Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Latvijas Rallijkrosa atklāšanas posmā startēs arī Eiropas čempionāta braucēji

Redakcija
Redakcija

Jau pēc trim dienām, 21.maijā, Biķernieku sporta kompleksā gada gaidītākās sacīkstes “Latvijas Rallijkrosa kauss”, kas šogad piedzīvo savu otro sezonu. Sacensības jau izpelnījušās ievērību no tuvāku un tālāku kaimiņvalstu labāko autosportistu puses. Sacensību pirmajā posmā dalību pieteikuši trīsrallijkrosa braucēji, kas startē arī Eiropas čempionāta seriālā.

Svētdien sacensību trasē būs iespējams redzēt tādus lieliskus autobraucējus kā igauņus - Andri Oun, kā arī Janno Ligurs, kurš tikko Beļģijā (Mettet), Eiropas rallijkrosa čempionāta 2.posmā Super 1600 klasē, izcīnīja 2.vietu. No Igaunijas ieradīsies arī LadaRX klases pārstāvji –Tomass Soe, Martins Pillais un Sigmārs Tamemagi - visiem rallijkrosa līdzjutējiem labi pazīstami sportisti. Tāpat sacensībās dalību pieteikuši divi ungārijas sportisti, kuri, piedaloties Super 1600 klasē mūsu sacensībās, gatavosies ''Neste World RX of Latvia”. No Lietuvas gaidām senioru un junioru (vectēvs un mazdēls) Samsonasus. Taču pieteikšanās Latvijas Rallijkrosa kausa pirmajam posmam turpinās vēl līdz 19.maijam, un savu interesi par dalību tajā izrādījuši vēl vairāki pazīstami autosportisti, tāpēc daži pārsteigumi vēl ir priekšā.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa kausa organizators, sacensību direktors: “Ja skatāmies, kādi dalībnieki pieteikušies un kādus vēl gaidām pirmajam posmam, varu teikt, ka tās būs ļoti spraigas un baudāmas sacensības. Pirmais posms notiks Biķernieku trasē, kas ir viena no labākajām rallijkrosa trasēm pasaulē, labi pārskatāma skatītājiem un izaicinājumu pilna sportistiem. Savukārt, ja runājam par galvenajām cīņām, tad tās noteikti gaidāmas starp Baltijas labākajiem autobraucējiem Super 1600 klasē, jo ir pieteikušies ļoti augstas klases braucēji. Kopumā Latvijas Rallijkrosa kausa izcīņa notiks septiņos posmos, un katrā no tiem ir gaidāmi dažādi pārsteigumi.”

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa kausa idejas autors, seriāla organizators: “Runājot par pārsteigumiem, šogad pavisam noteikti sagaidīsim arī dažus no mūsu pašu sportistiem. Sacensībām ir pieteikušies vairākijauni dalībnieki, kuri varētu parādīt ko interesantu. Kā ierasts, spraigas cīņas būs kupli pārstāvētajā LadaRX klasē, kur par iekļūšanu pusfinālā un galvenajā finālā sacentīsies vairāk nekā 20 sportisti, starp viņiem arī LTV sporta žurnālists Armands Tripāns. Lai arī savu pirmo treniņu Armands aizvadīja tikai pagājušajā nedēļā, droši varu teikt, ka viņš būs cienīgs konkurents, kurš padarīs sacensības interesantākas un spraigākas.”

Latvijas Rallijkrosā uzvarētājus noskaidrosim četrās ieskaites klasēs: Super 1600, Touring, LadaRX un OPEN. Jaunums- Komandu ieskaite,kurā tiek summēti iegūtie kopvērtējuma punkti 2 komandas pārstāvjiem.

Sacensību atklāšana notiks plkst. 10.40, savukārt plkst. 11.00 gaidāms 1.kvalifikācijas sērijas starts, taču dalībnieku reģistrācija, automašīnu tehniskā pārbaude un brīvie treniņi notiks jau sākot no plkst. 7.00.

Dalībniekiem vēl ir iespēja reģistrēties Latvijas Rallijkrosa kausam – Rallijkross, autokross, vaztuss - RallyCross.lv Savukārt skatītājiem biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” kasēs vai Biļetes - BIĻEŠU SERVISS : KATRAM SAVU..., to cena - 10 EUR, bērniem līdz 12. g.v, pensionāriem un invalīdiem – pasākuma apmeklējums bez maksas. Ieejas biļetes skatītājiem nodrošina ieeju tribīnēs un sniedz iespēju apmeklēt arī dalībnieku parku.