Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Biešu vērtīgās īpašības un tautas līdzekļi no bietēm dažādu vainu ārstēšanai 24.04.2024 08:19

Jau no seniem laikiem cilvēki ir pazinuši bietes ne tikai kā dārzeņus, bet arī ārstniecības līdzekļus. Hipokrāts to atzinis par derīgu slimnieku ārstēšanai daudzos slimību gadījumos. Par bietēm rakstījis Cicerons, Plutarhs, Vergīlijs un citi senatnes gudrie prāti. Veselības nolūkos tās tikušas izmantotas vēl 1000 gadus pirms mūsu ēras, bietes audzēja asīrieši, babilonieši, persieši. Eiropā gan sākotnēji biete tika uztverta tikai kā dārzenis, kas labs ēšanai un tikai krietni vēlāk kļuva arī par līdzekli cīņai pret dažādām kaitēm.

Aktīvs un vesels: Ātrs ceļš uz labu dzīvesveidu 06.04.2024 11:10

Kā pēc iespējas īsākā laikā sasniegt vīziju par spēcīgu un veselīgu ķermeni? Tas patiešām ir atkarīgs no jūsu fizisko aktivitāšu intensitātes, slodzēm, ko uzņematies, kā arī no tā, vai trenējaties vienatnē vai kopā ar profesionālu treneri. Lai gan vienmēr ir priekšrocības, ja vingrojat un kustaties viens pats, ja trenējaties grupās vai individuāli ar treneriem, ir lielāka iespēja, ka rezultātus sasniegsiet ātrāk un drošāk.

Alerģijas ziedēšanas laikā, kā pasargāt sevi un savu automašīnu 02.04.2024 22:20

Pavasaris ir skaists gadalaiks, taču daudziem cilvēkiem to apgrūtina sezonālās alerģijas, ko izraisa ziedoši koki. Latvijā šis periods parasti sākas aprīļa beigās - maija sākumā un ilgst līdz jūnija beigām. Ziedputekšņu alerģija var izpausties ar iesnām, šķaudīšanu, konjunktivītu, klepu un citiem nepatīkamiem simptomiem.

Rimi Olimpiskajā centrā iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības 21.03.2024 14:04

Marta izskaņā Rimi Olimpiskais centrs jauniem un esošajiem klientiem piedāvā apmeklēt dažādas bezmaksas grupu nodarbības pieaugušajiem profesionālu treneru uzraudzībā. Bezmaksas nodarbības norisināsies 25., 27. un 28. martā. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikšanās nodarbībām ir obligāta, zvanot pa tālruni 67387710.

Kā diētas un paradumu maiņa var palīdzēt zaudēt svaru 20.03.2024 07:58

Mūsdienās neviens negaida, lai visiem būtu ideāls augums, taču pašam ir patīkami, ja nav pārāk daudz lieko kilogramu. Svaru iespējams zaudēt arī nesākot aktīvi sportot.

Dzīvības sakne ingvers. Tā vērtīgās un veselīgās īpašības 10.03.2024 09:53

Ingveru jau no neatminamiem laikiem dēvē par dzīvības sakni. Tā unikālās īpašības pazīstamas jau vairāk kā trīs tūkstošus gadu, bet ingvera aromāts un garša tiek augstu vērtēta un pat slavināta. Kultivēt pirmie augu sāka Ziemeļindijas iedzīvotāji, līdz tam brīnumainās formas sakņaugs tika izmantots kā naudas vienība. Ar ko tad ir tik ievērojama šī "valūtas" sakne?

E vielu saraksts un ietekme uz cilvēka organismu 03.03.2024 22:11

Iepazīstieties ar E vielu sarakstu un uzziniet, kādu ietekmi uz organismu atstāj katra no tām.

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas? 02.03.2024 22:33

Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk. Šādos gadījumos ir svarīgi nevis pakļauties sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem un aizspriedumiem pret cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām, bet iegūt informāciju, izglītoties un/vai vērsties pēc padoma pie speciālista, lai saprastu, kas tad īsti ir šī slimība, kā tā izpaužas un kā ir iespējams palīdzēt. Šādās situācijās pats svarīgākais ir nenovērsties no cilvēka, atbalstīt un būt blakus. Gan par to, kā reaģēt gadījumā, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas, gan par citiem ar šo saslimšanu saistītiem jautājumiem atbildes sniedz psihiatrs Jānis Bušs.

Mīlestība uzlabo veselību un sadedzina liekās kalorijas 25.02.2024 22:25

Šai gadalaikā nav nemaz tik grūti saaukstēties. Zinātnieki izpētījuši, ka laimīgas attiecības nostiprina imūnsistēmu labāk nekā nodarbošanās ar sportu. Cilvēkiem, kuriem ir harmoniskas attiecības ar partneri un kuri regulāri nodarbojas ar seksu, labāk darbojas hormoni, kas aizsargā imūnsistēmu.

Spēka eliksīrs: atklāj vīrišķības veselības noslēpumu 21.02.2024 15:17

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā vīriešu hormonālā līdzsvara traucējumi kļūst par arvien aktuālāku jautājumu, kas ietekmē ne tikai fizisko, bet arī emocionālo veselību. Šī sadaļa veltīta inovatīvam risinājumam - Wirex, produkta, kas ir izstrādāts, lai atjaunotu un uzlabotu vīriešu veselību, pievēršoties hormonālā līdzsvara jautājumam. Wirex izceļas ar savu spēju ne tikai mazināt mūsdienu dzīvesveida radītos stresus, bet arī atklāt vīriešu slēpto potenciālu, uzlabojot viņu dzīves kvalitāti. Produkts solās būtisku pārmaiņu virzītājspēks vīriešu veselības uztverē, uzsverot tā nozīmīgo ieguldījumu labākas un harmoniskākas dzīves sasniegšanā.

Kas īsti ir hemoroīdi, kā tos ārstēt un ieteikumi profilaksei 16.02.2024 16:38

Hemoroīdu slimība var ievērojami ietekmēt mūsu ikdienu un vispārējo pašsajūtu, turklāt nereti pacienti izvairās šo delikāto jautājumu savlaicīgi risināt, arvien atliekot vizīti pie proktologa. Taču tieši savlaicīga diagnostika un ārstēšanās uzsākšana ir īpaši būtiska, lai sniegtu ātrāku rezultātu un izslēgtu citu slimību riskus. Par hemoroīdu simptomiem, riskiem, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi stāsta BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Veselības centrs 4 ķirurgs, proktologs Dr. med. Andris Gardovskis un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Kā pārvarēt stresu ar iztēles palīdzību 15.02.2024 11:04

Iedomājieties situāciju, ka jums jāsniedz prezentācija savai priekšniecībai, taču jūs vienkārši nekādi nespējat koncentrēties. Jūs nervozējat, uztraucaties, un, cenšoties atcerēties pirmos vārdus, atskāršat ka pilnīgi nekas nav palicis prātā. Un jo vairāk pūlaties atsaukt atmiņā stāstāmo, jo lielāks stress jūs pārņem! Un tā, jūs paņemat pārtraukumu, aizverat acis un cenšaties atcerēties savas iepriekšējās brīvdienas okeāna krastā. Jūs sadzirdat ritmiskas viļņu šalkas, sajūtat gaisa sāļo smaržu un saules staru siltumu uz savas ādas. Iztēlojoties šo ainu, jūs sākat lēnām atslābināties, sirds ritms un elpošana palēninās. Pēc dažām minūtēm atverot acis, sajūtat atvieglojumu, jūtat, ka pārvaldāt situāciju un vairs nav grūtību atcerēties prezentācijas ievadvārdus.

Veselības horoskops 2024. gadam 08.02.2024 11:25

Veselība ir nedroša lieta. Šodien nekas netraucē, bet rīt par sevi atgādina vecās problēmas. No kādām slimībām zodiaka zīmēm vajadzētu uzmanīties 2024. gadā?

TOP 5 produktu grupas, kas aizkavē vēža šūnu veidošanos 01.02.2024 10:47

Viena no svarīgām metodēm vēža profilaksē ir pareiza diēta. Svaigi dabīgi produkti ir vērtīgs vitamīnu un barības vielu avots. Iepazīstināsim jūs ar tām produktu grupām, kuras jālieto pirmām kārtām, lai novērstu vēža šūnu attīstību.

Noslēpumainā garšviela – kanēlis 02.01.2024 16:27

Daži produkti ne tikai nepievieno papildus kilogramus, bet arī sadedzina liekos taukus. Pie tiem pieskaita greipfrūtu, liesus piena produktus, zaļo tēju. Zaļā tēja, piemēram, ne tikai novērš ļaundabīgu šūnu veidošanos un palīdz novērst sirds-asinsvadu slimības, bet arī labvēlīgi ietekmē metabolisma procesus organismā. Tiek uzskatīts, ka izdzerot 5 tasītes zaļās tējas katru dienu, mēs zaudējam 70 - 80 kalorijas.
Nesen pie šādiem notievēšanas produktiem dietologi pierindoja arī kanēli. Ko tad dod šī noslēpumainā garšviela? Pētījumi ir pierādījuši, ka ceturtdaļa kanēļa tējkarotes, kas tiek apēsta uzņemot pārtiku, palīdz asimilēt cukuru daudz efektīvāk un samazina tā līmeni asinīs.

Dažas idejas pret paģirām 01.01.2024 23:08

Nu ko, svētki pagājuši uz "urrā!". Laiks doties uz darbu. Tikai no rīta pamostoties, jūtaties kaut kā ne visai labi, jo paģiras liek sevi manīt? Parsti mēdz teikt: "Ja no rīta slikti, tad iepriekšējā vakarā bijis pārāk labi". Jā, bija jautri, bet šobrīd tamdēļ vieglāk nekļūst. Ir taču tik grūti atteikties no lieka alus kausa... Bet nākošajā rītā sāp galva, ir slikta dūša, sausa mute, moka slāpes, karstuma sajūtu nomaina drebuļi, sirds tā dīvaini sitas. Moka vājums, ir nomākts noskaņojums un vainas sajūta.

Paģiras parasti pāriet diennakts laikā, taču šis process var būt arī ilgāks. Kas darīt? Protams, cīnīties,- gribas taču atkal justies kā cilvēkam.

Kā izvēlēties atbilstošāko līdzekli pret kakla sāpēm? 17.12.2023 19:33

Kakla sāpēs ir viens no izplatītākajiem saaukstēšanās un vīrusu simptomiem, kas īpaši vīrusu sezonā var sagādāt daudz nepatīkamu brīžu. Taču ir svarīgi zināt – kakla sāpju iemesli var būt dažādi un arī to ārstēšana ir atšķirīga. Par to, kā izvēlēties piemērotāko līdzekli pret kakla sāpēm, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Reliģijas un veģetārisms 14.12.2023 21:24

Visu pasaules lielāko reliģiju svētajos rakstos ir norādes uz veģetārismu kā ideālu dzīvesveidu.

“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes 14.11.2023 10:59

No “Centrālās laboratorijas” klientu skaita 2022. gadā 61% ir sievietes un tikai 39% vīriešu, savukārt par Vīriešu veselības mēnesi pasaulē izsludinātajā novembrī šī proporcija nedaudz mainās par labu pārbaudīto vīriešu skaitam. Mainīga šajā mēnesī ir arī veikto analīžu specifika – ja vidēji aizvadītā gada vienā mēnesī “Centrālajā laboratorijā” veikti nedaudz vairāk par septiņiem tūkstošiem PSA jeb vīriešu prostatas specifiskā antigēna izmeklējumu, tad pērnā gada novembrī to skaits pārsniedza astoņus tūkstošus un līdzīga pieprasījuma tendence vērojama arī šogad.

Neatkarības dienas 10. Labdarības ballē vāks ziedojumus “Peldēt droši” nodarbībām 02.11.2023 16:37

17. novembrī norisināsies tradicionālā valsts svētku Labdarības balle, ko jau desmito reizi rīko Rīgas Rīdzenes Rotary klubs. Šogad mākslas darbu izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti biedrībai “Peldēt droši”.

Demence. Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot 18.10.2023 10:20

Mūsu sabiedrībā diagnoze demence jebkādā tās izpausmē joprojām ir stigmatizēta. Tā neveicina savlaicīgu došanos pie ārsta, diagnozes uzstādīšanu, terapiju, kā arī līdzcilvēku attieksmi un izpratni, kas palīdzētu slimības skartajam cilvēkam būt pieņemtam, saprastam un būt starp savējiem.

Priežu vai egļu čiekuru ievārījums (sīrups) 03.10.2023 09:14

Ievārījums, kas gatavots no čiekuriem ir ne tikai garšīgs un neparasts, bet arī ārstniecisks. Tā iedarbīgums un efektivitāte nav mazāka, kā, piemēram, upenēm vai avenēm. Un pietiek kaut vai vienu reizi pagatavot šādu ievārījumu, lai jūs saprastu, ka jāgatavo vēl. Tomēr jāatceras, ka tā kā šis ievārījums ir ārstnieciska tā lietošana jāierobežo līdz maksimums 3 ēdamkarotēm dienā. Pateicoties augstajam fitoncīdu sastāvam tajā, kas ir dabīgie baktēriju ienaidnieki, čiekuru ievārījums stiprinās organisma aizsargspējas, paaugstinās imunitāti un būs neaizstājams bronhīta, klepus, saaukstēšanās, angīnas un smaganu saslimšanu gadījumos.

Bezmaksas redzes pārbaude: Ko ņemt vērā? 02.10.2023 19:33

Lai nodrošinātu sev labu pašsajūtu un dzīves kvalitāti, ir svarīgi rūpēties par savu veselību. Arī tad, ja nav nekādu sūdzību, ir ieteicamas profilaktiskās pārbaudes. Piemēram, profilaktiskos nolūkos redzes pārbaude būtu jāveic vismaz reizi divos gados.

Jaunums Rimi Olimpiskajā centrā – bezmaksas treniņi pieaugušajiem ar boksa un kikboksa elementiem 13.09.2023 10:53

No 19. septembra ikviens aicināts uz bezmaksas vispārējās fiziskās sagatavotības treniņiem pieaugušajiem ar boksa, kikboksa elementiem. Treniņš pieaugušajiem ir vidējas intensitātes grupu nodarbība sievietēm un vīriešiem no 16 gadu vecuma ar vai bez iepriekšējas boksa treniņu pieredzes. Nodarbības tiek īstenotas Rīgas domes Labklājības departamenta finansējuma ietvaros, viena persona projekta laikā drīkst apmeklēt piecas nodarbības.

Acu pilieni - kad un kā lietot? 01.09.2023 19:45

Acu pilieni ir noderīgi ne tikai kontaktlēcu lietotājiem, bet arī visiem tiem, kas saskaras ar diskomfortu acīs, sausās acs sindromu vai citiem nepatīkamiem simptomiem. Lai arī kāds būtu cēlonis - pārāk sauss gaiss telpās, ilgstošs darbs pie datora vai kopējais veselības stāvoklis - acu pilieni var būt efektīvs veids, kā šos simptomus atvieglot.

Dabīgi līdzekļi potences uzlabošanai 28.08.2023 22:37

Covid-19 devis vairāk brīva laika. Ķeries pie lietas vai pareizāk pie miesas. . Piedāvājam 10 vienkāršus, drošus un ikvienam pieejamus potences uzlabošanas līdzekļus.

Akmeņi, to krāsa un dziedinošās īpašības 25.08.2023 09:32

Krāsas dziedinošā iedarbība ir saistīta ar konkrēta garuma viļņu svārstības ietekmi uz mūsu orgāniem un psihiskajiem centriem. Visas matērijas formas ir Visuma Apziņas ārējās izpausmes formas. Arī akmeņi, metāli un dārgakmeņi ir noteiktas enerģijas izpausmes forma. Tā kā akmeņu spēks ir atkarīgs no to spējas lauzt un atstarot gaismu, tie var palīdzēt net tikai slimību gadījumos, bet arī lai pastiprinātu vāju čakru.

5 hormoni, kas padara mūs laimīgākus 24.07.2023 01:53

Jūtas, ko piedzīvojam, ir nekas cits, kā vien ķīmiskas reakcijas ķermenī. Katra emocija ir noteiktu hormonu aktivizēšanās ķermenī. Daži hormoni ir atbildīgi par labām izjūtām, citi – par sliktām. Svarīgs jautājums zinātnē šobrīd ir, vai noteikti hormoni var mūs padarīt laimīgus, ja ķermenī jau aktivizējušies tie, kas atbild par trauksmi?

7 iemesli, kāpēc noteikti jāēd zemenes 27.06.2023 13:10

Vārds “noteikti” nebūt nav pārspīlējums! Tirgus un veikalu stendi vai lūzt no dažādu zemeņu šķirņu pārpilnības, jo tām šobrīd ir sezona gan virknē Eiropas valstu, gan Latvijā, un, kā zināms, sezonas produktu lietojums ir viens no veselīga uztura pamatlikumiem.

5 mīti un patiesības par auglības veselības uzlabošanu vasaras saulgriežos 22.06.2023 20:41

Vasaras saulgrieži jeb Jāņi latviešiem ir īpašs laiks, kad labākas nākotnes vārdā ieteicams veikt maģiskas darbības. Saskaņā ar senču ticējumiem, Jāņu svinēšana cieši saistīta ar Saules un auglības kultu, tāpēc teju visas Jāņu vakara izdarības un rituāli ir orientēti uz auglības vairošanu, cieši sasaistot dabas un cilvēka auglību kā veselīgas un labklājīgas dzīvesziņas pamatu, kas cilvēkam nepieciešams dzimtas turpināšanai.

8 seksuālākie produkti – afrodiziaki + recepte 21.06.2023 15:05

Izrādās, ka daži visvienkāršākie produkti var palīdzēt jums salabt ar mīļoto cilvēku, bet dažreiz pat saglābt attiecības un laulību. Iepazīsimies ar 8 spēcīgākajiem afrodiziakiem.

TOP 10 produkti veseliem zobiem 12.06.2023 10:57

Kur slēpjas pievilcības noslēpums? Ko ievērojam pirmo, satiekot cilvēkus? Protams, jauks smaids. Bet jaukam smaidam nepieciešami veseli zobi. Kādam tas dots jau no dabas, bet izrādās, ka daudz ko varam darīt arī paši, jo tas nemaz nav tik sarežģīti. Piedāvājam produktu TOP 10, lai uzlabotu un stiprinātu zobu veselību, kā arī Jūsu labsajūtu un pašpārliecinātību.

Psiholoģe: Kā nevairot paniku un pārvarēt bailes? 26.05.2023 08:23

Neziņa un trauksmes sajūta ir kļuvušas par mūsu ikdienas pavadonēm, taču nevajadzētu ļaut tām pārņemt visu dzīvi. Praktiskos padomos, kā pārvarēt bailes un stresu un saskatīt pozitīvus aspektus katrā situācijā, dalās psiholoģe Iveta Aunīte.

Kā tikt galā vai izvairīties no stresa 11.05.2023 11:06

Bezmiegs, imūnsistēmas darbības traucējumi, svara izmaiņas, strauja garastāvokļa maiņa, palēnināta smadzeņu darbība, samazināta hormonu ražošana un citu veselības problēmu izraisītājs var būt stress. Lai gan zināms, ka stress noteiktās devās ir normāls un pat veselīgs, daudzi cilvēki aizvada savas dienas pārmērīgā satraukumā un steigā, tādējādi nelabvēlīgi ietekmējot savu labklājību. Mūsdienās stress ir kļuvis par izplatītu parādību ne tikai pieaugušo, bet arī pusaudžu un pat bērnu vidū. Apotheka aptieku tīkla eksperti ir apkopojuši noderīgu informāciju, kā ikdienā novērst stresu dažādos veidos.

7 zema magnija līmeņa cēloņi 11.05.2023 11:04

Magnijam mūsu organismā ir viena no nozīmīgākajām lomām. Tas ir cilvēka uzturā ir viens no galvenajiem minerāliem. Magnijs līdzdarbojas vairāk nekā 300 bioķīmiskajās reakcijās, nodrošina nervu un muskuļu darbību, stiprina imūnsistēmu un spēcina kaulus. Turklāt tas arī regulē glikozes līmeni asinīs, palīdz radīt enerģiju un iesaistās olbaltumvielu un ogļhidrātu vielmaiņā.

PČH jau šonedēļ – LTV7 Hokeja studijas sastāvā Ernštreits, Masaļskis un Zirnis 08.05.2023 10:58

Piektdien, 12. maijā, sākas Pasaules čempionāts hokejā (PČH), kas šogad notiek tepat Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē. Kā ierasts, Latvijas Televīzija (LTV) čempionāta laikā skatītājiem nodrošinās spraigas diskusijas LTV7 Hokeja studijā pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā. Studijas sastāvā šogad – LTV žurnālists Dāvids Ernštreits un hokeja eksperti – Edgars Masaļskis un Kārlis Zirnis.

Sporta svētki pilsētā – LTV tiešraides no “Rimi” Rīgas maratona 05.05.2023 21:33

Latvijas Televīzijā (LTV) svētdien, 7. maijā, gaidāmas tiešraides no “Rimi” Rīgas maratona – pieslēgšanās 11. novembra krastmalai, kur LTV žurnālisti ziņos par aktuālajām norisēm, rezultātiem un dalībnieku emocijām.

Padomi, kā izvadīt lieko holesterīnu 26.04.2023 12:46

Holesterīna problēma aktuāla bijusi vienmēr, bet ienākot rietumu ēšanas paradumiem un sēdošajam dzīvesveidam, tā kļuvusi vēl nopietnāka. Ir virkne produktu, kas neļauj holesterīnam uzsūkties un veicina tā izvadīšanu no organisma.

Piesakies veselīga dzīvesveida raidījumam “Ēd. Kusties. Baudi” 21.04.2023 11:55

Veselīga dzīvesveida raidījums “Ēd. Kusties. Baudi” jau drīzumā atgriezīsies pie TV3 skatītājiem. Šobrīd tiek meklēti dalībnieki, kuri ir gatavi mainīt savus ikdienas paradumus, virzoties pretim veselīgākam dzīvesveidam, vienlaikus iedvesmojot ikvienu skatītāju. Ja vēlies ieviest savā dzīvē pozitīvas pārmaiņas, piesakies, aizpildot pieteikuma anketu vietnē tv3.lv/edkustiesbaudi.

Zvanu skaņu ārstnieciskā maģija 05.04.2023 13:45

Zvanu skaņas ir kā Dieva svētība katram cilvēkam. Tās piepilda mūs ar siltumu un enerģiju, liekot aizmirst par pārdzīvojumiem, rūpēm un raizēm. Viss sliktais atkāpjas un tā vietā nāk miers.

Nākamā lapa