ASV) ir viena no vadošajām pozitīvās psiholoģijas pārstāvēm pasaulē. Viņa ir grāmatas „The HOW of Happiness: A Practical Approach to Getting The Life You Want” (Sphere, 2007) autore.
Kā gūt prieku no dzīves? Sonja Ļubomirski iesaka vairākus katram pieejamus paņēmienus, kā pietuvoties šim mērķim.

6 nosacījumi, lai patiktu sev un citiem 25.12.2023 09:34

Vai esat pamanījuši, ka ir tādu cilvēki tips, uz kuriem no malas skatoties, šķiet, ka viss viņiem dzīvē padodas un ir vislabākajā kārtībā? Pat tad, ja viņiem nav otras pusītes, šie cilvēki neskumst, jo viņu tuvumā noteikti ir daudz draugu un vismaz pāris pielūdzēju. Kur tad meklējams viņu veiksmes un neatvairāmā magnētisma noslēpums?

Kā bijušais hokejists Jēkabs Rēdlihs pārvarēja lielākās bailes dzīvē 19.12.2023 16:41

Lai sasniegtu lielus mērķus, reizēm nākas pieļaut pamatīgas kļūdas, par kurām publiski stāsta vien paši drosmīgākie – FuckUp Nights Riga pasākumu dalībnieki, kuru stāsti ar LMT atbalstu ir skatāmi arī LMT Viedtelevīzijā. Nu tajā pieejama viena no pašām jaunākajām epizodēm ar bijušā hokejista, HK “Kurbads” trenera un privātskolas “DOMDARIS” sporta skolotāja un dzīves kouča Jēkaba Rēdliha piedalīšanos.

Ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu – mīts vai patiesība? 13.12.2023 22:49

Kurš gan no mums nav dzirdējis šo viedo vecmāmiņu padomu, kas vēsta - ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Bet - vai arī mūsdienās šī senču paruna joprojām darbojas? Un kā īsti uztvert tās vēstījumu?

Kā kontrolēt sapņus? 10.12.2023 21:34

Vienmēr taču gribējies kontrolēt to, ko sapņojam. Izrādās, ka to var iemācīties vingrinoties.

Tests: Tava attieksme pret meliem 07.12.2023 10:12

Kāda ir Tava attieksme pret meliem?

11 pazīmes, kas liecina, ka atvainošanās nenāk no sirds 05.12.2023 21:31

Atklātība ir svarīga jebkurās attiecībās - gan mīlestībā, gan draudzībā. Katrs no mums reizēm pieļauj kļūdas vai rīkojas neapdomīgi, tāpēc ir tik svarīgi prast pareizi lūgt piedošanu un atšķirt sirsnīgu atvainošanos no uzspēlētas. Kā to izdarīt?

Sapņojiet pareizi un jūsu vēlmes piepildīsies 04.12.2023 07:48

Nav tādu sapņu, kas nepiepildās- saka psihologi, bet jūs viņiem atbildat- muļķības! Jūs taču atceraties, kā kādreiz ar draugiem kopā sapņojāt par laimīgu nākotni, labi apmaksātu darbu, ceļojumiem apkārt pasaulei utt. Un rezultātā? Nekas no cerētā nav piepildījies un sapņi tā arī palikuši par sapņiem...
Kāpēc tad jūs esat tāds neveiksminieks? Es atbildēšu- tāpēc, ka, lai sapņi piepildītos, vispirms jāiemācās pareizi sapņot.

Kā izvairīties no tipiskām domāšanas lamatām 28.11.2023 16:02

Mūsu smadzenes nenogurstoši darbojas un nāk klajā ar visdažādākajiem scenārijiem: uztraucas, kritizē, sūdzas, šaubās, nožēlo, atspēko. Vai var piespiest tās ievērot līdzsvaru starp labām un sliktām domām?

Partnera izvēle un to ietekmējošie faktori 25.11.2023 23:52

Vai esi kādreiz domājis par to, kādēļ tev blakus ir tieši šis konkrētais cilvēks? Iespējams, pats lieliski zini atbildi uz šo jautājumu. Šajā rakstā apkopotas vairākas teorijas par to, kādā veidā bieži vien izvēlamies partneri.

7 cilvēka īpatnības, kas var daudz pastāstīt par viņu 20.11.2023 21:54

Kas tu esi? Vai vari godīgi un bez vilcināšanās atbildēt uz šo jautājumu? Ikvienam piemīt vairākas svarīgas pazīmes, īpašības, kas par viņu daudz pasaka apkārtējiem. Tās labāk iepazīstot, varam saprast, kā mūs redz citi, un labāk iepazīt sevi.

Kā nebaidīties būt unikālai jeb 10 īstas sievietes baušļi 15.11.2023 23:14

Katrs bauslis ir kā niecīgs teniņš ar tālejošām sekām. Tāpēc lasi katru bausli nesteidzoties. Nepārlec pāri rindiņām, pat, ja šķiet, ka viss ir saprotams. Centies izjust to visu. Atceries: bauslis nav padoms. tā nav recepte, kurā itin viss 100 procentīgi jāievēro. Bauslis- tas ir likuma atspulgs, kurš pastāv dzīvē, neatkarīgi no tā, zini to vai nē. Tu vari dzīvot rezonansē ar to, un tas darbosies. Bet varī arī būt disonansē; bet tādā gadījumā tas strādās citu labā.

Pie kam šie baušļi nav tik vienkārši, kā pirmajā brīdī varētu šķist. Katrs bauslis, ja rūpīgi tajā iedziļināsies, var pilnībā izmainīt ne tikai tavu dzīvi, bet arī priekšstatu par sevi. Katrs bauslis ir brīnumains tava spēka punkts.

5 laba izskata un skaistuma nosacījumi 11.11.2023 21:53

Dzīvesveids ir galvenais skaistuma kritērijs. No tā atkarīgs jūsu izskats, auguma aprises un svars.
Tie, kas izskatās jauni, enerģiski, pilni spēka un dzīvesprieka, tie arī gūst sekmes šajā pasaulē. Gadās, ka mūsu iekšējais "es" no pastāvīgās cīņas par jaunības un skaistuma paildzināšanu, nogurst. Tādos brīžos gribas padoties. Taču dzeniet prom šādas domas, bet vēl labāk- pacentieties mainīt savu dzīvesveidu. Un tas jums palīdzēs cīnīties par jaunības, skaistuma un veselības saglabāšanu.

Kā ātri palīdzēt tuviniekam, kurš atrodas smagu emocionālo pārdzīvojumu varā 10.11.2023 16:45

Atbalstīt tuviniekus nelaimē un grūtībās nav viegli, nākas būt kopā ar viņiem informatīvajā un emocionālajā laukā, kurā pārdzīvo sāpes un šoku, nesenas šausmas vai zaudējuma neatgriezeniskumu. Piemēram, ja viņi zaudējuši tuvāko cilvēku, saslimuši ar smagu slimību vai nonākuši apkaunojošā stāvoklī.

Kopdzīve pēc kāzām. Kā tikt galā ar pirmajām grūtībām 06.11.2023 09:49

Mīlestība – visbrīnišķīgākās jūtas. Tā spārno un piedod spēkus. Un tad iestājas pats svarīgākais un satraucošākais mirklis – rokas un sirds piedāvājums. Veidojot veiksmīgu kopdzīvi jāvadās ne tikai no jūtām, bet jādomā ar prātu. Ko darīt, ja jūs nedzīvojāt kopā, bet esat nolēmuši veidot ģimeni?

15 pazīmes, ka tev blakus ir kontrolējošs cilvēks 20.10.2023 21:57

Gandrīz visi cilvēki vēlas kontrolēt savu apkārtni. Tāda ir cilvēka daba. Diemžēl mēs nespējam ļauties situācijai un vienkārši dzīvot. Mēs vienmēr jūtam, ka jāpieliek zināmas pūles, lai viss būtu tā, kā mums vajag. Tāpēc, izlasot šo sarakstu, dažos punktos vari ieraudzīt sevi vai partneri. Šis cilvēks var būt arī draugs, kolēģis, tuvinieks un pat vecāki. Tas ir normāli. Bet, ja atrodi līdzības vairāk nekā pusē punktu, tas jau var liecināt par neveselīgu kontroli, kas var negatīvi ietekmēt jūs un jūsu attiecības.

Latviski izdota Gustava Le Bona “Pūļa psiholoģija” 20.10.2023 16:51

Apgāds “Jumava” izdevis franču sociologa, fiziologa un ceļotāja Gustava Le Bona (1841-1931) grāmatu “Pūļa psiholoģija”. Šis klasiskais socioloģijas darbs arī 21. gadsimtā joprojām palīdz izgaismot daudzus politiskos un sociālos procesus. Grāmatas jaunais izdevums ir papildināts ar Edgara Zeldera priekšvārdu.

Pieaugušo histērija: kāpēc mēs uzvedamies kā bērni? 09.10.2023 23:22

Ja histērijā krīt bērns, tas ir nepatīkami. Ja spiegt un svaidīt lietas sāk pieaugušais, tas samulsina un pat biedē. Kas var izraisīt šādu uzvedību un kā uz to pareizi reaģēt? Psiholoģe Kristīna Hamonda iepazīstina ar kāda sava klienta, sauksim viņu par Maksu, stāstu.

Gundega Roze nāk klajā ar savu jaunāko grāmatu “Planēta Sieviete” 28.09.2023 21:15

Turpinot līdzšinējos panākumus rakstniecības jomā, žurnāliste un ilggadējā sieviešu žurnālu redaktore Gundega Roze šomēnes izdevusi savu ceturto grāmatu ar nosaukumu “Planēta Sieviete”, kas ir mūsdienu sievietes ceļvedis sevis izzināšanas procesā. Jaunā grāmata jau šobrīd pieejama iegādei lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā, kā arī mājas lapā gundegaroze.lv.

Nākamā lapa