Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:333, Did:0, useCase: 3


Mazais puķu špikerītis. Kādus ziedus kurai zodiaka zīmei dāvāt?

Redakcija
Redakcija

Pie durvīm pavasaris ar ziedu krāšņumu. Kad gribam kādu sveikt vai iepriecināt, tad lieti noderēs tāds kā ziedu "špikeris".

Auns

Tieši mērķī:

Romantisko un kaislīgo Auna sievieti saista sulīgi un spilgti toņi – sarkani, oranži, dzelteni. Buķete no piecām sarkanām rozēm vai ugunīgām tīģerlilijām būs tas, kas vajadzīgs! No puķēm Auna zīmei atbilst arī anemones un tulpes. Pušķis var būt veidots no dažādu krāsu puķēm. Jauniņām Auna zīmes meitenēm tīk arī vijolītes. Starp citu, Auna zīmes sievietei var droši dāvināt arī ziedošus kaktusus, piemēram, opuncijas. Aunam tīk aksesuāri, tādēļ pušķi var droši noformēt ar papildu nieciņiem – vizulīšiem, lentītēm utt. Sarkanas un bordo nokrāsas rozes (īpaši, ja tās ir daudz) pasvītro kaisli, kas Auna sievietei ir svarīga mīlas sastāvdaļa. Uzdāvinot tās, jūs paužat savu īpašo attieksmi pret šo sievieti. Tādēļ, ja tādas attieksmes nav – labāk dāviniet ko neitrālāku, lai nenokļūtu kutelīgā situācijā.

Garām:

Gladiolas, margrietiņas, krizantēmas, orhidejas.

Vērsis

Tieši mērķī:

Sieviete, kas dzimusi Vērša zīmē, tieši otrādi – dod priekšroku klasikai un nemīl neko izaicinošu. Tās krāsas – balta, violeta, citrondzeltena, gaiši zaļa, gaiši zila. Turklāt jāņem vērā, ka šīs zīmes pārstāves mīl lielziedu puķes, tādēļ piemērotākās būs lilijas, kallas, narcises, tējas rozes, gerberas, peonijas, pasteļkrāsas rozes. Pavasarī labi derēs pušķītis no ziediem, kas simbolizē zemes un dabas atmodu: sniegpulkstenītes, pureness, narcises, maijpuķītes. Atšķirībā no Auniem domātā pušķa te nu gan pat aci nemetiet uz vizuļiem un zelta bantēm. Labāk pievienot kādu acij tīkamu zaļumu. Vēršiem tīk dabiskas lietas un gaumīgi pušķi.

Garām:

Spīguļi noformējumā; tumšas krāsas tulpes un orhidejas.

Dvīņi

Šīs zīmes pārstāvēm nav stingru noteikumu; gaume mēdz būt mainīga, tādēļ partnerim jāliek lietā fantāzija. It kā atbilstošās krāsas būtu violeta, balta, gaiši dzeltena, maigi oranža, zila, bet puķes – margrietiņas, magones, rozes, jasmīni, narcises. Taču tikpat labi Dvīņu sievietes sirdi var aizkustināt arī neļķu pušķis, gladiolas vai maijpuķītes, sīku lauku ziedu pušķītis. Dvīņu sievietes mīl ziedus visā to daudzveidībā, tādēļ dāvana vienmēr jāpapildina ar kādu ziedu vai skaistu pušķi. Ja galīgi nav ideju – ar miniatūrajām rozītēm vai mimozas zariņu neaizšausiet greizi! Bet, ja rocība atļauj – nopērciet viņai savu ziedu veikaliņu!

Garām:

Pārāk stīvi, oficiāli noformēti pušķi; orhidejas.

Vēzis

Tieši mērķī:

Smaržīgi maigas krāsas (rozā, gaiši zili, glāsmaini zeltaini) ziedi būs tas, kas vajadzīgs. Patiesībā Vēža zīmes sievietēm nav vajadzīga ārišķība, bet patiesas uzmanības pierādījums. Tam labi derēs visi baltie ziedi: kallas, jasmīns, lilijas, orhidejas, baltas tulpes, kamēlijas. Ziedoņa laikā – arī ceriņi, maijpuķītes. Mazs groziņš ar baltām rozītēm vai alpu vijolītēm, apsiets ar pasteļkrāsas zīda lentīti, aizskars viņas dvēseles maigākās stīgas.

Garām:

Spilgti, pārlieku krāšņi ziedi; neļķes, peonijas, kaktusi.
Lauva

Tieši mērķī:

Jo lielāks un krāšņāks pušķis, jo labāk. Un vēl arī – dārgs. Vismaz – lai izskatās dārgs un karalisks. Droši var iegādāties koši dzeltenas, oranžas, rubīnsarkanas puķes. Necilas margrietiņas Lauva nemaz nepamanīs, bet labvēlību izpelnīsieties, dāvājot lielziedu rozes, oranžās lilijas, bordo krāsas gladiolas, arī – dālijas, krizantēmas, neļķes. Īsti vietā būs īpaša kompozīcija, ko var likt uz galda vai lielā vāzē goda vietā. Ja dāvināt tikai vienu ziedu, tam jābūt kam īpašam, piemēram, milzīgai rozei ar metru garu kātu, lielai saulespuķei vai izteiksmīgai strelīcijai. Noformējums nav mazāks būtisks kā paši ziedi. Atcerieties – Lauvai patīk ziedi! Taču tie mēdz iedarboties līdzīgi kā svaigas pēdas uz dzinējsuni. Ja jūsu nodoms bija ļauties tapt nomedītam – tad tik uz priekšu!

Garām:

Sīkas, necilas, maigas krāsas puķītes; gerberas, tulpes.

Jaunava

Tieši mērķī:

Jaunavām patīk pieticīgi, tomēr izsmalcināti ziedi ar patīkamu aromātu: mimozu pušķītis, neļķes, baltās lilijas, rozes, peonijas. Tomēr īpašu vājību viņas jūt pret rudens ziediem – asterēm, dālijām, cīnijām, miķelīšiem. Jaunavas krāsas ir baltā, zilā, violetā, zaļā, taču tām tīk arī sulīgā rudens krāsu gamma, tāpēc pušķi var veidot kā rudens puķu dobi miniatūrā. Jaunāka gadagājuma Jaunavas mīl arī hiacintes, vijolītes, margrietiņas. Jaunavām patīk ziedi ar okultu nozīmi, arī noformējumā var būt kāds mājiens uz paralēlo pasauli, tomēr pārspīlēt nevajag – visam jāpaliek labas gaumes robežās. Nekļūdīsieties, uzdāvinot puķi podiņā, kas priecēs Jaunavu, uzziedot vēl vairākkārt. Ko tu praktiskam padarīsi…

Garām:

Gerberas, tīģerlilijas.

Svari

Tieši mērķī:

Ziedi Svaru sievietei ir daļa no attiecību rituāla. Viņa mīl ziedus un pratīs arī novērtēt jūsu centienus. Lilijas, rozes, vijolītes, narcises, lavanda, frēzijas – tās varētu dēvēt par “pamata” puķēm, tomēr patiesībā ziedu izvēle nav ierobežota. Tikpat sirsnīgi tiks novērtēts arī mājupceļā saplūkts pieneņu pušķītis, jo liecina - esat par viņu iedomājies. Svariem nepatīk paviršība – ja redzēs, ka esat garāmejot nopircis pušķi, kas galīgi neatbilst viņu vai vispār jebkādiem gaumes standartiem – sabozīsies. Nepatīk pārmērības un uzkrītoši grabuļi, bet novērtēs ko īpaši interesantu vai pašu rokām veidotu kompozīciju.

Garām:

Bezgaumīgi, bezpersoniski pušķi; īrisi, gerberas, gladiolas, neļķes.

Skorpions

Tieši mērķī:

Sievietei-Skorpionam patiks ziedi, kuri pauž jūtīgumu un kaisli. Tie var būt jebkādi, galvenā nozīme ir krāsai, un vislabāk, ja tā ir tumši sarkana, piesātināti rozā, aveņsarkana, tumši violeta, spilgti dzeltena. Izvēloties neļķes, peonijas vai krizantēmas, nekļūdīsieties! Šī ir no retajām zīmēm, kam var dāvāt arī kaktusus. Ja jūsu Skorpions ir īpaši eksotisks, vērsiet uzmanību uz tumšām, piesātinātas krāsas orhidejām, īrisiem, tīrģerlilijām. Buķete var būt liela un krāšņa, bet tās noformējums nav tik būtisks, jo ziediem jāpauž vitālais spēks un šīs sievietes īpašā nozīme jūsu dzīvē.

Garām:

Mimozas, hiacintes, dālijas, gladiolas.

Strēlnieks

Tieši mērķī:

Ziedu pušķim, ko dāvināt Strēlnieka zīmes pārstāvei, jāatspoguļo tās dzīvesprieks, tādēļ tam jābūt lielam un košam. Lai tās ir neļķes, frēzijas, hiacintes, gladiolas vai tulpes! Pušķī var būt dažādu krāsu rozes, tajā var spēlēties arī ar pretmetiem, piemēram, tumši sarkanas tulpes kopā ar baltām narcisēm. Viņa priecāsies par puķu groziņu vai īpašu kompozīciju, ko papildina zaļumi. Tiesa, ar nosacījumu – pušķiem un kompozīcijām jābūt tādām, kas skaidri vēsta – ir svētki! Bet vispār arī Strēlniekiem patīk uzmanība, un nav nozīmes, cik eksluzīvas vai vienkāršas puķes dāvināsiet – par atbildi saņemsiet platu un neviltotu smaidu!

Garām:

Viens vienīgs zieds

Mežāzis

Tieši mērķī:

Arī šīs zīmes sievietēm patīk ziedi, taču ne pārāk spilgti, drīzāk, ja tā var teikt, vairāk „lietišķas buķetes”. Mežāži dod priekšroku klasiskām vērtībām: baltas vai maigi rozā neļķes, baltas tulpes, tumšas orhidejas, lielziedu krizantēmas tiks pieņemtas ar labvēlību. Svarīgi, lai puķes atbilstu īpašajam mirklim, piemēram, par godu jubilejai – vienkrāsu ziedi smalkā noformējumā; romantiskā randiņā – trīs klasiskas rozes utt. Noformējot pušķīti, aizmirstiet par pērlītēm, lentītēm un spurainiem zaļumiem, labāk pielikt kādu mirtes vai aspidistra zariņu, vai grīslīti.

Garām:

Raibi vai ekscentriski pušķi; asteres, pulkstenītes.

Ūdensvīrs

Tieši mērķī:

Tradicionāli Ūdensvīru sievietēm tiek „pierakstītas” vijolītes un narcises. Taču šī ir atkal tā reize, kad droši var aizmirst par visiem kanoniem, jo šīs zīmes pārstāvēm pašām tie nav būtiski. Viņām piemīt demokrātiska un oriģināla gaumes izjūta. Galvenais, lai pušķis būtu košs, pamanāms un priecētu ar savdabīgu risinājumu. No ziediem droši varat izvēlēties strelīciju, amarilli, orhidejas, antūrijas. Bet tikpat labi varat izveidot krāsainu un traku kompozīciju no dārzeņiem vai augļiem. Ja esat tradicionālo ziedu piekritējs vai arī veikalā nekā nav, vismaz izvēlieties oriģinālu pasniegšanas veidu.

Garām:

Dežūrpušķis no tulpēm

Zivis

Tieši mērķī:

Delikātās Zivju zīmes pārstāves nemīl griezīgus kontrastus un izaicinošas krāsas, bet priekšroku dos svaigumam un smalkam aromātam. Ziedus var apņemt ar smalku mežģīni vai neuzkrītošu, caurspīdīgu papīru. Narcises, krokusi, jasmīni, neaizmirstulītes tās iepriecēs. Droši drīkst dāvāt arī orhidejas, neļķes, krizantēmas. Tomēr visvairāk tām tīk pavasara ziedi ar savu svaigumu un maigo spēku. Buķetes izmēram nav nozīmes, Zivis drīzāk novērtēs krāsu saskaņu un to, vai ziedi ir svaigi griezti, tomēr labāk dāvināt ziedus, kas ilgi nenovīst, jo dziļi sirdī Zivīm griezto ziedu ir žēl. Laba alaternatīva – puķes podiņā.

Garām:

Ātri vīstoši ziedi, pārmēru spilgtas krāsas.

Guna Kārkliņa