Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Kas ir sapņu ķērājs un kā to izgatavot

Redakcija
Redakcija

Par sapņu ķērāju sauc talismanu, kas sargā cilvēka sapņus. Tiek uzskatīts, ka tas filtrē sapņus, pievilinot labo un aizdzenot murgus. Viss sliktais tiek noķerts sapņu ķērāja "zirnekļu tīklā", savukārt viss skaistais un brīnišķīgais tiek izlaists tam cauri. Un šādu talismanu katrs pavisam viegli var izgatavot sev pats.

Uzmeistarot šādu sapņu ķērāju nepavisam nav sarežģīti. Galvenais nosacījums- ieguldīt šajā procesā savu dvēseli un noticēt sapņu ķērāja maģiskajām spējām, jo tikai tajā gadījumā tas patiešām "darbosies". Turklāt paša gatavots amulets atspoguļo personīgos pārdzīvojumus un jūtas, ko nevar teikt par veikalā iegādātiem priekšmetiem.

Sapņu ķērājs ir kustīga konstrukcija, kas sastāv no apaļa karkasa, kura vidū no diedziņiem un pērlītēm izveidots zirnekļu tīklam līdzīgs pinums un nokareniem spalvu veidojumiem (astītēm), kas var būt papildināti ar zvaniņiem un citiem dabas materiāliem.

Lai izgatavotu sapņu ķērāju, nepieciešams pareizas formas riņķis, spalvas, diegi, pērlites un citi materiāli pēc jūsu vēlēšanās.

Riņķa lielums nav noteikts. Tas var būt lielāks vai mazāks, atkarībā no tā, kāds jums ir pieejams. Jūs varat izmantot, piemēram visparastāko rokassprādzi.

Spalvām jābūt īstām un dabīgām, mākslīgās spalvas sapņu ķērājam neder. Ja ticēt leģendai, tad splavas ir sapņu novadītājs uz amuleta "zirnekļu tīklu": pa tām sapņi ceļas uz augšu līdz tīklam, kur nosēžas uz tā ornamenta un tiek sašķiroti.

Gatavo riņķa karkasu jāaptin ar vilnas diegiem, krāsainu lenti, smalku garu šņorīti vai jebkuru citu materiālu, kas jums patīk. Principā materiāls nav svarīgs, svarīgi, lai tas būtu cieši notīts apkārt riņķim.
Kad riņķis notīts, diega galus nogriezt nevajag, tie cieši jāsasien kopā tā, lai veidotos mezgliņš. Tieši aiz šī mezgliņa amulets būs jāpakar.

Kad riņķis cieši notīts, var ķerties pie tīklojuma veidošanas. Šim nolūkam pie riņķa karkasa tiek piesieti jauni diedziņi, uz kuriem pēc vēlēšanās tiek uzvilktas pērlītes un tad savā starpā savīti un sapīti tā, kā jūs paši vēlaties.
Diedziņu galus piesien tiem ērtā vietā un ar šujamadatas vai tamboradatas palīdzību iever tā, lai tie nebūtu redzami.

Nu, lūk, karkass un zirnekļu tīkls gatavs. Atlicis vien izgatavot "astītes" jeb nokarenos spalvu veidojumus, kuriem, kā minimums, jābūt vismaz trijiem.
Vai piekārsiet pie karkasa tikai spalvas vai pievienosiet tām vēl kādus citus dekoratīvos materiālus, tas atkarīgs tikai no jums. Taču, kad "astītes" gatavas, tās jāpiesien pie karkasa vienādā attēlaumā vienu no otras.

Sapņu ķērājs gatavs. Tagad atliek vien piekārt to blakus gultai un baudīt jaukus sapņus.

Ieskaties! Tas ir aizraujoši!


Apgādā Zvaigzne ABC izdotās grāmatas “Mūsdienīgi rokdarbi” autores – Neringa, Loreta un Natālija – pašas ir izmēģinājušas visdažādākās rokdarbu tehnikas un grāmatā piedāvā detalizētas darbu izgatavošanas instrukcijas.
Neringa ir sagatavojusi nodaļu par skrapbukingu un māca šūt lācīšus. Kopā ar Natāliju, rokdarbu kursu vadītāju, Neringa grāmatā māca, kā apgleznot tekstilijas, zīdu, stiklu, keramiku un kā atjaunot dažādas lietas dekupāžas tehnikā.

Natālija izveidojusi izsmeļošu nodaļu par papjēmašē. Savukārt Loreta darinājusi filcētos darbiņus un pērlīšu rotaslietas. Viņa visbiežāk strādā ar modelēšanas plastiku, kā arī šuj kopā auduma gabaliņus, no tiem veidojot gultas pārklājus, galdautus, glezniņas, drāniņas karsto trauku satveršanai un citus darbiņus.

Katras nodaļas sākumā sniegts darbam nepieciešamo piederumu saraksts un rokdarbu tehnikas apraksts, savukārt pamācības noderēs gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem rokdarbu mīļotājiem.
Turklāt daudzu šajā grāmatā minētu tehniku apraksts lasītājam pirmo reizi ir pieejams latviešu valodā.

Raksta autore Iveta Apškrūma