Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:230, Did:0, useCase: 3


Brīvdienu salāti Vāverīte

Brīnumskaisti un gardi salāti, kas spēj izrotāt galdu katrā svētku reizē. Pārsteidziet sev mīļos un tuvos cilvēkus ar saviem kulinārijas meistardarbiem!

Nepieciešams:

250 g kūpinātas vistas filejas,
3 vārīti kartupeļi,
1 sīpols vai buntīte zaļo lociņu,,
5 vārītas olas,
3 lieli vārīti burkāni,
sauja valriekstu,
majonēze pēc garšas,
10 olīvas rotāšanai.

Pagatavošana:

1. Kartupeļus sarīvē uz rupjās sakņu rīves un no tiem uz lēzena šķīvja veido vāverītes formu. to pārklāj ar majonēzi.

2. Virsū kartupeļu kārati tādā pašā vāverītes formā liek smalki sagrieztu vistas gaļu. Arī šo kārtu pārklāj ar majonēzi.

3. Pārkaisa ar sasmalcinātiem lociņiem vai sīpolu. Es dodu priekšroku lociņiem. Virs tiem majonēze nav nepieciešama.

4. Olas noloba. 3 olām atdala dzeltenumu no baltuma un baltumu atliek malā (tas būs nepieciešams vāverītes dekorēšanai). 2 olas atstāj veselas. Uz smalkās sakņu rīves sarīvē 2 veselās olas un 3 olu dzeltenumus.

5. Pa virsu sīpoliem (lociņiem) liek kārtu ar sarīvētām olām, virs tām klāj majonēzi. Pārkaisa ar sasmalcinātiem valriekstiem.

6. Pēdējā kārta ir uz rupjās sakņu rīves sarīvēti burkāni.

7. Tagad jāsāk vāverīti dekorēt. Tam būs nepieciešams uz smalkās sakņu rīves sarīvēts olas baltums (no 3 olām) un olīvas.

Olas baltumu uzkaisa uz astes gala un ausīm. Tāpat no tā veido purniņu un vēderu.

Olīvas pārgriež uz pusēm. 8 pusītes izmanto ķepiņu, purngala un actiņu veidošanai. Atlikušās pusītes sagriež nelielās strēmelītēs, no kurām veido ausu galiņus un ūsas.

Gatavoja un fotografēja: Iveta Apškrūma