Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:370, Did:0, useCase: 3


LATVIJAS EKSPRESIS SIMTGADEI atgriezies mājās!

Redakcija
Redakcija

Pagājušās nedēļas nogalē (no 26. maija līdz 28. maijam) ar 12 koncertiem visu Latviju apceļoja Latvijas ekspresis simtgadei. Īpašais vilciena sastāvs pieturēja Indrā, Daugavpilī, Krustpilī, Daugavā (Salas novads), Vecumniekos, Dobelē, Liepājā, Tukumā, Rīgā, Inčukalnā, Siguldā un Valgā. Ekspreša idejas autors Andrejs Filipovs, satura ģenerētāji Ints Teterovskis un Nadīna Neimane – Gardoviča un galvenie organizatori Satiksmes Ministrija un Jauniešu koris BALSIS izsaka milzu pateicību visām pašvaldībām, kultūras dzīves organizatoriem un dalībniekiem par lielisko svētku radīšanu!

Kopā pavadītajās 64 stundās un 31 minūtē, caurvijot Latvijas sliežu ceļus visos Latvijas vēsturiskajos novados, ekspresis veica 1400 km, dažubrīd sasniedzot vilciena ātrumu līdz 120 km/h. Koncertos kopumā uzstājās tuvu 2000 dalībnieku, kuri izdziedāja 158 dziesmas un izdejoja 116 dejas. Koncertus apmeklēja vairāk kā 10 000 klausītāju.
Vislielākā pateicība svētku radīšanā Latvijas ekspresis simtgadei pasažieriem – RKTMC “Mazā ģilde” Jauniešu korim BALSIS, Banku augstskolas jauktajam korim “Monēta” un diriģentei Ilze Feldmane, RSU jauktajam korim “Rīga” un diriģentei Baibai Milzarājai, RSU tautas deju ansamblim “Ačkups” un vadītājai Elitai Treilonei, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” vidējās paaudzes deju kolektīvam “Auda” un vadītājai Nadīnai Neimanei Gardovičai un VEF Kultūras pils tautas deju ansamblim “Dardedze” un vadītājai Ilzei Kronbergai.
Latvijas ekspresis simtgadei vienojošais spēks, tuvinot novadus, pagastus, katru dalībnieku personīgi, liek cerēt, ka nākamie Dziesmu un Deju svētki izdosies godam un arī ekspresis savu ceļu vēl turpinās paplašinot iesākto maršrutu.

2. jūnijā Latvijā notiks jau ceturtā “Baznīcu nakts”, kurā jauniešu koris BALSIS koncertēs Rīgā un Īlē. Plkst. 18.00 Rīgā notiks svētbrīdis pie komponista Emīla Dārziņa kapavietas Mārtiņa kapos, bet uzreiz pēc tam – plkst. 18.30 Mārtiņa baznīcā BALSIS sniegs koncertu. Savukārt plkst. 22.00 BALSIS dziedās Īlē. Tieši pirms gada Baznīcu naktī atklājām Īles baznīcu no jauna, verot tās durvis gan draudzei, gan klausītājiem, gan atjaunotnei. Baznīca tiek atjaunota un būs atvērta apmeklētājiem jau no 20.00. Plkst. 21.00 svētbrīdis, 21.20 uzstāsies LNO soliste Evita Zālīte un ģitāriste Ilze Grunte, atskaņojot koncertprogrammu “Ceļā”.

12. un 14. jūnijā #izvēlies BALSIS! Vasaras sākumā Jauniešu koris BALSIS un Ints Teterovskis mudina paplašināt apvāršņus un izdzīvot mūziku to radot! Pieteikties aicināti jauni dalībnieki visās balss grupās vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Jauniešu koris BALSIS klausītājus priecē apmēram 70 koncertos gadā, kā arī citās tradicionālās un inovatīvās aktivitātēs. Uzņemšana notiks 12. un 14. jūnijā no plkst. 17.00 Mazajā Ģildē, kur katru pirmdienas un piektdienas vakaru koris satiekas un īsteno savu saukli – Daudzas Balsis – doma viena. Pieteikšanās anketa 31. sezonai ej.uz/balsiim