Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:330, Did:0, useCase: 3


Žeņšeņa TOP 5 dziednieciskās īpašības

Redakcija
Redakcija

Žeņšeņs, kas gadu tūkstošiem izmantots ķīniešu un korejiešu medicīnā, kļūst arvien pieprasītāks, jo iedarbīgi ārstē daudzas mūsdienu izplatītākās kaites. Āzijas valstīs pārmērīgās izmantošanas dēļ šis vērtīgais augs savvaļā sastopams arvien retāk, bet tā cena dažkārt sasniedz pat 1000 ASV dolārus par aptuveni 30 gramiem.

Kādas tad ir žeņšeņa zināmākās dziednieciskās īpašības?

1. Palīdz cīņā ar vēzi;
2. Neitralizē stresa negatīvo ietekmi;
3. Palielina imunitāti un vairo enerģiju;
4. Uzlabo garīgās spējas;
5. Samazina holesterīna līmeni, ārstē kuņģa un zarnu trakta kaites

Katrā ziņā, ASV un citviet pasaulē preparāti, kuru sastāvā ir žeņšeņs, ir viens no visvairāk pārdotajiem augu valsts dziedniecības līdzekļiem.

Vai vēl jābrīnās, ka pasaulē ir vietas, kur par šā vērtīgā auga ieguvi mūsdienās iet vaļā sīvas cīņas? Viena no šādām vietām ir Apalaču kalni, ASV Rietumvirdžīnijas štatā, kur sastopams pasaulē augstvērtīgākais savvaļas žeņšeņs. Par "žeņšeņa kariem", kādi tur norisinās, stāsta unikālais realitātes raidījums "Apalaču bandas" ("Appalachian Outlaws"), ko televīzijas kanāls "HISTORY" sāk demonstrēt trešdien, 16.jūlijā.

Turklāt preparāti ar žeņšeņu sastāvā iedarbīgi risina vīriešu impotences problēmu, kas mūsdienās skar arvien vairāk stiprā dzimuma pārstāvju. Piemēram, pagājušajā gadā Dienvidkorejā veikts pētījums liecina, ka šā dabīgā auga preparāts tikai astoņu nedēļu laikā spēj atrisināt vīriešu impotences problēmu pretstatā slavenajai sintētiskajai "Viagrai", kas 30% erektīlās disfunkcijas gadījumu neesot iedarbīga.

Losandželosā bāzētās Kalifornijas universitātes uroloģijas profesors Kristofers Saigals norāda, ka saskaņā ar pētījumiem žeņšeņs gan vīriešiem, gan sievietēm dod enerģiju un var uzlabot garastāvokli. "Un labam seksam taču nepieciešama enerģija un izturība, vai ne?" viņš pauž, gan uzsverot, ka pirms žeņšeņa preparātu lietošanas noteikti ir jākonsultējas ar ārstu.

Savukārt seksologs Arturs Šulcs stāsta, ka žeņšeņam piemīt tonizējoša iedarbība, kas veicina seksuālo apetīti. Pēc viņa teiktā, šādi augi sastopami it visur pasaulē - Latvijā, piemēram, tie ir ķiploki, sīpolaugi, ehinācija.

"Tomēr nevajadzētu iedomāties - man tikai atliek lietot kādu no šiem līdzekļiem, un tā būs panaceja vai brīnumlīdzeklis seksuālās dzīves uzlabošanai. Protams, nav slikti lietot augu valsts uztura bagātinātājus, taču svarīgs laimīgas seksuālās dzīves priekšnoteikums ir veselīga attieksme pret sevi, garīgās un fiziskās veselības uzturēšana visas dzīves garumā," uzsver Šulcs.

Apalaču kalnos, sākoties žeņšeņa novākšanas sezonai, šā auga novācēji, pārdevēji un starpnieki iesaistās naidīgos grupējumos un bīstamā spēlē ārpus likuma - viņi ir gatavi iznīcināt jebkuru konkurentu un pat riskēt ar savu brīvību vai dzīvību, lai tikai tiktu pie lielas naudas. Gaidot vērienīgus pasūtījumus no Āzijas valstīm, katrs grupējums cenšas iegūt kontroli pār kalniem ienesīgajā ženšeņa novākšanas sezonā, kas ilgst tikai divus mēnešus - no septembra sākuma līdz novembra beigām.