Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:57, Did:0, useCase: 3


Svarīgi nosacījumi auto vadīšanai uz slidena ceļa

Redakcija
Redakcija

Kā izvairīties no saskaršanās ar bīstamo sānslīdes fenomenu un izvairīties no bīstamām situācijām uz ceļa? Šie ir tie divi jautājumi, kas visvairāk satrauc gan jauno, gan pieredzējušo autovadītāju prātus brīdī, kad iesākas ar bažām gaidītā ziemas sezona.

Tieši tādēļ Octas.lv ir nolēmis apkopot pašus svarīgākos nosacījumus auto vadīšanai uz slidena ceļa, kurus stingri ievērojot, arī Tu būsi spējīgs samazināt savu personīgo risku iekļūt bīstamās situācijās uz ceļa.

Būtiskākie drošas braukšanas principi ziemā

Ziemas periodi ik gadu izceļas ar īpašu neparedzamību un nepastāvīgiem laika apstākļiem, tajā skaitā lietu, sniegu un ledu, kas ievērojami apgrūtina autovadītāju pārvietošanos. Visi trīs iepriekš minētie faktori gandrīz vienmēr nozīmē to, ka virsma, pa kuru esat nolēmis pārvietoties, būs vairāk vai mazāk slidena. Tādēļ ir svarīgi saprast un ievērot dažus no būtiskākajiem drošas braukšanas principiem ziemā.

Pirmkārt, jāsaprot, ka ziemas sezonā Tev kā autovadītājam ir jāievēro lielāka distance starp savu un priekšā esošo spēkratu. Atceries, ka slidena ceļa virsma var itin viegli izraisīt nevēlamu sadursmi, kas, visticamāk, novedīs pie nesaskaņām un nepatīkamas skaidrošanās ar sadursmē cietušā auto šoferi.

Otrkārt, nav nekas svarīgāks par pareiza ātruma izvēli. Pat plāna ledus kārta vai ūdens slānis, pārvietojoties ar laika apstākļiem nepiemērotu ātrumu, var izrādīties īpaši bīstams. Aizmirsti par steigu un priekšā braucošā auto apdzīšanu – tas šādos laika apstākļos nudien nav nepieciešams.

Treškārt, jāatceras arī par laicīgu bremzēšanu. Slidens ceļš nozīmē ievērojami garāku auto bremzēšanas ceļu. Proti, ja mēģināsi bremzēt kā ierasts, tad vari ieparkoties ne tikai degvielas uzpildes stacijas stāvvietā, bet arī uzslīdēt virsū kādam no gājējiem.

Pārvietošanās pa pilsētvidi un lauku teritorijām

Ziemas apstākļos liela nozīme ir arī tam, cik bieži konkrētie ceļi tiek tīrīti. Tā kā pilsētvidē pieejamais ceļa segums tiek tīrīts ievērojami biežāk nekā ceļi ārpus tās, pārvietošanās pa pilsētas teritoriju vienmēr būs drošāka nekā braukšana pa aizsnigušiem un ledus klātiem lauku ceļiem.

Protams, satiksme lauku teritorijās būs ievērojami gausāka, taču tas nebūt nenozīmē, ka pa sniega segas noklāto lauku ceļu vari pārvietoties, neievērojot nekādus papildu drošībus principus. Pielāgo savu ātrumu, atmet pārdošības sajūtu un samazini ātrumu pirms katra līkuma un pagrieziena!

Kā rīkoties, ja auto tomēr saslīd?

Ja esi bijis apdomīgs vadītājs un ievērojis visus augstāk minētos drošas braukšanas principus, taču ziemas bargie apstākļi ir izrādījušies pārāki un likuši tavam spēkratam saslīdēt, rīkojies sekojoši:

● Ja esi nospiedis bremzes pedāli, nekavējoties atlaid to;
● Pagriez stūri pretējā virzienā;
● Pavisam lēni nospied gāzes pedāli.

Drošas braukšanas eksperti piebilst, ka pats galvenais, iekļūstot šadā situācijā, būtu izvairīties no bremzes pedāļa spiešanas, jo bremzēšana, priekšējo riteņu saķeres zaudēšanas gadījumā, var novest pie šo riteņu nobloķēšanās, kas savukārt var izraisīt pilnīgu dzinēja noslāpšanu.

Kas attiecas uz situāciju, kurā saķeri ar ceļa virsmu zaudē automašīnas aizmugurējie riteņi, jābūt īpaši uzmanīgam ar gāzes pedāļa nospiešanu, jo pārāk strauja kustības uzsākšana var rezultēties ar aizmugurējo riteņu iekļūšanu vēl dziļākā sānslīdē.

Ievēro, ka arī Tavai OCTA polisei un tās derīguma termiņam ir liela nozīme drošai auto vadīšanai. Gadījumā, ja secini, ka Tavai OCTA polisei nepieciešama atjaunošana, apmeklē Octas.lv un izvēlies sev izdevīgāko piedāvājumu. Par drošu un piesardzīgu braukšanu jebkuros laika apstākļos!