Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:1, Did:0, useCase: 3


Rīgā notiks “Neideālo vecāku festivāls”

Redakcija
Redakcija

26. novembrī telpās Skolas ielā 6 notiks pirmais plašais festivāls, kas veltīts audzināšanas un veiksmīgu vecāku tēmai un kas aicināts palīdzēt mammām, tētiem un viņu bērniem kļūt pārliecinātākiem un laimīgākiem. Visas dienas garumā notiks lekcijas un meistarklases, kuras vadīs Latvijas labāki psihologi, psihoterapeiti, pedagogi, dietologi un citi uzvedības zinātņu jomas eksperti.

“Neideālo vecāku festivāla” pasākumi ļaus tā dalībniekiem vispusīgi aplūkot audzināšanas tēmas, piedalīties godīgā un sirsnīgā audzināšanas jautājumu apspriešanā atbalstošā un drošā domu biedru vidē. Lektori runās par aktuālām un neviennozīmīgi vērtētām tēmām, profesionāli un saudzīgi atbildēs uz viesu grūtajiem jautājumiem.

Festivāla autori un organizatori ir projektu Mamkafe un Contact vadītāja, sertificēta vecāku atbalsta grupu vadītāja, mediatore Ksenija Solovjova un producente Jekaterina Lanskaja. “Bērniem ir vajadzīgi nevis ideālas, bet gan dzīvas un mīlošas mammas un tēti. Vecāku lomai nav jābūt apgrūtinošai, bet gan priecīgai un radīšanu veicinošai. Kopā ar entuziastu grupu, kurus vieno ideja par saudzīgas vides veidošanu vecākiem un bērnam, mēs iecerējām šo festivālu, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kurām šī tēma ir svarīga. Ne kā tiešus norādījumus darbībai – dari tā, un viss būs labi – bet kā vielu pārdomām un materiālus individuālo attiecību veidošanai,” saka Jekaterina Lanskaja.

“Vecākiem bieži rodas iracionāla vaina izjūta, ka viņi kaut ko nav paspējuši, nav izdarījuši, neizskatās kā glītā gleznā. Bet kas ir ideāls vecāks?” jautājumu uzdod Ksenija Solovjova. “Man ir tuva britu bērnu psihoanalītiķa Donalda Vida Vinikota pozīcija – bērnam nav vajadzīga ideālā māte, viņam vajag dzīvu mammu ar emocijām, reakciju, siltumu, sevis un bērna pieņemšanu. Nodarbībās ar pusaudžu vecākiem kāda māte stāstīja: es darbā tā nogurstu, ka atnāku mājās un raudu no bezspēka, bet tad, kad meita vaicā, kas ir noticis, es uzlieku laimīgas mammas masku, lai viņa neuztrauktos. Es aicinu vecākus būt godīgiem un paskaidrot, kur rodas neideālas emocijas, maska var kļūt par lāča pakalpojumu – no bērniem ir grūti noslēpt patiesību… Mēs ļoti ceram, ka festivālā tā dalībnieki atradīs sev instrumentus, kā būt dzīviem un patiesiem, vienlaikus nevienu netraumējot. Viņiem palīdzēs pieredzējuši speciālisti, kurus vienā dienā vienuviet savāks mūsu pasākums.”

“Neideālo vecāku festivāla” tēmas un lektori:
Pedagoģe Katerīna Kazanovska – par mācību grūtībām un to pārvarēšanas metodēm; veģetārās skolas “Vegus” vadītāja Dita Lase – par pareizas uztura uzvedības veidošanu bērniem; neiropsiholoģe Irina Kazanovska – par zēnu un meiteņu smadzeņu atšķirībām; mediatore Viktorija Portere - par apzinātas komunikācijas svarīgumu ģimenē.

Psiholoģes Ingas Žeglovas uzstāšanās tēma būs “Māja mūsu iekšpusē” – par balstiem, kas mums palīdz smagās situācijās joprojām būt cilvēkiem, psihologi Marks Jermaks un Tarass Ivaščenko runās par tēva lomu ģimenē, psihoterapeitisko zinātņu doktore Jevgēnija Karlina – par mātes mīlestības “indi un medu”, geštaltterapeite Nataļja Volperte – par pusaudžu seksuālo uzvedību un vai to, kā attiecības starp vecākiem ietekmē personības veidošanos, biheviorists Andrejs Kozlovs – par pusaudžu un pieaugušo motivāciju no smadzeņu darbības skatu punkta.

Meistarklasēs, kuras vadīs dakteris – klauns Igors Narovskis, Jūlija Davidjana, Lea Vedenski, Natālija Zacepina, dalībnieki gūs praktiskas iemaņas, kas palīdzēs saziņā ar sevi, partneri un bērniem.

Pasākumā dežūrēs psihologi, kuriem varēs pastāstīt par nodarbību laikā atklātu problēmu, ja tāda radīsies, lai ātri uzliktu “apsēju”, bet vēlāk apspriestu ar speciālistiem.

Lekcijas un meistarklases norisināsies paralēli divās sekcijās. Ikviens dalībnieks var izveidot savu pasākumu plānu, kurās vēlas aktīvi piedalīties, bet pārējos varēs noskatīties vēlāk – ierakstā.

Pasākums notiks latviešu un krievu valodā.

Papildu informācija par festivālu:
https://www.facebook.com/profile.ph...