Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:6, Did:0, useCase: 3

LMT Autosporta Akadēmijas sportisti aizvadījuši saspringtas un dinamiskas sacīkstes – M.Sesks līderis Igaunijā, I.Beļakovs trešais Baltijā

Redakcija
Redakcija

LMT Autosporta Akadēmijas sportisti aizvadījuši saspringtas un dinamiskas sacīkstes – M.Sesks līderis Igaunijā, I.Beļakovs trešais Baltijā
M.Sesks un A.Mālnieks

Pagājušās nedēļas nogalē, 26., 27., un 28. maijā, LMT Autosporta Akadēmijas (LMT AA) sportisti piedalījās sacīkstēs Igaunijā. Mārtiņa Seska un Andra Mālnieka ekipāža startēja Igaunijas rallija čempionāta posmā Neste Harju Rally 2017, savukārt Ingus Beļakovs - Baltijas autošosejas čempionāta 2.posmā, kas notika Pērnavā, Auto24ring trasē.

Rallija ekipāža Mārtiņš Sesks/ Andris Mālnieks Tallinas apkārtnē aizvadīja Igaunijas rallija čempionāta otro posmu “Neste Harju Rally”. Uz sacīkstēm ekipāža devās kā Igaunijas čempionāta līderi, un arī Tallinā pierādīja, ka ir ātri un konkurētspējīgi. Latvieši pirmajā ātrumposmā bija ātrākie EMV6 klasē, par 0,2 sekundēm apsteidzot vietējo sportisti Kenu Tornu. Otrais ātrumposms bija akmeņains un tika pārsista auto riepa, kā rezultātā tika zaudēts laiks un ekipāža pirmo dienu noslēdza sestajā vietā.

Otrajā dienā sportistiem bija jāveic seši ātrumposmi, kas deva iespēju, ātri un precīzi braucot, cīnīties par augstām vietām. M. Seska plāns arī izdevās – pēc uzvarētiem trim no pieciem ātrumposmiem, ekipāža pacēlās uz otro vietu EMV6 klasē, līderim zaudējot vien 2,7 sekundes. Savukārt pēdējā, izšķirošajā ātrumposmā trasē tika noķerts un apdzīts igauņu pilots, kā arī pārsists auto radiators. Lai gan pēc pēdējā ātrumposma mūsējie bija otrajā vietā (7,8 sekundes aiz līdera), radiatora defekts neļāva M.Seskam aizbraukt līdz finiša estakādei – nācās pieņemt komandai sāpīgu lēmumu un no sacensībām izstāties.

Kā atzina ekipāžas treneris Uldis Briedis: “Galvenais uzstādījums ir sezonas kopvērtējums, posmos nedrīkst steigties, jābrauc savā tempā bez riska. Mārtiņam ir jāmācas braukt svešos ceļos, jākoncentrējas nepieļaut kļūdas. Ātrums ir, esam konkurētspējīgi, lai arī finišs nav tāds kādu plānojām, kopvērtējumā pozīcijas esam nosargājuši.”

Nākamais Igaunijas rallija čempionāta posms risināsies jau pēc divām nedēļām - 9. un 10. jūnijā – Haapsalu.

Savukārt otrs komandas pilots Ingus Beļakovs startēja autošosejas otrajā posmā Pērnavā. Braucienos izcīnot ceturto un sesto vietu, posma kopvērtējumā I. Beļakovs finišēja piektais. Savukārt divu čempionāta posmu kopvērtējumā Ingus ir trešais “Kumho Challenge Super 1600” klasē, kas ir teicams rezultāts, ņemot vērā, ka sportistam šīs bija tikai otrās sacīkstes autošosejā.

Ingus Beļakovs, LMT AA pilots: “Interesantākais bija tieši pirmais iebrauciens, jo cīņa trasē neatslāba līdz pēdējam metram. Neviens nevēlējās padoties, līdz ar ko sacensība bija spraiga. Savukārt, ja runājam par otro braucienu, nedaudz neizdevās starts. Bet turpinājumā visi braucēji, kā izvietojās startā, tā arī nobrauca - bez cīņas. Šobrīd nevaru pateikt, kuri ir mani lielākie konkurenti kopvērtējumā - visi braucēji ir līdzvērtīgi stipri, un ir gatavi cīnīties līdz pēdējam trases metram. Nākamais čempionāta posms notiks augusta vidū, taču pirms tā noteikti gatavosimies treniņos, turklāt 17.jūnijā startēju Latvijas Rallijkrosa kausa 2.posmā Jēkabpilī.”

Dainars Dambergs, LMT AA vadītājs: “Sacensību pirmais fināla brauciens izcēlās ar ļoti interesantu cīņu braucēju starpā, degsmi un spriedzi, kas neļāva acis novērst no trasē notiekošā. Vērojot konkurentus, un salīdzinot, pozitīvais faktors - Ingus parādīja, ka, cīnoties un darbojoties no sirds, var panākt labu rezultātu. Kopvērtējumā pēc čempionāta diviem posmiem esam trešie un tas ir lielisks panākums.”

Septīto gadu „LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Komandas dalībnieki lieto “Samsung Galaxy S8” viedtālruņus, bet ar eļļām un smērvielām akadēmiju apgādā „Motul”.

Aktuālo informāciju par LMT Autosporta Akadēmiju var iegūt mājas lapā LMT Autosporta Akadēmija un sociālo tīklu kontos – Twitter: @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija.