Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:329, Did:0, useCase: 3


Plastiskā ķirurģija kā risinājums cīņā ar diastāzi

Redakcija
Redakcija

Diastāze bieži ir novērojama jaunajām māmiņām pēc dzemdībām, bet tā arī var rasties nepareizi cilājot smagus svarus un pārlieku liela liekā svara gadījumā. Diastāze sākotnēji ir labojama ar fizioterapijas vingrinājumiem, bet ne vienmēr tiek sasniegts vēlamais rezultāts izmantojot šo metodi.

Diastāzes skaidrojums

Diastāze ir pārlieku liels attālums starp labo un kreiso vēdera taisnā muskuļa pusi. Tā rodas, kad saistaudi starp taisnajiem vēdera muskuļiem kļūst vāji un stiepjas. Iemesls šīm izmaiņām ir spiediens uz muskuļiem, kas palielinās grūtniecības laikā, šādām izmaiņām radot vēdera izgāšanos.

Diastāzes ārstēšana

Pēc dzemdībām vēdera muskuļi ir nobīdījušies un daudz vājāki, atkarībā no diastāzes smaguma, speciālisti var ieteikt dažādas ārstēšanas iespējas. Viena no pirmajām ir fizioterapija, kuras laikā tiks veikti vingrinājumi, lai stiprinātu vēdera dziļo muskulatūru.

Nākas saskarties arī ar gadījumiem, kad vingrinājumi nespēj pilnīgi atgriezt vēdera izskatu sākotnējā stāvoklī. Gadījumos, kad diastāzes simptomi ir smagi vai neinvazīva ārstēšana nav devusi vēlamos rezultātus, kā ārstēšanas metodi jāizvēlas operāciju.

Diastāzes ārstēšana ar ķirurgisko iejaukšanos

Ir iespējama mazā vai pilnā vēdera korekcija. Nepilnās abdominoplastikas jeb mazās vēdera korekcijas laikā likvidē ādu un zemādas slāni vēdera lejasdaļā, zem nabas, bez tās pārvietošanas.

Toties pilnu abdominoplastiku veic, ja āda ir nokarājusies vēdera priekšā kā priekšauts. Tās laikā tiek likvidēta āda un zemādas slānis vēdera vidus un lejasdaļā, kā arī naba tiek pārvietota jaunā vietā. Procedūras laikā tiek noņemta liekā āda un zemādas tauki.

Operācijas ilgums var būt no 2 līdz 4 stundām vispārējā narkozē. Pēc operācijas tiek uzlikta jostas bandāža, kas palīdz nofiksēt un saturēt vēdera priekšējo sienu. Apmēram mēnesi nedrīkst celt smagumus.

Diastāze pēc dzemdībām principā ir katrai sievietei, atšķirās tikai tās intensitātei. Dažos gadījumos to nav iespējams izārstēt ar klasisko fizioterapijas metodi un nākas izvēlēties operāciju. Vēdera plastika var būtiski mainīt pašsajūtu un izskatu, jo tiek atgriezts iepriekšējais vēdera izskats.