Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:125, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Viedoklis: Latvijas profesionālais un morālais pārākums Eirovīzijā 13.05.2024 23:06


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra par Dona un Latvijas dalību Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

"Smalks kā Briseles mežģīnes": Jānis Ūdris par iestudējumu “Valentīna” Operetes teātrī 22.04.2024 09:53


VEF Kultūras pilī 17.aprīlī notika Operetes teātra jauniestudējuma – multimediālās monooperas Valentīna – pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – kinozinātnieces Valentīnas Freimanes – mīlas stāstā atveido operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore. Rakstnieks un publicists Jānis Ūdris par izrādi portālam epadomi iesūtījis atsauksmi, ko publicējam pilnā apjomā.

Bukmeikeri: Lai tiktu Eirovīzijas finālā, Donam jāpārspēj Igaunijas un Gruzijas pusfinālisti 15.04.2024 16:31

Jau pēc nepilna mēneša, 7. maijā, mūzikas entuziastu skatieni būs vērsti Zviedrijas pilsētas Malmes virzienā, kur norisināsies 2024. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šogad Latviju pārstāvēs tautā iemīļotais mūziķis Dons, kas daudziem skatītājiem sniedz cerību, ka beidzot Latvijai izdosies nokļūt konkursa finālā, taču “Betsafe” bukmeikeri uz situāciju liek raudzīties saudzīgāk.

Juris Pavītols: Tie zēni, kas sevi dēvē par grupu LĪVI, nav LĪVI!!! 15.04.2024 09:59

Ja var ticēt ierakstiem globālajā tīmeklī, šogad varētu svinēt leģendārās latviešu rokgrupas LĪVI 50. jubileju. Šādi 50. jubilejas koncerti gan notika jau pāris gadu atpakaļ. Tad šogad 50, 52 vai varbūt 35? Kas būtu LĪVI, ja viss būtu saprotami un draudzīgi. Grupas dibinātājs Juris Pavītols Facebook.com publicējis dzēlīgu un aizkaitinātu ierakstu. "Es saprotu - godaprāts neiedzimst, taču, bēdīgi, ja tas neticis ieaudzināts! ". Publicējam nerediģētu Jura Pavītola ierakstu:

Latvijas Radio Redakcionālās padomes paziņojums: Vārda brīvības robežas sašaurinās 05.04.2024 12:42

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.

Viedoklis: apsnigušais strēlnieku stāsts Barikāžu atceres laikā 16.01.2024 22:51


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra Barikāžu atceres laika pārdomas par latviešu strēlnieku izvēlēm. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Ja kāda gļēva tauta pazūd, tad pasaule kļūst tīrāka 04.12.2023 11:30


Simtiem tūkstoši cilvēku pārtiek tikai no varas naudas un no varas radītās un pieļautās iespējas pelnīt, tāpēc pret varu viņi nekad nesacelsies. Vara to zina un var atļauties darīt jebko, jebkad un jebkā... Pārdomas par cilvēku vēlmi un drosmi vai bailēm un nevēlēšanos protestēt vai nostāties pret esošo varu, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Sava valsts 11.11.2023 10:02


Latviskums ir iespējams tikai tad, kad Latvijā dzīvo latviski latvieši. Godīga Latvija ir iespējama tikai tad, ja Latvijā dzīvo godīgi latvieši. Ne daži, bet «nospiedošs» vairākums. Var būt arī citi un citādi, bet tie citi nedrīkst skaitliski ietekmēt kopainu un latviešu tieksmes. Pārdomas Latvijas svētku laikā portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

"Tu" 25.08.2023 13:24


Vairumam cilvēku nepiemīt patstāvīga domāšana, viņi nav spējīgi ar izpratni lūkoties ne uz citu cilvēku dzīvi, ne savējo.. Pārdomas par visiem un ikkatru vienu no mums un mūsu vājībām, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Papīrs pacieš visu un visi labie nolūki atduras pret cilvēka dabu 27.06.2023 09:44


...esošās aplamības varam nodzēst tikai daļēji un papildināt ar savām, jo, lai papildinātu ar gudrībām, pašiem papildinātājiem ir jābūt zinošiem, protošiem un pieredzējušiem. Vai mēs tādi esam? Tomēr tas mums netraucē meklēt vainīgos tam, ka atkal nekas no iecerētā nav izdevies.. Pārdomas par aplamībām, kas tiek ierakstītas jaunos likumos un lēmumos, nelabojot iepriekš uzrakstītās aplamības, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Ar vērienu aizvadīts devītais Sarunu festivāls LAMPA 12.06.2023 12:02


Devītais Sarunu festivāls LAMPA ar 323 pasākumiem un rekordlielu norišu vietu skaitu – 55 teltīm un skatuvēm – divās dienās pulcējis vairāk nekā 20 000 cilvēku. Festivāla noslēgumā notika arī tradicionālais “Politiķu cepiens”, kas jau ierasti kļuva par vienu no apmeklētākajiem notikumiem.

Viedoklis: Vai Zviedrija atkal uzvarēs Eirovīzijas dziesmu konkursā? 11.05.2023 21:42

Šonedēļ norit 67. Eirovīzijas dziesmu konkurss, kur par iekļūšanu lielajā finālā, kas notiks jau šo sestdien, 13. maijā, divos pusfinālos spēkojas trīsdesmit viena valsts. Desmit valstis no katra pusfināla kvalificēsies finālam, kur kopā ar lielo piecinieku: Franciju, Vāciju, Itāliju, Lielbritāniju un Spāniju, kā arī pagājušā gada uzvarētāju – Ukrainu, kam dalība finālā ir garantēta, cīnīsies par uzvaru. Diemžēl, Latvija finālā neiekļuva un arī pārējo kaimiņvalstu – Igaunijas un Lietuvas izredzes uzvarēt, tiek vērtētas kā zemas.

Viedoklis: Socializētie pērtiķi un noderīgie idioti 24.04.2023 12:14


Socializēšanās ar runas aparāta palīdzību, tevi padara par sabiedrībai nepieciešamu sociālu pērtiķi, bet, ja izvēlies nebūt sociāls, tad būsi tikai pērtiķis. Jo vairāk tev ir sociālu sakaru, jo lielāka ietekme tev ir uz sabiedrību un tu esi tai nepieciešams. Pārdomas par veidu, kā indivīds bez vardarbības vai piespiešanas, tiek padarīts par lētu ruporu vai noderīgu idiotu citu spēku ineteresēs, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Lielākā dzīves aplamība – dari to, kas tev patīk un nodrošināsi dzīvi 29.03.2023 11:42


Ja vairumam cilvēku pievienotu vadiņus, ekrānā uzmanīgi vērotu cilvēka organisma reakcijas, kuras ārēji var palikt nemanītas klausītāja acij, tad atklātos, ka lielais vairums cilvēku patiesībā vēlas gulēt, ēst, dzert, izklaidēties, atpūsties, pirkt dārgus auto, lielas mājas un tamlīdzīgi. . Pārdomas par cilvēku patiesajām vēlmēm un iespējām nopelnīt, darot lietas, kas tiešām patīk, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti” 29.03.2023 08:42

Portāla Epadomi redakcija saņēma Baltic Events pārstāvja un aktīva cīņu sportu sacensību rīkotāja Ļeva Berezina pārdomas par trenera darbu un sporta finansējumu Latvijā. Publicējam materiālu pilnā apjomā

Viedoklis: Krievijas karš Ukrainā. Rakstnieka pārdomas tautas sēru dienā 26.03.2023 20:33


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par karu Ukrainā Latvijas sēru dienā - 25. martā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Ne katrs gudrais ir prātīgs 07.01.2023 20:36


Jo aizsargātāka ir sabiedrība un tās vājākie posmi, jo mazākas prasības pret mākslu, jo kurš tad velti pūlēsies?! Un vairumam, nospiedošajam vairākumam, tas ir pieņemami. Pārdomas par sabiedrības degradāciju portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Vai krievs var būt labs? 12.11.2022 10:45


Miljoniem pazemotu padomju dvēseļu nespēja samierināties ar padomju impērijas sabrukšanu. Daudzi pat šī iemesla dēļ gāja bojā, jo nespēja pielāgoties jaunajiem dzīves apstākļiem. To var apzīmēt un definēt kā pazaudētās diženības un varenības zaudēšanas sindromu. Nav vairs lielvalsts un nav piederības tai, bet kas tu bez piederības kam varenam? Pārdomas par krieviem Krievijā, krieviem ārpus Krievijas un krievu kā apzīmējumu nevis tautību portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Nav tik svarīgi, kā tu nobalso, bet kā tu ikdienā apliecini balsojumu 05.11.2022 11:48


Politiķis, lai saglabātu amatu, lai saglabātu tās iespējas, kurām viņš ar lielām grūtībām ir piekļuvis, neizniekos to kaut kādas tur pārliecības vai partijas nostādņu dēļ. Viņš nedarbosies pret savu karjeru. Viņš darīs tā, kā viņam ir izdevīgi un ir arī loģiski un pareizi. Un ir vienalga, kāds viņam ir uzvārds un kādu politisku spēku viņš pārstāv. Pārdomas par politiku, politiķiem un jebkura indivīda attieksmi pret politiku portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Izcilajam latviešu tenoram un Brīvības cīņu varonim Jānim Vītiņam – 125 14.10.2022 17:29

14. oktobrī aprit 125 gadi, kopš dzimis Jānis Vītiņš- Brīvības cīņu varonis un viens no pirmskara Latvijas izcilākajiem tenoriem. Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par Jāņa Vītiņa lomu Latvijas vēsturē. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Huilo 14.10.2022 12:42


Runa nav par bezizejas situāciju Krievijai, runa ir par bezizejas situāciju pašam V. Putinam, un tikai šāda situācija izšķirs visu, bet saprātīgi domājošie teiks vēl viss nav pagalam, vēl viņš nešaus, viņš ir, pieradis pie komforta un labklājības, viņš nevēlas zaudēt to, ko divdesmit gadus krājis un vairojis... Pārdomas par Putina lēmumiem un kodoldraudiem portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Šis ir mūsu, latviešu, lielās atbildības laiks! 25.09.2022 21:19


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā rakstnieka un publicista, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par atbildīgas izvēles laiku Latvijā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Nepaļaujies uz citu redzi, sasprindzini savējo 07.09.2022 12:11


Pirms tu grasies mainīt pasauli, atbrīvojies no sava loga vai vismaz to notīri. Iemācies saskatīt pasauli tādu, kāda tā ir, nevis kāda tā tev rādās vai kādu tev rāda. Pārdomas par greizo pasauli, kādu redzam vai ļaujam sev parādīt, portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Pāri visam – drošības vektors 23.08.2022 11:55


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par drošību Latvijā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Velns, parauj Krieviju! 06.08.2022 10:54


Viņi zina, ka tiem ir ļoti bagāta valsts, bet iedzīvotāji dzīvo nevīžībā un nabadzībā. Viņi ir paši drošākie, bet baidās iebilst varai, baidās domāt, jo taču zināms viņu senais dzīves moto – ja tu esi priekšnieks, tad es esmu sūds, bet ja es priekšnieks, tad tu... Pārdomas par krieviem un dzīvi Krievijā portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Rakstnieka viedoklis: Frontes līnija caur mūsu katra prātu un sirdi 25.07.2022 10:23


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par karu Ukrainā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Naivi ir domāt, ka izdosies pierunāt vilku baru dzīvot cilvēku mitekļos 16.05.2022 10:32


Naivi ir domāt, ka cilvēks, kurš auga tabakas dūmos un šņabja dvingas ieskauts, pēkšņi kļūs citāds. Naivi ir domāt, ka izdosies vilku baru pieradināt un likt dzīvot nosacītos cilvēka mitekļos. Pārdomas par krievu integrāciju Latvijā portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Ukraiņu lodes atgriež krievus realitātē 03.05.2022 10:20


Kā tas ir iespējams, ka desmitiem miljonu cilvēku tic dažādām virtuālajām pasaulēm, pamanās tajās dzīvot un vēl naidoties ar citām izdomātajām realitātēm. Kā var strīdēties par to, kā nav, kā var nodarboties ar to, kā patiesībā nav? Pārdomas par Krievijas viurtuālo realitāti portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Plakanā zeme jeb izglītotie muļķi 18.04.2022 21:04


Tumsoņas ieslīgst neauglīgā diskusijā, salīdzinot un strīdoties par dažādām melīgām, bieži speciāli sacerētām versijām. Tiek analizēts vēja virziens, tā ietekme uz ugunsgrēku, sērkociņu turētāja vai īpašnieka psiholoģiskais portrets, no tā tiek izdarīti un radīti tālejoši secinājumi, kaut patiesība ir acīmredzama un pamanāma ar neapbruņotu aci. Pārdomas par neauglīgām diskusijām, kas notiek par vispārsaprotamām lietām un notikumiem portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Sadisma orģija 09.04.2022 20:52


Tā notika «Baigajā gadā», Čečenijā, tā notika Irākā, Sīrijā, tā notika Dienvidslāvijā, tā notiek Ukrainā un šie ļaunuma apmēri nesamazinās, gadsimtiem ejot. Visos minētajos un vairumā neminēto gadījumu ļaunumu nesa kādas konkrētas valsts pilsoņi un to līdzskrējēji. Pārdomas par krievu karaspēka ļaunumu un sadismu Ukrainā portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Atliek tikai minēt, kas būs pirmais – ķīmiskie, bakterioloģiskie vai kodolieroči 28.03.2022 22:53


Jautājums jau ir izlemts. Atļaujos apgalvot, Putins to jau ir izlēmis, jautājums tikai — kad... Putins un viņam pietuvinātie ir pārliecināti, ka brīdī, kad viņi izmantos kodolieročus, viņi nesaņems atbildes triecienu, jo kolektīvie Rietumi rīkojas prognozējami. Pārdomas par kodolkara draudiem portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Es tas nebiju, viņš pirmais sāka... 26.03.2022 21:58


«Iedzimtais grēks» ir jāsaprot, kā no senčiem mantotais bojājums. Arī tieksmes var mantot. No tā izriet, ka bojājumi, ar kuriem dzimst pilsoņi Krievijā, vairumā gadījumu ir citādi kā tiem, kuri dzimst citur. Pārdomas par Krievijas pilsoņu atbildību par Ukrainā notiekošo portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Rakstnieka viedoklis: Ukrainas sāpe Latvijas rētās 25.03.2022 10:14


Portāla Epadomi redakcija saņēma pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra pārdomas par notikumiem Ukrainā 1949. gada 25. marta latviešu deportāciju kontekstā. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Ko un kā mēs varam ietekmēt un ietekmējam? 24.03.2022 08:18


Vai ar mums kāds rēķinās, vai mūsu gribu kāds ņem vērā, un vai kādam mūsu vēlmes ir saistošas? Neviens mūs vērā neņem, nevienam no varas neinteresē mūsu vēlmes, un tās tiem nav saistošas. Kāpēc tā ir un kas pie tā vainojams? Pārdomas par cilvēka parastā spēju ietekmēt notikumus portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Viedoklis: Kas ir miers? 11.03.2022 13:08


Patiesi karā ir uzvarējis tikai tas, kuram ir ne tikai izdevies sakaut agresoru vai pretinieku, bet kas ir spējis arī novērst kara sākšanās cēloņus, lai tas neatkārtotos un lai sakautais nealktu «atkārtot». Pārdomas par notikumiem Krievijā un Ukrainā portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Pazīstams latviešu vēsturnieks aicina Černobiļā ievest ANO miera uzturēšanas spēkus 28.02.2022 18:15


Vairāku vēsturisku romānu autors un vēsturnieks Jānis Ūdris izplatījis atklātu vēstuli Latvijas Republikas Valsts prezidentam, Latvijas Republikas ārlietu ministram un Latvijas Republikas pastāvīgajam pārstāvim Apvienoto Nāciju Organizācijā, kurā aicina izskatīt iespēju ievest Černobiļas AES teritorijā ANO miera uzturēšanas spēkus. Publicējam dokumentu pilnā apjomā

Viedoklis: Ukraina – pasaules sirdsapziņas mērs 26.02.2022 10:18


Portāla Epadomi redakcija saņēma vēstuli no pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu autora Jāņa Ūdra, kurš uzskata, ka karš Ukrainā patiesi ļaus saprast pasaules dažādu politiku un runasvīru patiesās sejas un motīvus. Publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Viedoklis: Politika ir cīņa par varu un naudu 22.01.2022 22:16


Nu nauda ir tikai valsts pārvaldē, un tikai tur to var gūt. Tāpēc naudu alkstošie pulcējas ap Jēkaba ielu, Brīvības ielu un citos politiskos veidojumos. Viņi šim nolūkam pat algo speciālistus, kuri izstrādā un realizē metodes un shēmas, kuras pielieto naudas gūšanai. . Pārdomas par politiku, naudu un varu portālam iesūtīja biedrības „Latvietis” vadītājs Leonards Inkins. Publicējam materiālu pilnā apjomā.

Kāpēc vēlamies un kā sākt jaunu un skaistu dzīvi? 16.01.2022 09:58

Publicējam Leonarda Inkina pārdomas: Katrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir mēģina, nepārtraukti. Kādi ir rezultāti mūsu vēlmēm, centieniem un pat solījumiem no Jaunā gada nesmēķēt, vakaros pēc sešiem nerīt un daudziem citiem nodomiem? Parasti nekādi. Parasti: ja es gribēšu, tad atmetīšu, ja tikai sagribēšu, tad pēc sešiem nevirināšu ledusskapi, ja tikai..., tad.

Viedoklis: Jaunajā oriģināloperetē par Zigfrīdu Annu Meierovicu pieļauta virkne faktoloģisku kļūdu 22.12.2021 08:03


10. decembrī VEF kultūras pils Lielajā zālē norisinājās 21. gs. pirmās latviešu oriģināloperetes «Trīs zvaigznes. Zigfrīds» ekranizētās versijas pasaules pirmizrāde. Idejas autore – Agija Ozoliņa-Kozlovska, projekts tapis pēc Latvijas Operetes fonda pasūtījuma, producents Operetes teātris. Komponists Platons Buravickis, libreta autors Juris Hiršs.

Portāla Epadomi redakcija saņēma vēstuli no pazīstamā publicista un rakstnieka, vairāku vēsturisku romānu, arī "Meierovics.Trīs Annas" autora Jāņa Ūdra, kurš augsti novērtējis operetē redzēto un dzirdēto māksliniecisko veikumu, bet asi kritizē izrādē pieļautās vēsturiskās kļūdas. Atgādinām, ka projekta autori komunikācijā un preses relīzēs uzsver, ka oriģināloperete «Trīs zvaigznes. Zigfrīds» tapusi pēc patiesiem notikumiem – kā biogrāfisks stāsts par izcilo politiķi un diplomātu Zigfrīdu Annu Meierovicu, kurš panāca Latvijas valsts dibināšanu de facto un de jure. Tāpēc atstājam galīgo spriedumu lasītāja ziņā un publicējam Jāņa Ūdra pārdomas pilnā apjomā

Nākamā lapa