Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


Atvērs Ivara Ijaba jauno grāmatu “Nepateicīgie” par latviešu politikas pirmsākumiem

Redakcija
Redakcija

Apgādā “Jumava” iznākusi politikas zinātnieka un Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem, kas veidojusies gan koloniālo faktoru, gan arī Eiropas strāvojumu ietekmē. Ikviens aicināts uz grāmatas atvēršanu un sarunām par politisko ideju vēsturi 30. janvārī plkst. 16.00 Osiris Telpā (Kr.Barona 31).

“Šī ir grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem. Par to, ko domāja un rakstīja mūsu pirmie politiķi. Latvieši savu vietu modernajā politikā vispirms atrada iepretim vācbaltiešu virsslānim un Krievijas impērijai, kuri abi pretendēja uz kundzību Baltijā. Starp abiem koloniālajiem faktoriem latviešu pirmie domātāji formulēja idejas, kā tautai vislabāk iekļauties modernās Eiropas politikā. Šīs idejas bija dažādas — konservatīvas, liberālas un sociālistiskas. Dažādi bija arī to aizstāvji — no monarhista Frīdriha Veinberga līdz revolucionāram Fricim Roziņam. Taču visas šīs idejas vienoja mudinājums latviešiem nostāties pašiem uz savām kājām Eiropas politikā — par spīti visām kolo­niālajām varām, kuras tos arvienu vainoja nepateicībā,” par grāmatu “Nepateicīgie” stāsta Ivars Ijabs.

Grāmatas autors uzsver, ka latviešu politiskā doma ir patstāvīgs fenomens, un šajā grāmatā tiek aplūkoti vienīgi oriģināli domātāji, nevis tie, kuri saviem vārdiem pārstāstījuši ārzemju teorijas.

Sarunās par latviešu pirmajām politiskajām idejām ikviens ir aicināts iesaistīties grāmatas atvēršanas pasākumā 30. janvārī plkst. 16.00 Osiris Telpā (Krišjāņa Barona ielā 31, Rīgā). Notikumu kuplinās arī vēsturnieku Kaspara Zeļļa un Gustava Strengas komentāri. Pasākumā būs iespējams iegādāties arī grāmatu “Nepateicīgie”, kas nonāk grāmatnīcu plauktos visā Latvijā.

Ivars Ijabs, Dr.sc.pol. ir latviešu politologs un politiķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors. Specializējas politikas teo­rijā un ideju vēsturē. Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis. Eiropas Parlamenta deputāts “Renew Europe” grupā.