Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:12, Did:0, useCase: 3


Ziemas perioda sejas maskas, kas pasargās no vēja un aukstuma

Redakcija
Redakcija

Ziema nelutina mūs ne ar sauli, ne siltumu. Toties pārpārēm izbaudām vēju, salu un slapjus nokrišņus, kas nebūt nenāk par labu mūsu ādai. Jaunas meitenes cieš no sejas apsāruma vai ādas lobīšanās, savukārt dāmas sāk pamanīt, ka pirmās krunciņas kļūst izteiktākas.
Nu ko, tātad pienācis laiks īpaši rūpēties par savu ādu, lai tā neciestu no atūdeņošanās, vēja un straujām temperatūras maiņām.

Pastāv vesela virkne mājās pagatavojamu kosmētikas līdzekļu, kas palīdz sejai pielāgoties ziemas apstākļiem. Arī ziemā seja obligāti ir jāmitrina, pie kam mitrinošas maskas jāuzklāj vakarā, bet no rīta un pa dienu jums noderēs barojošs ziemas perioda krēms.
Vienīgais, kam jāpievērš uzmanība- lai pēc maskas vai krēma uzklāšanas paietu vismaz pusstunda, pirms jūs ejat laukā no mājas.

Barojoša maska no pupiņām
Šāda maska ne tikai sniedz sejas ādai vērtīgas vielas, bet arī labi palīdz pret vasarraibumiem un pigmenta plankumiem.

Jums būs nepieciešams:

- 3 ēdamkarotes novārītu balto pupiņu,
- 2 tējkarotes citrona sulas,
- 1,5 tējkarotes olīveļļas.

Saberziet pupiņas viendabīgā masā, pievienojiet olīveļļu un citrona sulu, visu kārtīgi sajauciet putriņā. Uzklājiet masku uz sejas un paturiet 30 minūtes.

Kāpostu maska vēja appūstai (apsārtušai) ādai

Jums būs nepieciešams:

- 50 g kāposta,
- 1 ēdamkarote auzu pārslu vai auzu milti,
- 40 ml augu eļļas.

Sablenderējiet kāpostu kopā ar auzu pārslām, pievienojiet iegūtajai masai augu eļļu (der jebkura).
Uzklājiet masku uz sakairinātās sejas ādas (varat šādu masku uzklāt arī uz rokām, ja ir tāda nepieciešamība), paturiet to 15 minūtes, tad noslaukiet ar mīkstu salveti un notīriet ar pieniņu.

Linsēklu maska
Šī maska īpaši ieteicama tiem, kam salā seja ne tikai kļūst sārta, bet arī kļūst redzami asins kapilāri.

Jums būs nepieciešams:

- 2 ēdamkarotes linsēklu,
- 0,5 litri vārīta karsta ūdens,
15 g sviesta

Aplejiet linsēklas ar karstu ūdeni un vāriet tik ilgi, līdz iegūsiet bieza ķīseļa vai krējuma konsistenci. Vēl karstai masai pievienojiet sviestu un maisiet, līdz tas izkūst. Ļaujiet iegūtajai masai nedaudz atdzist, tad siltu klājiet uz sejas, paturiet 15 minūtes, tad noskalojiet ar ledusaukstu ūdeni.

Kviešu graudu ziemas maska
Šī maska sevišķi piemērota sausas ādas kopšanai, der arī normālai ādai. Tā palīdz mīkstināt salā sakairinātu un raupju ādu.

Jums būs nepieciešams:

- 1 ēdamkarote sadīgušu kviešu graudu
- 1 ēdamkarote ūdenī izšķīdināta rauga,
- 2 ēdamkarotes olīveļļas,
- 1 olas dzeltenums.

Samaliet gaļas mašīnā vai sablenderējiet virtuves kombainā kviešu graudus, pievienojiet tiem iepriekš ūdenī izšķīdinātu raugu (tam jābūt krējuma konsistencei), olas dzeltenumu un pielejiet olīveļļu. Visu sajuciet viendabīgā masā un klājiet uz sejas. Atstājiet to tik ilgi, līdz maska būs sažuvusi, pēc tam noskalojiet ar siltu ūdeni.

Burkānu maska

Jums būs nepieciešams:

- 1 burkāns,
- 1 olas dzelenums,
- 10- 15 pilieni citrona sulas,
2 ēdamkarotes augu eļļas.

Sarīvējiet burkānu uz kartupeļu rīves, pievienojiet olas dzeltenumu, citrona sulu un eļļu. visu sajauciet putriņā un uzklājiet uz sejas ļoti uzmanīgi un rūpīgi, jo burkāns nedaudz iekrāsos jūsu ādu dzeltenīgā tonī.
Paturiet masku 20 minūtes, tad noskalojiet to ar siltu ūdeni un notīriet seju vai nu ar ledus gabaliņu vai toniku.