Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 3


Koka mucā skābēti gurķi

Redakcija
Redakcija

Tradicionāli gurķus skābē ozolkoka muciņās, kas tiem piešķir īpašu garšu un aromātu. Mūsdienās gan vieglāk un lētāk iegūt savā īpašumā plastikāta muciņu, taču tādā gadījumā situāciju glābsiet, pievienojot gurķiem ozolkoka lapas.

Vispirms muciņas iekšpusi ierīvē ar ķiploku, tad kārtām liek gurķus un garšaugus (ķiršu un upeņu lapas, diļļu kātus, ķiplokus, mārrutku saknes). Beigās visu pārlej ar sālsūdeni, ņemot uz 10 litriem ūdens 900 g sāls. Tad gurķus pārsedz ar tīru marles drāniņu, pa virsu liek vāku, uz kura novieto slogu.

Uz dažām stundām (nepilnu diennakti) muciņu novieto telpā, kurā ir apmēram 20 grādu temperatūra, pēc tam pārnes uz pagraba telpām. Gurķi ir gatavi lietošanai apmēram pēc mēneša.

Lai pasargātu gurķus no pelējuma, tiem muciņā jāpievieno sinepju pulveris vai cukurbietes. Ja tomēr pelējums muciņas virspusē rodas, tas regulāri jānoņem.