Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:12, Did:0, useCase: 3


7 zelta likumi matu kopšanai rudenī un ziemā

Redakcija
Redakcija

Aukstajā gada sezonā sausi mati nereti kļūst par vienu no mūsu problēmām, tomēr, lai arī sausu matu cēloņi var būt daudz un dažādi, bieži vien mēs vēl vairāk matus novājinām ar neatbilstošu ikdienas kopšanu, padarot tos sausus un trauslus. Kāda kopšana matiem ir nepieciešama rudenī un ziemā, lai tie būtu veselīgi un mirdzoši, stāsta Dove zīmola vadītāja Baltijas valstīs Marita Soha.

1. Mazgā matus pēc iespējas retāk un remdenā ūdenī. Izplatītākais matu sausuma cēlonis ir pārāk bieža matu mazgāšana, jo tās rezultātā mati zaudē dabīgos lipīdus, kas aizsargā tos no negatīvas ārējo apstākļu ietekmes. Mazgājot matus, atceries izmantot remdenu ūdeni, jo tieši karstais ūdens vēl vairāk veicinās matu sausumu.

^^

2. Lieto šampūnu, kondicionieri un matu masku ar mitrinošām vielām.
Lai uzlabotu savu matu veselību, veic skaistumkopšanas līdzekļu revīziju, pārliecinoties, ka izmanto savam matu stāvoklim un tipam atbilstošus matu kopšanas līdzekļus.

3. Atceries par matu eļļām, jo tās ir kļuvušas par vienu no priekšnoteikumiem, lai iegūtu veselīgus matus, un tās aizvien biežāk tiek iekļautas matu kopšanas līdzekļu sastāvā. Piemēram, argana eļļa, kas ir plaši izmantota skaistumkopšanā, atjauno matu struktūrā esošos dabīgos lipīdus, kas padara matus mirdzošus, mīkstus un zīdaini gludus.

4. Sargā matus gan no karstuma, gan aukstuma. Atceries, ka matu apsaldēšana veicina to bojāšanos, tādēļ aukstajā laikā velc cepuri, lakatu vai kā citādi pasargā matus no aukstuma. Savukārt pēc matu mazgāšanas nosusini matus ar maigu, mitrumu absorbējošu dvieli, bet žāvējot matus ar fēnu, centies izmantot zemākas temperatūras gaisu, kā arī kustini matus, lai mazinātu karstuma efektu. Tomēr atceries, ka matu taisnošana, veidošana un arī žāvēšana bojā un samazina to mitruma līmeni, tādēļ pirms matu apstrādes ar karstumu, lieto matus aizsargājošus produktus.

5. Izvēlies atbilstošus instrumentus matu ķemmēšanai. Pārliecinies vai matu sukas un ķemmes, kuras lieto ikdienā, ir kvalitatīvas un piemērotas taviem matiem. Sausiem matiem ieteicams izmantot platas matu sukas ar koka sariem.

6. Veic regulāras galvas masāžas, jo tās stimulē asinsriti un sebuma veidošanos, kas pasargā galvas ādu un palīdz saglabāt dabisko mitruma līmeni matos. Sebumam mazinoties, mati un galvas āda kļūst sausa, un tas var izraisīt arī niezi.

7. Pārskati savu uzturu. Cilvēka fizisko veselību, tostarp arī izskatu, ietekmē uzturā lietotie produkti. Sausu matu cēlonis var būt arī proteīnu trūkums, tāpēc seko līdzi un sabalansē savu uzturu, atceroties par regulāru šķidruma uzņemšanu.