Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:0, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Kā izvēlēties dīvānu? 05.12.2022 14:24

Viens no svarīgākajiem elementiem viesistabā ir dīvāns. Tas kalpo laiskai atpūtai pie televizora, kā arī viesu uzņemšanai un nereti - arī izguldīšanai. Šobrīd dīvānu klāsts ir tiešām daudzveidīgs, taču piemērotākā dīvāna izvēle ir jāveic rūpīgi, ņemot vērā vairākus faktorus, piemēram, telpas kopējo iekārtojumu, dīvāna izmantošanas mērķi, kā arī praktiskos apsvērumus.

Latvijas Leļļu teātrī februārī debitēs Intars Rešetins – biļetes pārdošanā 05.12.2022 14:06

Latvijas Leļļu teātris izsludinājis februāra repertuāru un uzsācis biļešu pārdošanu teātra kasē Rīgas Latviešu biedrības nāmā un visās Biļešu paradīzes kasēs.

Raimonds Pauls Mazajā Mežotnes pilī 05.12.2022 13:57

Aizvakar, 3. decembrī Mazajā Mežotnes pilī norisa vēsturisks koncerts - pirmo reizi pilī muzicēja Maestro Raimonds Pauls kopā ar diviem izciliem igauņu māksliniekiem - dziedātāju Sofiju Rubinuun kontrabasistu Toivo Unt -, kā arī mūsu pašu leģendāro sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu

Sargeņģeļu horoskops 05.12.2022 11:43

Aleksandrs Medvedevs un Irina Medvedeva ir daudzās pasaules valstīs pazīstami vairāku grāmatu autori . Viņi raksta par dažādām tēmām, tomēr galvenokārt pēta senā Šou Dao klana slepenās mācības. Autori uzskata, ka uzzinot eņģeļa vārdu, kura aizbildniecībā jūs esat dzimuši, varat saņemt tā atbalstu un aizsardzību.

Idejas Ziemassvētku rotājumu gatavošanai 05.12.2022 11:42

Lai gan jau krietni pirms Ziemassvētkiem veikalus pārpilda krāšņi rotājumi, nevajag par zemu novērtēt to prieku, ko sagādā pašu rokām gatavoti Ziemassvētku rotājumi. Jāatzīst, ka Ziemassvētku rotājumu klāsts ir gana liels un to maksa ir daudzveidīga. Ir sīki mazi nieciņi, kas nopērkami par nelielu naudas summu, bet ir arī rotājumi, kas maksā krietni lielāku summu. Nenoliedzami, ja gimenē ir bērni, eglītes rotāšanai vajadzētu izmantot pašu gatavotus Ziemassvētku rotājumus. Lai gatavotu Ziemassvētku rotājumus, izmantojiet dabiskus, visiem pieejamus materiālus.

Kabaču un tomātu tornītis 05.12.2022 11:40

Kabacis ir brīnišķīgs sezonāls dārzenis, no kura var pagatavot neskaitāmus gardus ēdienus. Šādā variantā tas pasniedzams gan brokastīs, gan pusdienās, gan vakariņās, Tie, kas nevar iedomāties ēdienreizi bez gaļas, tornītim var pievienot ceptu bekona šķēli, savukārt vegāniem olas un siera vietā varu ieteikt tofu- garša nebūt nebūs sliktāka.

5 receptes gardai karstvīna sezonai 04.12.2022 10:56

Ir klāt karstvīna sezona. Karstvīnam piemītošā garša un Ziemassvētku sezonai raksturīgie aromāti rada siltuma, mājīguma un omulības atmosfēru. Bet, kā pagatavot tādu karstvīnu, kas būtu ne tikai garšīgs, bet arī kvalitatīvs, un kuru nepavadītu galvassāpes?

Padomi, kā pagatavot kraukšķīgas medus piparkūkas ar mežģīņu rakstiem 04.12.2022 10:52

Ziemassvētki nav iedomājami bez našķēšanās ar piparkūkām. To cepšana ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni, radīt svētku noskaņu un piepildīt mājas ar Ziemassvētku smaržu. Lai tās būtu ne tikai gards našķis, bet arī svētku rotājums vai dāvana mīļajiem svētkos, Dobeles dzirnavnieks sagatavojis kraukšķīgo medus piparkūku recepti un padomus, kā tās apgleznot ar krāšņiem mežģīņu rakstiem.

Kas ir Adventes laiks un 2. Adventes svētdiena? 04.12.2022 10:49

Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente?
Šis vārds cēlies no latīņu vārda “advenire”, kas nozīmē atnākšanu. Advente mums atgādina to, ka Kristus nāks vēlreiz.

Iedvesmas un gardu recepšu grāmata Ziemassvētkus gaidot 02.12.2022 13:50

Ivetas Galējas krāšņi ilustrētā, sniegbalti zeltītā grāmata “Svinam ziemu!” ir īsta noskaņas, iedvesmas un sajūtu radītāja Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Šajās gada tumšākajās dienās autore rosina gatavoties svētkiem ar prieku, lai uzburtu gan pašos, gan apkārtējos maģisko svētku gaidīšanas sajūtu.

Kā pagatavot ieraugu mājas apstākļos 02.12.2022 12:59

Maizīte latviešiem vienmēr bijusi godā celta, bet, ja tā pašu cepta, tad var teikt, ka maizītei piemīt īpaša aura- katrs tavu roku apmīļotais kuklītis būs īpaši gards un labu domu piepildīts. Pat, ja nekad neesi mēģinājusi, to darīt,- nebaidies! Pagatavot ieraugu nemaz nav sarežģīti. Pie kam tas būs jādara tikai vienreiz, pēc tam kādu mazumiņu varēsi atlicināt katrai nākamajai reizei.

Talismani katras zodiaka zīmes pārstāvja dzīvē 02.12.2022 12:58

Ikvienam no mums ir jābūt labi sagatavotam jebkurai dzīves situācijai. Galvenais, protams, ir zināšanas un pieredze, tomēr svarīga arī veiksme, kuru palīdzēs nodrošināt piemērots talismans, bet tas katrai horoskopa zīmei ir savs.

Sparģeļu zupa ar baltvīnu 02.12.2022 12:56

Pagatavo šo zupu, ja vēlies nobaudīt ko aristokrātiskāku, ar viegli jaušamu aizejošās vasaras pieskārienu.

Valmieras teātra janvāra repertuārā pirmizrāde Reiņa Suhanova iestudējumam “Vārds” 02.12.2022 12:55

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 20. janvārī teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”, gaidāma pirmizrāde norvēģu dramaturga Juna Foses lugai “Vārds” Reiņa Suhanova režijā. Izrādes, kuras tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams pārcelt uz jaunajām telpām joprojām tiks spēlētas teātra Apaļajā zālē. Neizpaliks regulārās viesizrādes Dailes teātrī, kas janvāra mēnesī būs “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojuma “Gada izrāde” “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kā arī “Gada mazās formas izrāde” “Kalendārs mani sauc”. Tāpat viesosimies Ādažos un pēc ilgāka pārtraukuma arī Liepājā.

Filma “Janvāris” sasniedz šī gada rudens filmu maratona rekordus 02.12.2022 12:49

Filmu “Janvāris” pirmajās trīs nedēļās visā Latvijā noskatījušies vairāk nekā 23 000 skatītāju, un kopš pirmizrādes 11. novembrī tā ir visskatītākā Latvijas kino rudens maratona filma. Tā demonstrēta jau vairāk nekā 100 dažādās vietās Latvijā, un to izplata gan filmu studija Mistrus Media, gan izplatītāji KinoPunkts, bet pasaulē – starptautiskā kinokompānija Yellow Afaires. Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris” ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti barikāžu laika notikumos.

Izšūti kaķēni – eglīšu rotas 01.12.2022 17:09

Ja jums patīk nodarboties ar izšūšanu un savu brīvo laiku pavadāt, darinot skaistus spilvenus, galda sedziņas vai pat gleznas, varat izšūt oriģinālas eglītes rotas- mīlīgus kaķēnus.

Miris dziesminieks Haralds Sīmanis 01.12.2022 12:22

1. decembra rītā mūžībā aizsaukts dziesminieks, Latvijas patriots Haralds Sīmanis (1951-2022).

Garneļu želeja 30.11.2022 20:33

Želejas var būt dažādas - pikantas un maigas, parastas un neparastas, dzidras un nedzidras, no augļiem, dārzeņiem, gaļas, zivīm un jūras veltēm pagatavojamas. Katram savs.

Kāršu spēļu karalis – pokers 30.11.2022 14:59

Kāršu kava garantē jautru, azarta pilnu izklaidi, atliek vien izvēlēties īsto spēli. Interesanti, ka nevienam nav īsti izdevies saskaitīt visas kāršu spēles un sastādīt šo spēļu sarakstu. To aptuvenais daudzums svārstās no 1000 līdz 10 000 spēlēm. Toties ir viena spēle, kuru zina visi – tas ir pokers. Nav svarīgi, vai cilvēks to prot spēlēt vai par to ir lasījis gangsteru grāmatā vai varbūt dzirdējis Lady Gaga dziesmā Poker Face, visi šie cilvēki kā viens zina, ka pokers ir viena no pasaulē slavenākajām kāršu spēlēm un tajā nozīmīgu lomu ieņem māka blefot.

Cepeškrāsnī sālī gatavota forele 30.11.2022 11:22

Šī vienkāršā recepte ir pārbaudīts veiksmes stāsts ar garantētu izdošanos, bez tam tās pagatavošana neprasa ne daudz laika, ne arī kādas īpašas kulināras prasmes un iemaņas. Gardais rezultāts priecēs jūs un jūsu viesus kā ikdienā, tā arī svētku reizēs. Lai garšo!

Rīgā atkal norisināsies tradicionālais Starptautiskais vokālais festivāls «Riga Symphony» 30.11.2022 11:19

Starptautiskais vokālais festivāls «Riga Symphony» vairākus gadus ir veiksmīgi organizējis bērnu un jauniešu vokālās mūzikas festivālu, katru gadu Rīgā pulcējot vairākus simtus talantīgus un jaunus izpildītājus, producentus, vokālos pedagogus un jau atzītus mūzikas meistarus. Šogad festivāls norisināsies skaistajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā – no 16. līdz 19.dcembrim.

Skaistākā Ziemassvētku pasaka gaidīšanas laikam 30.11.2022 11:14

Kā sagaidīt Ziemassvētku laiku, ar katru dienu arvien vairāk izbaudot un gatavojoties brīnumam? Te palīdzēs arī laba grāmata! Norvēģu rakstnieces Majas Lundes brīnišķīgi skaisto, smeldzīgo un gaišas domas rosinošo Ziemassvētku pasaku “Sniega māsa” ilustrējusi pasaulslavenā māksliniece Lisa Aisatū. Nu grāmata tieši tādā izskatā kā citur pasaulē nonākusi arī Latvijas grāmatnīcās, ļaujot arī latviešu bērniem (un pieaugušajiem, kas sirdī jauni!) iepazīt Julianu un Hedvigu un piedzīvot visīstāko svētku brīnumu.

«Sestā Jūdze» aicina uz akustiski dvēseliskiem koncertiem «Vakars, kad visi būs mājās» 30.11.2022 11:11

Latvijas titulētākā kantrīmūzikas grupa «Sestā Jūdze», tuvojoties gada ticības un cerības piepildītākajiem svētkiem, dodas pie saviem klausītājiem ar trim aizvadītajos gados par zināmu tradīciju kļuvušajiem Ziemassvētku koncertiem, šogad piedāvājot pavisam jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu «Vakars, kad visi būs mājās».

Ieva Akuratere un Aivars Hermanis aicina uz koncertiem “Ziemas dārzs” 30.11.2022 11:06

Ziemassvētkus gaidot, Ieva Akuratere klausītājus iepriecinās ar dziesmām no programmas “Ziemas dārzs”, kas tapusi sadarbībā ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Koncertā izskanēs abu mākslinieku sadarbībā radušās dziesmas, kā arī tradicionālās Ziemassvētku dziesmas mūziķu interpretācijā.

Labāk sajukt prātā sievietes dēļ nekā bez iemesla! Aforismi par sievietēm 29.11.2022 23:50

Garajā cilvēces vēsturē tā dēvētais stiprais dzimums mēģinājis atšķetināt šo noslēpumu - sievietes dvēseli. Visu laiku un tautu diženākie prāti apdomāja un izteica gudras, skaistas un lakoniskas frāzes, aforismus un citātus par sievietēm, sieviešu skaistumu un sieviešu loģiku. Protams, šos teicienus papildina arī pašu sieviešu teiktais par sevi. Ielūkosimies dažos spilgtos citātos. Visticamāk, tas nepadziļinās jūsu izpratni par sieviešu dabu, taču tas neapšaubāmi ir interesanti, tāpat kā viss, kas saistīts ar sievietēm.

Kā aprīkot uzņēmuma labierīcības cīņai pret baktēriju izplatību? 29.11.2022 21:33


Tuvojoties aukstajam laikam un sākoties gripas un citu vīrusu uzliesmojumiem, īpaši svarīgi rūpēties par publisku telpu tīrību un higiēnu. Uzmanība jāpievērš tieši labierīcībām ēdināšanas un tirdzniecības vietās, izklaides vietās u.c. – dienas laikā tās izmanto daudz cilvēku, pieskaroties dažādām virsmām vairākkārt. Kādu higiēnas aprīkojumu izvēlēties labierīcībās, lai ikdienā saglabātu tās nemainīgi tīras, par to lasiet šajā rakstā.

Burkānu krēmzupa ar ingveru 29.11.2022 21:24

Veselīga un ļoti garšīga zupa, kas ļoti noderēs imunitātes spēcināšanai ziemā.

Vērtīgi ieteikumi, kas palīdzēs īstenot uzņēmumu mērķus un idejas 28.11.2022 16:23

Mērķu un ideju izvirzīšana un īstenošana ir būtisks attīstības un konkurētspējas faktors, kas uzņēmumam neļauj ieslīgt rutīnā un zaudēt savu pozīciju tirgū. Taču nereti izvirzītie mērķi ir lieli un prasa daudz pūļu un laika, kā arī finanšu līdzekļu. Tāpēc vairāk par to, kā tikt galā arī ar šķietami tāliem un grūti sasniedzamiem mērķiem, uzzināsiet tālāk rakstā.

6 Adventes laika saldo kārumu receptes 28.11.2022 14:34

Uzcepiet saldus kārumus, uzvāriet kafiju vai tēju, aizdedziet svecītes adventes vainagā un baudiet šo laiku un šo mirkli....

Garšaugi un garšvielas, to nozīme ēdiena gatavošanā 28.11.2022 14:32

Dažādu tautu kulinārijā, lai piešķirtu ēdieniem un dzērieniem jaunas garšas īpašības, jau no seniem laikiem tiek izmantoti dažādi garšaugi un garšvielas. To izmantošana ēdieniem, kas pagatavoti no vieniem un tiem pašiem produktiem, piešķir dažādas garšas un aromātus, bet dažreiz arī ārstnieciskas īpašības. Mūsdienās par garšvielām tiek uzskatīti arī tādi produkti kā sāls, cukurs un etiķis, kaut gan pareizāk tos būtu dēvēt par pārtikas piedevām, kas ēdienam piešķir skābu, sāļu, saldu vai rūgtu garšu. Turpretī dabīgās garšvielas (garšaugi) ēdiena garšu neizmaina, bet gan to papildina.

No našķiem līdz masāžai – kā palutināt katras zodiaka zīmes pārstāvi 27.11.2022 20:16

Katrā no mums dzīvo mazs bērns, kurš tiecas pēc mīlestības un maiguma. Kā atkarībā no zodiaka zīmes mēs vēlētos, lai mūs palutina?

Gudras saimnieces noslēpumi – pankūkas no sarūguša piena 27.11.2022 12:51

Šīs pankūkas parasti tiek ceptas, kad atklājas, ka piens ir sarūdzis.

Radoša ideja – neparasti eglīšu rotājumi pašu rokām 27.11.2022 12:50

Eglīšu rotas var gatavot arī no neparastākiem materiāliem, piemēram,- no mīklas. To priekšrocība ir ne tikai jautrība gatavošanas procesa laikā, bet arī drošums, kas ir sevišķi svarīgi, ja mājās ir mazi bērni. Pie kam no mīklas gatavoti rotājumi ir izturīgi un tik viegli neplīst. Un, ja rotāsiet tos tikai ar ēdamām lietām, nebūs nekas briesmīgs, ja mazulis kādu eglītes rotu nogaršos.

Emīla Dārziņa koncertzālē notiks zīmējumu operas “Dāsnumātika” izrāde 27.11.2022 00:12

2022. gada 4. decembrī plkst. 18.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē klausītāji laipni aicināti apmeklēt zīmējumu operu “Dāsnumātika”. Izrādē piedalīsies aktieri Karīna Tatarinova un Ģirts Liuziniks, Rīgas Doma meiteņu kora TIARA jaunākā grupa (mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa), soliste Roberta Kumsāre un instrumentālā grupa – Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi Helvijs Guļāns (klavieres), Markuss Leikums (sitaminstrumenti), Džonija Elza Zumente-Steele (basģitāra) un Evelīna Apine (flauta).

Ar koncertiem “Čellu pasaule” suminās čellisti profesori Eleonoru Testeļecu 27.11.2022 00:09

Decembra sākumā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons visus mūzikas mīļotājus aicina uz diviem simfoniskās mūzikas koncertiem “Čellu pasaule”. Pirmais notiks 1. decembrī Bauskā, kur projekta “Plecu pie pleca” ietvaros kopā ar studentu orķestri muzicēs arī Bauskas, Iecavas un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi, kā arī soliste čelliste Santa Valere. Savukārt piektdien, 2. decembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē JVLMA simfoniskais orķestris uzstāsties kopā ar solistiem čellistiem Dianu Ozoliņu, Gunu Šnē, Ēriku Kiršfeldu un Klāvu Jankevicu. Koncertprogramma “Čellu pasaule” ir veltījums izcilajai čellistei, profesorei Eleonorai Testeļecai skaistajā dzīves jubilejā.

Divas lieliskas latviešu autoru grāmatas kā impulss iekšupvērstai sarunai 27.11.2022 00:06

Vakar viesnīcas “Bergs” Stikla zālē vienlaikus notika divu grāmatu atvēršana – “pirmizrādi” piedzīvoja “Projekts Cilvēks: sarunas par esību, sūtību un būtību” un pirmais sērijas “Veselīga Latvija: emociju pratība” izdevums “Kā sarunāties ar bailēm”. Abi izdevumi ir sinerģisks kultūras un mākslas portāla Arterritorry, tā atzara Spiriterritory, Biedrības Veselīga Latvija un apgāda Zvaigzne ABC sadarbības projekts. Abi ir par ceļu pie sevis un instrumentiem, kas palīdz no šī ceļa nenovirzīties, uzdrīkstēties un nebaidīties to iet. Vienojošais elements ir saruna un mākslas kā vēl viena sarunu ar sevi veicinoša elementa klātbūtne vizuālajā tēlā.

Latvijas Leļļu teātra aktieri sacenšas dziesmu minēšanas spēlē 27.11.2022 00:02

No 9. decembra Latvijas Leļļu teātra repertuāru papildinās muzikāla izrāde pieaugušajiem – politiski erotisks kabarē “Bez morāles. Ar lellēm”. Gatavojoties pirmizrādei, teātra aktieriem bija iespēja sacensties spējā atpazīt populāru dziesmu melodijas, kas pianista Raimonda Petrauska aranžijās un dzīvajā izpildījumā skanēs arī izrādē. Iestudējumā piedalīsies teju viss Latvijas Leļļu teātra aktieru ansamblis – gan spēlējot instrumentus, gan dziedot, gan piešķirot visiem labi zināmajām dziesmām jaunu nozīmi unikālos leļļu numuros.

Smilšu mīklas cepumi - sirsniņas 26.11.2022 23:15

Mīlestības svētkiem piemēroti saldi cepumiņi, kuru pagatavošana nesagādās lielas pūles un neaizņems daudz laika.

Cepeškrāsnī cepta cūkgaļas krūtiņa ar dārzeņiem 25.11.2022 23:32

Īsta latvieša mājās nevieni svētki neiztiek bez kārtīgas šmorgaļas vai cepeša. Un kas gan vajadzīgs, lai cepetis būtu izdevies? Nu, protams, pipari un ķiploki- garšvielas, bez kurām neviens gaļas ēdiens nav pilnīgs. Pikantumam vēl nedaudz čili, bet garšu daudzveidībai- dārzeņi- visi, kas atrodami jūsu virtuvē. Un jo dažādāki tie būs, jo gardāks būs jūsu mielasts.

Intars Busulis un Abonementa orķestris izziņo koncertus “Es Tevi redzu” Dzintaros 25.11.2022 00:11


2023. gada 17. un 18. jūnijā izskanēs jau par tradīciju kļuvušais Intara Busuļa solo koncerts Dzintaru koncertzālē.

Nākamā lapa