Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Raženākā latviešu trimdas rakstnieka Anšlava Eglīša dzīves gājums un nospiedums literatūrā 13.02.2024 07:59

Anšlavs Eglītis, kurš ticis dēvēts par latviešu rakstniecības intelektuāli, ir viens no daudzpusīgākajiem latviešu rakstniekiem, kas trimdas laikā radījis apmēram 50 darbu. Tiem raksturīga spilgta un atjautīga izteiksme, balansēti un eleganti savijot smalku psiholoģisku cilvēka raksturojumu ar ironisku piesitienu.

Izdots Valentīna Lukaševiča vietu stāstu krājums “Dīnvydlatgolys stuosti” 22.01.2024 18:40

Iznākusi literatūrzinātnieka un rakstnieka Valentīna Lukaševiča grāmata “Dīnvydlatgolys stuosti”. Tajā 39 stāstos autors, ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā, iepazīstina ar Latgales dienvidu daļu, vaicājot – vai var dzīvot bez vietas un vai vieta ir arī tad, ja neviens tur nedzīvo?

Iznāks Valentīnas Freimanes atmiņu grāmata „Antigones likums” 14.12.2023 22:09

Decembrī noslēdzas izdošanas priekšdarbi kinozinātnieces Valentīnas Freimanes otrajai grāmatai „Antigones likums”; izcilās personības atmiņas pierakstījusi un sakārtojusi Jolanta Treile. Grāmata veidojusies kā turpinājums pirmajai biogrāfiskajai grāmatai „Ardievu, Atlantīda!”, kuras stāsts noslēdzās Otrā pasaules kara beigās; jaunā grāmata aptver padomju periodu, Atmodas laiku, 90. gadu pārmaiņas un Valentīnas Freimanes mūža nogali Rīgā un Berlīnē. Grāmata „Antigones likums” pie lasītājiem nonāks 2024. gada februārī.

Jauna grāmata bērniem un visai ģimenei - "Šušnirks un spoku muiža" 29.11.2023 14:28

Tikko iznākusi pazīstamā latviešu rakstnieka Arno Jundzes jaunākā grāmata bērniem un visai ģimenei – “Šušnirks un spoku muiža”.

Klajā nācis Zanes Zustas jaunākais romāns pieaugušajiem – “Nepieradināts putns”. 27.11.2023 15:17

Svinīgā gaisotnē, viesnīcas “Neiburgs” lasītavā, tuvāko draugu un kolēģu vidū atklāts rakstnieces Zanes Zustas jaunākais romāns pieaugušajiem – “Nepieradināts putns”. Grāmata vēsta par ilgām pēc nekad nesatikta tēta un ir jau divpadsmitā autores grāmata.

“Sāļais sniegs” – romāns, kuru atcerēsieties 17.11.2023 15:00

Ar dziļākajām dvēseles stīgām izjusts un no visas sirds līdzpārdzīvojams – tāds ir lasītājiem jau pazīstamās latviešu rakstnieces Sandras Švarcas jaunais romāns “Sāļais sniegs”. Spraigs, mūsdienīgs un neaizmirstams!

Jauns Jāņa Ūdra romāns “Belkanto ešafota ēnā” 09.11.2023 11:48

Šoruden iznācis jauns žurnālista un rakstnieka Jāņa Ūdra romāns “Belkanto ešafota ēnā”. Tas vēsta par kādu neparastu un gandrīz vai aizmirstu personību – Jāni Vītiņu, Brīvības cīņu varoni, Lāčplēša ordeņa kavalieri, pēcāk starptautisku slavu ieguvušo operas tenoru, kura spožais belkanto stila dziedājums priecēja publiku visā Eiropā.

Gundega Roze nāk klajā ar savu jaunāko grāmatu “Planēta Sieviete” 28.09.2023 21:15

Turpinot līdzšinējos panākumus rakstniecības jomā, žurnāliste un ilggadējā sieviešu žurnālu redaktore Gundega Roze šomēnes izdevusi savu ceturto grāmatu ar nosaukumu “Planēta Sieviete”, kas ir mūsdienu sievietes ceļvedis sevis izzināšanas procesā. Jaunā grāmata jau šobrīd pieejama iegādei lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā, kā arī mājas lapā gundegaroze.lv.

Aivaram Kļavim jauns grāmatu cikls 28.09.2023 21:03

Pazīstamais rakstnieks, Baltijas Asamblejas un daudzu citu literāru balvu laureāts Aivars Kļavis sācis rakstīt grāmatu ciklu par pasaules literatūras vēsturi plašam lasītāju lokam – “Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija”. Šobrīd iznākušas pirmās divas daļas.

Iznācis Elitas Drākes dzīvesstāsta iedvesmots romāns 25.09.2023 13:52

Apgādā Zvaigzne ABC izdots Elitas Drākes un Zanes Baranovskas kopīgi uzrakstītais romāns “Astoņas mīlestības”. Autores to ir nodēvējušas par dzīvesstāsta iedvesmotu romānu, jo tā pamatā ir Elitas Drākes dzīve gan ar kāpumiem, gan krasiem pagriezieniem.
Grāmata ir ļoti patiesa, izstāstot, kā jauna meitene izaug par elegantu sievieti un spēcīgu personību. Tomēr šis darbs nav autobiogrāfija. Galvenās varones pieredze izmantota, lai ilustrētu, kā veidojušās viņas pārliecības un attieksme pret dzīvi. Elita par savu vadmotīvu ir pieņēmusi samuraju 10. bausli, un tas vēsta: “Viss, kas ar tevi notiek, ir tev vajadzīgs”.

Māra Upmane-Holšteine izdod autobiogrāfisko grāmatu 10.09.2023 22:07

Jau nākamnedēļ mūziķe un grupas Astro'n'out soliste Māra Upmane-Holšteine nāk klajā ar autobiogrāfisko grāmatu “Piezīmes uz šaubu malām”, kas ir mūziķes pirmais autordarbs. Sākot no 13. septembra, tā būs pieejama iegādei lielākajās grāmatnīcās visā Latvijā, un grāmatu jau šobrīd iespējams pasūtīt iepriekšpārdošanā mājas lapā maraspiezimes.lv.

"Dienas Grāmata" jaunums - Dace Rībena "Dvēseļu gūstā" 04.09.2023 11:21

Augsts akmens cietoksnis ieskauj Vuhongas ielejas seno tempļu pilsētu, kuras sienās rit divdesmit trīs gadus vecās Marī dzīve. Viņas sniegtie deju priekšnesumi teju ik vakaru izklaidē imperatoru un viņa viesus, taču zem jutekliskajām kustībām meitene slēpj nerimstošu cīņu ar sevi – palikt cietokšņa sienās vai tomēr bēgt? Bēgt no Sairusa, kurš reiz atņēma viņas mātes dvēseli un dzīvību? Bēgt no tēva nodevības? No brāļa jaunības naivumā sētā posta? Šaustīdama sevi, Marī ļaujas noslēpumainā Evana uzmanības apliecinājumiem, pat nenojauzdama, cik izšķiroša būs viņas loma jaunekļa dzīvē.

“Eižens Finks un Sarageņģelis. Zibsnis” – klajā nāk vēsturisks romāns 10.08.2023 16:48

Apgāda “Jumava” paspārnē drīzumā iznāks vēsturisks romāns par leģendāro un noslēpumaino gaišreģi Eiženu Finku – “Eižens Finks un Sargeņģelis. Zibsnis”. Grāmatas autori Juris Visockis un Pāvils Raudonis aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem 24. augustā plkst.16.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Grāmatā izdotas Lidijas Lasmanes-Doroņinas atmiņas 11.07.2023 16:32

Izdevniecība "Dienas Grāmata" publicējusi Lidijas Lasmanes-Doroņinas atmiņas un atziņas, ko pierakstījusi un sakārtojusi rakstniece Inga Ābele. Grāmatai dots nosaukums "Lidijas ziediņi. Lidijas Lasmanes atmiņu dārzs".

Viegls un jauks vasaras romāns 07.06.2023 15:25

Pie lasītājiem devies pašmāju autores Ilzes Upītes romantiskais romāns “Sirdis puspievērtas” – oda ģimenei, draudzībai un mīlestībai. Autore viegli, kā rotaļādamās, bet vienlaikus nopietni pievēršas jautājumiem, kas allaž bijuši aktuāli un svarīgi: ģimenes siltuma patiesajai nozīmei, brāļu un māsu attiecībām, ciešas draudzības lomai, kas ir būtiska likteņa piespēlēto sarežģījumu pārvarēšanā.

"Profesionālā izdegšana" - izcils latviešu autores veikums 05.06.2023 15:56

Apgādā “Zvaigzne ABC” izdota pirmā latviešu autores rakstītā grāmata par profesionālo izdegšanu. Autore ir zinātņu doktore psiholoģijā, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore Marija Ābeltiņa.

“Atbalss” – grāmata ikvienam, kurš jebkad pieredzējis nedrošību un šaubas par sevi 19.05.2023 09:28

Pie lasītājiem devies latviešu autores Ingūnas Veides debijas darbs “Atbalss” – dokumentāls vēstījums par sava ceļa meklējumiem, sevis atrašanu un pieņemšanu.

Pārdomas rosinošs, emocionāls un spilgts: Astras Filipsones debijas romāns “Drauga tarifs” 18.04.2023 16:03

Astras Filipsones (1989) debija latviešu literatūrā nudien ir pārliecinoša – viņai izdevies radīt neuzbāzīgi elegantu, filosofisku un vienlaikus draiski dzirkstošu stāstu par – jā, par svarīgāko jebkura cilvēka dzīvē: draudzību, siltumu, mīlestību.

Iznākusi TV žurnālistes Maijas Miglas-Streičas jaunā grāmata 24.03.2023 10:52

Iznākusi pazīstamās TV žurnālistes Maijas Miglas-Streičas jaunā grāmata – stāstu krājums “Sapnis par sargeņģeli”. Tie ir sirsnīgi un patiesīgi stāsti par bērniem, kas dzimuši pagājušā gadsimta vidū, pēckara paaudze, kura augot izbaudīja gan vecāku aizņemtību un nevērību (mūsdienu ieskatā), gan pret ģimeni vērstas represijas, gan dažādas citas situācijas, kuras varētu beigties gaužām bēdīgi, ja vien… Līksmi stāsti mijas ar ne tik priecīgiem, un daži ir patiešām skumji, taču kopumā grāmata ir gaiša – šķiet, Maijas Miglas-Streičas optimisms uzlādē arī lasītāju, dāvājot ne vien autentisku ieskatu tā laika reālijās, bet arī cerību, ka glābiņš iespējams pat īpaši smagās situācijās.

Trejas Billes grāmatas atkal nopērkamas 22.03.2023 09:44

Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā triloģija – “Bille”, “Bille un karš” un “Billes skaistā jaunība” piedzīvojusi jaunu atkārtotu izdevumu un atkal ir atrodama grāmatnīcās. Kāpēc šī triloģija kļuvusi tik populāra, kāpēc to lasa un pārlasa visu vecumu lasītāji?

“Agate”- romāns, kuru izbaudīt un atcerēties 21.02.2023 13:42

Smalks un iedrošinošs, emocionāli piepildīts un dvēseli sildošs, Annes Katrīnes Bomanes romāns “Agate” ieved lasītāju mierīgā piedzīvojumā, kurš ved uz sevis un pasaules izpratni un izbaudīšanu.

Klajā nācis Daces Rukšānes jaunākais romāns "Džikī" 03.02.2023 13:25

Daces Rukšānes jaunākais romāns “Džikī” savā ziņā ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai “Krieva āda”. Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendāras firmas Chanel smaržas “Krievijas āda”, kuru aromātu dievina Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

Izdots eseju krājums "Rakstniecības laboratorija", ko radījuši 15 latviešu autori 26.01.2023 23:06

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis eseju krājums "Rakstniecības laboratorija", ko radījuši 15 latviešu autori.

Atvērs Ivara Ijaba jauno grāmatu “Nepateicīgie” par latviešu politikas pirmsākumiem 25.01.2023 23:58

Apgādā “Jumava” iznākusi politikas zinātnieka un Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem, kas veidojusies gan koloniālo faktoru, gan arī Eiropas strāvojumu ietekmē. Ikviens aicināts uz grāmatas atvēršanu un sarunām par politisko ideju vēsturi 30. janvārī plkst. 16.00 Osiris Telpā (Kr.Barona 31).

Latviešu dēkainis krievu armijā 13.10.2022 13:01

Iznākusi grāmata, kura vēsta par latviešu jaunekļa dienesta gaitām padomju Krievijā – Ērika Streiča “Latviešu dēkainis krievu armijā”. Īsu priekšvārdu grāmatai uzrakstījis rakstnieka brālis, pazīstamais kinorežisors Jānis Streičs.

Izdota grāmata “Latvija: neatkarības pēdējais cēliens. 1939. gada 23. augusts – 1940. gada 17. jūnijs” 23.08.2022 22:48

Habilitētā vēstures doktora un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa Aivara Strangas jaunā grāmata veltīta liktenīgajam laika posmam Latvijas vēsturē no noziedzīgā Molotova–Ribentropa pakta līdz Latvijas okupācijai. Tajā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. Grāmatā raksturots arī valsts iekšpolitiskais stāvoklis, ieskaitot Latvijas Komunistiskās partijas darbību. Liela uzmanība veltīta okupācijas priekšvakaram un okupācijas gaitas raksturojumam. Nobeigumā aplūkoti notikumi Latvijā pirmajās dienās pēc okupācijas (1940. gada 18.–21. jūnijā).

Romāns dzīvespriekam un labam garastāvoklim – “Solis līdz altārim” 11.08.2022 20:38

Klajā nācis pašmāju autores Ilzes Aizsilas jaunais romāns “Solis līdz altārim” – darbs īsti vasarīgās nokrāsās, kuras caurvij humora un romantikas dzirkstis. Tā ir grāmata, kuras darbība notiek tepat Latvijā, nelielā, bet rosīgā pašvaldībā, un gan notikumi, gan galvenie varoņi ir ārkārtīgi pazīstami un lieliski ataino mūsdienu realitātes.

Izdota apjomīga grāmata “Ukrainas vēsture” 20.07.2022 11:47

Apgāds “Jumava” izdevis grāmatu “Ukrainas vēsture” Imanta Liepiņa sastādījumā. 400 lappušu biezajā izdevumā apkopoti vēsturnieku, ekonomistu, publicistu un Ukrainas notikumu aculiecinieku materiāli par Ukrainas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Grāmatas autoru vidū — Ēriks Jēkabsons, Gatis Krūmiņš, Daina Bleiere, Jana Streļeca, Olehs Kudrins, Agris Dzenis, Refats Čubarovs, Raitis Sametis, Jānis Riekstiņš, Juris Lorencs, Imants Liepiņš.

Izdots Arno Jundzes romāns par Eduardu Veidenbaumu 08.07.2022 12:23

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad” — par latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu (1867–1892).

"Dienas Grāmata" jaunums - Valdis Atāls "Dzejnieks un cūka" 02.06.2022 11:25

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nākusi jaunākā Valda Atāla grāmata "Dzejnieks un cūka".

Iznākusi grāmata par aktieru bērniem, kas strādā teātrī - "Ar teātri šūpulī" 21.05.2022 11:25

Klātesot daudziem grāmatas varoņiem, ar autogrāfu stundu savu jauno grāmatu “Ar teātri šūpulī” atvēra rakstniece un publiciste Inga Jēruma. Grāmata tematiski turpina 2019. izdoto darbu “Teātra bērni”, taču “Ar teātri šūpulī” pievēršas tiem aktieru bērniem, kas paši nokļuvuši uz skatuves vai vismaz aizkulisēs.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača jaunā dzejoļu grāmata 09.02.2022 22:28


Aizvadītajā sestdienā pilnībā izpārdotā koncertā Jaunmoku pils Kolonnu zālē notika Guntara Rača jaunākās dzejoļu grāmatas “365” ceturtās daļas atvēršanas svētki. Koncertā piedalījās Tomass Kleins, Jānis Narkevics Jr., Katrīna Bindere un daudzsološais jaunais dziedātājs un dziesmu autors Edvards Strazdiņš.

"Dadži" - izcila jaunas latviešu rakstnieces debija 09.02.2022 11:11

Latviešu prozu jau vairākus gadus bagātina kādu laiku mazāk koptais īsprozas žanrs – tajā darbojas gan jau pieredzējuši rakstnieki, gan iesācēji autori. Jauniem, spēcīgiem stāstu krājumiem piepulcējas Dženas Andersones pirmā grāmata “Dadži”, kurā jaušama ne vien autores literārā meistarība, bet arī izcils vērotājas un cilvēku dabas pazinējas talants.

Račs jauno dzejoļu grāmatu atvērs ar koncertu Jaunmoku pilī 25.01.2022 13:19

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 4. daļa nāks klajā 29. janvārī, bet 5. februārī plkst. 17.00 autors aicina visus uz grāmatas prezentācijas koncertu Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

Multimākslinieka Artūra Bērziņa spilgtāko darbu apkopojums grāmatā 23.01.2022 09:40

Tikko iznākusi multimākslinieka Artūra Bērziņa grāmata “Tēla dialektika”, divdesmit gadu radošā darba kopsavilkums. Grāmata izdota apgādā Zvaigzne ABC, un tās 232 krāsainajās lappusēs redzamas mākslinieka izcilāko darbu reprodukcijas, kā arī viņa radošās darbības pārskats gan autora paša skatījumā, gan skatā no malas.

Izdots Baibas Zīles jaunais romāns “Alma – pasaules mala” 13.01.2022 12:52

Rakstniece Baiba Zīle teju ik gadu priecē lasītājus ar jaunu grāmatu, turklāt pērnā gada rudenī viņas romāns “Melu meistars” (“Meister der Lügen”) iznāca Vācijā. Tikko pie lasītājiem Latvijā devies viņas jaunākais romāns “Alma – pasaules mala”, daudzslāņains, spoži ironisks un viegli negants vēstījums par kāda jauna vīrieša odiseju, meklējot pašam sevi. “Alma – pasaules mala” ir gan neparasts mīlas stāsts, kurš vēsta par divu pasauļu – Rietumu un Austrumeiropas – satikšanos, gan psiholoģisks trilleris ar spraigu bēgšanu cauri visai Eiropai. Kurp novedīs galveno varoņu emociju un iztēles ceļojums, kam vijas cauri savas identitātes pārvērtēšana, kolektīvie stereotipi, bibliskie sižeti un romantiskas fantāzijas?

Bestselleru autorei Zanei Zustai divas jaunas grāmatas 14.12.2021 11:18


Trīs lietas – labas lietas, vēsta paruna. Zane Zusta to, šķiet, ir uztvērusi nopietni un nepavisam ne vienkāršā 2021. gada laikā sadarbībā ar Apgādu Zvaigzne ABC izdevusi trīs grāmatas: vasarā iznākušajai “Es esmu Boss” decembrī piepulcējas romāns “Tauriņa spārnu vēzieni” un bērnu skaitāmo pantu grāmata “Labrīmes”.

Sandra Kalniete uzrakstījusi romānu “Tev būs četri vīri” 10.12.2021 12:43

Gada nogalē apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes grāmata “Tev būs četri vīri”, kas ir viņas debija romāna žanrā. Tas ir spilgts vēstījums par divdesmitā gadsimta otro pusi un šī gadsimta sākumu Latvijā un pasaulē, skatot to caur vienas sievietes mūža prizmu. Romāna galvenā varone Indra, tāpat kā autore, dzimusi izsūtījumā, bet tālāk viņu likteņi atšķiras.

Izdots aizraujošs un ironisks Arno Jundzes trilleris 09.12.2021 20:29

Arno Jundze ir viens no tiem latviešu autoriem, kuri pārsteidz ar savu daudzpusīgumu. Šķiet, ka viņa darbi ir sasnieguši teju visas iespējamās mērķauditorijas – rakstnieka “kontā” ir gan asprātīgas, koši ilustrētas grāmatas bērniem “Ķiparu Ļerpatu Šnirks” (2003), “Ķiparu Ļerpatu Čieps” (2008, tikko izdota arī igauņu valodā) un “Šušnirks un pazemes bubuļi” (2019), fantastikas piedzīvojumu romāns pusaudžiem “Kristofers un Ēnu ordenis” (2015), divi vēsturiski romāni “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014) un “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017), stāstu krājums “Gardo vistiņu nedēļa” (2012), kā arī trilleris “Bergs un relikviju mednieki” (2016). Savā jaunākajā darbā Arno Jundze atkal pievēršas trillera žanram, spraigā sižetā apvienojot ironisku humoru, mūsdienu sadzīves aktualitātes un vienu otru gluži nopietnu tēmu.

Klajā nācis Leona Brieža pēdējais romāns "Skuķe" 09.12.2021 10:04

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis Leona Brieža otrais un diemžēl arī pēdējais romāns "Skuķe".

Nākamā lapa