Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:259, Did:0, useCase: 3


Pasaules pārsteidzošāko formu strūklakas

Redakcija
Redakcija

Mūsdienās mēs reti esam pārsteigti par strūklaku esamību, jo tās redzam ikdienā un tās vairs neliekas tik īpašas! Strūklaku vēsture ir meklējama jau Senajā Romā, kur sākumā tās kalpoja cilvēku dzīvei nepieciešamo funkciju nodrošināšanai, taču vēlāk to loma mainījās. Tās kļuva par daiļdārzu un parku neatņemamu sastāvdaļu. Piedāvājam apskatīt daudzās pasaules valstīs sastopamās dažnedažādas formu un veidu strūklakas, kas spēj patiesi pārsteigt!

Apmeklējot Singapūru un pastaigājoties pa pilsētas komerciālo kompleksu SANTEK var redzēt vienu no pasaules lielākajām strūklakām, kas nosaukta par godu ciematam. Tā ir izgatavota no bronzas, un tā ir patiešām milzīga - ūdens nāk ar augstumu 30 m, bet milzu gredzens, kas apņem objektu atrodas virs vietējiem restorāniem. Augšējā zelta krāsas aplis karājās virs brīnišķīgās strūklaks ūdens šaltīm, kas ne tikai rada lielu briļļu effektu, bet arī ir redzama no kosmosa.Crown Fountain atrodās Čikāgā, Milēnium parkā, 2004. gadā to izveodoja Katalonijas mākslinieks Jaume Plensa. Publiskās mākslas projekts piesaista pūļus cilvēku, kuri vēlas to apskatīt, vai pat jautri šļakstīties ar krītošo ūdeni. Šie divi taisnstūrveida bloki, iebūvēti viens pret otru - tas varētu šķist nekas īpašs, bet tie pastāvīgi maina dažādu cilvēku portretus, un tiem no lūpām plūst ūdens strūkla.Dienvidkorejas tūristi dodas apbrīnot Banpo tiltu, kas nav viegls ceļš virs ūdens - tā ir Moonlight Rainbow strūklaka. Šis unikālais ūdens šovs, atskaņo dažādu pasaules mūziku, kas pārsteidz absolūti visus. Tai ir vairāk nekā 10 tūkstošiem sprauslu, kas padara īpašu ūdens šļakstīšanos. LED spuldzes, kas ūdens izvirdumam dod zaigojošus toņos. Virs Han upei uzbūvētais šedevrs tika pabeigts 1982. gadā, un līdz šai dienai pārsteidz miljoniem cilvēku.Kanbera Austrālijas pilsēta 1979 gadā, laikraksta 50. gadadienā dāvanā saņēma dizaina strūklaku. Unikāli izskata reljefa strūklaka, ko projektējis mākslinieks Roberts Woodwardsas. Darbs atgādina dzelzs koku, izmantojot ģeometriskus formas zarus, pa kuriem lejas ūdens plūsmas, radot aizsargājošu pārsegu. Tiesa, tas izskatās pasakaini, ne tikai dienā, bet arī naktī, jo tā ir izgaismota ar dažādu krāsu gaismekļiem un mirgo, kā Ziemassvētku eglīte.Dubaija, tika pie slavenā debesskrāpja 2009. gadā. Tas ir neticams šedevrs, kas vada ūdeni pat 275 m augstumā. Ļoti skaisti skati strūklakas displejiem, piesaista pūļu ziņkārību, kuri vēlas baudīt lielisku cilvēku darbu, kas maksāja aptuveni 220 miljonus dolāru. Bet redzot šo brīnumu grūti skaitīt naudu, kas liecina par to cik pārsteidzoša tā ir - tajā pašā laikā dažādos augstumos izsmidzināts ūdens, skaļa mūzika, un darbības papildina tūkstošiem dažādu gaismu. Tā tiek uzskatīta par lielāko un grezns pasaulē.Sīkāka informācija par Singapūru un citiem ceļojumu mērķiem šeit:Rakstu sagatavojuši eksperti no Aza Tours!