Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:249, Did:0, useCase: 3

Sniegpārsliņas jeb puķes no papīra vai auduma

Sniegpārsliņas jeb puķes no papīra vai auduma
Foto: Iveta Apškrūma

Šādas sniegpārsliņas (puķes) ir ļoti vienkārši izgatavojamas gan no papīra, gan auduma un tās ir glīts svētku dekors ne tikai Ziemassvētkos.

Jums būs nepieciešams:
- sešas vienāda izmēra papīra vai auduma loksnes kvadrāta formā,
- šķēres,
- līme papīra sniegpārsliņām vai diegs un adata auduma sniegpārsliņām,
- saspraude, ar ko sastiprināt papīra sniegpārsliņu vai poga auduma sniegpārsliņas vidusdaļai,
- lente, aiz kuras pakārt sniegpārsliņu.

Izgatavošana soli pa solim:

1. Pārlokiet papīru uz pusēm un uztaisiet iegriezumus (no abām pusēm vienādus) kā tas parādīts attēlā, vidusdaļu atstājot nesagrieztu:2. Atlokiet sagriezto papīra loksni un vidū izveidotā romba stūrus salīmējiet:3. Apgrieziet sagriezto loksni uz otru pusi un salīmējiet kopā nākamo rombveida papīra strēmeļu stūrus.4. Atkal apgrieziet loksni uz otru pusi un salīmējiet kopā nākamo rombveida papīra strēmeļu stūrus:5. Tā turpiniet, kamēr visas strēmeles salīmētas kopā. Jums jāsanāk šādam veidojumam:6. Izgatavojiet vēl divas šādas figūriņas, lai kopā būtu 3, tad visas salīmējiet ar augšējeim stūriem kopā:7. Izgatavojiet vēl trīs figūriņas un sastipriniet tās kopā. Nu jums divi veidojumi, kur katrā ir 3 figūriņas:8. Salieciet abus veidojumus kopā un vidū sastipriniet:9. Sniegpārsliņa gatava. Izgreznojiet tās vidusdaļu pēc vēlēšanās:Ja sniegpārsliņa gatavosiet no auduma, izmantojiet flizelīnu, lai sniegpārsliņas būtu stingrākas:

Ieskaties! Noderīgi!

Ceļvedis origami pasaulē. /Izdevis Apgāds Zvaigzne ABC/

Aizraujošas rotaļlietas, telpu dekori, saldumu trauciņi, Ziemassvētku rotājumi – tas viss ir izveidojams no papīra. Neticat? Tad ienāciet origami pasaulē! Te prieku atradīs ikviens, kurš vēlas izvingrināt rokas un uzmundrināt prātu.

Nepieciešamie materiāli un darbarīki, kā arī svarīgākie locījumi detalizēti aprakstīti grāmatas ievaddaļā.

Vairāk nekā 50 origami modeļu darināšana attēlota krāsainos zīmējumos un izskaidrota viegli saprotamās instrukcijās.

“Nav svarīgi, vai jūs lokāt autobusa biļetes vai zelta foliju, – galvenais šajā mākslā ir darbošanās prieks. Nebaidieties eksperimentēt – pārveidojiet grāmatā aprakstītos paraugus, izdomājiet jaunus origami modeļus!”
Ešlija Vuda, origami māksliniece