Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 3


Vēlaties ilgstošas attiecības? Runājiet viens ar otru atklāti

Redakcija
Redakcija

Divu cilvēku attiecībās šis ir ne mazāk svarīgs nosacījums kā distances ieturēšana. Runāt vienam ar otru ir jāiemācās. Ne jau klačoties, apspriest kino redzēto vai darbā notikušos. Svarīgi ir runāt par to, kas būtisks- par sevi, saviem pārdzīvojumiem, attiecībām un to, kas starp jums notiek. Parasti to tā īsti nemāk ne vīrieši, ne sievietes. Ja kāds tikai nedaudz aizskar attiecību tēmu, tā visbiežāk tūlīt pat sākas pārmetumi, apvainojumi un vainīgā meklēšana. Taču tas nav pareizi.

Attiecības- tas ir sarežģīts process. Ja paļauties tikai un intuitīvu savstarpējo saprašanos, tālu tikt neizdosies. Klusējot neko nevar atrisināt, tāpēc viss jāpasaka skaļi- kāpēc jums šīs attiecības vajadzīgas, kas jums tajās patīk, bet kas satrauc. Tāpat jums ir jāpasaka otram cilvēkam, kurp šajā dzīvē ved jūsu ceļš un kādu redzat savu nākotni.

Savu dvēseli, protams, atkailināt nav nepieciešamības, taču visam, kas skar attiecības ar otru cilvēku, ir jābūt izrunātam. Nevajag krāt sevī apvainojumus, nevajag "norīt" tracinošas situācijas un nevajag arī klusējot atteikties no savām vēlmēm. Runājiet par visu, kas satrauc. Ir tikai viens nosacījums- atcerieties, ka mīļotais cilvēks nav ienaidnieks, viņš neko jums nav parādā un jums viņš ir svarīgs. Tātad vienīgie instrumenti, kas jums ir- jūsu vēlmes, kompromisi un norunas.

Tāpēc tad, kad stāstīsiet par to, kas jūs aizvainojis vai apbēdinājis, nepārmetiet otram cilvēkam un nelieciet viņam justies vainīgam- abpusējs apvainojums rodas tikai pateicoties jūsu pašu centieniem. Vienkārši pastāstiet, ka tieši tie pateiktie vārdi jūs aizskāra tāda vai citāda iemesla pēc, un palūdziet vairs tā nedarīt. Nepieprasiet, bet palūdziet. Un ja jūsu attiecības pagaidām vēl nav nonākušas līdz "kliņķim", tad mīļotais cilvēks noteikti sapratīs un ņems vērā jūsu lūgumu.

Apvainojumi, satraukumi, bailes, naids un greizsirdības lēkmes- tas viss, ko cilvēki mēģina slēpt, obligāti jāvelk dienas gaismā, un jo ātrāk, jo labāk. Sākumā tas nav viegli. Tāpēc, ka uzkrātās emocijas piedod vēsumu jūsu vārdiem un neļauj runāt mierīgi, bez aizvainojuma balsī. Bet arī caur to ir jāiziet, vēlāk ir vieglāk.

Vīrietis un sieviete, kuri var un prot godīgi un nopietni visu izrunāt, ir labākie psihologi viens otram. Neviens cits no malas jums nebūs vajadzīgs, ja atklāti varēsiet parunāt un izskaidrot notiekošo savā starpā. Ko gribi tu, ko gribu es, kas ir svarīgs tev, kas- man, ko tu gaidi no manis un ko es no tevis- tie visi ir elementāri jautājumi, kas likvidēs vismaz pusi jūsu dzīves problēmu. Ir tikai jāsaņem drosme, lai sāktu par to runāt.

Tāpēc sēdieties un runājiet. Varat pat speciāli šim nolūkam iedalīt pāris stundas vakarā, ar norunu, ka jūs uzvedīsieties cienīgi, kā pieaugušam cilvēkam pieklājas: domāsiet skaidri, runāsiet mierīgi un neizteiksiet apvainojumus. Ja šajās sarunās neiezagsies slēpta vēlēšanās nodarīt otram sāpes vai manipulēt ar otru cilvēku, tad ātri vien atrisināsiet daudzas iesīkstējušas problēmas- gan kopīgās, gan savas personīgās.

Pat ja jūs ne uzreiz aizraksieties līdz notiekošā starp jums būtībai, taču tas, ka abi vēlaties tikt skaidrībā ar visu un pieliekat tam nopietnas pūles, jau padarīs jūsu attiecības stiprākas, nekā līdz šim.

Tomēr nepārvērtiet šādas sarunas par kaut ko obligātu, kā iknedēļas sapulci darbā, bet arī nevelciet garumā, ja dvēselē pieaug nemiers. Jo ātrāk pārrunāsiet savus satraukumus, jo vieglāk to būs izdarīt.

Vērojiet sevi un savu partneri- atcerieties, ka rūpes par otru cilvēku skar ne tikai viņa fizisko, bet arī dvēselisko labklājību. Mācieties būt stipri, godīgi un pieauguši!