Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:12, Did:0, useCase: 3


Pirmais sejas krēms – kādā vecumā?

Redakcija
Redakcija

Kā pareizi kopt sejas ādu jaunībā? Un vispār – vai jaunām meitenēm nepieciešami īpaši sejas kopšanas līdzekļi?

Ir izplatīts mīts, ka gados jaunām meitenēm īpaša kosmētiskā kopšana nav nepieciešama un var būt pat kaitīga – krēmi var pat pasliktināt tās stāvokli un paātrināt krunciņu parādīšanos. Daļa taisnības šajā mītā ir – jā, pat kvalitatīva kosmētika var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli, bet tikai tādā gadījumā, ja tā ir nepareizi piemeklēta konkrētajai jaunajai meitenei – vai nu neatbilst ādas tipam, vai arī vecumam.

Ādas kopšanas speciālisti apgalvo, ka par ādu jāsāk rūpēties jau pubertātes periodā. Kopšana šajā vecuma galvenokārt jābalsta uz:

- Attīrīšanu;
- Mitrināšanu;
- Aizsardzību no UV starojuma.

Tā kā daudzas jaunas meitenes un sievietes vēlas, lai viņu ādu klātu tumsnējs iedegums, ādas aizsardzība no saules stariem ir obligāts sejas kopšanas priekšnoteikums. Pareizi aizsargāta āda jaunībā ļaus izskatīties par 5-10 gadiem jaunākai vēlākos gados, kad daudzas sievietes veic visdažādākās kosmētiskās manipulācijas, lai atbrīvotos no šiem gadiem savā izskatā. Ne velti aristokrāti izvairījās no saules – salīdzinot ar sievietēm, kas daudz laika pavadīja, baudot saules vannas, aristokrātēm āda izskatījās krietni vien jauneklīgāka.

Lai aizkavētu pirmo krunciņu parādīšanos ir laicīgi jāsāk lietot vieglu dienas krēmu vai mitrinošu sejas gēlu ar saules aizsargfaktoru (SPF), vai arī jāseko, lai SPF būtu iekļauts dekoratīvās kosmētikas līdzekļos – tonālajā krēmā vai pūderī.

Dodoties uz pludmali vasarā, nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par aizsarglīdzekli visam ķermenim. Zinātniskie pētījumi liecina, ka katra aktīvās sauļošanās sezona ādu padara vecāku par aptuveni pusgadu. Šobrīd pat daudzas skatuves zvaigznes uzskata, ka gaiša porcelāna krāsas āda izskatās krietni efektīvāk par iesauļotu brūnumu.

Līdz 25 gadu vecumam ādas šūnas atjaunojas patstāvīgi un bez īpašām problēmām, tādēļ nākt tām talkā ar pretnovecošanās krēmu palīdzību ir pilnīgi nevajadzīgi, taču ādai ir ļoti svarīgi, lai tā tiktu pareizi attīrīta un mitrināta.

Ādas attīrīšana

Ādu nepieciešams attīrīt gan no rīta, gan vakarā, izmantojot šim nolūkam paredzētos līdzekļus – pieniņu, putas vai gēlu. Tas nepieciešams, lai ādas šūnas varētu normāli funkcionēt un nenosprostotos poras.

Ādas problēma, kas visbiežāk satrauc jaunas meitenes, ir pārmērīgā tauku dziedzeru aktivitāte. Vidēji sešām no desmit meitenēm vecuma no četrpadsmit līdz divdesmit gadiem šī iemesla dēļ uz sejas parādās pinnes un komedoni, tādēļ ādas attīrīšanai šajā vecumā ir jāpievērš tik liela nozīme.

Krēmu izvēle

Izvēloties sejas krēmu, jāpievērš uzmanība tā sastāvam – vēlams, lai tie satur antibakteriālas, pretiekaisuma un tauku dziedzeru darbību regulējošas sastāvdaļas. Šādas funkcijas lieliski pilda tējas koka ekstrakts, cinka oksīds un sērs. Krēmā jāietilpst arī vielām, kas novērš poru aizsprostošanos un veicina atmirušo ādas šūnu lobīšanos – ar šo uzdevumu lieliski tiek galā salicilskābe un augļskābes (AHA).

Akne

Lai izvairītos no infekcijas iekļūšanas pumpās, tās nedrīkst spaidīt, jo pumpu izspiešana ādas situāciju var tikai pasliktināt. Cīņā ar akne skaistumkopšanas salonos pieejamas dažādas procedūras – ķīmiskais pīlings, ozona terapija, manuālā vai ultraskaņas tīrīšana u.c., taču piemērotākās procedūras izvēli jāatstāj ādas kopšanas speciālista ziņā. Ja pinnes attīstījušās jau smagā stadijā, tiek pielietota medikamentoza terapija.

Ņemot vērā to, ka jaunībā akne rašanās cēlonis vairumā gadījumu ir hormonālais disbalanss, lieti noder vizīte pie ginekologa un endokrinologa, jo hormonālie traucējumi neizbēgami atspoguļojas uz sejas. Šādā gadījumā vispirms jāatrisina galvenais akne problēmu izraisošais cēlonis, un tikai pēc tam jāveic ādas kosmētiskie uzlabojumi.

Pirmās krunciņas

20-25 gadu vecumā jau var parādīties pirmās mīmikas grumbiņas, taču nav iemesla panikai! Ļoti iespējams, ka tās izraisījis stress vai nevērīga attieksme pret ādas kopšanu – esat pārāk ilgi uzkavējusies saulē bez ādas aizsardzības, āda nav mitrināta, esat devusies gulēt ar nenotīrītu kosmētiku. Šāda darbību vai, pareizāk sakot, bezdarbību sērija var būt par iemeslu sīko grumbiņu apciemojumam. Šādā gadījumā svaigu ādas izskatu un tās tonusu var atgūt ar viegliem mitrinošiem krēmiem vai gēliem, kuru sastāvā ir vitamīni vai augu ekstrakti – kumelītes, alveja, vīnogu, baltās un zaļās tējas ekstrakti u.c.

Materiāls ievietots sadarbībā ar skaistumkopšanas industrijas portālu Intensa.Pro