Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:290, Did:0, useCase: 3


Rūnas - dievu numeroloģija

Redakcija
Redakcija

Rūnas - dievu numeroloģija
Foto: epadomi.lv

Rūnas ir šifrs. Universāli simboli, kas ataino kosmosā notiekošos procesus. Tā ir rūnu galvenā atšķirība no citām simboliskajām sistēmām. Burti ir simboli, ko cilvēki izmanto saziņai un savu domuformu ilustrācijai. Bet rūnas ir dievu alfabēts. Maģiskie burti un katrs no tiem ietver daudz vairāk nekā viens vārds. To izkārtojums un savstarpējās saiknes ataino kosmosā notiekošo procesu kārtību. Tāpēc tām ir daudz kopīga ar Colkina (autentiski Tzol-kin, bet šeit un turpmāk tiek lietots latviskots vārds) simboliem. Arī rūnas ataino laika straumē notiekošos procesus. Tikai šeit ir cits laika struktūras griezums. Colkinā mēs redzam evolūcijas viļņus un iekļaujoties tajos cilvēka apziņa atbrīvojas no sociālās nosacītības.

Rūnas ir saziņas zīmes maģiskajā pasaulē. Caur tām ar mums runā okultā fizika (fizika – za Okom. Oko – trešā acs, caur kuru cilvēka apziņa savienojas ar kosmisko informācijas lauku). Ar rūnām tā dažkārt uzliek zīmogus cilvēku pasaulē (Midgardā) notiekošajiem procesiem. Colkina simboli ataino „kinofilmas”, ko laiks vērpj no cilvēku dzīvēm, bet rūnas - Zemes laika eposu. Dzīvju seriāli ir bezgalīgi. Tie nepārtraukti nomaina cits citu tikmēr, kamēr cilvēks nav izgājis no Sansaras rita. Savukārt, Laika eposam ir fiksēts sākums un beigas. Eposs sākas ar jauna laikmeta dievu piedzimšanu, bet beidzas ar Ragnareku jeb beidzamo kauju.

Zeme nav tikai zeme zem mūsu kājām. Tās ir mūsu mājās. Mēs Zemei esam gan glabātāji, gan ekonomi. Mēs esam starpnieki starp zemes un debesu gabaliem. Bet savu cilvēka misiju uz Zemes mums palīdz atklāt sakrālās zināšanas. Piemēram, rūnas. To rindas slēpj Zemes un cilvēka attīstības procesus.

Rūnu nozīme:1. Rūna Ur – Pirmējais haoss. Spēka caurausta matērija. Potenciāls.
2. Rūna Ters – Gaismas atdalīšana no tumsas. Izlaušanās.
3. Rūna Ass – Vārds. Nodoms. Dievu komanda.
4. Rūna Reid – Kustība ap vienotu centru. Spēki, kas notur jebkuru kustību sistēmas robežās.
5. Rūna Kenaz – Uguns.
6. Rūna Gebo – Mijiedarbība. Dāvana.
7. Rūna Vunjo – Maģiskais zizlis. Pirmā atklāsme. Svētki.
8. Hagalaz – Kristāls. Likums. Patiesības pieņemšana.
9. Rūna Nautis – Liktenis. Pārbaudījums.
10. Rūna Is – Ledus. Miers. Iniciācija.
11. Rūna Lagu – Ūdens. Straume. Mainīgums. (Uz Zemes kopš tās radīšanas ir viens un tas pats ūdens daudzums, kas nepārtraukti pāriet no vienas formas citā)
12. Rūna Jera – Ciklu izveidošanās. Zemes jeb Midgarda simbols.
13. Rūna Igdrasil – Dzīvības un nāves sasaiste. Pasaules ass.
14. Rūna Petra – Loze. Atvēršanās. Brīnums.
15. Rūna Algiz – Totēms. Gars. Neredzamie spēki.
16. Rūna Sol – Enerģija. Noformēts spēks.
17. Rūna Tir – Mērķtiecība.
18. Rūna Berkana – Apaugļošana. Dzīvība.
19. Rūna Eh – Anima. Animuss. Ēteriskais ķermenis. Saite. Pavadonis.
20. Rūna Madr – Cilvēks. (Būtne ar 20 pirkstiem). 20 ir absolūts cilvēka skaitlis. Atlikušās 4 ir pievienotās rūnas un norāda uz cilvēka tālāko evolūciju.
21. Rūna Ing – Gēnu kods. Sēkla tiek iestrādāta zemē. Kāpurs ietinas kūniņā.
22. Rūna Odal – Īpašums. Sēkla atrodas zemē. Kokons.
23. Rūna Dagaz – Gaismas ķermenis. No zemes izdīgst asns. Tauriņš iziet no kūniņas.
24. Rūna Feu – Tāles. Bezgalība. Nobeigums un sākums. Tauriņa ceļš.

Ir daudz materiālu, kuros interesenti var iepazīties ar izvērstākiem rūnu tulkojumiem. Šeit atainota patiesā rūnu kārtība. To sakrālais kods. Tajā nevar nepamanīt paralēles ar Taro lielajiem arkāniem. Gebo sasaucas ar 6. arkānu; Hagalaz ar 8-to; Petra ar 14-to; Algiz ar 15-to. Uz 19. Taro arkāna līdz ar saules simbolu bieži tiek attēlots bērns uz zirga. Zirgs – rūnas Eh klasiskais tulkojums.

Viena pilna rūnu rinda ir 72 vienības – trīs reizes pa 24. Senāriešu teiksma vēstī, ka Odins ieraudzīja 24 rūnas karājoties pie visuma ass – koka Igdrasil, pie kura viņš pats sevi piekala, caurdurot ar zobenu. Bet daudzi okultisti aizmirst, ka Odins bija trīsvienīgs dievs. To sauca trīs vārdos – Odins, Vili un Ve. 72 vienību rindu veido 24 Odina (no 1 līdz 24) ; 24 Vili (no 25 līdz 48) un 24 Ve (no 49 līdz 72) rūnas. Kristieši ieviešot Dieva Tēva; Dieva Dēla un Dieva Svētā Gara aksiomu, nav izdomājuši neko jaunu. Visu reliģiju būvniecībā tiek izmantoti kosmiskajā informācijas telpā pastāvošie likumi. Tikai tie netiek izmantoti visā pilnībā. Zināšanu struktūra, kas ietverta šajos likumos, tiek ignorēta – izmantots tikai tās noformējums. Jebkura reliģija ir zinātnes par dieviem brīvs pārstāsts. Bieži vien ļoti subjektīvi interpretēts. Pilnu rūnu rinda ģeometriski atainojas, kā vienādmalu trijstūris ar aci centrā. Acs – tā ir nulle jeb 73 slēptā rūna (Weird).

Kreisā trijstūra šķautne (no 1 līdz 24 Rūnai) – likums, kas nāk no Dieviem.

Apakšējā mala (no 25 līdz 48 Rūnai) – Dievu likums darbībā uz zemes.

Labā trijstūra šķautne (no 49 līdz 72 Rūnai) – atdeve. Dievu likuma tālākā evolūcija.

Tātad zināšanas, kas slēptas rūnu rindā atver 72 skaitļu pilnu nozīmi. Skaitļi no 1 līdz 72 nedalās, nereizinās un nepārveidojās. Tās ir patstāvīgas vienības. Universāli kodi, katrs no kuriem izsaka skaitļa formā vienu no 24 rūnu simboliem. Kaut arī rūnu rinda sastāv tikai no 24 simboliem, katru no tiem var lasīt trīs pakāpēs. Katru no tiem var izteikt ar trīs skaitļiem. Piemēram, rūnu Jera (Zeme), kas apzīmē Midgardu izsaka trīs skaitļi – 12; 36 un 60. To kopējā summa ir 108 – Allaha vārdu skaitlis Islama tradīcijā. Rūna Sol (Saule) šifrējas ar skaitļiem 16 (ziedlapiņu skaits Šri jantrā; iedaļu skaits senāriešu Saules gadā), 40 (diennakšu laiks, kurā cilvēka dvēsele pāriet citā Universā) un 64 (I-Czin heksagrammas un šaha lauciņi). 16 reiz 4 ir 64. Vai vēl kaut ko vajag paskaidrot? Numerologi, kas operē ar skaitļiem, neņemot vērā universālo skaitļu rindu 72, vienkārši spēlējas ar cipariem! Šādai numerologijai nav okulto sakņu un tā nav praktiski pielietojama, ne maģiskajā, ne ikdienišķajā pasaulē.

Sakrālo numeroloģiju var pielietot ikdienā. Katra 8 ciparu kopa dod savu tulkojumu. Piemēram, tālruņa numurs var pastāstīt par tā īpašnieku. Numurs uz maršruta taksometrā nopirktas biļetes var iezīmēt dienā sagaidāmo notikumu nozīmi. Vienkārša ciparu summa izveidos vienu no rūnu rindas skaitļiem.

http://simboli.maiji.lv/