Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:57, Did:0, useCase: 3


Kā labāk atpūsties vasaras tveicē?

Redakcija
Redakcija

Vienu karstuma vilni esam jau pārvarējuši, bet skaidrs, ka šovasar būs vismaz vēl viens. Ne katram no mums patīk +25 vai +30 grādi, vai ne? Ko gan iesākt šādā karstumā? Visiem ir zināms, ka jāizvairās no tiešiem saules stariem un jāuzņem gana daudz ūdens. Protams, nedrīkst aizmirst par sauļošanās krēmu, ja tomēr esi nolēmis doties ārā. Bet vai ir vēl kas, kas interesantāks? Mēs sniegsim pāris padomus, ar kādām aktivitātēm sevi izklaidēt.

Pavadi laiku pie ūdeņiem

Ja Tev ir paveicies, un tveice atnākusi tieši atvaļinājuma laikā, tad lielisks veids, kā no tās glābties, ir doties uz jūru, ezeru vai upi. Sevišķi jau pie jūras vienmēr ir nedaudz vēsāks, un karstumu kliedē patīkamas vēja brāzmas. Ūdens lieliski veldzē sakarsušo ķermeni. Ja līdzi ir ģimene vai labi draugi, kā arī pietiekami liels saulessargs un aukstumkaste, jautrība un prieks garantēts visiem.

Ja vēlies atlaisties vienatnē, vienmēr var paķert līdzi kādu grāmatu vai žurnālu. Galu galā Tev līdzi vienmēr ir arī telefons, kur vari iečekot sociālos tīklus vai uzspēlēt kādu spēli. Dažreiz prāts nesas uz ko azartiskāku. Tad vari izmēģināt kādu no daudzajiem bezriska griezieniem turpat savā telefonā, guļot kāda koka pavēnī.

Vasarā iemest mugursomā vai auto aizmugurē dvieli un peldbikses vai peldkostīmu vienmēr ir laba ideja. Kas to zina, varbūt tieši pēc saspringtas darba dienas izdosies nopeldēties.

Apciemo radus vai draugus ārpus pilsētas

Ja ir iespēja, tieši karstums ir īstais brīdis, lai nepaliktu pilsētas dzīvoklī. Atceries brālēnu, pie kura solīji aizbraukt jau pagājušo gadu? Kā ar vecvecākiem, kas nav apciemoti gana ilgi, un kā ar skolas dienu draugu, kas vasaru pavada vasarnīcā? Vai zināji, ka socializēšanās pozitīvi ietekmē Tavu mentālo veselību?

Jāmet ierastā latviešu kautrība pie malas un jāuzprasās pašam. Pirti gan varētu izlaist, bet patīkamas sarunas terasē vai uz lieveņa teju garantētas. Ja ņemsi līdzi iemarinētu gaļu un namatēvu paskubināsi, varbūt vakarā pat tiksi pie gardas maltītes uz grila.

Lai neuzplītos kā negaiss vasaras laikā (ko šādās dienās gan ne viens vien gaida), iesakām šo ieplānot kā minimums dienu iepriekš un nerādīties tukšām rokām. Groziņā ieliec vismaz pāris dzērienus, augļus un uzkodas.

Nerādies ārā un izklaidējies savā mājoklī

Vai Tavs dzīvoklis vai māja ir gana vēsa pat tveicē? Varbūt ir kāda istaba, kurā nemaz nav tik karsti? Varbūt jau esi paspējis uzstādīt kondicionieri, vismaz tā pārvietojamo versiju? Šajos gadījumos vari sevi nemocīt ar jaunām idejām un vienkārši nedoties ārā. Mēs katrs esam dažādi - ne visiem patīk burzīties cilvēku pilnās vietās.
Par laimi, mūsdienās ir tik daudz iespēju kā sevi izklaidēt mājās. Talkā, protams, nāk internets. Vērts gan atcerēties, ka sēdēt daudzas stundas Facebook vai Instagram nav īpaši prātu stimulējoša aktivitāte. Turklāt netrūkst pētījumu, ka citu dzīves labāko brīžu vērošana nāk par ļaunu pašsajūtai ilgtermiņā.

Vienmēr vari noskatīties kādu atraktīvu vai izglītojošu video YouTube vai uzspēlēt kādu online datorspēli, viens vai kopā ar draugiem. Runājot par šāda veida izklaidēm, nevaram nepieminēt arī interneta kazino spēles, kas mūsdienās pieejamas gan uz datora, gan viedtālruņos. Sen jau pagātnē tie laiki, kad bija jādodas uz kādu piepīpētu ūķi, lai iemēģinātu šāda veida izklaidi.

Lai kuru no online izklaides veidiem mājās Tu arī izvēlētos, atceries, ka vienmēr svarīgs ir balanss un mērenība. Pārāk daudz stundas pie monitora noteikti nenāks par labu tavai fiziskajai un mentālajai labsajūtai.

Lai Tev šī vasara izdevusies un patīkamām atmiņām bagāta!