Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:291, Did:0, useCase: 3


Uzzini, kāds ir tavs karmas trauks

Redakcija
Redakcija

Nezinātājam par karmu īsi varētu teikt tā: viss mūsu darītais un nodarītais atgriežas atpakaļ jeb – latviešiem ierastāk – ko sēsi, to pļausi un kā mežā sauc, tā atskan.

Kā rakstījis tibetiešu lamaists Lobsangs Rampa – iepērkoties veikalā, jūs varat rēķinu saņemt tūlīt un varat arī pēc norunas samaksāt vēlāk, bet agri vai vēlu par precēm tomēr būs jānorēķinās.

Ja esat nelaimīgs, tas nozīmē, ka saņemat samaksu par to, ko esat nodarījis citiem savā iepriekšējā dzīvē, atgādina Lobsangs Rampa. Ja jūsu dzīve ir laimīga un jūs cerat, ka dzīvojat uz Zemes pēdējo reizi, to tomēr nereti var aptumšot parādi no iepriekšējām dzīvēm.

Daudzos hinduisma virzienos minēta arī karmas klasifikācija jeb iedalījumi:

- sančita karma jeb kopējs karmisko parādu krājums, kas uzkrāts iepriekšējo dzīvju laikā;

- prarabdha karma jeb cilvēka sančita karmas daļa, kas jāatstrādā šajā dzīvē;

- agami karma jeb pašreizējās dzīves laikā uzkrātā karma, kas tiks pārnesta uz nākamajām dzīvēm.

Tātad lielākā daļa mūsu karmas, kas nav paredzēta šai dzīvei, tiek turēta rezervē, un ar to būs jāsaskaras nākotnē.
Ja mūsu dzīve nav bijusi visai gluda, nākamajās inkarnācijās mērķis nav tikai parādu atmaksa, bet arī kļūdu apzināšana, neapgūtās mācību vielas apgūšana un karmas atveseļošana.

Katra dvēsele, pirms nonākt uz zemes, noslēdz vienošanos ar citām dvēselēm, kuras šeit tēlos draugus, mīļotos, partnerus, bērnus, ienaidniekus, tādējādi radot apstākļus dvēseles izpausmes scenārijam, ņemot vērā arī iepriekšējās pieredzes fonu un to, kas dvēselei vēl jāpiedzīvo un jāapgūst. Dzīvojot uz zemes, mēs, protams, šīs vienošanās atceramies reti, bet lielākoties neapzināti cenšamies tās izpildīt. Turklāt šīs vienošanās jeb līgumi var būt dažādi, arī vienpusēji, kad viens cilvēks otram sniedz konkrētu mācību, kuram tā tikai jāpieņem. Ja līgums ir abpusējs, ieguvēji ir abi, viņi savstarpēji mijiedarbojas, virzot viens otru pa attīstības kāpnēm.

Var būt pārlieku atstrādāti līgumi, kad situācija tiek vilkta garumā, kaut arī tai jau sen bija jābeidzas, kā arī nepabeigti – kad līgums zemes dzīves laikā ticis noliegts un no tā visu mūžu bēgts. Starp citu, ja līgums ir balstīts uz seksuālo karmu, cilvēks nereti turpina dzīvot kopā ar partneri, ar ko kopā būt nemaz nevēlas, bet arī aiziet nespēj. Tas nozīmē, ka izvēle ir balstīta uz karmu, nevis brīvo gribu. Labā ziņa – ja karmiskais līgums ir atstrādāts par divām trešdaļām, saskaņā ar karmas likumiem to var pārtraukt. Turklāt līgumi var būt ļoti stingri, kas izpildāmi obligāti, bet var būt arī tādi, kurus var neizpildīt burts burtā, bet izvēlēties citu iespējamo risinājumu.

Kā saprast jēdzienu seksuālā karma, un kā to atpazīt?

Ja šīs attiecībās noteiktas karmiski, tad jau no pirmā skatiena divi izjūt ļoti spēcīgu tieksmi viens pēc otra, un raksturojošais lielums ir tas, ka jūtu intensitāte mēdz būt ļoti stipra. Tie neesot tikai feromoni, bet kaut kas vairāk – ieinteresētība karmiskajā līdzsvarā. Apvienojoties dvēseles redz iespēju kopīgi atrisināt karmiskos parādus. Kā vēsta avoti, šādas attiecības visbiežāk ir ļoti kaislīgas, bet tajā pašā laikā var būt mokošas un pat cietsirdīgas – tā, ka apkārtējiem jābrīnās, kā gan cilvēks varējis izdarīt tik nepareizu partnera izvēli...

Daudzi šādās attiecībās jūtas vientuļi, jo tās neved uz mieru, mīlestību un harmoniju, bet ir paredzētas tam, lai kaut ko apgūtu. Tas var būt arī viens no veidiem, kā mācīties veidot sadarbības formas. Iespējams, šo cilvēku esat izvēlējies, lai saņemtu sodu par kādu nodarījumu iepriekšējā dzīvē. Toties, ja spēsiet mainīties uz augšu, saskatīt un izvērtēt pieļautās kļūdas, varēsiet no šīm attiecībām atbrīvoties un cerēt uz citām, labākām. Vēl var būt tā, ka šīm attiecībām bija jāizveidojas tāpēc, ka iepriekšējā dzīvē jums ar konkrēto cilvēku palikušas nenokārtotas saistības. Šajā dzīvē tas izpaužas kā nepabeigta seksuālā karma.

Ja ar kādu esat ļoti strauji un kaislīgi satuvinājušies un vēlāk tikpat strauji izšķīrušies, visticamāk, runa ir tieši par šādu karmisko parādu. Visbeidzot mēdz būt arī tā, ka pāris satiekas, lai kopīgi noietu kādu ceļa gabalu, iegūtu vajadzīgo pieredzi un mierīgi, bez pretenzijām, izšķirtos. Viņiem abiem kopā vienkārši vairs nekas nav darāms.
Tiek uzskatīts, ka dzīves laikā seksuālās karmiskās attiecības piedzīvo visi, un visi no tām mācās. Šīs izglītošanās veids ir dārgs, bet nepieciešams dvēseles attīstībai. Par labo ziņu karmisko attiecību aprakstītāji sauc to, ka pienāks brīdis un jūs savienosieties ar savu dvīņu liesmu, un tad atkal iestāsies miers.

Karmas likums vēsta: “Dari tā, kā tu gribi, lai citi dara tev, jo tev būs jāsaņem atpakaļ ir labais, ir sliktais.”
Vēl nereti tiek minēts piemērs par neauglīgām sievietēm, kuras gadiem ilgi velta līdzekļus un laiku tam, lai tiktu pie bērna, tomēr bez rezultātiem. Kāpēc? Iespējams, iepriekšējā dzīvē viņa pret saviem bērniem ir slikti izturējusies, varbūt pat viņus noslepkavojusi, tāpēc šajā dzīvē viņai paredzēts maksāt parādu un apgūt mācību vielu, izdzīvojot bezbērnu sievietes dzīvi.

Indijā ir teiciens “Karma gaida uz sliekšņa”, kas nozīmē, ka cilvēks var mēģināt bēgt no savas pagātnes rīcības, tomēr tā gluži kā suns gaida pārnākam saimnieku; karma ir neizmērojami pacietīga.

Igauņu ekstrasense Lūle Vīlma to formulējusi šādi: viss, kas cilvēkam labs, ir iepriekšējās dzīvēs apgūts sliktais. Viss, kas slikts, jāizprot tagadējā dzīvē. Ja to neizdarām, mums paliek karmisks parāds, un nākamajā dzīvē to izpirkt būs jau daudz grūtāk – negativitāte veic savu darāmo nepārtraukti. Visa negativitāte, kas ir cilvēkā un ko viņš nav pratis atbrīvot, ir neapgūta dzīves mācību stunda. Tātad to nāksies apjēgt caur ciešanām, tāpēc kādam jāatnāk un jānodara sāpes. Un vēl kāda Lūles Vīlmas atziņa, kuru nav iespējams novērtēt par zemu, – cilvēks ir muļķis, kamēr ļaunuma sakni saredz citā cilvēkā.

„Tikai 3% no savām karmiskajām struktūrām cilvēks nespēj mainīt, visu pārējo savā dzīves ceļā cilvēks var izmainīt - caur sevis pilnveidošanu!”

Ir viena nianse, ko cilvēki nav izpratuši un par ko neaizdomājas saistībā ar jēdzienu „karma” - jebkuru darbību iepriekš rada cilvēka izjūtas, domas un attieksme. Vispirms cilvēkā rodas izjūta, tad doma un tikai tad seko rīcība, kas izpaužas materiālajā un fiziskajā pasaulē. Līdz ar to jēdziens karma sevī ietver ne tikai cilvēka rīcības, bet pamatā izjūtas, domas un attieksmi.

Karmas trauks – karmisko apstākļu kopums

Katrā cilvēkā ir uzkrāts karmisko apstākļu kopums. Vizuāli to var iztēloties kā trauku, kur uzkrājas negatīvās emocijas un pārdzīvojumi. Cilvēks atnāk šajā dzīvē jau ar noteiktu iedzimto karmas daudzumu – gan pozitīviem, gan negatīviem pārdzīvojumiem, ko cilvēks uzkrājis iepriekšējās dzīvēs. Un šīs dzīves laikā karmisko apstākļu kopumu cilvēks vai nu papildina negatīvā vai pozitīvā virzienā.

Visumā viss tiek svērts un mērīts un atkarībā no cilvēka sapelnītā veidojas viņa dzīves procesi. Par karmas trauka piepildījumu var spriest pēc notikumiem cilvēka dzīvē:
35-40% - cilvēka dzīve rit diezgan veiksmīgi, savstarpējās attiecības ir saskanīgas, naudas darījumi patīkami veidojas, ir jaukas ģimenes attiecības, ir iekšēji apmierināts ar dzīvi, veselība ir normas robežās.

50-60% - rodas slimības, parādās sarežģījumi dzīvē, problēmas ģimenes attiecībās, neizdošanās darbā, negatīvi notikumi dzīvē, ieceres piepildās ar grūtībām, ir nomāktība.

75-80% - parādās smagas slimības, ļoti sarežģījās attiecības ar cilvēkiem, šķiršanās ģimenē, naudas zaudējumi, avārijas, nopietnas neveiksmes visās dzīves jomās.

92-95% - cilvēkam tiek atņemta dzīvība, neatkarīgi no vecuma.

     [+] [-]

, 2014-04-17 03:04, pirms 9 gadiem
Vispirms - liels paldies par intriģējošo rakstu. Patika viss no tā, izņemot 3%, proti:

"ja karmiskais līgums ir atstrādāts par divām trešdaļām, saskaņā ar karmas likumiem to var pārtraukt." <------------ tam ir arī avots? Labprāt uzzinātu, kur tādu mērījumu rezultātus varētu palasīties...
Izlabo mani, ja kļūdos, taču, ja mani atmiņa neviļ, tad gan Sanskritā rakstītajos darbos, gan arī Budistu mācībās caurstrāvojas ideja, ka karma ir jāatstrādā PILNĪBĀ. (vai arī tai pašās pieminētajās Lūles un nepieminētajās Nazarova grāmatās - jāpārtrauc citu/as būtnes/grupas kaitējošā darbība (redz kā pats ar pieliku savu izpratnes brilli klāt, un atstāstot sabojāju attēlu).
(skat, piemēram, te:
Karma-Yoga: Chapter VII. Freedom
)

Nu ir jau tā, ka ja iečurā podā 2/3 pūšļa satura, liksies, ka viss kārtībā, taču patiesībā, manuprāt, būs tā, ka pūslis tomēr nebūs tukšs...

P.S. vārds "karma" sanskritā cēlies no vārda Kri (darīt), tātad apzīmē vārdu "darbība". Metafiziskā nozīmē tas nozīmē sekas, kuru cēlonis ir pagātnes darbības (sākums no tās pašas manis minētās Karma-Yoga grāmatas )

     [+] [-]

, 2014-11-11 18:19, pirms 9 gadiem
Es par 3% saprotu tā, tie ir % no karmas trauka ,kurus Dvēsele izjūt bez anestēzijas, pārējos %, cik nu kuram traukā ir, dzīves laikā pilnveidojot sevi atstrādājam "dziedādami".