Padomi svinību atrakcijām- jautras rotaļas
Latviešiem ir tradīcija savus svētkus svinēt pie gardumu pilniem galdiem, un bieži vien ir tā, ka vakara sākumā visi sasēstas pie galda, bet vakara noslēgumā stenēdami no pārēšanās pieceļas un dodas mājās. Kas paliek atmiņā no kopīgi ar radiem un draugiem pavadītā laika? Praktiski nekas, tikai dedzinoša sajūta kuņģī un paģiras. Tāpēc, lai jūsu svētki nepārvērstos par lielu izēšanos, piedāvājam dažas jautras rotaļas, kas palīdzēs radīt jautrību jūsu pasākumam un neļaus uzēst liekos kilogramus. Tāpat tās izmantojamas jūsu bērnu dzimšanas dienu svinībām un citiem pasākumiem.
Mazie santīmi
Dalībnieki: vismaz 3
Nepieciešamie piederumi: bļoda ar ūdeni, 50 santīmu monēta, trīs 2 santīmu monētas katram spēlētājam.
50 santīmu monētu iemet bļodā ar ūdeni. Tad katrs dalībnieks, stāvot 2m attālumā no bļodas, mēģina iemest tajā 2 santīmu monētas tā, lai tās uzkristu virsū 50 santīmu monētai.
Dalībnieks, kam izdodas to izdarīt, ir uzvarējis. Viņš var paturēt visu naudu, kas ir bļodā.
Spiegošana
Dalībnieki: jebkurš skaits
Šīs iemīļotās bērnu spēles noteikumi ir pavisam vienkārši: viens spēlētājs izvēlas kādu priekšmetu, kas ir redzams istabā (piemēram, zirnekļtīklu), un saka: "Es spiegoju un ieraudzīju kaut ko tādu, kas sākas ar burtu Z". Pārējiem spēlētājiem tad ir jācenšas uzminēt, kas varētu būt šis objekts. Pirmais, kurš pareizi atminējis šo vārdu, kļūst par "spiegu", bet namamāte steidzīgi sāk meklēt putekļu slotiņu...
Aizpūt spalviņu
Dalībnieki: vismaz 5
Nepieciešamie piederumi: viegla spalviņa
Dalībnieki noguļas uz grīdas. Vadītājs pamet gaisā spalviņu. Katram dalībniekam ir jādara viss iespējamais, lai nepieļautu, ka spal¬viņa nolaižas uz viņa, tāpēc visi izmisīgi pūš, lai piespiestu spalviņu lidot citā virzienā. Lai varētu spēcīgāk pūst, dalībnieki drīkst kustināt galvu, bet nedrīkst kustināt nevienu citu ķermeņa daļu.
Dalībnieks, uz kura spalviņa nolaižas, izstājas no konkursa. Uzvar tas, uz kura spalviņa nav nolaidusies.
Ēdienkartes sastādīšana
Dalībnieki: vismaz 5
Dalībnieki apsēžas rindā. Vadītājs pēc kārtas pieiet pie katra dalībnieka un jautā: "Ko mēs ēdīsim pirmdien?" Uzrunātajam, ilgi nedomājot, jānosauc vismaz divi ēdieni, kas sākas ar nosauktās nedēļas dienas pirmo burtu. Piemēram, uz jautājumu par pirmdienas ēdienkarti, pirmais dalībnieks atbild: "Pankūkas, plāceņus." Nākamais dalībnieks varētu teikt: "Putru, pudiņu."
Vadītājs seko, lai piedāvāto ēdienu nosaukumi neatkārtotos un dalībnieks neapdomātos ilgāk par 5 sekundēm. Ja dalībnieks kļūdās, viņš izstājas no spēles. Uzvar dalībnieks, kas paliek pēdējais. Jautājumiem var izmantot arī mēnešu nosaukumus.
Salūzušais faksa aparāts
Dalībnieki: vismaz 8
Nepieciešamie piederumi: lapiņas ar zīmējumiem
Īpaši norādījumi: konkursu labāk uzsākt ar ļoti vienkāršiem zīmējumiem, piemēram, ģeometriskām figūrām, burtiem.
Dalībnieki sadalās divās komandās un apsēžas divās rindās cits aiz cita. Abu komandu pēdējais dalībnieks saņem lapu ar vienkāršu zīmējumu. Viņš šo zīmējumu ar pirkstu cenšas pēc iespējas precīzāk uzzīmēt priekšā sēdošajam dalībniekam uz muguras. Dalībnieks, kas saņēmis šo "ziņojumu" pēc iespējas precīzāk uzzīmē priekšā sēdošajam uz muguras. Tā spēlētāji turpina cits citam zīmēt ar pirkstu uz muguras, līdz ziņa sasniedz pirmo spēlētāju.
Pirmais spēlētājs uzzīmē zīmējumu uz papīra lapas. Uzzīmēto zīmējumu salīdzina ar to, kas uz lapiņas. Uzvar komanda, kurai izdodas visātrāk un visprecīzāk nosūtīt zīmējumu.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]