Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:370, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 06.04.2022 16:13

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai 23.06.2020 12:57

Ne aiz trejdeviņiem kalniem, ne aiz trejdeviņām jūrām, bet tepat jau viņi ir – Latvijā! Ik gadu, kad pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – Jāņi, daba uzplaukst, gaiss virmo un mēs, trejdeviņi līgotāji, laužot ikdienas plūdumu, vēlamies uzplaukt kopā ar dabu.

Katram līgotājam tik zināmās divas zilbes LĪ-GO ir dotas kā atslēga, lai atvērtu durvis uz mūsu senču svētku tradīcijām un brīnumiem pārpilno pasauli.

Aizvadīti Mīlgrāvja krastmalas svētki 2017 un pasniegta balva “Mīlgrāvja lepnums” 14.08.2017 17:02

Nedēļas nogalē jau septīto reizi norisinājās Mīlgrāvja krastmalas svētki, ko šogad apmeklēja aptuveni 4000 dalībnieku. Pirmo reizi svētkos tika pasniegta īpaša balva “Mīlgrāvja lepnums”, ko saņēma filmu režisors un scenārists, kas ir aktīvas Vecmīlgrāvja attīstības veicinātājs. Mīlgrāvja krastmalas svētkus 2017 organizēja Vecmīlgrāvja attīstības biedrība ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu.

Augusts Daugavpilī ienāks ar “Muzikālā augusta” pasākumiem 31.07.2017 14:32

Ar muzikāliem pārsteigumiem Daugavpilī atkal ienāk augusts, turpinot tradīciju - pasākumu sēriju "Muzikālais augusts Daugavpilī". No 2. līdz 31.augustam pilsētā skanēs klasiskās, džeza, akordeona, pūtēju un instrumentālās mūzikas koncerti un tango karaļa Oskara Stroka mūzika, kas būs veltījums izcilā tango komponista 125. dzimšanas dienai. Koncerti skanēs gan Daugavpils teātrī, Vienības nama koncertzālē, Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē un Andreja Pumpura skvērā. Šogad projektam „Muzikālais augusts Daugavpilī” aprit 5 gadi.

Latviešu soprāna Kristīnes Opolais atveidotā Nāra joprojām satriec skatītājus 04.07.2017 15:36

““Nāra” kopš pirmizrādes 2011.gadā kļūst aizvien labāka. Kristīne Opolais psiholoģiski traumētas jaunas meitenes lomā iegrimst ar nevaldāmu intensitāti un precizitāti,” tā jūnijā Bavārijas Valsts operā notikušās Antonīna Dvoržāka operas izrādes raksturo “Abendzeitung Munchen”.

Alekseja Naumova un Andra Vītoliņa radošā vizīte ASV 30.05.2017 17:12

2017. gada maijā Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš programmas Erasmus+ ietvaros viesojās Floridas starptautiskajā universitātē (Florida International University), kur pasniedza meistarklases universitātes studentiem, kā arī iepazīstināja arī ar studiju darbu LMA.

LATVIJAS EKSPRESIS SIMTGADEI atgriezies mājās! 30.05.2017 16:19

Pagājušās nedēļas nogalē (no 26. maija līdz 28. maijam) ar 12 koncertiem visu Latviju apceļoja Latvijas ekspresis simtgadei. Īpašais vilciena sastāvs pieturēja Indrā, Daugavpilī, Krustpilī, Daugavā (Salas novads), Vecumniekos, Dobelē, Liepājā, Tukumā, Rīgā, Inčukalnā, Siguldā un Valgā. Ekspreša idejas autors Andrejs Filipovs, satura ģenerētāji Ints Teterovskis un Nadīna Neimane – Gardoviča un galvenie organizatori Satiksmes Ministrija un Jauniešu koris BALSIS izsaka milzu pateicību visām pašvaldībām, kultūras dzīves organizatoriem un dalībniekiem par lielisko svētku radīšanu!

Baznīcu naktī Lūznavas muižā gaidāma aizrautīga diskusija un Lauras Bicānes koncerts 25.05.2017 16:31

2. jūnijā Lūznavas muiža nu jau otro reizi aicinās uz kultūras notikuma “Baznīcu nakts” norisi, ļaujot apmeklētājiem iepazīt arī muižā esošo kapelu, piedalīties diskusijā, noklausīties dziesminieces Lauras Bicānes koncertu un būt klāt vakara dievkalpojumā.

Jau pavisam drīz Rotko centra spoku zirgs dosies no Liepājas uz Daugavpili 25.05.2017 16:29

Pirmdien, 29. maijā pulksten 14:00 no Liepājas uz Daugavpili savu ceļu uzsāks tēlnieka Egona Peršēvica vadītās mākslinieku grupas veidotā lielformāta skulptūra, kas tiks uzstādīta un pusnaktī no 9. uz 10. jūniju atklāta Daugavpils cietoksnī kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra rīkotā II Starptautiskā tēlniecības simpozija uzvarētājdarbs.

Aizvadīts kustību festivāls „Jaunpils 2017”; noskaidroti oriģinālākie vides tematikai veltītie priekšnesumi 03.05.2017 12:47

Aizvadītajā piektdienā, 29. aprīlī, Jaunpils pili pieskandināja simtiem lielu un mazu dejotāju, pārsteidzot žūriju un skatītājus ar oriģināliem deju priekšnesumiem kustību festivāla “Jaunpils 2017” ietvaros. Šogad dalībnieki paralēli ierastajai kustību priekšnesumu programmai varēja startēt jaunajā disciplīnā – iestudējot Zaļās jostas vides priekšnesumu, kurā akcentēt ekoloģijas tēmu, gatavot tērpus no otrreizējām izejvielām vai vides materiāliem u.c.

Koris “Maska”triumfē prestižajā Tallinas koru konkursā 24.04.2017 15:55

Šajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu15.Starptautiskajākoru festivālā un konkursā “Tallinn 2017”, kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.

Nodibināta Latvijas Rokmūzikas Asociācija 24.04.2017 15:22

19.03.2017., apvienojoties nozares profesionāļiem un entuziastiem, tika pieņemts lēmums par biedrības „Latvijas Rokmūzikas Asociācija” (LRMA) dibināšanu. Biedrība reģistrēta Latvijas Uzņēmumu reģistrā 19.04.2017.

Žagars, Pasternaka un Suhanovs nominēti prestižajai Krievijas teātra prēmijai “Zelta maska” 19.04.2017 10:30

Režisors Andrejs Žagars, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka un mākslinieks Reinis Suhanovs izvirzīti prestižajai Krievijas Nacionālajai teātra prēmijai “Zelta maska” par Žila Masnē operas “Manona” iestudējumu Staņislavska un Nemiroviča‑Dančenko muzikālajā teātrī.

Cēsīs izskanējis Antoņenko koncerts, atklāta Avotiņas izstāde 13.04.2017 09:57

Sestdien, 8. aprīlī, koncertzālē “Cēsis” bija baudāma īsti pavasarīga programma - izskanēja pasaulslavenā latviešu tenora Aleksandra Antoņenko solokoncerts un tika atklāta košās un neatkārtojamās mākslinieces Ilzes Avotiņas personālizstāde “Pavasara pastorāle”.

Eksperimentālāizrāde "Pēc pusnakts / after midnight" saviļņojusi Rīgas publiku 12.04.2017 11:45

08. aprīlī, sestdienas vakarā,Mūzikas namā"Daile" Rīgas publikai tika prezentēta Amerikāņu mūzikas izrāde, kuru veidojuši dziedātāja Katrīna Gupalo, pianists Andrejs Osokins, dejotāja un horeogrāfe Gabija Bīriņa, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis. Eksperimentālais uzvedums raisījis plašu rezonansi sabiedrībā

Mihaila Kaziņika jaunās "zvaigznes" 21.03.2017 17:31

Ir beigušās Mihaila Kaziņika dienas Rīgā, kuru laikā varēja apmeklēt izglītojošas tikšanās, meistarklases un brīnišķīgus koncertus. Kaziņika Rīgas apmeklējuma laikā par vissvarīgāko notikumu kļuva starptautiskais jauno instrumentālistu un vokālistu konkurss“Uzlecošās zvaigznes 2017”, kas jau septīto gadu norisinās maestro paspārnē un atklāj mūzikas pasaulei jaunus, spilgtus vārdus. Mihails Kaziņiks nebeidz atkārtot, ka Latvija ir daudzu talantīgu komponistu un muzikantu Dzimtene. Katru gadu Latvijas bērnu un jauniešu meistarība ievērojami pieaug. Šogad ar atsevišķām prēmijām tika apbalvoti arī pedagogi, kas saglabā un attīsta mūsu valsts bagātās muzikālās tradīcijas. Un protams, uz konkursu Rīgā sabrauc dalībnieki no visas pasaules – ASV, Somijas, Krievijas, Ķīnas.

Izveidota Nemateriālā kultūras mantojuma padome 13.03.2017 13:58

Lai izvērtētu pieteikumus nemateriālā kultūras mantojuma elementu iekļaušanai Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, izveidota Nemateriālā kultūras mantojuma padome. Tās uzdevumi būs arī sniegt atzinumus kultūras ministram un Latvijas Nacionālajam kultūras centram par Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas plānu un normatīvo aktu projektiem nemateriālā kultūras mantojuma jomā.

Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu iegūst datu vizualizācijas rīks “Infogram" 06.03.2017 15:22

3. martā īpašā apbalvošanas ceremonijā Dekoratīvās Mākslas un dizaina muzejā tika noskaidroti pirmie Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas ieguvēji – pirmo vietu ieguva Datu vizualizācijas rīks “Infogram", autors: Infogram, otro Izstādes stendu dizains "Civilizācijas nospiedumi", autors: Ilze Kalnbērziņa Praz, savukārt trešajā vietā ierindojās Bērnu balansa ritenītis "Brum Brum", autors: Krišjānis Jermaks. Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 EUR vērtībā dalībai kādā no starptautiskajiem dizaina konkursiem.

Paziņoti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2016” saņēmēji 27.02.2017 10:19

26. februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, svinīgā ceremonijā tika paziņoti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2016“ saņēmēji – īpašākie notikumi, aktivitātes un ļaudis latgaliešu kultūrā 2016. gadā.

Nevalstiskās organizācijas meklēs risinājumus sadarbībai ar valdību un valsts pārvaldi 22.02.2017 09:36

Šodien, 22. februārī, norisinās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda (turpmāk – Memoranda) īstenošanas padomes (turpmāk – Memoranda padomes) rīkota konference “Līdzdalība=partnerība?”, kurā nevalstisko organizāciju pārstāvji spriedīs par pērn paveikto, nākotnes plāniem un turpmākās sadarbības iespējām starp valdību un nevalstisko sektoru.

Tallinn Music Week konferencē Creative Impact šogad runās par ilgtspējīgu attīstību, toleranci, radošumu un tā ietekmi uz sabiedrību 20.02.2017 18:37

Pilsētas festivāls Tallinn Music Week (TMW), kas norisināsies no 27. marta līdz 2. aprīlim Tallinā, papildina konferences TMW Creative Impact runātāju sastāvu. Konference šogad vērsīs uzmanību radošuma un inovāciju ietekmei uz toleranci un ilgtspējīgu attīstību.

Balvu par ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā šogad saņems diriģenti Antoņina un Vitolds Milaševiči 20.02.2017 10:34

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā šogad tiks pasniegta diriģentiem un skolotājiem Vitoldam un Antoņinai Milaševičiem.

Piešķirts atbalsts Latvijas kultūru reprezentējošiem izdevumiem angļu valodā 20.02.2017 10:31

Noslēgusies konkursa ”Atbalsts izdevējiem Latvijas kultūrvēsturi popularizējošu izdevumu tapšanai angļu valodā” otrā kārta, sniedzot atbalstu divu izdevumu sagatavošanai un izdošanai angļu valodā. Konkursa norisi nodrošina Latvijas Grāmatizdevēju asociācija ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Iznācis žurnāla „Studija” decembra/janvāra numurs 15.12.2016 17:36

Žurnāla „Studija” 111. numura fokusā – nāves tēma un tās vēstures gaitā mainīgie atspoguļojumi dažādās reliģijās un mākslā. To esenciāli izteic vēsturnieka un literāta Kirila Kobrina paustā atziņa: „Māksla sniedz iespēju pārvarēt nāvi; pati māksla tiek traktēta kā darbs, kas veikts konkrētajam indivīdam vienīgajā iespējamajā veidā.”

“Prāta vētra” un deju mūzika 2001. gadā - “Mikrofona ierakstiem” pieci gadi 14.10.2016 15:14

Latvijas pazīstamākā mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” šogad atzīmē savu 20 gadu jubileju, kurai par godu 9.novembrī Arēnā Rīga tiks sniegts vērienīgs lielkoncerts“20 gadi latviešu mūzikā”. Turpinot gatavoties jubilejas lielkoncertam, “Mikrofona ieraksti” piedāvā ceļojumu vēsturē un atskatās uz piedzīvojumiem 2001.gadā.

„Kailais karalis” – spēle par varu uz šaha dēlīša 11.10.2016 11:00

7. oktobrī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde režisora Oļega Šapošņikova un horeogrāfes Irinas Saveļjevas kopdarbam „Kailais karalis”. Izrādes veidotāji gandrīz pilnībā atteicās no psiholoģiskā teātra, liekot aktieriem un dejotājiem izpausties muzikālo un plastisko izteiksmes līdzekļu rāmjos un tādējādi radot pirmo šāda veida iestudējumu Daugavpils teātrī.

Mākslas studente no Spānijas izzina ne tikai Rotko daiļradi, bet sniedz vieslekciju Rīgas spāņu kultūras studentiem 11.10.2016 10:53

Pagājušo piektdien, 7. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Erasmus programmas studente no Spānijas Laura Rivera Gómez latviešu studentiem spāņu kultūras centrā „Seneca” Rīgā vadīja vieslekciju par 17. gadsimta mākslu Spānijā.

Koncertzālē “Cēsis” izskanējuši Borisa Grebenščikova koncerti ar simfonisko orķestri 10.10.2016 12:11

8. un 9. oktobrī, koncertzālē “Cēsis” izskanēja Borisa Grebenščikova jaunais projekts BG “Symphonia”, kurā slavenais krievu rokmūziķis izpildīja savas populārākās dziesmas simfoniskā orķestra pavadījumā.

Kopā ar Grebenščikovu un orķestri uz skatuves kāpa arī grupas "Aquarium" leģendārais basģitārists Aleksandrs Titovs un solo-ģitārists Aleksejs Zubarevs, bundzinieks Liams Bredli (Liam Bradley) un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas jauktais koris.

Sarkanā podziņa, Eirovīzija un jaunas tūkstošgades sākums “Mikrofona ierakstos” 2000 06.10.2016 12:21

Vēl viens varens un ražīgs gads! “Mikrofona ieraksti” turpina aktīvu sadarbību ar saviem ārvalstu partneriem “EMI Records”, izdod pašmāju ierakstus, kā arī aktīvi veicina “EMI” un “Virgin Records” mākslinieku un ierakstu popularitāti Latvijā, apmeklē starptautiskos gadatirgus Francijā un Vācijā. Apmainās ar ierakstiem un turpina realizēt nesen aizsāktos pasaules mūzikas tirgu iekarošanas plānus...

Laikmetīgās kultūras NVO pauž bažas par gaidāmajām izmaiņām NVO darbību noteikumos 04.10.2016 16:42

Septembra izskaņā laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji pulcējās stratēģiskās plānošanas seminārā, kurā tika apspriesta Latvijas kultūras nozares situācija un Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas turpmākā darbība, paužot nopietnas bažas par kultūras NVO nākotni saistībā ar LR Finanšu ministrijas (FM) plānotajām izmaiņām nodokļu politikā.

“Mikrofona ieraksti” 1999.gadā – “Prāta Vētra” un dziesmu izlases 04.10.2016 10:02

Turpinot gatavoties savam jubilejas lielkoncertam “20 gadi latviešu mūzikā, “Mikrofona ieraksti” turpina ceļojumu vēsturē, šoreiz atskatoties uz 1999.gadu. Šajā gadā aizvien jauni apvāršņi tiek iekaroti ar grupu “Prāta Vētra”, “Zelta albuma” statusu iegūst projekta “5 tenori” ierakstu albums “Ziemassvētkos”, tiek izdotas daudzas dziesmu izlases un aizsākta Klāsa Vāveres izlašu sērija “20th century Lullabies”.

„Sarkangalvīte un pasaku mežs” - izrāde par draudzību un labiem darbiem 19.09.2016 13:10

14. septembrī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde izrādei visai ģimenei latviešu valodā „Sarkangalvīte un pasaku mežs”, kuras režisors ir Māris Korsiets.

Izrāde atklāj skatītājiem vēl nedzirdētu Sarkangalvītes piedzīvojumu. Arī šoreiz Sarkangalvīte dodas pie savas vecmāmiņas caur mežu un sastop neganto vilku. Bet, bēgot no vilka, Sarkangalvīte nomaldās un ceļā satiek citu pasaku varoņus - Sniegbaltīti un rūķīti, princi, Ansīti un Grietiņu, pat Tarzānu! Katram no pasaku varoņiem ir nepieciešama palīdzība, un Sarkangalvīte nespēj viņiem atteikt. Priekšā gaida ne mazums pārbaudījumu, bet skaidrs ir viens – kad kāds ceļo pa pasaku mežu, spilgts piedzīvojums ir neizbēgams!

Koncerts Dolce Vita Dzintaru koncertzālē pieceļ kājās simtiem klausītāju 06.09.2016 09:57

31. Augustā, Dzintaru koncertzālē noritēja koncerts DOLCE VITA, kurā tautā mīlēti un populāri skaņdarbi bija dzirdami jaunās, vēl nedzirdētās aranžijās. Uz skatuves kopā ar orķestri un stīgu grupu kāpa mākslinieki: Latvijas vijoles virtuozs Raimonds Ozols, apburošā balāžu izpildītāja Aija Vītoliņa, šarmantais dziedātājs un trompetists Andris Ābelīte un vienmēr fantastiskā Latvijas operdziedātāja Ilona Bagele. Koncertā tika izpildīti tādi pasaulē populāri skaņdarbi, kā „Unintended”, „Over the rainbow”, „Voyage Voyage” un daudzi citi. Unikālais mūziķu salikums sniedza koncerta apmeklētājiem daudzveidīgu pieredzi, aizvedot muzikālā ceļojumā apkārt pasaulei divu stundu garumā.

Aizvadīts trešais populārās mūzikas festivāls “Bigbank Latvijas pērles” 02.09.2016 15:09

Ar skatītāju stāvovācijām un kopīgu sadziedāšanos noslēdzies latviešu populārās mūzikas festivāls “Bigbank Latvijas pērles”, kas jau trešo gadu aizvadīts Dzintaru koncertzālē ar izcilāko teātra izrāžu dziesmu pērlēm, skaistākajiem duetiem un Imanta Kalniņa daiļradi.

TOP 3 padomi – kā kļūt par profesionālu dejotāju 02.09.2016 14:59

Vai esi apmeklējis deju šovu, ko nespēj aizmirst? Vai neprātīgi mīli deju un savu kaislību esi iecerējis attīstīt profesionāla dejotāja karjerā? Ja vēlies kļūt par daļu no aizraujošās deju pasaules uz lielās skatuves, tad vērts ieklausīties profesionāļu pieredzē. Ieskatu karjeras aizkulisēs un koncertturneju saspringtajā grafikā sniedz teatrālā deju šova apvienības“Los Vivancos” mākslinieki, kuri 3. oktobrī uzstāsies arī Rīgā.

“Sapņu fabrikas” pārveide mākslas centrā uzticēta “Zaigas Gailes birojam" 01.09.2016 17:56

Lai bijušās “Sapņu fabrikas” telpas Lāčplēša ielā 101, Rīgā, ko iegādājies mākslas mecenāta Jāņa un Dinas Zuzānu ģimenei piederošs uzņēmums, pārtaptu par multifuncionālu laikmetīgās mākslas centru, ēkas rekonstrukcijas projektēšanu veiks vairākas Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas un citus to skaitā starptautiskus apbalvojumus saņēmušais “Zaigas Gailes birojs”.

Starptautiskie mūzikas kritiķi atzinīgi vērtē Opolais sniegumu leģendārajā Tenglvudas mūzikas festivālā ASV 01.09.2016 16:18

Starptautisko atzinību guvušās latviešu solistes Kristīne Opolais uzstāšanos Tenglvudas mūzikas festivālā (ASV) kopā ar viņas dzīvesbiedra, “Grammy” balvas laureāta, Andra Nelsona vadīto Bostonas Simfonisko orķestri un vēl sešiem pasaules mēroga operdziedātājiem atzinīgi novērtējuši starptautiskie mūzikas kritiķi, pastāstīja Opolais Latvijas koncertturnejas organizators Andrejs Žagars.

Tenglvudasmūzikas festivāls, ko mēdz dēvēt arī par Bostonas simfoniskā orķestra vasaras sezonas mājvietu, ik gadu augustā norisinās kopš pagājušā gadsimta 30.gadiem. Šogad Nelsons tā repertuārā atgrieza operas vēsmas, koncerta formā piedāvājot Džuzepes Verdi klasiskā darba “Aīda” I un II cēlienu.

Retrospekcija: Bango sirdī iededzinātās notis... 18.08.2016 20:57

XII festivāls Summertime – aicina Inese Galante turpinās un 11.augusta vakarā Dzintaru koncertzāle ir pārpildīta. Pēc iepriekšējā vakara lietusgāzēm, šovakar spīd saule un zālē pat nav kur nokrist adatai. Šovakar – GADALAIKI: VIVALDI. PJACOLLA. ČAIKOVSKIS. Maskavas virtuozi un Reinis Zariņš.

Plēsīgā un maigā rakstura simbioze Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādē "Pieradinātā daba" 07.08.2016 18:45

No 2016. gada 14. jūlija līdz 16. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā Skārņu ielā 10/20) ir skatāma astotā izstāde no starptautiski pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Šoreiz tēma – “Pieradinātā daba”, sniedzot iespēju baudīt floras un faunas motīvu daudzveidību tērpu un aksesuāru dizainā no 18. līdz 21. gadsimtam.

Vārds, kas neprasa komentārus – Aleksandrs Vasiļjevs. Kā stāsta modes vēsturnieka laba draudzene, stiliste Žanna Dubska, viņa privātkolekcijā ir vairāk nekā 50 tūkstoši eksponātu (piemēram, 2005. gadā to ir bijis apmēram 10 tūkstoši), un prieks, ka tieši Rīgai ir bijusi šī lieliskā iespēja jau astoņas reizes plašās izstādēs redzēt un izbaudīt šos retos eksponātus.

Nākamā lapa