Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Kā ietaupīt vietu virtuvē?

Redakcija
Redakcija

Bieži vien mājokļa plānojums neparedz pietiekami plašu telpu virtuves iekārtošanai. Tomēr tieši virtuve ir telpa, kuru ikdienā izmanto visbiežāk, un tieši virtuve nereti pilda vairākas funkcijas vienlaicīgi, piemēram, apvienošanas kārtībā tā ir arī ēdamistaba un viesistaba. Virtuvē pie ēdamgalda pulcējas ģimene, draugi, un tā teju vienmēr tiek uzskatīta par mājīgāko telpu visā dzīvoklī. Tāpēc tās iekārtošanai saimnieki pieliek ne mazums pūļu un optimāli tiek izmantots teju katrs telpas centimetrs. Virtuvē jāatrod vieta ne tikai sadzīves tehnikai, bet arī mēbelēm, traukiem, dažādiem virtuves piederumiem un sīkajai sadzīves tehnikai. Tāpat jāatvēl vieta ēdamzonai un gatavošanai. Kā tad iekārtot virtuvi tā, lai to nepārblīvētu un tajā atrastos pietiekami daudz vietas visām iemītnieku vajadzībām, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

• Lai ietaupītu vietu virtuvē, jāizvēlas funkcionālas virtuves mēbeles (pieejamas arī internetā), kas maksimāli aprīkotas ar papildus sekcijām un nodalījumiem, piemēram, virtuves krēsli (meklēt šajā mājas lapā), kuru apakšējā daļa vienlaikus kalpo arī kā mantu glabātuve vai virtuves skapīši ar vairākiem nodalījumiem un papildu funkcijām.

• Ja telpa ir neliela un virtuves skapīši manāmi ierobežos tās izmērus, priekšroka jādod virtuves plauktiem, sienas var izmantot visā to garumā. Labs risinājums nelielai telpai ir stūra plaukti, kuros ērti var izvietot gan traukus, gan sīko sadzīves tehniku.

• Virs gatavošanas virsmas var izvietot vairākus āķīšus, uz kuriem ērti var pakarināt, piemēram, pannas, katliņus vai krūzes, tādā veidā ietaupīsies vieta virtuves plauktos un skapīšos.

• Lai norobežotu virtuvi no pārējām telpām, labs risinājums ir bīdāmo durvju ierīkošana, tās pamatīgi ietaupa vietu un vienlaikus kalpo kā lielisks dizaina elements.

• Nelielā telpā atseviška sadzīves tehnika var aizņemt ne mazums vietas, tāpēc priekšroka būtu jādod iebūvējamai tehnikai, kurā katram elementam ir atvēlēta noteikta vieta. Bieži vien šie komplekti ir projektēti tā, lai maksimāli ietaupītu vietu un būtu funkcionāli un viegli kopjami ikdienā.

• Lai ietaupītu vietu uz palodzes, virtuves aizkaru vietā vajadzētu izvēlēties žalūzijas, kas būs daudz vieglāk kopjamas un prakstiskas lietošanā. Turklāt uz aizkaru rēķina ietaupīsies vieta uz palodzes, kur būs iespējams izvietot dizaina priekšmetus vai krāšņumaugus.

• Kā apgaismes objektus nelielā telpā vajadzētu izmantot jau iebūvētas lampiņas, neizvietojot un neaizņemot virsmas ar, piemēram, galda lampām. Bieži vien šāds apgaismojums ir ierīkots mēbeļu komplektos vai tehnikā, piemēram, tvaiku nosūcējā virs plīts.

• Labs risinājums nelielai virtuvei ir saliekamās mēbeles, piemēram, koka krēsli vai pie sienas stiprināms galds, ko iespējams salikt tikai gadījumos, kad tiek ieturētas maltītes.

• Ja kā ēdamgalds tiek izmantota gatavošanas virsma, ieteicams piemeklēt viegli pārnēsājamus krēslus bez atveltnēm, ko būtu viegli, pēc vajadzības, pārvietot no telpas uz telpu.

• Virtuves skapīšu atvilktnes jāpapildina ar atsevišķiem organizatoriem tā, lai būtu ērtāk izvietojams viss vajadzīgais un būtu vieglāk orientēties, piemēram, atsevišķs plastmasas organizators nažiem, karotēm un dakšiņām. Šādus pat organizatorus iespējams iegādāties garšvielām, graudaugiem un piedevām.

• Traukus plauktos būtu ieteicams izvietot vienu uz otra, nevis rindiņā, pēc vajadzības starp plauktiem var ierīkot papildus āķīšus, uz kuriem iespējams pakarināt, piemēram, krūzītes vai tasītes.

• Zem izlietnes būtu ieteicams izvietot virtuves skapīti, kurā varētu ērti uzglabāt sadzīves ķīmiju un citus tīrīšanas palīglīdzekļus.

• Virtuves dvieļus ērti var izvietot uz āķīšiem, piemēram, pie sienas virs izlietnes. Pieejamas arī ērti, plastmasas plauktiņi, kas stiprināmi virs izlietnes, kurā jau paredzēta vieta gan mazgājamiem līdzeļiem, gan virtuves dvieļu pakāršanai.

• Ja virtuvē jāatrod vieta arī veļas mašīnas ierīkošanai, tad to var apvienot ar izlietnes izvietošanu virs tās, tādā veidā nebūs jāizveido atsevišķs ūdens pievads un maksimāli tiks ietaupīta vieta.

• Ja sadzīves ķīmijai un tīrīšanas līdzekļiem vietu virtuvē nav iespējams atrast, tad labs risinājums ir metāliski plauktiņi, kuru apakšdaļā ierīkoti ritentiņi tā pārvietošanai. Šajā gadījumā iespējams tīrīšanas līdzekļus vienkopus uzglabāt, piemēram, vannas istabā un pārvietot uz virtuvi tikai gadījumos, kad tas nepieciešams.

• Virtuvē izvietojamā sadzīves tehnika jāizvēlas, pēc iespējas, funkcionāla un ietilpīga, piemēram, nelielā virtuvē vajadzētu izvēlēties ledusskapi, kas ir aprīkots ar saldētavu, nevis piemeklēt atsevišķi ledusskapi un saldējamo sistēmu.
'