Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:209, Did:0, useCase: 3


Priežu vai egļu čiekuru ievārījums (sīrups)

Redakcija
Redakcija

Ievārījums, kas gatavots no čiekuriem ir ne tikai garšīgs un neparasts, bet arī ārstniecisks. Tā iedarbīgums un efektivitāte nav mazāka, kā, piemēram, upenēm vai avenēm. Un pietiek kaut vai vienu reizi pagatavot šādu ievārījumu, lai jūs saprastu, ka jāgatavo vēl. Tomēr jāatceras, ka tā kā šis ievārījums ir ārstnieciska tā lietošana jāierobežo līdz maksimums 3 ēdamkarotēm dienā. Pateicoties augstajam fitoncīdu sastāvam tajā, kas ir dabīgie baktēriju ienaidnieki, čiekuru ievārījums stiprinās organisma aizsargspējas, paaugstinās imunitāti un būs neaizstājams bronhīta, klepus, saaukstēšanās, angīnas un smaganu saslimšanu gadījumos.

Nepieciešams:

1 kg jaunu egļu vai priežu čiekuru
cukurs
ūdens.

Pagatavošana:

1. Čiekurus diennakti izmērcē aukstā ūdenī, tad nostāvējušos ūdeni nolej un čiekurus vēlreiz pārlej ar svaigu ūdeni tā, lai tie būtu pilnībā pārklāti.

2. Otrreiz pārlietajiem čiekuriem uzreiz pievieno cukuru (tam jābūt tādā pat daudzumā, kā ūdens, t.i., ja ūdens, piemēram, vajadzēja 1.5 litri, tad cukura būs vajadzīgs 1.5 kg).

3. Liek uz lēnas uguns un, ik pa brīdim apmaisot, sākot no vārīšanās brīža, karsē 1,5 stundas, periodiski nosmeļot putas. Gatavam ievārījumam jābūt dzidram.

4. Ievārījumu kopā ar visiem čiekuriem sapilda sterilizētās burkās, aizvāko, atdzesē un uzglabā vēsā vietā!

Lietojiet un esiet veseli!