Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Iedvesmas un gardu recepšu grāmata Ziemassvētkus gaidot 02.12.2022 13:50

Ivetas Galējas krāšņi ilustrētā, sniegbalti zeltītā grāmata “Svinam ziemu!” ir īsta noskaņas, iedvesmas un sajūtu radītāja Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Šajās gada tumšākajās dienās autore rosina gatavoties svētkiem ar prieku, lai uzburtu gan pašos, gan apkārtējos maģisko svētku gaidīšanas sajūtu.

Skaistākā Ziemassvētku pasaka gaidīšanas laikam 30.11.2022 11:14

Kā sagaidīt Ziemassvētku laiku, ar katru dienu arvien vairāk izbaudot un gatavojoties brīnumam? Te palīdzēs arī laba grāmata! Norvēģu rakstnieces Majas Lundes brīnišķīgi skaisto, smeldzīgo un gaišas domas rosinošo Ziemassvētku pasaku “Sniega māsa” ilustrējusi pasaulslavenā māksliniece Lisa Aisatū. Nu grāmata tieši tādā izskatā kā citur pasaulē nonākusi arī Latvijas grāmatnīcās, ļaujot arī latviešu bērniem (un pieaugušajiem, kas sirdī jauni!) iepazīt Julianu un Hedvigu un piedzīvot visīstāko svētku brīnumu.

Divas lieliskas latviešu autoru grāmatas kā impulss iekšupvērstai sarunai 27.11.2022 00:06

Vakar viesnīcas “Bergs” Stikla zālē vienlaikus notika divu grāmatu atvēršana – “pirmizrādi” piedzīvoja “Projekts Cilvēks: sarunas par esību, sūtību un būtību” un pirmais sērijas “Veselīga Latvija: emociju pratība” izdevums “Kā sarunāties ar bailēm”. Abi izdevumi ir sinerģisks kultūras un mākslas portāla Arterritorry, tā atzara Spiriterritory, Biedrības Veselīga Latvija un apgāda Zvaigzne ABC sadarbības projekts. Abi ir par ceļu pie sevis un instrumentiem, kas palīdz no šī ceļa nenovirzīties, uzdrīkstēties un nebaidīties to iet. Vienojošais elements ir saruna un mākslas kā vēl viena sarunu ar sevi veicinoša elementa klātbūtne vizuālajā tēlā.

Klajā nākusi pirmā bērnu triloģijas ”Emma un ekrāni” grāmata – stāsts “Lielā jautājumu spēle” 23.11.2022 14:59

Klajā nākusi pirmā bērnu triloģijas ”Emma un ekrāni” grāmata – stāsts “Lielā jautājumu spēle”, kam sekos “Emma un Košulis planšetkārbā”, “Emma un Dureklis Vieddīvānā”. Autore Inguna Ula Cepīte aplūkojusi mūsdienās aktuālās problēmas bērnu un pusaudžu vidē – vientulību, pieaugušo nespēju runāt ar bērnu vienā valodā pat it kā draudzīgā ģimenē. Emmai ir vēlme ne tikai atbildēt uz nesaprotamiem pieaugušo jautājumiem, bet uzdot jautājumus pašai. Viņa neskatās vecākus interesējošos biedējošos ziņu raidījumus, bet vienu raidījumu viņa kopā ar ģimeni skatās vienmēr – jautājumu spēli televīzijā, kad malā tiek nomesti gan pusapēsti našķi, gan mazākie ekrāni – planšete vai Emmas mobilais.

Dienas Grāmatas jaunums - Toms Deimonds Barvidis "Zaļā dzīle" 23.11.2022 13:02

Pasaule, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas, trīs spoži mēneši, reiz esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā Dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā Dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Zaļās Dzīles bangas arvien niknāk sitas pret Tīruma krastiem, un cilvēku apmetnēs sākas cīkstēšanās par ļaužu prātiem un sirdīm. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām? Meklējot atbildi senās dziesmās, Vārmas ciema Dižais rakstotājs Hauko atrod tikai jaunus jautājumus.

Putina troļļi. Izdota biedējoša Krievijas informatīvā kara hronika 18.11.2022 22:36

Džesika Aro (Jessikka Aro) ir uzrakstījusi biedējošu un aizraujošu grāmatu, Krievijas informatīvā kara hroniku, ik detaļa stāstu padara ne vien par laikmeta dokumentu, bet arī apliecina vēstījuma patiesumu. Grāmata – lielgabala, nē, drīzāk, ņemot vērā izplatību un bīstamību – radioaktīvs lādiņš. Grāmata – kliedziens, kas satricina un atklāj baisas patiesības. Putina troļļu atmaskošana ir bīstams, vitāls un galu galā varonīgs darbs. "Atmaskojot Putina institucionalizētās troļļošanas operācijas, Dž. Aro gajusi ceļu, pa kuru iepriekš nevienam nav bijis drosmes doties, tas darīts, pastāvot milzu draudiem. Grāmatas autore ir izdarījusi nenovērtējamu pakalpojumu visai pasaulei, parādot mums, kā šī taktika strādā, lai mēs varētu labāk sevi aizstāvēt turpmāk,” — raksta finansists, rakstnieks Bils Brauders.

Izdota trešā bērniem paredzētā kultūrvēsturiskā grāmata “Vārdu vēsture bērniem” 11.11.2022 20:44

Izdevniecībā “Jānis Roze” nākusi klajā jau trešā bērnu auditorijai
paredzētā kultūrvēsturiskā grāmata “Vārdu vēsture bērniem”, ko
ilustrējusi godalgotā māksliniece Rouza Bleika. Viņas veidotā “Attēlu
vēsture bērniem” saņēma Boloņas Starptautiskā Bērnu grāmatu
gadatirgus balvu New Horizons, bet “Mūzikas vēsture bērniem” tika
iekļauta šīgada izstādes īpašajā simtniekā.

“Atvadu krāsas” – neparasts un brīnišķīgs stāstu krājums 09.11.2022 12:25

Iznākusi pasaulslavenā vācu rakstnieka Bernharda Šlinka grāmata “Atvadu krāsas” – stāstu krājums, kas veltīts atvadām. Atvadām, kuras nomāc, un atvadām, kuras atbrīvo, par mīlestības veiksmēm un neveiksmēm, par uzticēšanos un nodevību, par draudīgām un uzveiktām atmiņām un par to, ka nepareizajā dzīvē var slēpties pareizā, bet pareizajā – nepareizā. Stāsti par cilvēkiem dažādos dzīves posmos, par viņu bailēm, dzīves sarežģījumiem un cerībām. Deviņi lieliski stāsti, kas pārsteidz, samulsina un aplaimo.

Knuta Skujenieka audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” noslēdzošais prezentācijas pasākums 07.11.2022 23:26

Izcilā latviešu dzejnieka, atdzejotāja un publicista Knuta Skujenieka atdzejotais Vecās
Derības teksts smaržo kā tuksneša ziedi un reibina kā granātābolu sarkanvīns. Šī gada
septembrī izdotā audiogrāmata “Dziesmu dziesma” tiks prezentēta 20. novembrī pl.
19:00 mūzikas un drāmas telpā OratoriO, noslēdzot “Dziesmu dziesmas” kultūras
projektu sēriju. Audiogrāmatas veidotāji plāno veidot izglītojošas meistarklases
skolēniem.

Atkārtoti izdota Noras Ikstenas grāmata "Dievmātes draudzene" 31.10.2022 10:50

Atkārtoti izdotā “Dievmātes draudzene” ir rakstnieces Noras Ikstenas Gruzijas pieredzes grāmata, kas sarakstīta 2013. gadā. Vairāku gadu laikā šajā senajā ticības, kultūras un dabas svētītajā un varu plosītajā zemē sastaptie ļaudis un piedzīvotie notikumi kļuvuši par pamatu rakstnieces stāstiem. Izcilais gruzīnu dzejnieks Grigols Robakidze reiz rakstīja: “Māte un māsa, Dievmātes draudzene, tu esi mūsu balsts”. Tieši tāda rakstnieces acīm izskatās Gruzija — Dievmātes draudzene.

Pastaiga pa Rūdolfa Blaumaņa dzīvesvietām Rīgā 29.10.2022 22:23

Svētdien, 6. novembrī, plkst. 13.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Rīgā, Alberta ielā 12–9, aicina uz tematisko ekskursiju “Rūdolfa Blaumaņa dzīvesvietas Rīgā”.

Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas stādīs Glika ozolu 29.10.2022 22:17

2022. gadā tiek atzīmēta reformācijas piecsimtgade Latvijā. Par godu jubilejas gadam, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) īsteno projektu “Glika ozoli”, visā Latvijā stādot ozolus. Ozoli ir izaudzēti no ozolzīlēm, kuras salasītas no pirmās Bībeles latviešu valodā tulkotāja – vācu mācītāja Ernsta Johana Glika (1652 – 1705) Alūksnē stādītajiem ozoliem.

Izdots Kristīnes Ilziņas stāstu krājums “Es neliecināšu pret jums” 28.10.2022 23:16

Īsprozas žanrs latviešu literatūrā savu atdzimšanu piedzīvo jau vairākus gadus – tik ilgi, ka var droši apgalvot: stāsts līdztekus romānam ir atkarojis savas pozīcijas kā pilntiesīgs latviešu prozas dalībnieks. Stāstu krājumus publicē pazīstami prozaiķi, taču arī jaunie autori bieži vien īsprozu atrod par piemērotu žanru, no kura pakāpties literatūras “kalniņā”. Tomēr uzreiz jāteic, ka rakstnieces Kristīnes Ilziņas debijas prozas krājumu “Es neliecināšu pret jums” grūti ietilpināt kādā no šīm kategorijām. No vienas puses, autore ir pieredzējusi literāte, kurai izdots gan dzejas krājums “Jukusi saulespuķe” (par to 1996. gadā saņemta Klāva Elsberga prēmija), gan vairākas bērnu grāmatas. Tomēr ar nopietnu pieteikumu pieaugušajiem domātā prozā rakstniece startē pirmo reizi.

Lācēnam Ričijam Rū jauna grāmata 25.10.2022 13:10

Pērn nāca klajā Reiniku ģimenes lolojums¬ – muzikālā lācēna Ričija Rū pirmā grāmata un dziesmu albums “Ričijs Rū rīko koncertu”, kas guva galvu reibinošus panākumus un iemantoja tūkstošiem bērnu un viņu vecāku sirdis. Šonedēļ grāmatnīcās nonākusi jauna grāmata par lācēna un viņa draugu piedzīvojumiem “Ričijs Rū un draugi. Mīļi stāstiņi mazākajiem”.

Jauns Atkinsones romāns “Agrā gaitā es ar suni” 24.10.2022 22:50

Iznācis pazīstamās britu rakstnieces Keitas Atkinsones jaunākais darbs “Agrā gaitā es ar suni”, kriminālromāns, kurā darbojas privātdetektīvs Džeksons Broudijs. Keita Atkinsone pelnīti ir kļuvusi par pasaules mēroga slavenību – viņas grāmatas ir piesātinātas ar atsaucēm uz dažādiem daiļliteratūras darbiem, cilvēciskām emocijām, pasaules aktualitātēm, savdabīgu, brīžiem pat melnu humoru un dziļu sirsnību pret varoņiem. Lai gan viņas radītie tēli parasti piedzīvo dažādas kļūmas situācijas un brīžiem viņu dzīvības karājas mata galā, Atkinsones romāni ir arī patiesa dzīvesprieka un spara pārpilni.

Zvaigzne ABC tiešsaistes mācību materiāls iegūst sudraba godalgu BELMA konkursā 21.10.2022 09:40

Priecājamies paziņot, ka 2022. gada 19. oktobrī BELMA (Best European Learning Materials Awards jeb Eiropas labāko mācību materiālu balvas) ceremonijā, kas katru gadu notiek Frankfurtes grāmatu izstādes laikā, pirmsskolas un sākumskolas mācību materiālu kategorijā 2. vietu saņēma Sabīnes Trēdes veidotais tiešsaistes mācību materiāls “Datorika datorā. 1. daļa”, kas sagatavots un publicēts apgādā Zvaigzne ABC.

Izdota grāmata suņumīļiem – “Brūnās acis” 20.10.2022 16:23

Klajā nācis jaunās pašmāju autores Arlitas Laines debijas garstāsts visai ģimenei “Brūnās acis” – liriski dokumentāls, aizkustinošs un sirsnīgs vēstījums par draudzību starp suni un cilvēku.
Pusaudzes Arlitas ikdienu saviļņo priecīgs notikums – viņas ģimene ir kļuvusi kuplāka. Tajā ir ienācis melns labradora kucēns ar brūnām acīm – Madors.

Īpašs stāsts par drosmi un izlaušanos – “Kulta pēdās” 18.10.2022 17:54

Šis ir neticams, satriecošs un iedvesmojošs stāsts par briesmīgu bērnību, traku jaunību un radoši ražīgiem brieduma gadiem. Patiess. Mūsu dienās noticis. Beksijas Kameronas memuāri.

Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi” 17.10.2022 16:39

2022. gada 27. oktobrī, 1. novembrī un 2. novembrī pulksten 18:00 Aleksandra Čaka muzejā Rīgā, Lāčplēša ielā 48-8 norisināsies Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”.

Latviešu dēkainis krievu armijā 13.10.2022 13:01

Iznākusi grāmata, kura vēsta par latviešu jaunekļa dienesta gaitām padomju Krievijā – Ērika Streiča “Latviešu dēkainis krievu armijā”. Īsu priekšvārdu grāmatai uzrakstījis rakstnieka brālis, pazīstamais kinorežisors Jānis Streičs.

Valsts valodas dienā Gaismas pilī notiks vairāki pasākumi 13.10.2022 12:49

Valsts valodas dienā, sestdien, 15. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies vairāki pasākumi latviešu valodas cildināšanai – VIII pasaules diktāts latviešu valodā, Valsts asinsdonoru centra izbraukuma donoru dienas pasākums Latviešu valoda ir mūsu asinīs un šāgada diktāta teksta autora rakstnieka Osvalda Zebra dzīvesstāstu meistarklase Es rakstu par sevi.

Iznācis tradicionālās Ziemeļlatgales dziedāšanas dziesmu tekstu un melodiju krājums 07.10.2022 11:24

Klajā nākusi folkloristes Evitas Zarembas-Krīgeres grāmata “Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē” – dziesmu tekstu un melodiju krājums, kas veltīts tradicionālajai Ziemeļlatgales dziedāšanai. Grāmata ir vairāk kā sešu gadu darba rezultāts, kas ticis realizēts “Latgales kultūras programmas 2022” ietvaros.

Latviski izdots Džeinas Fellonas romāns "Izstāsti man noslēpumu" 06.10.2022 13:55

“Džeina Fellona visu mūžu producējusi filmas un seriālus, taču tad kādā dienā nolēma kļūt par pilna laika rakstnieci. Tātad tā nav sakritība, ka arī romāns “Izstāsti man noslēpumu” vēsta par kādu Holiju Kūperi, kas atbild par scenārija izstrādi seriālam, ko savos ekrānos ar dzelžainu regularitāti sagaida tūkstošiem skatītāju. Holija nav karjeriste, darbs viņai ir pati dzīve. Bet ko darīt, kad šķietami sakārtotajā ikdienā notiek negaidīts sižeta pavērsiens un dzīve mazpamazām pārvēršas seriālā, kura ik nākamā epizode var būt nepatīkams pārsteigums? Un arī darbā groži izslīdējuši no rokām — tu vairs nespēj vadīt ne savus padotos, ne notikumu gaitu. Džeina Fellona atklāj gan cilvēku savstarpējo attiecību psiholoģiju, gan seriālu industrijas aizkulises. Iespējams, šī grāmata liks skatīties nākamo sēriju — gan ekrānā, gan dzīvē — citām acīm.”
Inga Žolude, rakstniece

“Ceriņu meitenes” – sirsnīgs romāns par sieviešu spēku 05.10.2022 12:24

Martas Holas Kellijas “Ceriņu meitenes” ir vēsturisks romāns, kura darbība risinās Otrā pasaules kara laikā. Tā galvenās varones ir trīs jaunas sievietes – Ņujorkas augstākās sabiedrības dāma Karolīna Ferideja, poļu pusaudze Kasja Kuzmerika un jauna, godkārīga vācu ārste Herta Oberhoizere.

“Atpakaļ. Uz gaismu” – spilgti stāsti par sadzīvošanu ar psihisku slimību 29.09.2022 11:55

Iznākusi Āra Liepiņa grāmata “Atpakaļ. Uz gaismu” – atmiņu stāsti par sadzīvošanu ar psihisku slimību, dzīvīgi un spilgti psihiatriskās slimnīcas pacientu, ārstu un pārējā personāla apraksti un pārdomas par dzīvi.

Jauns Paskāla Mersjē romāns – “Vārdu svars” 25.09.2022 21:39

Ir rakstnieki, kuru darbi vienmēr izraisa viļņošanos lasītāju prātos – un Paskāls Mersjē ir viens no tādiem. Latviešu valodā izdoti romāni “Nakts vilciens uz Lisabonu” (2013) un “Lea” (2015). Pēc ilga laika Paskāls Mersjē atkal ir uzrakstījis lielu romānu un to ir tulkojusi izcilā Silvija Brice.

Tuvojas Mārtiņa Ķibilda grāmatas “Atslēgas” atvēršana 25.09.2022 21:34

Žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda izsapņotā grāmata “Atslēgas. Gadsimta
vēstures atradumi” tik tikko nodota tipogrāfijā, projekta turpinātājiem ļaujot atskatīties uz darbiem
piesātināto vasaru. Tās laikā veikta tekstu apstrāde un atlasīts bagātīgs, vēl iepriekš neredzētu fotogrāfiju
klāsts, veidots un pilnveidots grāmatas dizains, uzrunāti ieceres atbalstītāji un plānots atvēršanas notikums – ar
tieši tik niansētu rūpību, kā to būtu vēlējies un darījis M. Ķibilds. Gaidot grāmatas prezentāciju, kas novembrī
notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), “Atslēgu” veidotāji aicina noskatīties īpašu īsfilmu – stāstu par
grāmatu un tās autoru.

Latvijas skaļās lasīšanas 30 čempioni gatavojas Nacionālajam finālam 19.09.2022 23:10

Sestdien, 24. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies Skaļās lasīšanas sacensību fināls. Rīgā ieradīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas. Tā ir vispatiesākā auditorija, kuras viedoklī ir vērts ieklausīties, kad mediju telpu aizņem socioloģiskie pētījumi par nelasītājiem, jo viņi nav grāmatu pircēji. Bibliotēku loma pieaug un grāmatu pieejamība kļūst arvien svarīgāka.

Izdota Lato Lapsas grāmata "Muzungu vismelnākajā Āfrikā" 14.09.2022 11:32

“Šī ir vismelnākā Āfrika ar vistrakākajiem, visasinskārākajiem, visalkatīgākajiem, vismežonīgākajiem un vienkārši visnešpetnākajiem nēģeriem. Azartiskam un izzināt gribošam cilvēkam Kongo pasniedz pasakainas veltes — vulkāni un gorillas, zelta un dimantu raktuves un pasaules visīstākie džungļi, burvji un sludinātāji, eksotisku diktatoru mantojums un nekur nesastopama korupcija, pavisam īsti pigmeji un par naudu nenopērkama bēgšana no policijas, zvērīgu slaktiņu atskaņas un pasaules garšīgākie mango… tas viss un vēl tūkstoškārt vairāk gaida, vilina un sauc gluži kā bungu rīboņa no džungļiem un hameleona dziesma, signalizējot par medus krājumu tuvumu…

“Jaunavas” – spilgts un provocējošs spriedzes romāns 12.09.2022 12:59

Ar savu pirmo romānu “Klusējošā paciente” Alekss Maiklīdess kļuva slavens visā pasaulē – grāmatas izdošanas tiesības iegādājās izdevēji vairāk nekā 50 valstīs. Tikko arī latviešu valodā iznācis viņa otrais romāns “Jaunavas”.

Knuta Skujenieka vārda dienā – audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” prezentācija 08.09.2022 10:08

Ko mūsdienu cilvēkam nozīmē mīlestība un “Dziesmu dziesma”? 26. septembrī – Knuta
vārda dienā – aicinām uz izcilā latviešu dzejnieka, atdzejotāja un publicista Knuta
Skujenieka audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” atvēršanas svētkiem. Pasākums
norisināsies 26.09. pl. 19:00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Izdota Zanes Daudziņas grāmata “Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī” 08.09.2022 10:04

Tikko iznākusī aktrises, runas pedagoģes un Kultūras akadēmijas asociētās profesores Zanes Daudziņas grāmata “Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī” ir vērtīgs izziņas avots ne tikai aktieriem, režisoriem, skaņu operatoriem un skatuves runas pedagogiem, bet arī visiem teātra cienītājiem un ikvienam, kuram laiku pa laikam jāuzstājas auditorijas priekšā. Grāmatā iztirzāto jautājumu empīrisko pamatu veido Zanes Daudziņas vairāk nekā 20 gadus ilgā aktrises darba prakse, pedagoģiskais darbs Latvijas Kultūras akadēmijā, kursos un semināros, intervijas ar Latvijas teātra vidē nozīmīgām personībām, kā arī ikviena grāmatas autores redzētā Latvijas profesionālo teātru izrāde.

Mazajā ģildē notiks sarunu koncerts “Čaklais. Cits” 08.09.2022 09:58

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, atzīmējot Dzejas dienas, klausītājiem piedāvā iespēju Lielajā zālē bez maksas baudīt sarunu koncertu “Čaklais. Cits”. Koncertu veido un tajā piedalās aktrise Karīna Tatarinova un mūziķis Roberts Dinters.

Smalks franču trilleris – “Anomālija” 05.09.2022 10:10

Franču rakstnieks Ervē Leteljē par romānu “Anomālija” 2020. gadā saņēmis Gonkūru prēmiju – un šovasar romāns tulkots un izdots arī latviešu valodā. Tas ir neparasts un aizraujošs darbs, kurā fantāzija, ironija, laikmeta aktualitātes un mūžseni jautājumi savīti grodā vēstījumā. Tapis kā gaumīga izklaide, romāns “Anomālija” sevī ietver tik daudz mūslaiku mainīgās paradigmas kolorītāko šķautņu, ka to iespējams uztvert arī kā filozofiskas pārdomas par laiku un sabiedrību, par indivīdu un valsti, pat jūtām un pienākumu. Īsti franciskā manierē šīs pārdomas satur arī pamatīgu ironijas devu, rādot mūs kā nedaudz smieklīgus un bailīgus radījumus, kuri dažādu aizspriedumu vārdā veic savādas izvēles.

Izdota grāmata vīriešiem un par vīriešiem 31.08.2022 10:18

Tikko apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi Roberta Mūra un Duglasa Džileta grāmata “Valdnieks. Karotājs. Viedais. Mīlētājs. Nobriedušas vīrišķības arhetipi.” Laikā, kad vīriešiem no vienas puses tiek pārmesta “toksiskā maskulinitāte”, bet no otras puses jautāts “kur palikuši visi īstie vīrieši?” šī grāmata palīdz noskaidrot pašu galveno: kas tad ir vīrieša psihes pamatelementi (arhetipi) un kā nekļūdīgi nošķirt psiholoģiski nobriedušu vīrieti no nenobrieduša, infantila zēna.

Projekts “Bibliotēka” izsludina pasaku rakstīšanas konkursu 25.08.2022 12:59

Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” izsludinājis otro Jauno rakstnieku konkursu. Šoreiz potenciālie autori tiek aicināti rakstīt un konkursam iesniegt pasaku. Arī šoreiz konkursa rezultātā ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” atbalstu tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs. Pieteikties konkursam iespējams līdz šī gada 1. oktobrim, manuskripti jāiesniedz līdz šī gada 1. decembrim.

Izdota grāmata “Latvija: neatkarības pēdējais cēliens. 1939. gada 23. augusts – 1940. gada 17. jūnijs” 23.08.2022 22:48

Habilitētā vēstures doktora un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa Aivara Strangas jaunā grāmata veltīta liktenīgajam laika posmam Latvijas vēsturē no noziedzīgā Molotova–Ribentropa pakta līdz Latvijas okupācijai. Tajā apskatīta neilgā Latvijas neitralitāte, valstij uzspiestais savstarpējās palīdzības pakts ar PSRS, Latvijas un PSRS attiecības, kā arī attiecības ar Lietuvu un Igauniju. Grāmatā raksturots arī valsts iekšpolitiskais stāvoklis, ieskaitot Latvijas Komunistiskās partijas darbību. Liela uzmanība veltīta okupācijas priekšvakaram un okupācijas gaitas raksturojumam. Nobeigumā aplūkoti notikumi Latvijā pirmajās dienās pēc okupācijas (1940. gada 18.–21. jūnijā).

“Konteiners” – mūsdienīgs somu detektīvs nordic noir cienītājiem 23.08.2022 22:32

Drūmi valdzinošais nordic noir stils ir jau labi zināms – skandināvu kriminālromānu autori slaveni visā pasaulē. Viņu grāmatas ir bestselleru pirmajā desmitniekā, pēc to motīviem uzņem filmas, tās lasa un par tām runā. Nu labi zināmajam autoru lokam pievienojies jauns vārds – somu rakstnieku pāris Aki un Mila Ollikaineni. Par savu pirmo kriminālromānu “Konteiners” abi saņēmuši galveno balvu Somijas Nacionālajā kriminālromānu konkursā, un tagad viņu grāmata tiek tulkota un izdota vairāk nekā 15 valstīs. Tikko romāns iznācis arī latviešu valodā.

Vasaras karstākā lasāmviela kaķumīļiem – “Trīs runči un viņu cilvēks” 18.08.2022 16:33

Kāda ir dzīve ar kaķi? Brīnišķīga! Un ar trim kaķiem? Piedzīvojumiem bagāta! Ikvienam kaķiniekam un tāpat arī tiem, kas vēl tikai domā par to, vai tieši kaķis ir viņu ideālais mājdzīvnieks – tā īsumā varētu raksturot Olitas Tidomanes grāmatu “Trīs runči un viņu cilvēks”. Šovasar iznākusi, tā Zvaigznes grāmatnīcās jau trešo nedēļu stabili turas visvairāk pārdoto grāmatu pirmajā piecniekā!

Izdota grāmata bērniem "Stāsti!" 17.08.2022 09:34

“Stāsti!” ir bagātīgi ilustrēta grāmata, kas uzrunās bērnus un jauniešus, vecākus un skolotājus.

Nākamā lapa