Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:356, Did:0, useCase: 3


Kā pagatavot Adventes vainagu? Viegli saprotama pamācība

Advente jau šonedēļ! Tas ir laiks, kad mēs visi klusi gatavojamies brīnumam - Ziemassvētku brīnumam. Neviens simbols šo cerību Adventes laiku neattēlo labāk par Adventes vainagu.
Iededzot pirmo sveci, aizsākas ceļš cauri Adventes laikam uz baltajiem Ziemassvētkiem pretī Ziemassvētku brīnumam.

Parasti Adventes vainagu gatavo no priežu vai egļu zariem., Tie vienmēr ir zaļi, kas simbolizē mūžīgo dzīvību un cerību, kas nekad nemirst. Tāpēc arī es jums iemācīšu, kā taisīt Adventes vainags no egļu skujām - cerībai!

Nepieciešams:

Egļu skujas – aptuveni 2 skuju buntes (tos var iegādāties tirgū vai pie kapiem, kur tos tirgo tantiņas, kā arī, ja ir skaistas egles mežā, var mierīgi savākt pašrocīgi)
Salmi pamatnei (tie, kuriem siens vai salmi ir pieejami laukos var izmantot tos. Es izmantoju salmus, kas paredzēti grauzējiem un ir nopērkami zoo veikalos.)
Diegu spolītes (vainaga pamatnei izmantoju parastu diegu , bet skuju piestiprināšanai – biezāku, stingrāku un vēlams zaļā krāsā )
Stieple
4 sveces
Krikumiņi vainaga rotāšanai
Plaķenes
Šķēres

Pagatvošana:

1. Solis
Sagatavojiet darba vietu. Jārēķinās, ka darbošanās ar skujām ir diezgan ķēpīgs darbs - egļu zari ir sveķaini un skujas darba procesā būs visur. Tāpat sabirs arī salmi.

2. Solis
Lai pagatavotu Adventes vainaga pamatni, paņemiet salmus un diegu. Salmus kārtojiet vienādā biezumā tā, lai veidotos "trubiņa", un aptiniet ar diegu. No „trubiņas” garuma būs atkarīgs Adventes vainaga diametrs. Galus savienojiet tā, lai veidotos aplis. Kad gali savienoti, visu pamatni vēlreiz notiniet ar diegu, tādējādi padarot to mazāk spurainu. Atlikušās spuras apgrieziet ar šķērēm.

PS. Pamatni netaisiet pārāk biezu un lielu, jo apjomu dos egļu zari. Gadījumā, ja jūs pamatni vēlaties dekorēt nevis ar egļu zariem, bet ar ko citu, piemēram, zīlēm, čiekuriem, kastaņiem vai citiem nieciņiem, to aplīmējot, tad gan tā jātaisa bieza un stingra.

3. Solis
Egļu zari ir jāsadala mazākos zariņos, apmēram 10 - 15 cm garos.

4. Solis
Kad egļu zari ir sadalīti, nostipriniet diega galu pie pamatnes un tiniet tos pakāpeniski klāt pa maziem "pušķīšiem". Tīt zarus zem vainaga pamatnes nav nepieciešams, jo tā atradīsies uz galda. Pakāpeniski liekot "pušķīšus" uz priekšu, noklājam visu pamatni.

5. Solis
Lai tinuma savienojuma vieta būtu nemanāma , sākumā skujas paceliet uz augšu un pēdējās skujas lieciet zem tām un tad pietiniet. Pietīšana jādara uzmanīgi, lai nepietītu sākuma skujas pie pamatnes.

6. Solis
Kad pats vainags gatavs, ir jāsagatavo sveces piestiprināšanai. Tam būs nepieciešama stieple un liesma. Es stiepļu karsēšanai izmantoju sveci, bet to var darīt arī uz gāzes plīts vai kāda cita liesmas avota. Stieples garums ir atkarīgs no vainaga biezuma. Kārtīgi uzkarsējiet stieples galu un neatdzesējot to ievietojiet sveces apakšā. Tas jādara uzmanīgi un jāraugās, lai stieple iet taisni, savādāk izdursiet to sveces sānā vai arī nodrupināsiet kādu gabalu no sveces.
Stiepli svecē nepieciešams iekausēt kādus 3 - 4 cm dziļumā, lai tā kārtīgi noturētu sveci vainagā.

PS. Protams, var arī izmantot speciālos sveču turētājus, kas paredzēti adventes vainagam ar adatiņu apakšā.
Uzmanību!
Karsējot stiepli uz liesmas, obligāti to turiet ar plaķenēm vai kādu citu darbarīku, neturiet rokā. Karsējot mazu gabaliņu stieples, tā uzsilst vairāk vai mazāk visa. Neapdedzinieties!
Ar tievām svecēm jābūt ļoti uzmanīgiem. Ja jūtat, ka stieple iet grūti svecē, tad nestumiet ar varu - labāk uzkarsējiet stiepli atkārtoti un mēģiniet vēlreiz. Nekustiniet stiepli no vienas puses uz otru, jo tad caurums būs par plašu un svece kritīs nost.

7. Solis
Sveces ar "kājiņām" duriet caur vainagu un otrā pusē nostipriniet stiepli, to aizlokot.

8. Solis
Kad sveces piestiprinātas, variet vainagu rotāt ar izvēlētajiem nieciņiem.

Uzmanību!
Dedzinot sveces, ievērojiet ugunsdrošības noteikumus!