Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 3


Juris Pavītols: Tie zēni, kas sevi dēvē par grupu LĪVI, nav LĪVI!!!

Redakcija
Redakcija

Ja var ticēt ierakstiem globālajā tīmeklī, šogad varētu svinēt leģendārās latviešu rokgrupas LĪVI 50. jubileju. Šādi 50. jubilejas koncerti gan notika jau pāris gadu atpakaļ. Tad šogad 50, 52 vai varbūt 35? Kas būtu LĪVI, ja viss būtu saprotami un draudzīgi. Grupas dibinātājs Juris Pavītols Facebook.com publicējis dzēlīgu un aizkaitinātu ierakstu. "Es saprotu - godaprāts neiedzimst, taču, bēdīgi, ja tas neticis ieaudzināts! ". Publicējam nerediģētu Jura Pavītola ierakstu:

Nu vienreiz PIETIEK! Teikšu skaļi:

Grupa LĪVI varēja tā dēvēties, gan ar nosacījumu, līdz Jāņa Groduma aizdošanās citā Saulē! Viss! LĪVI ir vēsture, patīkama, ne tik patīkama, slavena un ne tik slavena, bet vēsture! To es autoratīvi paziņoju, kā grupas dibinātājs! Tie zēni, kas sevi dēvē par grupu LĪVI, NAV LĪVI!!!

Šodien LR1 klausoties interviju ar Buķeli pat apjuku - divi profesionāļi (?) - gan intervētājs, šķiet Elviss vārdā, gan intervējamais runā par Līviem: viens piesaka dziesmu “Aprīļa pilieni”, ko dziedot Pavītols (nekad šo visādi jauko bērnu dziesmiņu neesmu dziedājis), kaut to dara dziesmas autors Ēriks Ķiģelis duetā ar Ingu, otrs kautko murgo par LĪVI tuvojošos 50 gadu jubileju, bet nezinot un pat īsti arī neinteresējot, kad tā ir (un tas ir Līvs!), kaut to pārpildītā Liepājas teātrī nosvinējām 2022.g. pavasarī. Tika izdota arī lielā vinilplate ar grupas sākuma dziesmām LĪVI SĀKUMS un grāmata “Liecinieka spoguļportrets”.

Es saprotu- godaprāts neiedzimst, taču, bēdīgi, ja tas netcis ieaudzināts!

Esmu savu viedokli izteicis arī Ainaram Virgam un pat aicināju svinēt 50 gadu jubileju kopā ar ĪSTAJIEM vēl dzīvajiem Līviem uz ko saņēmu atbildi: “Kad tad īsti ir tie LĪVI dibināti? Un priecīgu svinēšanu!”

Ainar: Tevi uzaicināja grupā Ērika vietā 15 gadus pēc grupas dibināšanas (es ar Kult. ministra pavēli jau biju toreiz pirms 3 gadiem no grupas atlaists), tāpēc domāju, ka neviens Tev neliedz dibināt savu grupu un dziedāt gan Tava Līvu laika, gan jaunākas dziesmas, bet nav Tev, kā ienācējam grupā, morālu tiesību vēlāk savākt mūziķus un nosaukt tos NE SEVIS dibinātas grupas vārdā (un ne tik to vien)! Tas ir, kā pats bieži mīli teikt- smieklīgi, kaut patiesībā tā ir visprastākā lielummānija un cinisms! Ļoti ceru, ka šo nekaunību straumi beidzot pārtrauksi jau ar rītdienu!

Ja man nav taisnība, tad lūdzu- uz tiesu!
Visādi citādi - veiksmi Tev un Tavai mūzikai!

Avots: https://www.facebook.com/juris.pavi...

Redakcijas piebilde un skats no malas: kurš kuram ko nodarījis, mēs nekad neuuzināsim un tādu īsto Līvu gan jau nav vai ir visi, kas kādu laiku grupā pabijuši. Dažādos laikos daudzi sastāvi un mūziķi sevi dēvējuši par Līviem. Arī grupas līderi un vilcēji mainījušies. Līvu pirmssākumi nav iedomājami bez Pavītola Vairogiem, mazliet vēlāk Ķiģeļa Svētelis, Saldus saule vai Zīlīte, 70tajos dzimušajiem, visticamāk īstais Līvu sastāvs ir Dzelzsgriezēja, Metāla sirds un Dzimtās valodas kopkoris, nultajos spēcīgi skanēja Līvi bez Brīzes ar Piedod man un 2001, bet pēdējos gados Līvu balss ir Buķelis un Rumpi pumpi.

Cīnīties par Līvu īstenā vārda nosaukumu vienmēr bijis pie lietas, bet saknes nav apstrīdamas - grupu LĪVI dibināja Juris Pavītols un bez šī notikuma, grupas LĪVI vienkārši nebūtu. Mēģināt šo faktu ignorēt, apstrīdēt vai dažādos veidos noniecināt izskatās diezgan puiciski un nevajadzīgi. Kokam var zāģēt zarus, lai tas kuplotu, bet bez saknēm tas ir miris.

Kā viens no jaudīgākajiem Līvu koncertiem, atmiņā paliks 2013. gada koncerts Dzintaros. Koncertu atklāja Juris Pavītols, koncertā piedalījās dažādi sastāvi un viesi. Tas kļuva par pēdējo lielkoncertu vēl vienam no LĪVU frontmeniem Aivaram Brīzem. Ainars Virga toreiz bija pieteikts, bet uz skatuves nekāpa. Viena no Līvu daudzajām leģendām vēsta, ka kāds Ainaram līdzīgs ģitārists Dzintaros koncerta laikā gulējis mašīnā pārāk saguris. Ļoti sagurušu Līvu soloģitāristu 2000-šajos gados uz skatuves koncertos naktsklubos gadījies redzēt ne reizi vien, un ne vienmēr tas bijis baudāmi.

Bet visādi cittādi - LĪVI nekad nav bijusi tikai rokgrupa un tā nav tikai mūzika.Tie ir skandāli, strīdi, politika un diemžēl, arī traģēdijas. Īsts rokenrols!

Līvi - Nezāles neiznīkst (Dzintaru koncertzāle, 2013)