Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Kādi vecāki jūs esat? Horoskops katrai zodiaka zīmei 11.02.2024 10:10

Astroloģija ļauj noskaidrot katras zodiaka zīmes attieksmi pret saviem bērniem. Ja plānojat bērniņu, nenāks par sliktu uzzināt, kā pats un jūsu otrā pusīte pieskatīsiet un audzināsiet bērnus.

Ģimenes konfliktu horoskops 30.01.2024 09:13

Ģimenes konflikti ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tikai vieni strīdas klusi, publiski nemazgājot netīro veļu, citi bļauj un apvaino viens otru, trešie sit traukus, sazāģē mēbeles un saskrāpē automašīnas. Interesanti, kā ģimenes konfliktos uzvedas dažādu zodiaka zīmju pārstāvji?

Kādi cilvēki par savu mīluli parasti izvēlas kaķi 25.01.2024 10:10

Pastāv pilnīgi pamatots psihologu uzskats, ka cilvēkam ne bez iemesla patīk kāds konkrēts dzīvnieks. Un, izvēloties šo dzīvnieku par savu draugu un mājas mīluli, cilvēks pirmām kārtām vadās pēc sava rakstura, uzskatiem un savas personības psiholoģiskajām īpašībām. Tieši tāpēc vieni dod priekšroku uzticīgajam draugam- sunim, bet citi, tieši pretēji- neatkarīgajam kaķim. Šodien parunāsim par tiem, kuri labprāt savā tuvumā redz kaķus.

Tests: vai tu labi saproti savu kaķi? 14.01.2024 09:37

Kaķis dzīvo pie tevis vai tu pie kaķa? Parasti kaķis savu saimnieku ir iepazinis labāk un māk to izmantot. Tāpēc piedāvājam testu: vai tu labi saproti savu kaķi?

Kas ir Adventes laiks kristīgajā pasaulē? 09.12.2023 21:29


Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente? Ko tas nozīmē kristiešiem un ko cilvēkiem, kas par bībeli un kristietību uzzina tikai koncertos Ziemassvētkos vai Lieldienās?

Aukstuma pārvarēšana: Latvijas autovadītāja ceļvedis auto kopšanai ziemā 20.11.2023 22:18

Ziema jau satvērusi Latviju savās ledainajās spīlēs, tādēļ automašīnas aprīkošana atbilstoši sezonas prasībām kļūst par galveno prioritāti, lai nodrošinātu jūsu drošību un mobilitāti. Pareizi tai sagatavojoties, jūs varat pasargāt savu transportlīdzekli no aukstuma un nodrošināt optimālu tā darbību arī visnelabvēlīgākajos laika apstākļos. Šeit tiek sniegts detalizēts ceļvedis par automašīnas sagatavošanu ziemai, īpašu uzmanību pievēršot ziemas riepām.

Pazīmes, kas liecina – tavs bērns var ciest no depresijas 16.11.2023 09:24

Noslēgšanās no apkārtējiem, izvairīšanās no sarunas ar vecākiem, draugu satikšana arvien retāk vai viegla agresija – ne vienmēr šīs būs kādas pusaudžu vecumposmam raksturīgas krīzes pazīmes. Samsung “Solve for Tomorrow” partneri Pusaudžu resursu centrā komentē, kādos gadījumos vecākiem īpaši jāpievērš uzmanība krasām izmaiņām bērna uzvedībā, un, iespējams, pat jāmeklē speciālistu palīdzība.

Kā apvienot darbu ar bērna slimošanu 11.11.2023 09:03

Rudenī un ziemā slimo daudzi – īpaši mazi bērni. Bērna slimošana būtiski ietekmē arī vecāku dienaskārtību, un daudzi vecāki izvēlas darbu turpināt mājās kopā ar slimo atvasi. Padomos, ko ņemt vērā vecākiem, ja jāstrādā mājās ar slimu bērnu, dalās Rimi Bērniem labsajūtas eksperte, ārste psihoterapeite Laura Valaine.

Kā ātri palīdzēt tuviniekam, kurš atrodas smagu emocionālo pārdzīvojumu varā 10.11.2023 16:45

Atbalstīt tuviniekus nelaimē un grūtībās nav viegli, nākas būt kopā ar viņiem informatīvajā un emocionālajā laukā, kurā pārdzīvo sāpes un šoku, nesenas šausmas vai zaudējuma neatgriezeniskumu. Piemēram, ja viņi zaudējuši tuvāko cilvēku, saslimuši ar smagu slimību vai nonākuši apkaunojošā stāvoklī.

Kā uz visiem laikiem nepalikt vientuļajai mātei. Iepazīšanās kļūdas pēc šķiršanās 24.10.2023 22:00

Dzīve nebeidzas ar šķiršanos un neaprobežojas tikai ar rūpēm par bērniem. Kādas kļūdas visbiežāk pieļauj vientuļās mātes, mēģinot sakārtot savu personīgo dzīvi? Kā no tām izvairīties? Atbild psihologi.

Bērni savā starpā strīdas un kaujas. Kad iejaukties? 22.09.2023 13:26

Bieži vien bērnu strīdi ģimenē ir ļoti nogurdinoši un vecākiem rada pamatīgas galvassāpes. Kurā brīdī iejaukties un kā palīdzēt bērniem risināt strīdus un nesaskaņas, stāsta Rimi Bērniem labsajūtas eksperte, ārste psihoterapeite Laura Valaine.

Drošas braukšanas principi rudenī - 5 noderīgi padomi 31.08.2023 10:52

Straujiem soļiem tuvojas rudens, kad mainās ne tikai koku lapu krāsa, bet arī apstākļi uz ceļa. Lai arī rudens ir ļoti skaists gadalaiks, lapkritis, lietus, kā arī pirmais sals var radīt bīstamus apstākļus, tādēļ autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem.

Kā ātri uzšūt gultiņu sunim 18.08.2023 10:23

Veikalu piedāvājumā esošās suņuku gultiņas nemaksā lēti, taču palutināt savu mīluli noteikti gribas, sagādājot tam ērtu, mīkstu un glītu guļamvietu. Piedāvājam ļoti vienkārši uzšujamu suņu gultiņu, kas neizmaksās jums ne nieka, ja tās šūšanai izmantosiet vairs nevienam nevajadzīgu apģērbu, padilušus aizkarus vai apvalkātu gultas segu.

Bērns vecāku gultā – līdz kādam vecumam tas ir pieļaujams? 14.07.2023 12:12


Nav noslēpums, ka vecāki reizēm izvēlas gulēt vienā gultā ar bērnu “mīļā miera labad”. Visbiežāk to skaidro, sakot, ka bērns citādi nevar aizmigt un bieži mostas, tāpēc beigu beigās neizguļas neviens, vai arī bērns protestē, ja neguļ kopā ar vecākiem. Daudzās ģimenēs ierasts, ka naktī blakus gultā tiek ņemts pavisam mazs zīdainītis, bet ko darīt, ja bērns aug aizvien lielāks, tomēr savā gultiņā tā arī negrib un negrib gulēt? Vai un cik ilgi tas vispār ir pieļaujams? Rimi Bērniem labsajūtas eksperte, ārste psihoterapeite Laura Valaine skaidro, vai un cik daudz šajos apgalvojumos ir patiesības un vai šāda paraduma ieviešana vispār ir nepieciešama.

Vērtīgi ieteikumi vecākiem, kuru bērnus māc trauksme 12.07.2023 22:08

Bērna trauksme jāsaprot un jāpieņem – viņam uz to ir visas tiesības. Interesējies par viņa dzīvi, domām, jūtām, bailēm. Iemāci viņam par to runāt, kopīgi apspriest situācijas no skolas dzīves, kopā meklēt izeju. Māci izdarīt vērtīgus secinājumus no pārdzīvotām nepatīkamām situācijām – iegūta pieredze, ir iespēja izvairīties no vēl lielākām nepatikšanām utt. Piedāvājam pedagoģes - psiholoģes Anna Šafrana vērtīgus padomus vecākiem.

Vidējā ātruma fotoradari - lielāka drošība uz ceļa 22.06.2023 11:39

Latvijā ceļu satiksmes negadījumu statistika ir visai traģiska - no 2023. gada sākuma līdz 2023. gada 14. jūnijam ir jau 49 bojāgājušie. Lai uzlabotu šo statistiku, tiek meklēti arvien jauni risinājumi, ne tikai uzlabojot infrastruktūru, bet arī plaši izmantojot dažādus ātruma kontroles radarus. Viena no jaunākajām tendencēm - vidējā ātruma kontroles sistēma. Pilotprojektā šāda sistēma kādu laiku darbojās ceļa posmā Tīnūži-Koknese, savukārt gada sākumā Ceļu satiksmes drošības padome pieņēma lēmumu novirzīt vēl 700 000 eiro vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanas pasākumiem.

Biedrība “Peldēt droši” aicina bērnus un jauniešus uz bezmaksas nodarbībām par drošību uz ūdens 15.06.2023 13:22

Biedrība “Peldēt droši” Lucavsalas peldvietā jūlijā, pateicoties Rīgas pašvaldības finansējumam, rīko bezmaksas atvērtās nodarbības bērniem un jauniešiem vecumā no 10 gadiem par drošu uzvedību pie un uz ūdens. Nodarbību laikā bērni caur personīgo pieredzi apgūs pamatprincipus drošai uzvedībai pie un uz ūdens, uzzinās kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu izglābties vai sagaidīt palīdzību, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam, izprotot uzdevuma izpildes sarežģītību.

12 atklājumi, ko izdara vīrietis pēc kļūšanas par tēvu 10.06.2023 22:12

Viena no normāla tēviņa dzīves vēlmēm ir atstāt pēcnācējus vai kļūt par tēvu. Dažreiz gan tas notiek negaidot un bieži tas sagādā daudz pārsteigumu un atklājumu. Piedāvājam 12 no tiem.

Jautrākās frāzes no otrklasnieku domrakstiem 09.06.2023 22:17

Drīz uz skolu atkal dosies tūkstošiem skolēnu. Kāds ar prieku, kāds ar nožēlu, ka brīvdienas beigušās. Vecākiem jaunas rūpes un jauni prieki. Smaidu un prieku mums bērni sagādājuši vienmēr, tāpēc pēdējā brīvdienu vakarā piedāvājam pasmaidīt par gandrīz vismazāko - otrklasnieku izteikumiem domrakstos

Melno punktu karte – noslīkst visā Latvijā 17.05.2023 10:10

Biedrība “Peldēt droši” sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu izstrādājusi “Noslīkšanas melno punktu karti”, kurā apkopoti dati par pēdējiem trim gadiem. Analizējot adreses, var secināt – noslīkst visā valsts teritorijā.

Bērnu auto paliktnis – viss, kas tev par to jāzina 30.04.2023 17:59

Viens no aktuālākajiem tematiem sakarā ar bērnu drošību automašīnā - bērna pareiza sēdināšana un piesprādzēšana. Mūsdienās grūti iztēloties bērnu, kurš netiek pārvadāts automašīnā, savukārt CSDD noteikumi paredz, ka bērns, kurš vēl nav sasniedzis 150 cm garumu, ir obligāti jāpārvadā krēsliņā vai uz paliktņa. Bērnam pieaugot, arvien populārāka izvēle kļūst auto paliktnis. Kas tas ir, ko tas dod drošībai, kādiem bērniem tas piemērots un kādu paliktni izvēlēties? Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem, turpiniet lasīt šo rakstu!

Tēvu horoskops. Ko zodiaka zīme pastāsta par bērnu tēviem? 17.04.2023 21:20

Tēvs ir ļoti svarīga persona katra bērna dzīvē, vai tas būtu puika vai meitene. Tāpēc, mīļās sievietes, pirms izdarīt izvēli par labu kādam no jūsu pielūdzējiem, palasiet , vai viņš būs tēva vārda cienīgs un vai jūs vēlaties tādu tēvu saviem bērniem?

26 nozīmīgi sīkumi, kas stiprinās emocionālo saikni ar taviem bērniem 02.04.2023 21:06

Vecākiem šķiet, ka visu dienu aizņemti tikai ar bērniem, bet bērni tajā pašā laikā pārdzīvo uzmanības trūkumu. Kāpēc tā notiek? Pieaugušie, kurus pārslogojusi ikdienas rutīna, bieži iztiek ar “dežūras” komunikāciju ar saviem bērniem. Protams, augošajam cilvēkam ar to nepietiek. Emocionālā saikne starp vecākiem un bērnu ir viņu veselīgo attiecību pamatā. Ja tā ir spēcīga, bērni labprātīgi ievēro noteikumus. Ar šo padomu palīdzību var vairākos (ne vienmēr nopietnos, bet efektīvos!) veidos izteikt bērniem mīlestību, maigumu, atbalstu un rūpes. Pamēģināsim?

Kā komunicēt ar gados veciem cilvēkiem? 10.03.2023 11:28

Vecums dāvā ne tikai pieredzi un gudrību. Laika gaitā laipnie, atsaucīgie cilvēki ar labu humora izjūtu, kuri prata skaisti izteikt savas domas, var mainīties līdz nepazīšanai. Nodzīvotie gadi mēdz padarīt cilvēku rupju, nesabiedrisku un viegli aizvainojamu, rakstura īpašības paspilgtinās, piemēram, no taupīguma uz skopumu, no sabiedriskuma uz uzbāzīgu kontroli u.tml. Viņam var būt nepieciešama pastāvīga uzmanība, attiecībās sāk valdīt neizpratne, strīdi un pieaugoša spriedze. Mēdz teikt: "Tavi vecāki seniora gados var nebūt tie paši cilvēki, kurus pazīsti jau sen."

Kāpēc bērniem ir noderīgi piedzīvot vilšanos 26.02.2023 09:32

Kad lasām ierakstus forumos, kas veltīti bērnu audzināšanai, rodas iespaids, ka vecāku galvenais mērķis ir neļaut bērnam piedzīvot vilšanos, sarūgtinājumu. Mēs domājam, ka negatīvais pārdzīvojums salauzīs bērna likteni. Bet vai tā ir? Ko mēs atņemam bērniem, ja neļaujam piedzīvot vilšanos? Stāsta psiholoģe, somatiskā terapeite Rufina Kašapova.

Izvēlies ideālo dāvanu internetā! (1) 03.02.2023 12:00

Dāvanas un citu iepriecināšana nav aktuāla tikai Ziemassvētkos vai dzimšanas dienās. Svētki var būt katru dienu un kādēļ gan sev tuvos cilvēkus neiepriecināt ar kādu jauku pārsteigumu biežāk kā divas reizes gadā? Davanuserviss.lv ir labākais palīgs, kas steigs palīgā reizēs, kad gribas kādam kaut ko uzdāvināt, bet nav īsti skaidrs ko tieši.

Klajā nākusi pirmā bērnu triloģijas ”Emma un ekrāni” grāmata – stāsts “Lielā jautājumu spēle” 23.11.2022 14:59

Klajā nākusi pirmā bērnu triloģijas ”Emma un ekrāni” grāmata – stāsts “Lielā jautājumu spēle”, kam sekos “Emma un Košulis planšetkārbā”, “Emma un Dureklis Vieddīvānā”. Autore Inguna Ula Cepīte aplūkojusi mūsdienās aktuālās problēmas bērnu un pusaudžu vidē – vientulību, pieaugušo nespēju runāt ar bērnu vienā valodā pat it kā draudzīgā ģimenē. Emmai ir vēlme ne tikai atbildēt uz nesaprotamiem pieaugušo jautājumiem, bet uzdot jautājumus pašai. Viņa neskatās vecākus interesējošos biedējošos ziņu raidījumus, bet vienu raidījumu viņa kopā ar ģimeni skatās vienmēr – jautājumu spēli televīzijā, kad malā tiek nomesti gan pusapēsti našķi, gan mazākie ekrāni – planšete vai Emmas mobilais.

Rīgā notiks “Neideālo vecāku festivāls” 16.11.2022 11:29

26. novembrī telpās Skolas ielā 6 notiks pirmais plašais festivāls, kas veltīts audzināšanas un veiksmīgu vecāku tēmai un kas aicināts palīdzēt mammām, tētiem un viņu bērniem kļūt pārliecinātākiem un laimīgākiem. Visas dienas garumā notiks lekcijas un meistarklases, kuras vadīs Latvijas labāki psihologi, psihoterapeiti, pedagogi, dietologi un citi uzvedības zinātņu jomas eksperti.

Izdota grāmata suņumīļiem – “Brūnās acis” 20.10.2022 16:23

Klajā nācis jaunās pašmāju autores Arlitas Laines debijas garstāsts visai ģimenei “Brūnās acis” – liriski dokumentāls, aizkustinošs un sirsnīgs vēstījums par draudzību starp suni un cilvēku.
Pusaudzes Arlitas ikdienu saviļņo priecīgs notikums – viņas ģimene ir kļuvusi kuplāka. Tajā ir ienācis melns labradora kucēns ar brūnām acīm – Madors.

Mācību filma pusaudžu ņirgāšanās mazināšanai pielāgota bērniem ar dažādām uztveres vajadzībām 29.09.2022 11:10

Mācību filmai pusaudžu ņirgāšanās mazināšanai, ko sabiedrības informēšanas kampaņai “Ieskaties acīs! Ņirgāšanās – nav smieklīgi!” izstrādājusi Veselības ministrija (VM), tagad ir izstrādātas arī vairākas versijas – ar surdotulkojumu, bērniem ar redzes traucējumiem, kā arī radīta filmas vieglās valodas versija, kas palīdzēs to skatīties bērniem ar viegliem garīgās attīstības traucējumiem.

Idejas mājokļa rotāšanai ar gaismas virtenēm 29.09.2022 10:49

Gaismas virtenes ir lielisks veids, kā izrotāt jebkuru telpu un teritoriju. Ziemassvētku virtenes iespējams izmantot gan iekštelpās, gan ārpus tām, dažādās vietās. Kā arī, iespējams iegādāties dažādas gaismas virtenes - dažādas krāsas, garums, spuldzīšu veids, iespējamie režīmi un daudz, kas cits. Ar Zeimassvētku virtenēm iespējams radīt burvīgu pasaku mājās un pagalmā un radīt svētku sajūtu gan sev, gan kaimiņiem.

Kā mierīgi strādāt, kad visi ir mājās: 5 padomi 24.08.2022 08:18

Esam pieraduši pie rīta steigas, transporta sastrēgumiem, kafijas pauzes un sarunām ar kolēģiem. Tas pieder pie mūsu darba dienas. Tagad, kad daudziem jāstrādā no mājām, mūsu smadzenes ir apjukušas. Kā tām palīdzēt ātri iesaistīties procesā, lai savlaicīgi un kvalitatīvi izpildītu savus darba pienākumus?

Kā labāk atpūsties vasaras tveicē? 25.07.2022 09:32

Vienu karstuma vilni esam jau pārvarējuši, bet skaidrs, ka šovasar būs vismaz vēl viens. Ne katram no mums patīk +25 vai +30 grādi, vai ne? Ko gan iesākt šādā karstumā? Visiem ir zināms, ka jāizvairās no tiešiem saules stariem un jāuzņem gana daudz ūdens. Protams, nedrīkst aizmirst par sauļošanās krēmu, ja tomēr esi nolēmis doties ārā. Bet vai ir vēl kas, kas interesantāks? Mēs sniegsim pāris padomus, ar kādām aktivitātēm sevi izklaidēt.

Aptauja: slīkšanu piedzīvojis katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs 22.07.2022 16:15

59% Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu peldētprasmi un 12% peldēt neprot vispār, liecina AAS BALTA (PZU grupa) aptaujas* rezultāti. 49% aptaujāto pie ūdens vai ūdenī ir piedzīvojuši kādu nepatīkamu starpgadījumu, bet 24% jeb gandrīz katrs ceturtais ir slīcis pats. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem ik gadu Latvijā noslīkstot dzīvību zaudē vairāk nekā 100 cilvēku, un pat ar labu peldētprasmi var nepietikt, lai glābtu dzīvību – uz un pie ūdens jebkurā situācijā jāievēro īpaša piesardzība.

Ugunsdrošu durvju priekšrocības 20.07.2022 09:24

Ugunsdrošības jautājums ir svarīgs jebkura veida nekustamajā īpašumā. Lai mazinātu ugunsgrēka rašanās un izplatības risku, ir jau laikus jāparūpējas par drošības pasākumiem. Dūmu detektori un citi standarta drošības elementi ir standarta aprīkojums, bet papildus tiem iespējams uzstādīt arī ugunsdrošas durvis.

ADAS sistēmas kalibrēšana - kādēļ tā ir tik svarīga? 11.07.2022 13:10

Lai braukšana ar auto būtu droša un patīkama, liela nozīme ir tā tehniskajam stāvoklim. Tas nozīmē uzturēt automašīnu labā tehniskā kārtībā un ātri reaģēt uz visām izmaiņām, lai varētu novērst jebkādus drošības riskus.

Pērkot peldkostīmu, domā par drošību: jo košāks, jo labāk! 08.07.2022 12:04


Pētījumos pierādīts, ka drošākā peldkostīma krāsa ir neona oranža. Jo košāka krāsa, jo vieglāk ūdenī ieraudzīt peldētāju. Testu rezultāti rāda, ka peldbaseinos dzidrā ūdenī vislabāk redzama neona rozā un oranža, savukārt atklātā ūdenstilpē neona dzeltena, zaļa un arī oranža.

Bērna izjokošana – cik daudz jokoties un kad ir par daudz? 06.07.2022 17:36

Bērnam augot, vecāki ar laiku pamana, ka bērni uztver un atbild uz jokiem, humoru un smieklīgām epizodēm. Kā atklāj Rimi Bērniem attiecību eksperte, ārste-psihoterapeite Laura Valaine, humors ir komplekss fenomens, kas prasa virkni kognitīvu un emocionālu funkciju – uztveri, valodas prasmes, abstrakto domāšanu, atmiņu, problēmu risināšanas prasmes, radošumu, emocijas u. c. Ko labu humors un joki dod bērna attīstībai, un kā sajust robežu, jokojoties ar bērnu?

Uzlādē smadzenes! Jeb kādi pārtikas produkti jālieto pirms eksāmeniem 01.07.2022 22:06

Smadzenes pārtiek no tās enerģijas, kas tiek saražota no mūsu uzturā lietojamās pārtikas. Galvenais enerģijas avots ir glikoze, kuru organisms saņem no produktiem, kas bagāti ar ogļhidrātiem: brokastu pārslām, maizes, makaroniem utml. Enerģija smadzenēs uzglabājas mazās porcijās, tāpēc, lai smadzenes strādātu ar pilnu jaudu, enerģija pastāvīgi jāpapaildina. Tas nozīmē, ka laikā, kad gatavojaties eksāmeniem, jāatsakās no jebkādām diētām; jāēd veselīgi un parezi.

“Knīpas un Knauķi” radījuši rotaļuzvedumu bērniem un vecākiem par 12 emocijām 01.07.2022 10:30

Atzīmējot savu 50-to dzimšanas dienu, bērnu vokālā studija „Knīpas un Knauķi” ar programmas Rimi Bērniem mentālās veselības ekspertu atbalstu radījusi muzikālu un reizē interaktīvi izglītojošu rotaļuzvedumu bērniem un viņu vecākiem “Emociju pētnieki”. Tajā caur dziesmām, dejām, sarunām, spēlēm un līdzdarbošanos ikviens aicināts iepazīt, izprast un apzināt daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos. Vasaras laikā muzikālais koncertuzvedums “Emociju pētnieki” būs skatāms un klausāms četrās Latvijas pilsētās – Siguldā, Cēsīs, Jūrmalā un Tērvetē.

Nākamā lapa