Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:0, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Vārdu skaidrojums. 4. marts – Alise, Auce, Enija 03.03.2024 22:11

Kā apgalvo numerologi, vārds, kas dots mums piedzimstot, ietekmē visu mūsu dzīvi. Tajā esošais burtu virknējums glabā sevī mūsu likteņa skaitli, kas ir viens no pieciem nozīmīgākajiem katra cilvēka dzīves kartes skaitļiem. Tas parāda mūsu lielāko dzīves mērķi, dvēseles misiju, iespējas gūt veiksmi un vēlamā dzīves ceļa izvēli.

Šodien vārda dienu svin Alise, Auce, Enija. Noskaidrosim šo vārdu nozīmi un likteņa skaitļus.

E vielu saraksts un ietekme uz cilvēka organismu 03.03.2024 22:11

Iepazīstieties ar E vielu sarakstu un uzziniet, kādu ietekmi uz organismu atstāj katra no tām.

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas? 02.03.2024 22:33

Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk. Šādos gadījumos ir svarīgi nevis pakļauties sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem un aizspriedumiem pret cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām, bet iegūt informāciju, izglītoties un/vai vērsties pēc padoma pie speciālista, lai saprastu, kas tad īsti ir šī slimība, kā tā izpaužas un kā ir iespējams palīdzēt. Šādās situācijās pats svarīgākais ir nenovērsties no cilvēka, atbalstīt un būt blakus. Gan par to, kā reaģēt gadījumā, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas, gan par citiem ar šo saslimšanu saistītiem jautājumiem atbildes sniedz psihiatrs Jānis Bušs.

Pasniegtas “Boņuks 2023” balvas 02.03.2024 22:31

Latgales vēstniecībā GORS, 2. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības latgaliešu kultūrā 2023. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu ilggadējam Krāslavas kultūras darbiniekam Jāzepam Dobkevičam. Par simpātijas balvas – “Žyks” – saņēmēju kļuva – Baltinavas teātris “Palādas”.

Cepeškrāsnī cepta forele ar kartupeļiem 02.03.2024 19:08

Šī ir viegli un ātri pagatavojama maltīte, kas, turklāt, lieliski garšo. Krāsnī gatavota, forele saglabā savu maigo un dižciltīgo garšu, bet timiāns, ja tā daudzums nav pārspīlēts, piešķir patīkami niansētas notis, kas papildinātas ar ceptiem kartupelīšiem un ķiplokiem, veido neaizmirstamu garšu piedzīvojumu. Ja vēl papaildināsiet to ar glāzi laba vīna, svētku sajūta būs garantēta.

Ķirbju, rukolas un zilā siera salāti 01.03.2024 16:01

Garšīga un viegla uzkoda, kur ķirbis salikumā ar zilo sieru un rukolu veido interesantu garšas kokteili. Baudiet kopā ar labu vīnu.

Valmieras teātra viesizrādēm “Mēs, roks, sekss un PSRS” maijā papildizrāde 01.03.2024 14:17

Atzīmējot izrādes “Mēs, roks, sekss un PSRS” 100. izrādīšanas reizi, 3., 4. un 5. maijā Dailes teātra Lielajā zālē gaidāmas viesizrādes. 5. maijā plkst. 12.00 izsludināta papildizrāde. Uz skatuves kopā ar radošos ansambli būs arī grupa “Pērkons”, kuru dziesmas izrādē izskanēs vēl jo īpašāk.

Ukrainas mākslinieka Ivana Vitjuka personālizstāde “Domas par mājām” LMS galerijā 01.03.2024 14:13

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no š.g. 8. marta līdz 7. aprīlim norisināsies ukraiņu gleznotāja Ivana Vitjuka personālizstāde “Domas par mājām”.

Tiks atklāta Ainas Rakstiņas grāmata “Tilža un tilženieši” 01.03.2024 14:11

5. martā pulksten 15.00 Balvu Centrālajā bibliotēkā tiks svinēti Ainas Rakstiņas grāmatas “Tilža un tilženieši” atklāšanas svētki. Autore šo grāmatu rakstījusi, un Balvu novada Tilžas ciema vēsturi un stāstus par tās iedzīvotājiem ir apkopojusi daudzu gadu garumā, strādājot par vēstures skolotāju Tilžas skolā. Daudzu gadu neatlaidīgs darbs ir vainagojies ļoti vērtīgā un izzinošā vairāk kā 300 lappušu biezā grāmatā.

Martā gaidāma pirmizrāde komēdijai ar trillera elementiem “Laime uz naža asmens” 01.03.2024 14:08

16. martā Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde komēdijai “Laime uz naža asmens” (rež. Māris Korsiets) par pārsteidzošām pārvērtībām cilvēkā, kad sākas cīņa par laimi naudas izteiksmē.

Aicina uz Arvila Lindes izstādi “Plastikāta garneļu laminētā balss” 01.03.2024 14:05

No piektdienas, 8.marta, restorānā 'Buržujs'' Berga bazārā, būs apskatāma laikmetīgās mākslas mākslinieka Arvila Lindes jaunākā izstāde “Plastikāta garneļu laminētā balss”.

Melleņu uzpūtenis 01.03.2024 09:29

Klāt melleņu laiks. Mellenes satur daudz vērtīgu vitamīnu un minerālvielu, kas nepieciešamas mūsu organismam. Tās palīdz uzlabot redzi, novērš asinsvadu sabiezējumus, veicina šūnu atjaunošanos, uzlabo atmiņu, veic antiseptiķa funkcijas kuņģa un zarnu trakta slimību gadījumos, tām piemīt arī pretiekaisuma iedarbība un vēl, un vēl...šo sarakstu varētu turpināt- mellenes tiešām ir brīnumogas, kas jālieto uzturā pēc iespējas vairāk.

12 aksiomas, kas palīdzēs saprast vīrieša un sievietes atšķirības 29.02.2024 22:17

Dažu ļoti svarīgu vīriešu un sieviešu psiholoģijas aspektu nepārzināšana rada neizpratni, apjukumu un kaitinošas kļūdas. Praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvā apskatīt dzimumu psiholoģijas svarīgākos momentus. Tos var uzskatīt par aksiomām.

Pats kaitinošākais kaimiņš jeb – kas ir sūdzmaņi vai stukači? 29.02.2024 15:28

Viņi nav apmierināti ar to, ka tu taisi remontu un laiku, kad iznes atkritumus. Viņi rājas par to, ka tavs velosipēds novietots pie mājas ieejas. Sociālajos tīklos viņi sūdzas pat par kaķu fotogrāfijām. Viņi pavada tevi ar drūmu skatienu un, šķiet, pat ģērbšanās manierē meklē kaut ko, par ko apvainoties. Kas ir visi šie cilvēki un kāpēc viņi ir tādi?

4 svarīgi jautājumi pirms saules paneļu iegādes 29.02.2024 13:18

Lai izvēlētos savām prasībām atbilstošus saules paneļus, ir jāsāk ar piedāvājuma izpēti un savu vajadzību izvērtēšanu. Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet svarīgākos jautājumus, kas palīdzēs Jums izdarīt labāko izvēli.

Kad ir visizdevīgāk iegādāties jaunas riepas? 29.02.2024 11:30

Auto riepas ir vienīgais automašīnas saskares punkts ar ceļa segumu. Tādēļ riepu kvalitāte un nodilums ietekmē gan brauciena komfortu, gan automašīnas vadāmību un stabilitāti uz ceļa jebkuros laikapstākļos. Atkarībā no braukšanas stila, lietošanas intensitātes un ceļa apstākļiem jauns riepu komplekts kalpo vidēji no trim līdz pieciem gadiem, tomēr nevienmērīgs riepu protektora nodilums ar likt nomainīt riepas daudz ātrāk.

Darbs būvniecībā – projekta vadītāja pienākumi dažādos nozares uzņēmumos 29.02.2024 11:24

Būvniecības nozare sniedz plašas darba iespējas - ne tikai dažādu amatu izvēli, bet arī stabilus ienākumus un iespēju profesionālai izaugsmei. Darbs būvniecības jomā ir dinamisks, un, izvēloties šo darbības jomu, ikdienā jātiek galā ar dažādiem izaicinājumiem, kas attīsta gan tehniskās, gan vadības prasmes. Projektu vadītājs ir viena no pieprasītākajām profesijām nozarē, kura pienākumi un kompetences atšķiras no uzņēmuma specializācijas.

«Arēnā Rīga» izskanēs lielkoncerts «Sirds kā pērkondārds» – veltījums Jurim Kulakovam 29.02.2024 11:17

Komponista, multiinstrumentālista, grupas «Pērkons» radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē aicina uz izcilā latviešu mūzikas dižgara piemiņas lielkoncertu «Sirds kā pērkondārds», kas notiks Jura piedzimšanas mēnesī – 14. maijā plkst.19.00 «Arēnā Rīga».

“Ciglītis” dodas pie latviešu lasītājiem 29.02.2024 11:15

Izcila romāna izcils tulkojums – Silvija Brice iztulkojusi Donnas Tartas lielisko grāmatu “Ciglītis” (“Goldfinch”)! Ko gan vēl piebilst? Par šo darbu jau sen runā pasaulē, par tā sarakstīšanu autore saņēmusi daudz atzinības, arī Pulicera balvu.

Leģendārā latviešu progresīvā roka grupa «Vecās mājas» izsludina papildkoncertu 29.02.2024 11:09

Pateicoties lielajai skatītāju atsaucībai un interesei pēc februāra vidū izskanējušā leģendārās latviešu progresīvā roka grupas «Vecās mājas» atkalapvienošanās koncerta, grupa 3.maijā plkst.19 aicina uz papildkoncertu Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle».

Iemīļotā bērnu TV raidījuma “Ukulele” varoņi aicina ieskandināt pavasari kopā 29.02.2024 11:02

Arī 2024. gada pavasarī muzikālā TV raidījuma bērniem “Ukulele” skatītāji tiek aicināti pievienoties Uku, Lelei un Dieziņam koncertprogrammā “Pavasaris”, kas jau no 27. aprīļa līdz 19. maijam norisināsies Ikšķilē, Babītē, Smiltenē, Ķekavā un Jelgavā!

Latvijas Televīzijas radījumu ciklam “Teātris.zip” klāt pavasara sezona 29.02.2024 10:59

No 9. marta Latvijas Televīzija (LTV) ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu uzsāk raidījumu cikla “Teātris.zip” pavasara sezonu, skatītājiem piedāvājot astoņu izrāžu pirmizrādes. Viena no tām veltīta arī bērniem.

Kartupeļu biezeņa receptes 6 dažādās krāsās 29.02.2024 10:40

Visi zina, kas ir kartupeļu biezenis. Un daudziem, sevišķi bērniem, tas ļoti garšo. Bet cik bieži jūs savam gatavotajam kartupeļu biezenim esat piešķīruši krāsu? Ja vēl neesat to mēģinājuši, tad rudens ir īstais laiks, lai jūsu šķīvī rotātos jautras krāsas. Tas radīs ne tikai vizuāli pievilcīgu izskatu, bet arī uzlabos garastāvokli un sniegs dzīvesprieku.

Skaists adīts džemperītis 28.02.2024 21:42

Rokdarbniecēm, kuras arī vasarā atrod laiku savam vaļaspriekam.

Maltās gaļas un auzu pārslu kroketes 28.02.2024 21:40

Maltās gaļas un auzu pārslu kroketes ir sātīgs pamatēdiens vai gardas uzkodas, kas pasniedzamas ne tikai siltā, bet arī aukstā veidā. Lieliski sader ar dažādām putrām, rīsiem, kartupeļiem, pastu un svaigiem lapu un dārzeņu salātiem.

Cepeškrāsnī gatavoti pildīti kartupeļi 28.02.2024 07:47

Arī parastus kartupeļus var pagatavot daudz interesantāk.

Nebanku kredīti - ko noderīgi zināt? 27.02.2024 15:50

Nebanku aizdevēji, kas pazīstami arī kā alternatīvie aizdevēji, ir finanšu iestādes, kuras izsniedz aizdevumus un citus finanšu pakalpojumus ārpus tradicionālās banku sistēmas. Lai gan banka jau sen ir primārais aizdevumu avots, nebanku aizdevēji kļūst aizvien populārāki, pateicoties to unikālajām priekšrocībām un elastībai.

Alkohola ietekme uz dažādām horoskopa zīmēm 26.02.2024 23:38

Neparasts horoskops, kuru vajadzētu izlasīt pirms alkohola lietošanas. Tie ir dažādu astrologu savāktie dati un pētījumi, kā alkohols ietekmē dažādos zvaigznājos dzimušos.

Pašcepta maize tortes formā 26.02.2024 23:36

Ja nav speciālas formas, maizīti var cept arī tortes formā. Tas nekādi neiespaidos ne garšu, ne aromātu. Maizīte jebkurā gadījumā būs lieliska pati par sevi, bet varat, protams, to baudīt kopā ar garšaugu sviestu, sieru vai medu.

Lai nebūtu visas sastāvdaļas jāsver, izmantosim krūzīti ar 250 ml tilpumu- gan ātrāk, gan ērtāk. Ja maizīti vēlies cept regulāri, tad nedaudz ierauga labāk katru reizi atlikt burciņā, kuru aizvākotā veidā droši var uzglabāt ledusskapī vienu nedēļu

Vistas zupa ar kariju 26.02.2024 14:50

Karijs ir īstenā garšviela, kas ''draudzējas'' ar vistas gaļas ēdieniem, vienalga, vai tas ir cepetis, sautējums vai zupa.

Bitkoinu praktiska izmantošana iGaming jomā 26.02.2024 12:52

Pēdējo desmit gadu laikā azartspēļu nozarē ir notikušas milzīgas pārmaiņas. Gandrīz visos tiešsaistes azartspēļu nozares aspektos pēdējās desmitgades laikā ir notikušas milzīgas pārmaiņas. Viena no tām ir finansiālā joma, kas saistīta ar maksājumu metodēm un naudas izņemšanas darījumiem.

Miris mākslinieks Arturs Kiršfelds 26.02.2024 09:43

Latvijas Mākslinieku savienība informē, ka 21. februārī mūžībā devies nozīmīgs latviešu mākslinieks Arturs Kiršfelds (30.12.1932. – 21.02.2024.).
Arturs Kiršfelds radoši un novatoriski darbojies vairākās mākslas jomās – scenogrāfijā, plakāta mākslā, grafiskajā dizainā, glezniecībā, tajās ieviešot modernisma un minimālisma estētikas idejas. Māksliniekam, realizējot novatoriskas idejas, bija jāsaskaras ar nosodījumu, neuzticību un jāpastāv uz savu radošo nodomu patiesumu, izvēršot minimālisma māksliniecisko izteiksmes līdzekļu pielietojumu.

«Latgola» atgriežas uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 26.02.2024 09:16

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Nacionālā teātra zālē izskanēja skatītāju mīlestību iemantojušais koncertuzvedums «Atgriežamies Latgolā», kas tapis dažus gadus pēc popularitāti iemantojušajām Nacionālā teātra izrādēm «Latgola.lv». Arī šajā režisora Valda Lūriņa veidotajā koncertuvzedumā, kura pamatā ir Danskovītes stāsti, piedalās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Voldemārs Šoriņš, Mārcis Maņjakovs un Anna Klēvere, taču uzvedumu papildina grupas «Baltie lāči» mūziķi, kuri rūpējas ne tikai par muzikālo pavadījumu, bet arī paši iesaistās izrādes darbībā.

Kultūrtelpā “M/Darbnīca” martā starptautisks un inovatīvs pašu džezs 26.02.2024 09:11

Kultūrtelpā “M/Darbnīca” martā norisināsies stilistiski dažādi starptautiski un arī inovatīvi pašmāju džeza vakari. Īpašs notikums būs jau 1. martā, kad tur uzstāsies Lietuvas, Polijas un Somijas mūziķu kopprojekts “Collaborative Jazz Septet”.

Provansas salāti 26.02.2024 09:04

Riekstaino salātu, rūgteno rosē salātu un kraukšķīgo endīvijas salātu maisījums sevišķi labi garšo papildināts ar ķiploku. Tas lieliski sader kopā ar kazas sieru, kraukšķīgu bageti un jēra gaļas ēdieniem.

Mīlestība uzlabo veselību un sadedzina liekās kalorijas 25.02.2024 22:25

Šai gadalaikā nav nemaz tik grūti saaukstēties. Zinātnieki izpētījuši, ka laimīgas attiecības nostiprina imūnsistēmu labāk nekā nodarbošanās ar sportu. Cilvēkiem, kuriem ir harmoniskas attiecības ar partneri un kuri regulāri nodarbojas ar seksu, labāk darbojas hormoni, kas aizsargā imūnsistēmu.

Ar ogām pildīti vareņiki 25.02.2024 10:01

Īsts gardums, ar kuru var ne tikai panašķoties, bet kārtīgi paēst.

Kādu sporta veidu izvēlēties katrai zodiaka zīmei? 24.02.2024 18:40

Izrādās, ka horoskops ietekmē pat noslieces uz noteiktiem sporta veidiem. Ja kādreiz izdarītā izvēle sakrīt ar zvaigžņu ieteikumiem, cilvēks var kļūt ja ne čempions, tad noteikti viens no labākajiem savā jomā. Pārbaudiet, vai jūsu izvēle sakrīt ar astrologu ieteikumiem.

Latvijas filmu nozare pievienojas starptautiskam Ukrainas atbalsta fondam 24.02.2024 16:12

Nacionālais Kino centrs pievienojies 19 Eiropas valstu kinoinstitūciju organizācijai „Eiropas solidaritātes fonds Ukrainas filmām / European Solidarity Fund for Ukrainian Films”, kas arī šogad jau izsludinājis divus finansiālā atbalsta konkursus Ukrainas filmām un kopražojumiem.

Aveņu un magoņu kūka 24.02.2024 09:06

Lieliska svētku vai vakara torte, nav trekna un ļoti garšīga. Tortes pagatavošanai būs nepieciešama 24 cm formiņa. Aveņu vietā varat likt zemenes.

Nākamā lapa