Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:125, Did:0, useCase: 3


Ar vērienu aizvadīts devītais Sarunu festivāls LAMPA

Redakcija
Redakcija

Ar vērienu aizvadīts devītais Sarunu festivāls LAMPA
Foto: Valdis Kauliņš


Devītais Sarunu festivāls LAMPA ar 323 pasākumiem un rekordlielu norišu vietu skaitu – 55 teltīm un skatuvēm – divās dienās pulcējis vairāk nekā 20 000 cilvēku. Festivāla noslēgumā notika arī tradicionālais “Politiķu cepiens”, kas jau ierasti kļuva par vienu no apmeklētākajiem notikumiem.

Festivāla programmā šogad bija diskusijas un citu formātu sarunas par labbūtību, kultūru, zaļo domāšanu, nākotnes izvēlēm, politiku un daudziem citiem individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem. Šī gada festivāla aicinājums bija ieklausīties, lai saprastos – ieklausīties savās domās un citu viedokļos, jo sarunu ceļš ir vienīgais cieņpilnais un demokrātiskais veids, kā vienoties par mierīgu kopā sadzīvošanu.

Starp skatītākajiem notikumiem jau ierasti bija tradicionālais “Politiķu cepiens”, kurā šogad tika cepināti 14. Saeimas deputāte un bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, zemkopības ministrs Didzis Šmits un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs (“Latvijas attīstībai”).

Politiķu cepienu var noskatīties ierakstā šeit: https://festivalslampa.lv/lv/video-...

“Jau kopš pirmā festivāla gada mēs ticam, ka demokrātijas esence ir spēja būt brīvā, vienlīdzīgā un atvērtā sarunā. Šos demokrātijas svētkus esam radījuši mēs visi kopā, ik dienas domājot nevis “es”, bet “mēs” kategorijā – festivāla komanda un atbalstītāji, pasākumu rīkotāju un dalībnieki, brīvprātīgie un apmeklētāji. Mums ir milzu gandarījums redzēt, ka sarunas ir tik aktuālas kā vēl nekad – to parādāt jūs, LAMPAs skatītāji un klausītāji. Paldies visiem un ikvienam!” noslēdzot devīto Sarunu festivālu pauž tā direktore Ieva Morica.

Lielu klausītāju interesi raisīja arī Latvijas vadošo politisko partiju diskusija “Kas dzīvos Latvijā?”, LMT rīkotā diskusija “ChatGPT: vai sākas mākslīgā intelekta dominance pār cilvēci?”, kā arī Latvijas Televīzijas veidotā diskusija par viedokļu daudzveidību medijos “Intervija ar Hitleru. Atteikt nedrīkst intervēt”. Lielu atsaucību guva arī “Grābeklis” – pirmais kopīgais Comedy Latvia un Sieviešu Stendapa pasākums, kurā komiķi dalījās ar saviem “grābekļiem”, kā arī Omniva rīkotās “Debates. Pa īstam”, kur politiķi, viedokļa līderi, uzņēmēji un komiķi atbilstoši debašu mākslas noteikumiem diskutēja par jautājumiem, kas polarizē mūs visus. Apmeklētāko pasākumu vidū bija arī apvienības “Laulāto tikšanās” rīkotā saruna "Viņi dzīvoja kopā ilgi un laimīgi – kā mūsdienās tas ir iespējams?" un daudzi citi.

Daļa festivāla notikumu ierakstā bez maksas drīzumā būs pieejami LAMPAS arhīvā Sākums – Sarunu festivāls LAMPA