Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Latviešu dēkainis krievu armijā 13.10.2022 13:01

Iznākusi grāmata, kura vēsta par latviešu jaunekļa dienesta gaitām padomju Krievijā – Ērika Streiča “Latviešu dēkainis krievu armijā”. Īsu priekšvārdu grāmatai uzrakstījis rakstnieka brālis, pazīstamais kinorežisors Jānis Streičs.

Izdota grāmata “Latvija: neatkarības pēdējais cēliens. 1939. gada 23. augusts – 1940. gada 17. jūnijs” 23.08.2022 22:48

Habilitētā vēstures doktora un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa Aivara Strangas jaunā grāmata veltīta liktenīgajam laika posmam Latvijas vēsturē no noziedzīgā Molotova–Ribentropa pakta līdz Latvijas okupācijai. Tajā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. Grāmatā raksturots arī valsts iekšpolitiskais stāvoklis, ieskaitot Latvijas Komunistiskās partijas darbību. Liela uzmanība veltīta okupācijas priekšvakaram un okupācijas gaitas raksturojumam. Nobeigumā aplūkoti notikumi Latvijā pirmajās dienās pēc okupācijas (1940. gada 18.–21. jūnijā).

Romāns dzīvespriekam un labam garastāvoklim – “Solis līdz altārim” 11.08.2022 20:38

Klajā nācis pašmāju autores Ilzes Aizsilas jaunais romāns “Solis līdz altārim” – darbs īsti vasarīgās nokrāsās, kuras caurvij humora un romantikas dzirkstis. Tā ir grāmata, kuras darbība notiek tepat Latvijā, nelielā, bet rosīgā pašvaldībā, un gan notikumi, gan galvenie varoņi ir ārkārtīgi pazīstami un lieliski ataino mūsdienu realitātes.

Izdota apjomīga grāmata “Ukrainas vēsture” 20.07.2022 11:47

Apgāds “Jumava” izdevis grāmatu “Ukrainas vēsture” Imanta Liepiņa sastādījumā. 400 lappušu biezajā izdevumā apkopoti vēsturnieku, ekonomistu, publicistu un Ukrainas notikumu aculiecinieku materiāli par Ukrainas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Grāmatas autoru vidū — Ēriks Jēkabsons, Gatis Krūmiņš, Daina Bleiere, Jana Streļeca, Olehs Kudrins, Agris Dzenis, Refats Čubarovs, Raitis Sametis, Jānis Riekstiņš, Juris Lorencs, Imants Liepiņš.

Izdots Arno Jundzes romāns par Eduardu Veidenbaumu 08.07.2022 12:23

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad” — par latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu (1867–1892).

"Dienas Grāmata" jaunums - Valdis Atāls "Dzejnieks un cūka" 02.06.2022 11:25

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nākusi jaunākā Valda Atāla grāmata "Dzejnieks un cūka".

Iznākusi grāmata par aktieru bērniem, kas strādā teātrī - "Ar teātri šūpulī" 21.05.2022 11:25

Klātesot daudziem grāmatas varoņiem, ar autogrāfu stundu savu jauno grāmatu “Ar teātri šūpulī” atvēra rakstniece un publiciste Inga Jēruma. Grāmata tematiski turpina 2019. izdoto darbu “Teātra bērni”, taču “Ar teātri šūpulī” pievēršas tiem aktieru bērniem, kas paši nokļuvuši uz skatuves vai vismaz aizkulisēs.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača jaunā dzejoļu grāmata 09.02.2022 22:28


Aizvadītajā sestdienā pilnībā izpārdotā koncertā Jaunmoku pils Kolonnu zālē notika Guntara Rača jaunākās dzejoļu grāmatas “365” ceturtās daļas atvēršanas svētki. Koncertā piedalījās Tomass Kleins, Jānis Narkevics Jr., Katrīna Bindere un daudzsološais jaunais dziedātājs un dziesmu autors Edvards Strazdiņš.

"Dadži" - izcila jaunas latviešu rakstnieces debija 09.02.2022 11:11

Latviešu prozu jau vairākus gadus bagātina kādu laiku mazāk koptais īsprozas žanrs – tajā darbojas gan jau pieredzējuši rakstnieki, gan iesācēji autori. Jauniem, spēcīgiem stāstu krājumiem piepulcējas Dženas Andersones pirmā grāmata “Dadži”, kurā jaušama ne vien autores literārā meistarība, bet arī izcils vērotājas un cilvēku dabas pazinējas talants.

Račs jauno dzejoļu grāmatu atvērs ar koncertu Jaunmoku pilī 25.01.2022 13:19

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 4. daļa nāks klajā 29. janvārī, bet 5. februārī plkst. 17.00 autors aicina visus uz grāmatas prezentācijas koncertu Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

Multimākslinieka Artūra Bērziņa spilgtāko darbu apkopojums grāmatā 23.01.2022 09:40

Tikko iznākusi multimākslinieka Artūra Bērziņa grāmata “Tēla dialektika”, divdesmit gadu radošā darba kopsavilkums. Grāmata izdota apgādā Zvaigzne ABC, un tās 232 krāsainajās lappusēs redzamas mākslinieka izcilāko darbu reprodukcijas, kā arī viņa radošās darbības pārskats gan autora paša skatījumā, gan skatā no malas.

Izdots Baibas Zīles jaunais romāns “Alma – pasaules mala” 13.01.2022 12:52

Rakstniece Baiba Zīle teju ik gadu priecē lasītājus ar jaunu grāmatu, turklāt pērnā gada rudenī viņas romāns “Melu meistars” (“Meister der Lügen”) iznāca Vācijā. Tikko pie lasītājiem Latvijā devies viņas jaunākais romāns “Alma – pasaules mala”, daudzslāņains, spoži ironisks un viegli negants vēstījums par kāda jauna vīrieša odiseju, meklējot pašam sevi. “Alma – pasaules mala” ir gan neparasts mīlas stāsts, kurš vēsta par divu pasauļu – Rietumu un Austrumeiropas – satikšanos, gan psiholoģisks trilleris ar spraigu bēgšanu cauri visai Eiropai. Kurp novedīs galveno varoņu emociju un iztēles ceļojums, kam vijas cauri savas identitātes pārvērtēšana, kolektīvie stereotipi, bibliskie sižeti un romantiskas fantāzijas?

Bestselleru autorei Zanei Zustai divas jaunas grāmatas 14.12.2021 11:18


Trīs lietas – labas lietas, vēsta paruna. Zane Zusta to, šķiet, ir uztvērusi nopietni un nepavisam ne vienkāršā 2021. gada laikā sadarbībā ar Apgādu Zvaigzne ABC izdevusi trīs grāmatas: vasarā iznākušajai “Es esmu Boss” decembrī piepulcējas romāns “Tauriņa spārnu vēzieni” un bērnu skaitāmo pantu grāmata “Labrīmes”.

Sandra Kalniete uzrakstījusi romānu “Tev būs četri vīri” 10.12.2021 12:43

Gada nogalē apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes grāmata “Tev būs četri vīri”, kas ir viņas debija romāna žanrā. Tas ir spilgts vēstījums par divdesmitā gadsimta otro pusi un šī gadsimta sākumu Latvijā un pasaulē, skatot to caur vienas sievietes mūža prizmu. Romāna galvenā varone Indra, tāpat kā autore, dzimusi izsūtījumā, bet tālāk viņu likteņi atšķiras.

Izdots aizraujošs un ironisks Arno Jundzes trilleris 09.12.2021 20:29

Arno Jundze ir viens no tiem latviešu autoriem, kuri pārsteidz ar savu daudzpusīgumu. Šķiet, ka viņa darbi ir sasnieguši teju visas iespējamās mērķauditorijas – rakstnieka “kontā” ir gan asprātīgas, koši ilustrētas grāmatas bērniem “Ķiparu Ļerpatu Šnirks” (2003), “Ķiparu Ļerpatu Čieps” (2008, tikko izdota arī igauņu valodā) un “Šušnirks un pazemes bubuļi” (2019), fantastikas piedzīvojumu romāns pusaudžiem “Kristofers un Ēnu ordenis” (2015), divi vēsturiski romāni “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014) un “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017), stāstu krājums “Gardo vistiņu nedēļa” (2012), kā arī trilleris “Bergs un relikviju mednieki” (2016). Savā jaunākajā darbā Arno Jundze atkal pievēršas trillera žanram, spraigā sižetā apvienojot ironisku humoru, mūsdienu sadzīves aktualitātes un vienu otru gluži nopietnu tēmu.

Klajā nācis Leona Brieža pēdējais romāns "Skuķe" 09.12.2021 10:04

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis Leona Brieža otrais un diemžēl arī pēdējais romāns "Skuķe".

Izdots leģendārā žurnāla “Avots” vēsturei veltīts Aivara Kļavja atmiņu krājums 10.11.2021 16:06

Tikko iznācis rakstnieka, Baltijas Asamblejas balvas un citu pagodinājumu laureāta Aivara Kļavja atmiņu krājums “Avota laiks”, kas veltīts leģendārā žurnāla “Avots” iznākšanas vēsturei. Autors izvēlējies vienkāršu, dokumentālai prozai tuvu rakstības stilu, apzināti vairoties no perfekta izteiksmes veida. Taču emocionāli, iespējams, šis ir viens no personiskākajiem un spēcīgākajiem prozaiķa darbiem.

“Pienvedēja Piedzīvojumi” dodas grāmatas “Trīs no Sabiles” atvēršanas koncertos 12.10.2021 20:01

Tieši pirms gada izdevniecība “Dienas grāmata” laida klajā mūzikas žurnālista un mūziķa Jāņa Žildes sarakstīto grāmatu – autorizēto biogrāfiju “Pienvedēja Piedzīvojumi. Trīs no Sabiles”.

Miks Ozoliņš izdod izaicinošu pašanalītiskas ievirzes grāmatu “1001 guru” 22.07.2021 19:08

ASV dzīvojošais latviešu režisors, scenārists, producents, kursu lektors un nu jau arī rakstnieks Miks Ozoliņš laiž klajā grāmatu “1001 guru”, kurā viņš sevi parāda gan dzīves visproblemātiskākajās situācijās, gan spējā pārvarēt grūtības un virzīties uz priekšu un augšu ne vien ārišķīģā, bet arī garīgā nozīmē.

"Dienas Grāmata" jaunums - Andris Zeibots "LĒNGAITIS" 12.04.2021 10:44

“Lēngaitis” ir romāns daudzveidis — tas ir filozofiski risināms detektīvromāns, tas ir psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma, kas norisinās “vēl divdesmit gadu pēc kara”. Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā Bādkrocingenē kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus, kuri, pa lappusei, pa nodaļai šķetinoties, piebriest arvien visaptverošākā negaisa padebesī — gluži kā pirms vētras arvien skaidrāk un detalizētāk izgaismojot visas lielās izrādes kopplānu.
Dace Sparāne-Freimane

Klajā nācis Gundegas Repšes romānu trio "Substances" 12.03.2021 13:39

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis rakstnieces Gundegas Repšes romānu trio "Substances": "Bāreņu nams", "Jauki ļaudis", "Retināts gaiss".

Izdota grāmata “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” 09.03.2021 09:31

“Mansards” un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs izdod grāmatu “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti”. Lilija Dzene ir 20. gs. izcilākā latviešu teātra zinātniece un kritiķe, ko apliecina viņas sarakstītās grāmatas par ievērojamām teātra mākslas personībām, recenzijas, raksti, teātra mākslas vēstures pētījumi. Grāmatas “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” pirmo daļu veido 26 recenzijas un raksti, kas aptver laika posmu no 1952. gada līdz 2006. gadam, bet otrajā daļā “Nekā personīga” publicēti Lilijas Dzenes dienasgrāmatas fragmenti, iespēju robežās atšifrējot minētos notikumus, vietu, laiku, personības (grāmatā publicēts arī aptuveni tūkstoš minēto personu rādītājs).

Izdots jauns latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis” 24.02.2021 11:24

Romānu sēriju “Zvaigznes detektīvu klubs” papildinājis jaunais latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis”. Tāpat kā divos iepriekšējos rakstnieces darbos – “Kritušais eņģelis” un “Zelta būrītis” – tajā darbojas talantīgais, ar smalku intuīciju apveltītais izmeklētājs Maksis Mežals, un arī šajā intriga ir visai neparasta.

“Mansards” izdod Lolitas Gulbes dzeju “Pēdējā rudens lapa” 15.02.2021 09:01

Dzejniece Lolita Gulbe (1931) dzimusi Jelgavā, bet kopš 1949. gada dzīvo Toronto, Kanādā. Pirmo publikāciju autore piedzīvojusi 1944. gadā Latvijā, kad ar dzimto vārdu – Lolita Roze – laikraksts “Zemgale” nodrukā viņas dzejoli “Vakars”. Kopš 1981. gada izdoti seši autores dzejas krājumi. Jaunākais krājums “Pēdējā rudens lapa”, kas iznāk dzejnieces jubilejas mēnesī, apkopo gan agrāk rakstītus un krājumos neiekļautus, gan jaunus dzejoļus, tā apliecinot autores dzejotprieku.

“Bailes no dziļuma” – jauns Māras Svīres romāns 25.01.2021 21:34

Iznācis pazīstamās latviešu rakstnieces Māras Svīres jaunākais romāns – “Bailes no dziļuma”. Māra Svīre ir laba cilvēku pazinēja, varētu pat bilst, ka īpaši labi viņa māk parādīt un izgaismot rakstura tumšākās puses, radot patiešām intriģējošus varoņus. Ne pozitīvus, tomēr mīlamus un atmiņā paliekošus.

Iznācis Haralda Matuļa dzejprozas krājums "Eksistenciālisms" apjukušajiem 10.12.2020 09:58

Biedrība "Ascendum" izdevusi Latvijas Literatūras gada balvas laureāta Haralda Matuļa dzejprozas krājumu "Eksistenciālisms", kas domāts plašai auditorijai: visiem, ko nomāc dzīves neskaidrība, tiem, kas ir nelaimīgi, kas piedzīvojuši šaubas par dzīves jēgu, pusmūža cilvēkiem pirms un pēc 35 gadu vecuma, dzejniekiem.

“TĒTIS” – spraigs latviešu detektīvs 08.12.2020 14:57

Jauns papildinājums “Zvaigznes detektīvu kluba” cienītājiem – aizraujošais un emocionālais Annas Burgas kriminālromāns “Tētis”, Apgāda Zvaigzne ABC romānu konkursa laureāts.

Iznākusi Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns” 07.12.2020 10:42

Apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi ceļotājas un blogeres Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns”, kurā autore stāsta par saviem piedzīvojumiem septiņarpus mēnešu ilgajā ceļojumā pa Dienvidameriku, Lieldienu salu un Antarktīdu. Detalizētie apskates vietu un komisku notikumu apraksti, trāpīgie vērojumi, kolorīto ceļabiedru portretējumi un vietējo ļaužu un viņu dzīvesvides tēlojumi padara grāmatu “Nekaunīgais pingvīns” par aizraujošu lasāmvielu ikvienam ceļojumu literatūras cienītājam. Turklāt šeit var atrast arī daudz praktisku padomu, kas noderēs, ceļojot vienatnē un budžeta klasē. Grāmata lielākoties tapusi no autores bloga ierakstiem, saglabājot dienasgrāmatas rakstības stilu.

Divas jaunas grāmatas — latviski un latgaliski! 04.12.2020 19:26

Neveiksmīga pokera spēle ekskluzīvā Londonas klubā latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, kuri noved viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

Izdots romantisks latviešu detektīvs - Janas Veinbergas "Mākoņaina nakts" 30.11.2020 17:10

Populārajā sērijā “Zvaigznes detektīvu klubs” jauns, lielisks papildinājums – latviešu rakstnieces Janas Veinbergas darbs “Mākoņaina nakts”. Romānā lasītāji sastapsies ar grāmatā “Svešais draugs” jau iepazītajiem pievilcīgajiem privātdetektīviem Stasu un Laumu un ar aizrautību varēs vērot, kā autore attīstījusi žanru, kuru pati definē kā “romantisko detektīvu”.

Izdota grāmata “Sajūtu restaurācija” par A. Čaka un viņa ģimenes ikdienu 26.11.2020 15:05

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs izdevis grāmatu “Sajūtu restaurācija”, kas dod iespēju ielūkoties dzejnieka Aleksandra Čaka un viņa ģimenes piemiņas lietu kolekcijā.

Izdots Daces Vīgantes stāstu krājums "Bumbulītis" 17.11.2020 22:06

Rakstniece Dace Vīgante latviešu prozas ainavā ienāca strauji un pārliecinoši – 2016. gadā izdotais debijas stāstu krājums “Ledus apelsīns” izpelnījās plašu atzinību gan lasītāju, gan kritiķu vidū un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā spilgtākā debija. Atzinību guva arī rakstnieces otrs krājums “Tad redzēs” (2018. gadā). Tikko klajā nācis autores trešais stāstu krājums “Bumbulītis”, kurš daļēji turpina iepriekšējās grāmatās aizsākto prozas tradīciju, bet ienes tajā arī kaut ko jaunu. Stāstu aktualitāte, humors un spēja iejusties visdažādākā gadagājuma sieviešu domās un jūtās padara krājumu “Bumbulītis” par vērtīgu un saistošu lasāmvielu.

Latvijas radio leģenda Gunārs Jākobsons uzrakstījis atmiņu grāmatu 16.11.2020 14:14

Apgādā Zvaigzne ABC tikko iznākusi Latvijas Radio leģendas – žurnālista un sporta komentētāja Gunāra Jākobsona – atmiņu grāmata “Pie mikrofona Gunārs Jākobsons”. Gunārs Jākobsons ir aizsācis un ilgstoši vadījis Latvijas radio veidotās Mikrofona dziesmu aptaujas. Komentējis sporta sacensības un Olimpiskās spēles, bijis reportāžu autors daudzos Dziesmu svētkos. Lai kādā jomā grāmatas varonis būtu darbojies, viņa radošā mūža darbarīks allaž bijis mikrofons. Tikko nosvinējis 85. jubileju, Gunārs Jākobsons joprojām ir možs un darbīgs, savukārt grāmatā apkopotās atmiņas stāsta ne vien par bagātu darba mūžu, bet arī par Latviju dažādos laikos.

Jauns Ingunas Baueres darbu izdevums – veltījums Latvijas izcilajām sievietēm 14.11.2020 08:29

Rakstnieces Ingunas Baueres vārds ir plaši pazīstams. Autore izpelnījusies lasītāju mīlestību ar saviem kultūrvēsturiskajiem romāniem, kas veltīti izcilu Latvijas personību dzīves aprakstiem un procesiem, kas rosināja latviešu nacionālās kultūras veidošanos. Interesanti, ka autore allaž akcentē to, kāda loma šo procesu gaitā bijusi cilvēkiem, kurus parasti neieceļ rampu gaismā: ievērojamu rakstnieku un kultūras darbinieku sievām, mātēm un citiem ģimenes locekļiem.

Izdots Ingas Gailes romāns "Rakstītāja" par Ivandi Kaiju 16.10.2020 11:25

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Ingas Gailes romāns “Rakstītāja” — par latviešu rakstnieci un sieviešu tiesību aktīvisti Ivandi Kaiju.

Izdots Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” 09.10.2020 08:11

Pēc vairākām bērnu grāmatām un stāstu krājuma “Izelpas” Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” – smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē. Rakstniecei izdevies radīt lakonisku, tomēr ļoti piesātinātu un daudzslāņainu darbu. Citu pēc citas šķirot tā lappuses, lasītājs izjutīs gan upes un cilvēka dvēseles tumšākās dzelmes, gan straumes plūdumu un saules atspulgu ūdenī.

Svinīgi atzīmēta jaunās grāmatas un Duceles CD “Trīs no Pārdaugavas” izdošana 07.10.2020 15:23


Vakar 6.oktobrī, ar svinīgi saviesīgu pasākumu jaunuzceltajā koncertzālē “Ulbrokas pērle”, tika atzīmēta Noras Ikstenas jaunās grāmatas “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts” izdošana. Vienlaicīgi tika atzīmēta ekoloģiskās grupas “Ducele” jaunā CD albuma “Trīs no Pārdaugavas dziesmas” iznākšana, kas būs pieejams komplektā ar grāmatu. Pasākumu kuplināja daudzi pazīstami dažādu trimdas latviešu organizāciju biedri, draugi un kupls pulks žurnālistu un publisku personu, starp kuriem arī mākslinieks Ivars Mailītis, Linda Mūrniece un Ilze Jurkāne, kura ir grāmatas ievadvārdu autore, jo pati bija lieciniece tam, kā Ņujorkas “Pārdaugavā” Ņūdzersijā aizsākās Viļņa Baumaņa un viņa grupas biedru muzikālās gaitas.

Izdota grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” 04.10.2020 15:45

Grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” dokumentos, liecībās un
Gunāra Freimaņa (1927.3.X –1993.27.XII) darbos vēsta par dzejnieku,
publicistu un politieslodzīto, par viņa dzīvi, garīgo un politisko
mantojumu. Grāmatas izdošanu atbalstījuši Daugavas Vanagi Kanādā un
Gunāra Freimaņa ģimene.

Iznākusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” 01.10.2020 12:09

Šogad nozīmīgās 100. jubilejas kārta ir pienākusi Dailes teātrim, kuru dibinājis leģendārais aktieris un režisors, romantiķis un skatuves fantasts Eduards Smiļģis. Šīs izcilās teātra personības radošos imperatīvus – tādus kā patiesīgums un vienkāršība, emocionalitāte un spilgta forma, skaistums un idejiska mērķtiecība – dailēnieši arvien ir turējuši godā. Starp viņiem ir arī aktieris, kuru nešauboties var saukt par Smiļģa māksliniecisko principu iemiesotāju mūsdienās un kuram 25. darba sezonā apjomīgu grāmatu “Artūra Skrastiņa Spogulija” veltījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Jaunas latviešu rakstnieces pirmais stāstu krājums "Piepildīts" 24.09.2020 15:12

Vinetas Trimalnieces pirmā grāmata – stāstu krājums “Piepildīts” – ir pārsteigums. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka autore raksta par sirmgalvjiem (un ne tikai) – pansionāta iemītniekiem. Turklāt raksta ar jaunam cilvēkam neparastu iejūtību un pārsteidzoši dziļu dzīves izpratni, kuru guvusi, pati strādājot pansionātā un slimnīcā.

Nākamā lapa