Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:259, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Dažādu valstu neparastie seksa likumi 31.01.2020 23:02

Katra valsts atšķiras ar savām paražām, tradīcijām un likumiem. Atšķirīgi ir arī likumi seksuālajā jomā.
Lūk, neliels dažādu valstu seksa likumu saraksts. Šeit gan aprakstīti tikai paši populārākie un neparastākie; patiesībā to ir daudz vairāk. Tāpēc, ja plānojat kādreiz doties ceļojumā uz svešu valsti, pirms nodoties kaislīgiem piedzīvojuemiem, ir vērts iepazīties ar šīs valsts likumiem.

7 neparastākie debesskrāpji pasaulē 12.08.2019 17:02

Ja agrāk jau pats debesskrāpja būvēšanas fakts bija sensācija, tad augstceltņu tehnoloģijām attīstoties, lai pārsteigtu, nākas piedāvāt kaut ko pavisam neparastu. Tāpēc mūsdienu arhitekti sacenšas ne tikai augstmā, bet arī formu oriģinlitētē. Lūk, uz šo brīdi 7 pārsteidzošākie debesskrāpji pasaulē.

11 fantastiskas, bet reti sastopamas dabas parādības 28.01.2019 11:07

Visas šeit apkopotās dabas parādības ir liels retums. Kādu no tām ieraudzīt dzīvē- tā ir liela veiksme.

Dabas parkā “Daugavas loki” atjaunots kājāmgājēju un velosipēdistu tiltiņš pār Bornes upi 28.08.2017 16:15

Dabas parks “Daugavas loki” ir viena no tūristu iecienītākajām vietām Latgales reģionā. Te apskatāmas gan krāšņas ainavas, gan kultūrvēsturiski objekti – Slutišķu vecticībnieku sādža, Dinaburgas pils drupas, dažādu konfesiju baznīcas, gan iepazīstama dabas daudzveidība. Lai teritorija būtu pieejama arvien plašākam tūristu lokam, te izveidotas dabas takas, skatu torņi, atpūtas vietas un izvietoti informatīvie stendi un zīmes. Ņemot vērā lielo tūristu interesi par velomaršrutiem, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” ir uzsākusi papildināt un labiekārtot velomaršrutu Nr. 35, kas vijas pa "Daugavas loku" teritoriju – tiek izveidoti jauni maršruta posmi, tiks uzstādītas norādes zīmes un stendi. Augusta beigās ir pabeigta tiltiņa rekonstrukcija pār Bornes upi Salienas pagastā, un tagad velotūristi var atkal izmantot ceļa posmu gar Daugavu.

Piecas apmeklētājiem pieejamas milzīgas alas 05.08.2017 20:39

Zemes dzīles daudzviet pasaulē slēpj neizpētītus dārgumus – milzīgas alas, grotas, pazemes ezerus, pat mežu audzes un džungļus.

Atšķirības starp ceļošanu 90. gados un mūsdienās 20.07.2017 09:34

Mazāk par divām dekādēm cilvēci pašlaik šķir no 90. gadiem, kas plašākā vēsturiskā kontekstā nav pārāk ievērojams laika posms. Tomēr šo gadu laikā spēji un plaši attīstījušās tehnoloģijas, lielā mērā mainot iedzīvotāju ceļošanas paradumus – no ceļojuma tehniskās saplānošanas un kārtības noteikumiem lidmašīnās līdz pat saziņai. Dažas būtiskas un interesantas atšķirības starp ceļošanu mūsdienās un ceļošanu 90. gados no savas pieredzes apkopojusi pašmāju ceļojumu aģentūra “Latvia Tours”, kas dibināta 1992. gadā un šogad nosvinējusi 25 gadu pastāvēšanas jubileju.

Atvaļinājums ārzemēs – būsiet pārsteigti uzzinot, cik izmaksā saslimšana dažādās valstīs 18.07.2017 08:40

Pavadot atvaļinājumu ārzemēs, cilvēki bieži no ceļojuma pārved ne tikai patīkamas atmiņas, bet arī negaidīti plānāku naudas maku. Cilvēkiem visbiežāk sastopamais ceļojuma apdrošināšanas risks ir negaidītas veselības problēmas. Medicīnisko pakalpojumu izmaksas dažādās valstīs var atšķirties pat vairākas reizes. Par visdārgākajām medicīnisko pakalpojumu sniegšanas vietām var uzskatīt tieši Latvijas tūristu vasaras sezonā pieprasītākās valstis – Turciju, Ēģipti un Amerikas Savienotās Valstis. Gjensidige Latvija pieredze liecina, ka saslimušie tautieši ceļojuma laikā šajās valstīs parasti samaksā līdz pat desmit reizēm lielāku cenu nekā Latvijā.

Daugavpils cietoksnī atkal dārdēs lielgabali 07.07.2017 11:53

15. – 16. jūlijā Daugavpils cietoksnī norisināsies 3. Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls “Dinaburg 1812”, kas ir veltīts Napoleona armijas un Krievijas impērijas karaspēka kaujai par Dinaburgas cietoksni 1812. gada jūlijā. Divu dienu garumā festivāla apmeklētāji varēs baudīt visdažādākos pasākumus, kas velīti gan bērniem, gan pieaugušo auditorijai.

Grieķija uz lielajiem ekrāniem 29.05.2017 08:50

Grieķija uz pasaules kino kartes ir paspējusi atzīmēties gan ar kino klasiku, gan arī ar pēdējo gadu grieķu režisoru jauno vilni, un tādēļ tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” un “Kinoblogeri.lv” aicina doties izzināt kino Grieķiju - vispirms uz lielajiem un mazajiem ekrāniem, bet pēc tam noteikti arī klātienē!

Pasaules pārsteidzošāko formu strūklakas 18.05.2017 20:50

Mūsdienās mēs reti esam pārsteigti par strūklaku esamību, jo tās redzam ikdienā un tās vairs neliekas tik īpašas! Strūklaku vēsture ir meklējama jau Senajā Romā, kur sākumā tās kalpoja cilvēku dzīvei nepieciešamo funkciju nodrošināšanai, taču vēlāk to loma mainījās. Tās kļuva par daiļdārzu un parku neatņemamu sastāvdaļu. Piedāvājam apskatīt daudzās pasaules valstīs sastopamās dažnedažādas formu un veidu strūklakas, kas spēj patiesi pārsteigt!

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas ceļot uz Āzijas valstīm 24.02.2017 14:35

Starp populārākajiem aizvadītā gada Latvijas iedzīvotāju galamērķiem kļuvusi Brisele, Londona, Skandināvijas valstis un Maskava, taču arvien biežāk ceļotāji vēlas doties arī uz Āzijas valstīm – Japānu, Ķīnu un Dienvidkoreju, liecina tūrisma aģentūras SIA “Latvia Tours” apkopotie dati.

Astoņas vietas, kuras jau ietekmē klimata pārmaiņas 23.11.2016 11:43

Globālā sasilšana jau sen vairs nav tikai mīts bērnu pasaku grāmatiņā, klimata pārmaiņas dramatiski ietekmē miljoniem cilvēku dzīvi visā pasaulē.

Tieši tādēļ aizvien skaļāk skan balsis, ko īsti cilvēki, kopienas un valdības var darīt, lai mazinātu klimata pārmaiņu negatīvās sekas. Par to raidījumu ciklā “Bīstamās dzīves gadi” runā arī slavenais vakara šovu vadītājs Deivids Letermans (69). “National Geographic” pirms raidījuma 2.sezonas apkopoja spilgtus klimata pārmaiņu piemērus.

Jūrmalas pilsētvidē atgriezies iecienītais apskates objekts “Globuss” 25.07.2016 20:37

23. jūlijā Jūrmalā, Turaidas un Jomas ielas krustojumā, ar ABLV Charitable Foundation atbalstu pēc restaurācijas uzstādīts vēsturiskais vides objekts “Globuss”.

5 fakti par Jūrmalas greznāko daļu - Dzintariem 14.07.2016 13:25

Šonedēļ Jūrmalā norisinās Jūrmalas festivāls ar grandiozu koncertu sēriju Dzintaru koncertzālē, ko papildinās Salsas nakts Dzintaru pludmalē un tradicionālie Jomas ielas svētki. Lielākā daļa pasākumu norisināsies kūrortpilsētas greznākajā daļā Dzintaros, kas 19.gadsimtā bija iecienīta aristokrātu apmešanās vieta. Gatavojoties festivālam, Jūrmalas pilsētas Tūrisma informācijas centrs piedāvā piecus interesantus faktus par Dzintariem.

Rehabilitācijas centrā “Poga” atklāts Jāņa Vaišļas piemiņai veltīts “Ceļotāja kabinets” 27.04.2016 13:31

2015.gada nogalē lūdzām sabiedrību palīdzēt Jānim Vaišļam cīņā par veselību. Jāņa draugi un līdzcilvēki īsā laikā saziedoja 120 tūkstošus eiro. Jānis jau devies citā ceļojumā, bet saziedotos līdzekļus ģimene novēlēja, lai glābtu citus Latvijas cilvēkus. Viens no ziedojuma izlietojuma mērķiem bija ar īpašas ASV vingrošanas sistēmas TheraSuit aprīkots rehabilitācijas centra “Poga” kabinets, kas Jāņa piemiņai nosaukts “Ceļotāja kabinets” vārdā.

10 pasaules brīnumi, kas tūristiem vairs nav īsti pieejami 26.01.2016 20:55

Uz mūsu planētas ir daudz skaistu vietu, kuras gribētos un ir vērts apmeklēt. Taču dažās vietās cilvēku pieplūdums ir tik liels, ka tas sācis apdraudēt kultūrvēsturisko objektu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Tieši tāpēc arvien vairāk rodas to apskates vietu un kultūras pieminekļu, kuriem piekļuve tiek daļēji ierobežota vai pat pilnībā slēgta.

20 pasakainas pilis, kuras ir vērts redzēt 23.01.2016 18:47

Senie arhitekti tomēr bijuši ģēniji, ceļot greznas pilis, kas, turklāt, bijušas arī ļoti praktiskas. Atšķirībā no mūsdienu ēkām, tās ne tikai demonstrēja savu īpašnieku pārticību, bet arī kalpoja kā cietokšņi, kas spēja noturēt aizsardzību daudzu gadu garumā, un neskatoties uz to, dzive tajās ritēja savu ierasto gaitu.

Taps 1836 km garš tūrisma ceļš gar Latvijas robežu 13.01.2016 18:15

SIA Neste Latvija (Neste Oil) iesaistījusies fonda “1836” iniciatīvā “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” un apņēmusies nodrošināt fondu ar degvielu braucieniem apkārt Latvijai, lai izveidotu 1836 km garu, iezīmētu ceļu gar tās robežu. Ceļš plānots kā dāvana Latvijai un mums pašiem - visiem Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Kā dzīvo pēdējie kanibāli uz zemes 02.01.2016 14:11

Kā Papua- Jaungvinejā globalizācija ietekmējusi kanibālismu, kā sāls palīdz mīkstināt skarbo vietējo iedzīvotāju dabu un kāpēc papuasi līdz šai dienai dzīvo akmens laikmetā? Par to visu un vēl vairāk sarunā ar ceļotāju un fotogrāfu Andreju Gudkovu

Latvijas skolēnu lielākais sapnis tuvākajai piecgadei – ceļojums kopā ar ģimeni (1) 03.12.2015 16:20

Latvijas skolēnu lielākais sapnis tuvākajai piecgadei – ceļojums kopā ar ģimeni
Latvijas skolēni un viņu vecāki tuvāko piecu gadu laikā vislabprātāk piepildītu sapni par kopīgu ceļojumu. Tā secināts bankas Citadele veiktajā pētījumā par Latvijas skol ēnu un vecāku drosmīgākajiem sapņiem tuvākajai piecgadei, kā arī par vecāku iecerēm laikam pensijas vecumā.

Kā atšķiras dažādu tautību tūristu iepirkšanās paradumi 16.11.2015 12:26

Rīgas lidostas veikalos un citās tirdzniecības vietās ik dienas iepērkas tūkstošiem ceļotāju no dažādām pasaules valstīm - tas sniedz iespēju novērot iepirkšanās paradumus, kādi piemīt dažādu tautību cilvēkiem, norāda Rīgas Starptautiskās lidostas iepirkšanās zonas operatorfirmas „ATU Duty-Free” vadītāja Linda Steinbaha.

Latvijā vispieprasītākās ir lētās aviobiļetes lidojumiem pa Eiropu un darījuma braucieniem uz Maskavu 04.11.2015 10:57

Analizējot vairāk nekā 13 tūkstošus pēdējā gada laikā Latvijā pārdoto biļešu, lētu aviobiļešu meklēšanas portāls Lidotleti.lv noskaidrojis, ka vispieprasītākie ir ekonomiskie lidojumi uz Londonu un Dublinu. Otrajā vietā ierindojas lētās aviobiļetes darījuma braucieniem uz Maskavu, Vīni un Briseli. Trešo vietu ieņem īsi avioceļojumi uz Oslo, Milānu un Frankfurti.

Bijušās izgāztuves vietā taps Latvijā lielākā pikniku zona 22.10.2015 22:11

Bijušās izgāztuves teritorijā Augusta Deglava ielā tiks izveidots viens no lielākajiem galvaspilsētas parkiem, kurā jau nākamgad uzstādīs bērnu rotaļu laukumu un valstī lielāko pikniku zonu. Par to trešdien, iepazīstoties ar paveikto izgāztuves sakārtošanā, informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

10 neparastas izklaides pasaules lidostās 06.10.2015 16:19

Ko tu parasti dari lidostā, kad vēl atlicis daudz laika līdz izlidošanas brīdim? Droši vien mielojies, iemalko kādu dzērienu vai apstaigā beznodokļu veikalus. Taču pasaulē ir ne mazums lidostu, kas piedāvā vairākus aizraujošus laika pavadīšanas veidus, kādi lidostās parasti nav pieejami. Lūk, ko tu vari pasākt, gaidot savu reisu!

Rīgā atklāts otrais virtuālo atrakciju parks VOLT 06.10.2015 11:47

Mēneša laikā kopš atvēršanas virtuālo atrakciju parku VOLT t/c Mols ir apmeklējuši tūkstoši cilvēku. Augoša šī Latvijā jaunā izklaides veida popularitāte devusi iespēju īpašniekiem nekavējoties atklāt vēl vienu atrakciju parku Rīgā, A.Deglava ielā 36 (Maxima XXX).

Drīzumā Majoru pludmale tumšajā laikā būs izgaismota 29.09.2015 13:06

Pludmalē starp Dzintariem un Majoriem Jūrmalas pilsētas pašvaldība plāno izveidot apgaismojuma līniju, lai diennakts tumšajā laikā, kā arī ziemā varētu izgaismot pastaigu vietu gar kāpām un jūru.

7 galamērķi, kas vismaz reizi dzīvē jāredz 22.09.2015 13:33

Līdz ar pavasari mūsu sirdīs iezogas ilgas pēc ilgi kārotā atvaļinājuma, jauniem iespaidiem un pasakainiem piedzīvojumiem! Ko apskatīt? Septiņus čarteru galamērķus visdažādākajām vēlmēm iesaka Latvijas tūrisma aģentūras “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša.

Mākslīgās alas un peldes Nāves jūras ūdeņos. SPA jaunumi Igaunijā 06.09.2015 21:55

SPA un kūrortu vēsture Igaunijā ir jau vairāk nekā 200 gadu sena, un gadu no gada Igaunija piedāvā aizvien plašākas iespējas tiem, kas vēlas nodoties relaksācijai SPA centros, kā arī iziet rehabilitācijas programmu. Šogad iespaidīgi renovācijas darbi īstenoti arī divos no lielākajiem Igaunijas SPA centriem Pērnavā.

Jūrmalā sācies košākais puķu ziedēšanas laiks 28.08.2015 20:49

Augusta izskaņā Jūrmalā sācies košākais pilsētvides apstādījumu ziedēšanas laiks – kūrortpilsētas ielas, parkus un dārzus rotā sevišķi krāšņi ziedu stādījumi. Jūrmalas izdaiļošanai gada pirmajā pusē izaudzēti kopumā ap 22 000 puķu stādu, un lielākā daļa no tiem auguši kokaudzētavas “Bulduri” siltumnīcās.

Vilciens: ceļojums cauri laikam un stāstiem 25.08.2015 14:30

Ja vilciens jūsu prātā palicis tik vien kā apputējušas atmiņas par Erkilu Puaro un viņa piedzīvojumiem Austrumu ekspresī, tad laiks atcerēties par tā priekšrocībām. Lai gan vilciens jau izsenis ir viens no populārākajiem ceļošanas veidiem Eiropā, Latvijā tas kļuvis nepelnīti nenovērtēts.

10 fakti par Jūrmalas tūristu iecienīto Jomas ielu 13.08.2015 15:33

Jūrmalas centrālā gājēju iela – Jomas iela – jau kopš 19.gadsimta ir iecienīta kūrortpilsētas viesu un iedzīvotāju tikšanās, pastaigu un atpūtas vieta. Gatavojoties Jomas ielas svētkiem, Jūrmalas pilsētas Tūrisma informācijas centrs piedāvā 10 faktus par populāro ielu.

Jūrmalas šarms vietējo acīm: 7 jūrmalnieku iecienītas vietas 27.07.2015 15:06

Sauļošanās un peldes Majoros, Dzintaros vai Dubultos, pastaiga pa Jomas ielu, koncerta apmeklējums Dzintaru koncertzālē, nesteidzīgas maltītes kādā no Jomas ielas restorāniem vai Dzintaru mežaparka apmeklējums kopā ar bērniem. Šīs ir tradicionālās vietas un aktivitātes, ko iecienījuši kūrortpilsētas viesi. Tomēr Jūrmala nav tikai Dzintari, Majori vai Dubulti – pilsētā ir vēl 20 apkaimes kopumā 100 kvadrātkilometru platībā ar saviem stāstiem, vēsturi un īpašām vietām. Piedāvājam septiņas kūrortpilsētas vietas, kuras pilsētas viesu acis skata retāk.

Lai top! Un tapa baznīca Bruknā 15.06.2015 11:30

Lai top! Un tapa gaisma un gaismas vidū BAZNĪCA Bruknā. Dieva neprātīgais projekts cilvēkiem, kuri to ceļot paši pārtop baznīcā, pārtop gaismā.

Amerikāņu futbols – svētki visā Ziemeļamerikā 12.06.2015 11:46

Latvijā ir pāris sporta komandu, par kurām fano mūsu valsts iedzīvotāji. Viena no tām ir hokeja komanda “Dinamo”, otra - basketbola komanda “VEF”. “Dinamo” spēlēs bieži var vērot, ka fani ir piepildījuši tribīnes, taču tāds fanu skaits ”VEF” spēļu laikā būtu brīnums. Latviešiem patīk sports. Mums ir daudz sportistu, ar kuriem lepoties. Taču mūsu fanošanu un sportistu atbalstīšanu nevar salīdzināt ar sportiskajām aktivitātēm Amerikas Savienotajās Valstīs.

Mājas vīnu darītava VĒJKALNIETIS 25.03.2015 16:18

Kurzemes pusē, Talsu novada Laucienē, jau vairāk kā 40 gadus tiek darināti mājas vīni, izmantojot sentēvu receptes.

10 valstis, uz kurām ir vērts aizbraukt 03.03.2015 17:23

Pavasaris vairs nav aiz kalniem un ir īstais laiks sākt plānot savu atvaļinājumu. Ja ne gluži plānot, tad vismaz pasapņot, kas arī ļoti pozitīvi ietekmē pašsajūtu, nerunājot nemaz par garastāvokli šajā drūumajā laikā.

Vai Jūrmalā būs Eduarda Pāvula iela? (1) 27.02.2015 14:07

Godinot izcilā latviešu aktiera, jūrmalnieka Eduarda Pāvula piemiņu, Jūrmalas pilsētas dome atbalstīja priekšlikumu nodot sabiedriskajai apspriešanai ieceri Gāršas ielu Jūrmalā pārdēvēt par Eduarda Pāvula ielu.

Turkanas ezers – cilvēces šūpulis tuksnešainajos Āfrikas austrumos 19.02.2015 11:31

Vai Tu zini, kas ir „Turkanas zēns”? Tas ir viens no senākajiem un pilnīgākajiem līdz šim atrastajiem cilvēku senču skeletiem, kas pirms vairākiem desmitiem gadu uziets Turkanas ezera krastos, Kenijā, Āfrikas austrumos.

Pētījums: 43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam velta vidēji 750 eiro 06.02.2015 13:02

43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam vienai personai ir gatavi veltīt naudas summu robežās no 500 – 1 000 eiro, 45% būtu gatavi ziedot līdz 500 eiro, savukārt 10% kvalitatīvai atpūtai ārvalstīs uz vienu cilvēku gatavi ieguldīt 1 000 – 2 000 eiro lielu naudas summu, liecina ceļojumu biroja “Jēkaba Ceļojumi” veiktais pētījums, kas tika rīkots sadarbībā ar lidsabiedrību “Turkish Airlines”.

Nākamā lapa