Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 3


Bukmeikeri: Lai tiktu Eirovīzijas finālā, Donam jāpārspēj Igaunijas un Gruzijas pusfinālisti

Redakcija
Redakcija

Jau pēc nepilna mēneša, 7. maijā, mūzikas entuziastu skatieni būs vērsti Zviedrijas pilsētas Malmes virzienā, kur norisināsies 2024. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šogad Latviju pārstāvēs tautā iemīļotais mūziķis Dons, kas daudziem skatītājiem sniedz cerību, ka beidzot Latvijai izdosies nokļūt konkursa finālā, taču “Betsafe” bukmeikeri uz situāciju liek raudzīties saudzīgāk.

Mūziķis Dons (īstajā vārdā Arturs Šingirejs) Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē “Supernova” pārliecinoši triumfēja ar dziesmu "Hollow", kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts". Dziesmas versija latviešu valodā šī gada janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā “Muzikālā balva 2023”, taču, lai tās versija angļu valodā sniegtu jaunus panākumus, tai būs jākļūst par pirmo dziesmu kopš 2016. gada un trešo dziesmu kopš 2009. gada, kas no Latvijas nonāk Eirovīzijas finālā.

Otrā pusfināla dalībnieki

Dziesmu konkursa struktūra nav mainījusies, un, kā jau ierasts, sākotnēji tiks rīkoti divi pusfināli, šogad – 7. un 9. maijā, pēc kuriem uzzināt uzvarētājus varēs jau konkursa fināla vakarā 11. maijā. Sekot līdzi Latvijas panākumiem varēs, sākot ar 9. maiju, kad uz skatuves otrā pusfinālā uzstāsies Latvijas pārstāvis Dons ar simbolisku kārtas numuru “9”.

No katra pusfināla Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā nokļūs vien 10 valstis, kas kopā veidos 20 finālistus. Diemžēl salīdzinājumā ar pirmo pusfinālu, kur piedalīsies 15 valstis, Latvijai šogad būs sarežģītāks uzdevums, jo otrajā pusfinālā tā sacentīsies pret 16 valstīm – Nīderlandi, Šveici, Grieķiju, Beļģiju, Izraēlu, Igauniju, Armēniju, Norvēģiju, Gruziju, Dāniju, Albāniju, Maltu, Čehiju, Austriju un Sanmarīno. Turklāt Dona “Hollow” dziesmai būs jāuzstājas kopā arī ar trīs “lielā piecinieka” valstīm – Franciju, Itāliju un Spāniju.

Pašreizējās prognozes iekļūšanai finālā

Atbalstu pusfinālā varam sagaidīt no mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā, taču lielu konkurenci 9. maijā nodrošinās tādas valstis kā Nīderlande, Šveice, Grieķija, Beļģija un Izraēla, kurām tiek prognozēta ne tikai iekļūšana finālā, bet arī labas izredzes cīnīties par uzvaru kopumā, turklāt Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu “The Code” šobrīd tiek minēts kā galvenais favorīts.

’’Šobrīd prognozes par Latvijas iekļūšanu finālā nav pozitīvas, jo ļoti iespējams, ka Nīderlandei, Šveicei, Grieķijai, Beļģijai un Izraēlai pievienosies arī Armēnija un Norvēģija. Savukārt uz atlikušajām vietām finālā būs sīva konkurence, Donam sacenšoties ar Igauniju, Gruziju, Dāniju, Albāniju un Sanmarīno, starp kurām favorītes ir Igaunijas un Gruzijas dziesmas,’’ min Betsafe pārstāvis.

Dona iespēju tikt tālāk uz Eirovīzijas finālu “Betsafe” bukmeikeri novērtējuši ar 29% iespējamību – taču tas ir tikai 12. labākais rādītājs starp visiem otrā pusfināla dalībniekiem. Ja paskatāmies starp visiem Eirovīzijas dalībniekiem, Latvijas izredzes uzvarēt novērtētas ar 0.5% iespējamību. Nevaram būt arī priecīgi par ainu starp Baltijas valstīm, kur par galveno favorītu tiek uzskatīts Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belts (63.4%), kam seko igauņu grupu apvienība "5miinust" un "Puuluup" (16.1%) un tikai tad Dons (12.4%).