Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:329, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Aktīvs un vesels: Ātrs ceļš uz labu dzīvesveidu 06.04.2024 11:10

Kā pēc iespējas īsākā laikā sasniegt vīziju par spēcīgu un veselīgu ķermeni? Tas patiešām ir atkarīgs no jūsu fizisko aktivitāšu intensitātes, slodzēm, ko uzņematies, kā arī no tā, vai trenējaties vienatnē vai kopā ar profesionālu treneri. Lai gan vienmēr ir priekšrocības, ja vingrojat un kustaties viens pats, ja trenējaties grupās vai individuāli ar treneriem, ir lielāka iespēja, ka rezultātus sasniegsiet ātrāk un drošāk.

Alerģijas ziedēšanas laikā, kā pasargāt sevi un savu automašīnu 02.04.2024 22:20

Pavasaris ir skaists gadalaiks, taču daudziem cilvēkiem to apgrūtina sezonālās alerģijas, ko izraisa ziedoši koki. Latvijā šis periods parasti sākas aprīļa beigās - maija sākumā un ilgst līdz jūnija beigām. Ziedputekšņu alerģija var izpausties ar iesnām, šķaudīšanu, konjunktivītu, klepu un citiem nepatīkamiem simptomiem.

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas? 02.03.2024 22:33

Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk. Šādos gadījumos ir svarīgi nevis pakļauties sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem un aizspriedumiem pret cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām, bet iegūt informāciju, izglītoties un/vai vērsties pēc padoma pie speciālista, lai saprastu, kas tad īsti ir šī slimība, kā tā izpaužas un kā ir iespējams palīdzēt. Šādās situācijās pats svarīgākais ir nenovērsties no cilvēka, atbalstīt un būt blakus. Gan par to, kā reaģēt gadījumā, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas, gan par citiem ar šo saslimšanu saistītiem jautājumiem atbildes sniedz psihiatrs Jānis Bušs.

Kas īsti ir hemoroīdi, kā tos ārstēt un ieteikumi profilaksei 16.02.2024 16:38

Hemoroīdu slimība var ievērojami ietekmēt mūsu ikdienu un vispārējo pašsajūtu, turklāt nereti pacienti izvairās šo delikāto jautājumu savlaicīgi risināt, arvien atliekot vizīti pie proktologa. Taču tieši savlaicīga diagnostika un ārstēšanās uzsākšana ir īpaši būtiska, lai sniegtu ātrāku rezultātu un izslēgtu citu slimību riskus. Par hemoroīdu simptomiem, riskiem, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi stāsta BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Veselības centrs 4 ķirurgs, proktologs Dr. med. Andris Gardovskis un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Kā izvēlēties atbilstošāko līdzekli pret kakla sāpēm? 17.12.2023 19:33

Kakla sāpēs ir viens no izplatītākajiem saaukstēšanās un vīrusu simptomiem, kas īpaši vīrusu sezonā var sagādāt daudz nepatīkamu brīžu. Taču ir svarīgi zināt – kakla sāpju iemesli var būt dažādi un arī to ārstēšana ir atšķirīga. Par to, kā izvēlēties piemērotāko līdzekli pret kakla sāpēm, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes 14.11.2023 10:59

No “Centrālās laboratorijas” klientu skaita 2022. gadā 61% ir sievietes un tikai 39% vīriešu, savukārt par Vīriešu veselības mēnesi pasaulē izsludinātajā novembrī šī proporcija nedaudz mainās par labu pārbaudīto vīriešu skaitam. Mainīga šajā mēnesī ir arī veikto analīžu specifika – ja vidēji aizvadītā gada vienā mēnesī “Centrālajā laboratorijā” veikti nedaudz vairāk par septiņiem tūkstošiem PSA jeb vīriešu prostatas specifiskā antigēna izmeklējumu, tad pērnā gada novembrī to skaits pārsniedza astoņus tūkstošus un līdzīga pieprasījuma tendence vērojama arī šogad.

Demence. Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot 18.10.2023 10:20

Mūsu sabiedrībā diagnoze demence jebkādā tās izpausmē joprojām ir stigmatizēta. Tā neveicina savlaicīgu došanos pie ārsta, diagnozes uzstādīšanu, terapiju, kā arī līdzcilvēku attieksmi un izpratni, kas palīdzētu slimības skartajam cilvēkam būt pieņemtam, saprastam un būt starp savējiem.

Bezmaksas redzes pārbaude: Ko ņemt vērā? 02.10.2023 19:33

Lai nodrošinātu sev labu pašsajūtu un dzīves kvalitāti, ir svarīgi rūpēties par savu veselību. Arī tad, ja nav nekādu sūdzību, ir ieteicamas profilaktiskās pārbaudes. Piemēram, profilaktiskos nolūkos redzes pārbaude būtu jāveic vismaz reizi divos gados.

Acu pilieni - kad un kā lietot? 01.09.2023 19:45

Acu pilieni ir noderīgi ne tikai kontaktlēcu lietotājiem, bet arī visiem tiem, kas saskaras ar diskomfortu acīs, sausās acs sindromu vai citiem nepatīkamiem simptomiem. Lai arī kāds būtu cēlonis - pārāk sauss gaiss telpās, ilgstošs darbs pie datora vai kopējais veselības stāvoklis - acu pilieni var būt efektīvs veids, kā šos simptomus atvieglot.

7 iemesli, kāpēc noteikti jāēd zemenes 27.06.2023 13:10

Vārds “noteikti” nebūt nav pārspīlējums! Tirgus un veikalu stendi vai lūzt no dažādu zemeņu šķirņu pārpilnības, jo tām šobrīd ir sezona gan virknē Eiropas valstu, gan Latvijā, un, kā zināms, sezonas produktu lietojums ir viens no veselīga uztura pamatlikumiem.

TOP 10 produkti veseliem zobiem 12.06.2023 10:57

Kur slēpjas pievilcības noslēpums? Ko ievērojam pirmo, satiekot cilvēkus? Protams, jauks smaids. Bet jaukam smaidam nepieciešami veseli zobi. Kādam tas dots jau no dabas, bet izrādās, ka daudz ko varam darīt arī paši, jo tas nemaz nav tik sarežģīti. Piedāvājam produktu TOP 10, lai uzlabotu un stiprinātu zobu veselību, kā arī Jūsu labsajūtu un pašpārliecinātību.

7 zema magnija līmeņa cēloņi 11.05.2023 11:04

Magnijam mūsu organismā ir viena no nozīmīgākajām lomām. Tas ir cilvēka uzturā ir viens no galvenajiem minerāliem. Magnijs līdzdarbojas vairāk nekā 300 bioķīmiskajās reakcijās, nodrošina nervu un muskuļu darbību, stiprina imūnsistēmu un spēcina kaulus. Turklāt tas arī regulē glikozes līmeni asinīs, palīdz radīt enerģiju un iesaistās olbaltumvielu un ogļhidrātu vielmaiņā.

Pavasaris nāk. Kādu saules krēmu izvēlēties? 24.02.2023 17:30

Mēs, ziemeļnieki, esam kūtri uz saules aizsargkrēmu lietošanu. Vēl mazāk mēs tos izmantojam aukstajā sezonā vai nelietojam vispār. Lai gan tas šķiet mulsinoši, bet arī ziemā ādai ir nepieciešama aizsardzība no saules.

5 simptomi, kuru ārstēšanai izvēlēties Decatylen zīmola līdzekļus 22.02.2023 19:14

Decatylen ir Latvijā populārs zīmols, kuru izvēlamies kakla sāpju ārstēšanai, taču līdzekļu lietošanas instrukcija vēsta, ka tas nebūt nav vienīgais šī preparāta izmantošanas veids. Turklāt, Decatylen tablešu sastāvs atšķiras no aerosola sastāva un var tikt izmantots citiem mērķiem. Lasiet tālāk, lai noskaidrotu, kādu simptomu gadījumā izmantot Decatylen tabletes, kad labāk izvēlēties Decatylen aerosolu un kas ir šo līdzekļu sastāvā.

Kā droši un ātri veikt dzimumzīmju noņemšanu 13.12.2022 15:22

Dzimumzīmes ir ādas veidojumi, kas rotā ādu vairumam cilvēku. Kādam to ir vairāk, kādam mazāk, bet var būt arī tā, ka dzimumzīmes ir lielas, traucējošas un neestētiskas. Tādos gadījumos iespējams veikt dzimumzīmju noņemšanu. To var izdarīt ķirurģiski, bet ātrāka un vienkāršāka metode ir dzimumzīmju noņemšana ar lāzera palīdzību.

Kāpēc rodas insults? 20.09.2022 22:08


Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību tiek runāts bieži, tomēr insulta skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies un mazinājies. Kāpēc tā? Kas ir būtiskākie riska faktori, kas ir būtiskākais insulta pacientu ārstēšanā un kādas ir profilakses iespējas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Ilga Ķikule un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Veselīgs dzīvesveids var palīdzēt dzīvot ilgāk 23.08.2022 22:25

Dzīves ilguma pagarināšana var nebūt vērtīgs mērķis, ja vien neuzlabo arī sava dzīvesveida un veselības kvalitāti. Neviens nevēlas vienkārsi pagarināt savu dzīvi, nesaglabājot dzīves kvalitāti. Ir veikti dažādi pētījumi, kas apstiprina to, ka ar dažāda veida dzīves izvēlēm var pagarināt savu dzīves ilgumu. Šeit būs daži ieteikumi par to, kā veselīgs dzīvesveids var pagarināt katra cilvēka dzīves ilgumu.

Neriskē! Pirms fiziskajām aktivitātēm pārbaudi sirds jaudu 27.06.2022 12:18

Kā jutīsies pēc skrējiena? Vai brauciens ar velosipēdu nebeigsies slimnīcā? Vai izturēsi kāpienu? Vasara ar intensīvu sportošanu vai dažādām fiziskām aktivitātēm ir īstais laiks pārbaudīt savas sirds veselību un izturību, veicot augstas jutības troponīna I testu un noskaidrojot kardiovaskulāro slimību attīstības risku. Tas ir tests veselajiem ar mērķi saglabāt veselību.

7 garšīgas un veselīgas receptes cilvēkiem, kuriem ir gastrīts 27.05.2022 11:40

Gastrīts, pateicoties mūsu straujajam dzīvesritmam un neregulārajām ēdienreizēm mūsdienās ir ļoti izplatīta kaite. Taču, nav gluži tā, kā daži iedomājas, ka, sirgstot ar šo kaiti, jāpārtiek tikai no biezputrām. Patiesībā ir daudz un dažādu recepšu, ar kurām dažādot savu ēdienkarti. Un, kaut arī par tādu virtuves piederumu kā panna, uz laiku nāksies aizmirst, tomēr cepeškrāsns jums paliek (ja neļaujat ēdienam veidoties cietai garoziņai). Šādi jūs varat gatavot gan dažādus sacepumus, omletes, sautējumus, gan arī garšīgus desertus.
Lūk, dažas no tām.

Kāpēc skaļa krākšana uzlūkojama kā veselības problēma 25.05.2022 09:37

Joki un video par krācējiem, protams, ir uzjautrinoši, taču patiesībā skaļa krākšana ne tuvu nav anekdotisks gadījums. Tā ir ne tikai traucējoša līdzcilvēkiem, bet arī nodara pāri krācējā veselībai.

Plikpaurība vīriešiem: farmaceita ieteikumi tās mazināšanai 22.05.2022 10:47

Matu izkrišana var būt gan negaidīts pārsteigums, gan iepriekš paredzams process, bet jebkurā gadījumā tas visbiežāk saistās ar negatīvām emocijām. It īpaši nepatīkama ir matu izkrišana, ja tas notiek vecumā, kad plikpaurība netiek uzskatīta par normu. Matu izkrišana var radīt ievērojamu pašapziņas trūkumu, tomēr veidi, kā izvairīties vai mazināt plikpaurības cēloņus, ir dažādi. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās padomos, kā mazināt matu izkrišanu.

Kā pareizi pagatavot tēju, lai tā būtu ārstnieciska 22.04.2022 21:38

Droši vien visi cilvēki zina, ka dabīga augu tēja ir veselīga. Taču, izrādās, lai tā būtu ārī ārstnieciska, tēja pareizi jāpagatavo. Tas nozīmē, ka nepietiek drogas apliet ar karstu ūdeni, paturēt 5 minūtes (kā lielākā daļa no mums to dara) un gaidīt efektu. Nekādu ļaunumu sev, šādi pagatavojot tēju, jūs protams, nenodarīsiet, taču arī ārstniecisko efektu neiegūsiet. Tāpēc ieklausīsimies Daces Marcinkevičas, kas ir speciāliste šajā jomā, teiktajā.

Vitamīnu krāsu špikerītis. Vitamīni no dabas, ko viegli iespējams uzņemt vasarā 24.03.2022 14:06

Tas, cik liela nozīme mūsu veselībai un pašsajūtai ir uzturam, lielākai daļai cilvēku ir zināms fakts. Tajā pašā laikā “darbs dzen darbu”, tādēļ bieži vien ikdienā ierasto maltīti nākas aizstāt ar ātrām uzkodām vai diezgan vienveidīgu uzturu, ar ko nodarām kaitējumu paši sev. Labā ziņa – vasara ir tās pilnbriedumā un šis ir labākais laiks, kad visus organismā trūkstošos vitamīnus iespējams uzņemt ar pašmāju augļiem, ogām un dārzeņiem. Lai neapjuktu plašajā vitamīnu jūklī, “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi vitamīni cilvēka organismam ir paši svarīgākie un, ar kādiem produktiem tos iespējams uzņemt.

Migrēna – kā neiekļūt sāpju slazdā? 14.02.2022 21:20

Migrēnas var ievērojami ietekmēt pacientu ikdienas dzīvi. Sāpju gadījumā mēdzam meklēt ātru glābiņu, lietojot zāles, taču ir svarīgi, lai tās būtu piemeklētas pareizi un būtu izvēlēts atbilstošs lietošanas režīms. Kā veiksmīgāk sadzīvot ar migrēnu un neiekļūt medikamentu atkarīgu galvassāpju slazdā, konsultē BENU Aptiekas piesaistīta eksperte, Latvijas Galvassāpju biedrības vadītāja un Latvijas Sāpju izpētes biedrības valdes locekle, neiroloģe-algoloģe Aija Freimane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Katarakta var būt bīstama: oftalmologs par to, kā nezaudēt redzi 14.01.2022 11:39

2020. gadā viens no biežākajiem redzes zuduma cēloņiem bija acs lēcas apduļķošanās – katarakta. Pēc PVO datiem, vairāk nekā 15 miljoniem cilvēku ar šo diagnozi jau tika veikta ķirurģiska ārstēšana. Tajā pašā laikā, vēl nesen katarakta bija pazīstama kā ar vecumu saistīta slimība, bet mūsdienās tā strauji "kļūst jaunāka" un tiek diagnosticēta pacientiem 70, 60 un pat 45 gadu vecumā. Oftalmologs Andrejs Solomatins pastāstīja par slimības profilaksi, mūsdienīgu kataraktas ārstēšanu un to, kā nepazaudēt laiku.

Kā sevi “vitaminizēt” saaukstēšanās, gripas un citu vīrusu laikā? 27.12.2021 20:34

Galvenais aizsargs pret saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumiem ir stipra imunitāte. “Euroap-tieka” farmaceite Zane Melberga atklāj trīs būtiskākos vitamīnus, kurus ieteicams lietot ziemā, lai stiprinātu imunitāti saaukstēšanās, gripas un citu vīrusu laikā, kā arī vērš uzmanību uz pa-reizu vitamīnu lietošanu.

B grupas vitamīnu rezervi ziemai organismā uzkrāt nevar 04.12.2021 13:54

Ūdenī šķīstošie B grupas vitamīni, kas viegli uzsūcas un tikpat viegli izdalās (ar sviedriem caur ādu, ar urīnu), piedalās dažādos smadzeņu un nervu sistēmas bioķīmiskajos procesos, kā arī vielmaiņas un citos nozīmīgos organisma darbības posmos. Tā kā uzkrājumi organismā veidoties nevar, šie vitamīni ir regulāri jāuzņem. Par B grupas vitamīnu nepieciešamību stāsta „Mēness aptiekas” pieaicinātā eksperte internās un ortomolekulārās medicīnas speciāliste Antra Briede un „Mēness aptiekas” farmaceite Agnese Zonne.

Dzīve zem cepures – kā palīdzēt matiem pārdzīvot aukstumu 25.11.2021 16:58

Lai gan ziemā mati netiek pakļauti kaitīgai UV gaismai, tie joprojām cieš no zemas temperatūras ārā un sausa iekštelpu gaisa. Jūsu cirtas var kļūt trauslas, blāvas un ātri sapīties.

Pat tad, ja piecas minūtes paliksit aukstumā ar neaizsegtu galvu, tiks traucēta asinsrite asinsvados un radīsies tūlītēja spazma - tas viss izraisīs matu folikulu stresu un nākotnē matu izkrišanu. Tāpēc ir ieteicams aukstajā laikā tomēr neaizmirst par cepuri vai šalli. Stils un elegance - viss ir skaisti un jauki līdz tam brīdim, kad jums beidzot pavasarī sagribēsies nesāt cepuri, lai neviens neredz sabojātus un izteikti pelēcīgus un novājinātus matus. Ziemas periodā ir svarīgi piemeklēt pareizos matu kopšanas līdzekļus un sekot dažiem padomiem. Mēs dalāmies ar visu apkopoto informāciju: zelta likumi no mums, bet vērtīgus kopšanas līdzekļus jūs atradīsiet šeit - https://topbeauty.lv/.

Ar mēru raudāt ir veselīgi 20.11.2021 12:36

Izrādās, raudāt cilvēkam pat nepieciešams- tās ir vienas no durtiņām, pa kurām brīvībā tiek palaista stresa izraisītā nervozitāte, uzbudinājums un trauksme

Sēras Covid-19 pandēmijas laikā. Kā palīdzēt sev un citiem? 12.11.2021 12:07

Ikvienam cilvēkam savas dzīves laikā nākas saskarties ar sērām, taču katram šis process var izpausties dažādi. Kādam šis pārdzīvojums var būt salīdzinoši īss, kamēr citiem tas turpinās vairāku mēnešu garumā vai pat ilgāk. Arī dažādi jaunāko pētījumu dati liecina, ka Covid-19 pandēmija ir atstājusi iespaidu uz tiem, kas zaudējuši sev tuvu cilvēku. Kas ir sēras un kā varam sev vai citiem palīdzēt sērošanas laikā, skaidro “RSU Psihosomatikas un Psihoterapijas klīnikas” virsārsts Ernests Pūliņš-Cinis un “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Garšaugi, ko sarūpēt, lai ziemā neslimotu 04.11.2021 13:48

Dažāda veida garšvielas un garšaugi maltīti padara ne vien baudāmāku, bet arī veselīgāku. Piemērotu un veselībai labvēlīgu garšvielu buķete ēdienam sniedz piesātinātāku garšu, kā arī uzlabo cilvēka veselību, tādēļ garšaugu dažādība maltītē ir ieteicama. Augusts ir pilnbriedā un vēl var pagūt nodrošināt sevi un tuviniekus ar garšaugu ziemas krājumiem. Kādas garšvielas vēlams pievienot ēdienam, lai pasargātu sevi no slimībām un uzturētu labu veselību, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

Klepus: trīs tipi un nopietni simptomi, kam jāpievērš uzmanība 02.11.2021 11:36

Simptoms, kas dzīves laikā mūs skar visai bieži, ir klepus. Tas var traucēt naktsmieru, radīt sāpes krūtīs un pa dienu radīt grūtības pat sarunāties, jo atkal jāklepo. Tāpat arī klepus radītās sekas var būt ne vien traucējošas pašam slimniekam, bet arī kaitinošas apkārtējiem. Kā atšķirt klepus dažādos veidus un to simptomus, kuriem jāpievērš uzmanība, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Apsaldēts urīnpūslis – vainīgs aukstums? Pieci veidi, kā sevi pasargāt no urīnceļu saslimšanām 22.10.2021 18:05

Slapjš sniegs, peļķes, auksts vējš un dzestri rīti bieži vien cilvēkiem pazemina imūnsistēmu, aktivizējot dažādus iekaisuma procesus organismā. Viena no nepatīkamākajām kaitēm – apsaldēts urīnpūslis. Baktērijas, kas izraisa urīnceļu iekaisumu, ap urīnpūsli un dzimumorgāniem mitinās visu laiku, taču mitrā, vēsā laikā tās biežāk ierosina iekaisumu. Urīnceļu infekcija ir viena no izplatītākajām bakteriālajām saslimšanām, kas ietekmē dažāda vecuma cilvēkus visā pasaulē. Saskaņā ar Pasaules veselības organizāciju, katra otrā sieviete dzīves laikā ir ieguvusi urīnceļu infekciju. Ko darīt, lai izvairītos no urīnceļu iekaisuma un kā ārstēt saslimšanas gadījumā, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Padomi taukainas sejas ādas kopšanai 17.09.2021 08:45

Taukaina sejas āda bieži vien sievietēm šķiet kā kaut kas briesmīgs. Kā nezvērs, ar kuru vajadzētu cīnīties. Patiesībā jau nav nemaz tik traki. Jā, varbūt mēdz būt tāda nepatīkama un taukaina sajūta, taču svarīgi ir pareizi kopt savu sejas ādu, lai palielinātu komfortu un tai pat laikā nenodarītu pāri savai sejas ādai.

Delikātas un intīmas problēmas sievietēm. Kuras tās ir un kā sevi no tām pasargāt? 24.08.2021 14:20

Gada siltajiem mēnešiem piestāv bezrūpības, prieka un atpūtas pilni mirkļi, taču sievietēm tos nereti mēdz izbojāt dažādas delikātas un intīmas problēmas, kuras nepieciešams risināt pēc iespējas ātrāk. Visbiežāk raizes sagādā piena sēne, maksts sausums un urīnceļu iekaisums – kā sevi no tā pasargāt un kā ikdienā pareizi rūpēties par savu intīmo higiēnu, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga un “MFD Veselības grupas” ginekoloģe Ingrīda Circene.

Tavi slēptie resursi: 6 stresa pārvarēšanas avoti pandēmijas laikā 13.08.2021 21:51

Koronavīruss liek mums izolēties vienam no otra, un stress kļūst par vēl vienu pandēmiju, kas pārņem miljonus. Taču katrā no mums paslēptas iespējas, kas var palīdzēt pārvarēt stresu. Kā tās izmantot? Iesaka psiholoģe Svetlana Kartiņina.

Organisma aizsargspēju stiprināšana 11.08.2021 12:48

Imūnsistēma pasargā mūsu organismu no infekcijām un iekaisumiem. Tas, ko mēs ēdam un cik daudzveidīgs ir mūsu uzturs, nosaka arī to, cik labi darbosies imūnsistēma. Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku problēmu rada nevis nepietiekams, bet gan pārlieku bagātīgs uzturs, tāpēc runāt par olbaltumvielu vai ogļhidrātu nepietiekamību būtu pat nepiedienīgi. Problēmu rada uztura kvalitāte, t.i. uzturvielu piesātinājums. Runājot par imunitāti, „ēst vairāk” nav „labāk”. Mūsu imūnsistēmai vajadzīgi mikronutrienti – mazās, būtiskās uzturvielas – minerālvielas un vitamīni.

Speciālisti karstajā un tveicīgajā laikā iesaka lietot magniju 16.07.2021 12:20

Pieņemts domāt, ka vasarā cilvēki ir labi atpūtušies un uzņēmuši enerģiju, tomēr daudzi jūt nogurumu, nomāktību un spēku apsīkumu. Šādu pašsajūtu nevajadzētu ignorēt, bet gan rūpē-ties par sevi un pārliecināties, vai tas neliecina par magnija trūkumu organismā. Kas ir vērtī-gais magnijs, kādi ir ieguvumi no tā lietošanas un kāpēc tas īpaši jālieto gada karstajā laikā, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga un “MFD Veselības grupas” kardioloģe Ināra Čukure.

Hematogēns – našķis vai vitamīnu un mikroelementu avots? 06.07.2021 18:39

Hematogēns ir zināms jau paaudzēm un daudziem no bērnības asociējas ar veselīgu kārumu no aptiekas plauktiem. Laikam ejot, hematogēnam ir parādījušies jauni veidi un piedevas, taču tā popularitāte un atpazīstamība nav mainījusies. Kas patiesībā ir hematogēna sastāvā un ko tas dod mūsu organismam? Cik daudz un bieži varam to lietot ikdienā? Stāsta BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Padomi, ko darīt saules dūriena gadījumā 19.06.2021 10:18

Tautā bieži karstuma dūrienu un saules dūrienu uzskata par sinonīmiem. Tā nav. Saules dūriens ir saņemams tikai un vienīgi svelmainas saules staros, ja galvā nav cepures, karstuma dūrienu var dabūt arī pārkarsētās telpās. Šobrīd ir iespēja dabūt gan vienu, gan otru.

Nākamā lapa