Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:400, Did:0, useCase: 3


Kam pievērst uzmanību, lai iekārtotu ērtu virtuvi?

Redakcija
Redakcija

Virtuvē, it īpaši, ja Jums ir liela ģimene, tiek pavadīta liela daļa ikdienas. Tā kā virtuve nereti ir mājas centrālā vieta, bet visbiežāk tajā vienlaicīgi notiek arī aktīva rosība – ēst gatavošana, ēšana vai tīrīšana – svarīgi, lai virtuve būtu funkcionāla un ērta.

Ja plānojat jaunu virtuvi vai vēlaties uzlabot esošo, sekojiet šiem ieteikumiem un padariet savu virtuvi funkcionālu gan tiem, kuri virtuvē aktīvi rosās, gan tiem, kuri virtuvē pavada laiku tikai ēdot.

Praktiskums un funkcionalitāte

Neatkarīgi no tā, kāda stila virtuvi vēlaties iekārtot, vienmēr primāri apdomājiet praktiskumu un funkcionalitāti. Pirms izbūvēt virsmas, ieteicams iegādāties lielākās sadzīves tehnikas iekārtas, piemēram, izvēlēties iebūvējamo ledusskapi, cepeškrāsni, trauku mazgājamo mašīnu, lai būtu precīzi zināmi iekārtu izmēri. Tādējādi pasargāsiet sevi no nepatīkamās situācijas, kad virtuves iekārta ir izbūvēta, bet, pēc tam, kad piegādātas ierīces, tās paredzētajās vietās nemaz neietilpst.

Sāciet ar lielajiem virtuves elementiem un tikai pēc tam domājiet mazo sadzīves tehniku un dekorācijām. Tāpat svarīgi apdomāt to, cik augstai jābūt, piemēram, virtuves letei. Ja ģimenē virtuvē aktīvi darbosies vairāki cilvēki, kas ir dažāda garuma, apdomājiet iespēju izbūvēt virtuves virsmu vairākos līmeņos, tādējādi, ļaujot pie tās ērti strādāt kā garākajiem, tā īsākajiem ģimenes locekļiem.

Vienlīdz svarīgi apdomāt gan virtuves elementu novietojumu, gan attālumu no virsmas līdz virsmai, lai netraucēti būtu iespējams paiet garām cilvēkam, kas darbojas pie virtuves virsmas.

Lai nepiedzīvotu situāciju, ka ledusskapi nav iespējams atvērt, kamēr kāds stāv pie plīts, plānojot virtuves izkārtojumu, uzzīmējiet ierīču atrašanās vietas un iztēlojieties, kā tās lietosiet. Ja virtuve ir pietiekami liela, tad nodaliet arī funkcionālās zonas – ēst gatavošanai un maltītes baudīšanai, tādējādi virtuvē būs ērti arī, ja tajā vienlaicīgi atrodas vairāki cilvēki.

Aprīkojums

Visticamāk, virtuve nav iedomājama bez tādiem elementiem kā ledusskapis, plīts un izlietne. Ja iebūvējamais ledusskapis tiks paslēpts zem virtuves iekārtas dizaina, tad plīts un izlietne, visticamāk, būs galvenie akcenti. Piemēram, Franke izlietnes pieejamas gan no akmens masas, gan tērauda, gan granīta, ļaujot katram piemeklēt virtuves iekārtojumam atbilstošāko un funkcionālī ērtāko risinājumu.

Tāpat svarīgi izlemt, kāda veida plīts virsmu vēlaties – gāzes, elektrisko vai indukcijas. Atkarībā no enerģijas ieguves avota, var nākties pielāgot virtuves plānojumu, tāpēc lēmumu ieteicams pieņemt vēl pirms iekārtu izbūvēšanas.
Papildus pamata iekārtām, virtuves aprīkojumu var papildināt arī ar cepeškrāsni, trauku mazgājamo mašīnu un dažāda veida mazo sadzīves tehniku – mikroviļņu krāsni, tosteri, tējkannu, sulu spiedi, kafijas automātu.

Risinājumi kārtības uzturēšanai

Populārs ir uzskats, ka nekārtība rodas tikai tādēļ, ka katrai lietai nav savas vietas. Plānojot virtuvi, apdomājiet, lai visiem traukiem, piederumiem, ierīcēm un dekoriem būtu sava vieta. Ja platība pieļauj, ieteicams izbūvēt arī papildus plauktus, jo papildus lietas, ko noglabāt, atradīsies vienmēr.

Apdomājiet, kur glabāsiet pannas, katlus un to vākus? Kur atradīsies trauki, glāzes, tēja, kafija, cukurs, milti, virtuves dvieļi un salvetes? Vai atvilktnēs pietiks vietas zupas kausiem, stampām un mīklas rullim? Kā tiks organizētas garšvielas, naži, dakšiņas un karotes? Lai gatavot būtu ērti, virtuves izkārtojumam jābūt tādam, lai, stāvot pie plīts un vārot zupu, Jums nav jāskrien pāri visai telpai, ja nepieciešama karote, sāls vai bļodiņa.

Visu funkcionālas virtuves iekārtošanai atradīsiet interneta veikalā 220.lv - apskatiet piedāvājumu un izvēlieties labāko!