Par promilēm sodi kļūs bargāki
Likumprojekts paredz dubultot naudas sodu šoferiem, kuru organismā konstatēts vairāk par vienu promili alkohola.
Ja ir 1,5 promiles
Tādējādi autovadītājam, kurš brauc 1 - 1,5 promiļu reibumā, paredzēts piemērot naudas sodu no 600 līdz 800 latiem, administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, kā arī uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības. Patlaban naudas sods ir 400 lati, bet tiesības par šādu pārkāpumu atņem uz vienu gadu.
Ja ir vairāk kā 1,5 promiles
Visbargākais sods paredzēts par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles. Par to paredzēts naudas sods no 800 līdz 1000 latiem, administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, kā arī tiesību atņemšana uz četriem gadiem. Tāds pats sods plānots arī, ja autovadītājs bēg no policijas.
Ja ir 0,5 - 1 promilei
Ja konstatētā alkohola koncentrācija ir no 0,5 līdz 1 promilei, paredzēts naudas sods no 300 līdz 450 latiem un tiesību atņemšana uz vienu gadu. Patlaban naudas sods ir no 200 līdz 300 latiem, bet tiesības atņem uz sešiem mēnešiem.
Ja braukšanas stāžs ir mazāks kā 2 gadi, bet promiles 0,2 - 0,5
Autovadītājiem, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem, par braukšanu 0,2 - 0,5 promiļu reibumā paredzēts naudas sods no 150 līdz 300 latiem, kā arī tiesību atņemšana uz sešiem mēnešiem. Patlaban naudas sods ir 100 - 200 lati, bet tiesības atņem uz trim mēnešiem.
Saeimas preses dienests





























[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]