Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:197, Did:0, useCase: 3


Lielie Kurzemes kartupeļu salāti

Redakcija
Redakcija

Pirmo reizi šādus salātus ēdu pie draudzenes Kurzemē – viņas ģimenē tos tradicionāli gatavojot uz katriem Jāņiem. Tos nevajag ēst vienus pašus – šie salāti jābauda kopā ar alu, ar ķimeņu sieru, grilētiem dārzeņiem, un arīdzan otrā rītā pēc kārtīgas līgošanas. Galvenais, visa jābūt daudz – lielai bļodai, piepildītai ar kartupeļu kubiņiem: lai visiem jāņabērniem pietiktu, daudz sīpolu: tā, lai kož kaklā, un daudz diļļu, kā latvieši iecienījuši.

Nepieciešams:

Jaunie kartupeļi (daudzums pēc nepieciešamības),
sīpoli (1/3 no kartupeļu daudzuma),
svaigas dilles,
sāls,
augu eļļa

Pagatavošana:

1. Novārītus jaunos kartupeļus sagriež sīkos kubiņos (līdzīgi kā rasolam). Nomizo sīpolus – tiem jābūt vismaz 1/3 no kartupeļu daudzuma; sīki sagriež, pievieno kartupeļiem.

2. Sīki sagriež svaigas dilles un dāsni pievieno salātiem. Visu aizdara ar augu eļļu, sāli, un, ja vēlas, arī mazliet etiķa; kārtīgi samaisa.

Autors: Veģetārisms.lv