Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:370, Did:0, useCase: 3


Aizvadīti Mīlgrāvja krastmalas svētki 2017 un pasniegta balva “Mīlgrāvja lepnums”

Redakcija
Redakcija

Nedēļas nogalē jau septīto reizi norisinājās Mīlgrāvja krastmalas svētki, ko šogad apmeklēja aptuveni 4000 dalībnieku. Pirmo reizi svētkos tika pasniegta īpaša balva “Mīlgrāvja lepnums”, ko saņēma filmu režisors un scenārists, kas ir aktīvas Vecmīlgrāvja attīstības veicinātājs. Mīlgrāvja krastmalas svētkus 2017 organizēja Vecmīlgrāvja attīstības biedrība ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu.

..............................................................................................................................................................................................................

Svētki notika svētdien, 13. augustā, piedāvājot apmeklētājiem plaši pārstāvētu Latvijas mājražotāju svētku tirdziņu, kurā piedalījās ražotāji no visas Latvijas. Svētkus atklāja Kultūra pils Ziemeļblāzma pūtēju orķestris “Auseklītis” ar diriģentu Haraldu Bārzdiņu priekšgalā, viņš svētku apmeklētājiem teica: “Es esmu priecīgs atgriezties un muzicēt Vecmīlgrāvī, jo esmu savu bērnību pavadījis šajā vietā.”

Mīlgrāvja krastmalas svētku jaunākos apmeklētājus priecēja dažādas meistarklases un darbnīcas, kā arī uzvedumi uz skatuves. Vislielāko apmeklētāju sajūsmu izraisīja aktivitāte, kurā varēja pārģērbties tērpos, iejūtoties dažādu varoņu lomā. Kāda Vecmīlgrāvja iedzīvotāja Svetlana sacīja: “Šī ir interesantākā meistarklase, kas šogad tiek piedāvāta Mīlgrāvja krastmalas svētkos, mēs ar bērniem velkam jau ceturto tērpu komplektu, paldies svētku organizatoriem par šo burvīgo iespēju!”

Lielu atsaucību ieguva Break dance cīņas un paraugdemonstrējumi. Plaši tika apmeklētas arī dārza spēles, kur laimīgos dalībniekus apbalvoja svētku draugs zivju pārstrādes uzņēmums KAIJA. Dienas laikā tika noskaidroti gan šaha, gan roku laušanās sacensību uzvarētāji, ar to apliecinot saukli "Vecmīlgrāvis VAR!".

Šogad pirmo reizi tika pasniegta īpaša balva "Mīlgrāvja lepnums", kas tika kādam no Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, kas darbojas tā labā, netaupot spēkus un laiku. Balvu “Mīlgrāvja lepnums” piešķīra Ansim Bērziņam, ko pasniedza Vecmīlgrāvja attīstības biedrība ar Norvik bankas atbalstu. Ansis Bērziņš ir viens no Vecmīlgrāvja attīstības biedrības dibinātājiem, filmu režisors, producents un scenārists, animācijas studijas DAUKA dibinātājs. Ar Anša Bērziņa līdzdalību tika veicināta Kultūras pils Ziemeļblāzma atjaunošana, Daugavas promenādes sakārtošanu un jau septīto gadu notiekošie Mīlgrāvja krastmalas svētki. Balva tika nodota viņa dēlam Uģim Bērziņam, kas balvu nodos tēvam.

Kā katru gadu, lielu interesi izraisīja izbraucieni ar kuģīti “Jelgava” pa Daugavu. Kuģīša kapteinis minēja, ka šo iespēju izmantojuši aptuveni 600 svētku apmeklētāji.

"Mīlgrāvja krastmalas svētki 2017 ir radījuši milzum daudz pozitīvu emociju gan svētku apmeklētājiem, gan mums organizatoriem. Smaidi un prieks piepildīja svētkus ar pozitīvo lādiņu visam gadam. Paldies visiem, kas piedalījās, un tiekamies nākošajā gadā!," mudina pasākuma organizators Ģirts Avots.

Par Vecmīlgrāvja attīstības biedrību
Vecmīlgrāvja attīstības biedrības galvenais mērķis ir veicināt tādu Vecmīlgrāvja un apkārtnes, īpaši Augusta Dombrovska Ziemeļblāzmas kultūras kompleksa, attīstību, kas saglabātu kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, nodrošinātu kvalitatīvu dzīves vidi pašreizējām un nākamajām Vecmīlgrāvja un apkārtnes iedzīvotāju paaudzēm.