Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:85, Did:0, useCase: 3


Kā pārdzīvot draudzības sabrukumu

Redakcija
Redakcija

Runājot par šķiršanos un attiecību pārtraukšanu, visbiežāk domājam par romantiskām attiecībām, bet tā notiek arī ar draudzību. Kad cilvēki šķiras no savām otrajām pusītēm, ir draugi, kuri vienmēr atbalstīs un nomierinās. Pie kā iet un ko darīt, ja sagrūst draudzība?

Neatkarīgi no tā, vai jūsu draudzība tuvojas savam lēnajam un loģiskajam nobeigumam, draudzības pārraukšanu veicināja kāds strīds vai arī personīgā dzīve kādam no jums kļuvusi svarīgāka, vienmēr atcerieties, ka attiecību izbeigšanās ar draugiem var būt ļoti sāpīga. Lai pieietu šim jautājumam no pareizās puses, ņemiet vērā dažus padomus.

1. Izturies cienīgi!

Kad situācija ir nokaitēta un emocijas tā vien laužas ārā, jūs varat sarunāt viens otram to, ko vēlāk nožēlosiet. Pagātnes rēgi jūs mocīs vēl ilgi. Tādā gadījumā labāk vai nu klusēt, vai dot sev laiku apdomāšanai. Ja nolem dot draudzībai vēl vienu iespēju, parunā ar cilvēku mierīgi un bez emocijām. Esi godīgs un atklāts ne tikai pret viņu, bet arī pret sevi. Un, protams, neaprunā savu draugu viņam aiz muguras. Pat tad, ja dzīve jūs vairs nesavedīs kopā, sirdsapziņa būs tīra.

2. Pēdējā saruna var nenotikt

Pēdējā saruna ir svarīga fināla daļa no jebkurām attiecībām, kuras beigušās. Šis solis ir pareizs un liecina par emocionāli nobriedušu cilvēku saskarsmi. Tam vajadzētu notikt dabiski, kad abi jūtaties mierīgi un gatavi aprunāties. Bet ne vienmēr un ne visiem šāda saruna ir iespējama. Un tas ir normāli. Mēdz būt gadījumi, kad cilvēki izrunājas pēc dažiem mēnešiem vai gadiem. Ja jūti vajadzību pēc pēdējā vārda, bet cilvēks vairs nevēlas satikties, tad uzraksti viņam ziņu sociālajos tīklos. Varbūt atbildes nebūs, bet tavā prātā šis dzīves etaps būs noslēdzies.

3. Izaugsmes iespēja

Veco draudzību izbeigšana ne vienmēr ir slikta. Tu atklāsi sev vairāk brīvā laika un iespēju. Visur meklē plusus. Piemēram, darbs paņem visas nedēļas dienas, bet nedēļas nogales tu pavadīji kopā ar draugiem. Tagad tu vari veltīt brīvdienas tikai sev. Piesakies fitnesa klubā, dodies īsā ceļojumā, lasi grāmatas vai rīko velobraucienu. Tu neizkritīsi no sociālās dzīves tikai tāpēc, ka kāda draudzība izbeigusies. Uztver to kā jaunas iespējas. Jaunas draudzības veidošanās nav tikai bērnības un jaunības gadu privilēģija.

4. Izmanto laiku pārdomām

Kāpēc draudzība izjuka? Kad sākās šis process? Kāpēc šīs attiecības nevarēja saglabāt? Pārāk nenomoki sevi ar tādiem jautājumiem. Tomēr būtu svarīgi mēģināt uz šiem jautājumiem atrast atbildes. Tieši tas palīdzēs turpmāk ieviest jaunas iepazīšanās un tuvoties jaunajām attiecībām ar iepriekšējo pieredzi. Iespējams, ka kādā brīdī biji netaisns, neaprunājies par konflikta situācijas iemeslu, biji toksisks. Piefiksē to un vairs neatkārto attiecībās ar citiem cilvēkiem.

5. Paņem pārtraukumu

Draudzības pārtraukšana vienmēr ir smaga. Pazaudēt draugu nozīmē kopā ar viņu zaudēt visu, ko viņā esi ieguldījis. Kādu, kurš priecājās par tavu laimi un juta līdzi nepatikšanās. Kādu, kuru apbrīnoji un kurš atbildēja ar to pašu. Kam varēja izstāstīt visu, nebaidoties no nosodījuma, un smieties par tikai jums saprotamiem jokiem. Pateicoties draugam, juties patiesi dzīvs un īsts. Kad draugs tevi pamet, tu it kā krīti no augstuma. Tu vairs neesi unikāls un īpašs. Nav neviena cita, ar kuru varētu tērzēt stundām ilgi, kā bērnībā. Aizejošie draugi paņem sev līdzi ne tikai daļu no tevis, bet arī spēju uzticēties. Dažreiz atgūšanās no zaudējuma prasa ilgu laiku.

Taču nesteidzies tūlīt aizpildīt šo tukšumu dvēselē ar citu cilvēku. Centies rīkoties tā, lai dvēseles rēta sadzītu patstāvīgi. Varbūt nerādies sociālajos tīklos pāris nedēļas, piepildi brīvo laiku ar darbu un rutīnu, paziņo paziņām, ka tiksies ar viņiem retāk. Pārdzīvo visas zaudējuma pieņemšanas stadijas: no nolieguma līdz pieņemšanai. Izpaud emocijas, ja ir tāda vajadzība. Gribi pārskatīt kopējos fotoattēlus, paraudāt - lūdzu. Gribas kliegt un sist spilvenu - uz priekšu. Agrāk vai vēlāk tu pieņemsi šo situāciju, jo dzīve ar to nebeidzas.