Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

"Profesionālā izdegšana" - izcils latviešu autores veikums 05.06.2023 15:56

Apgādā “Zvaigzne ABC” izdota pirmā latviešu autores rakstītā grāmata par profesionālo izdegšanu. Autore ir zinātņu doktore psiholoģijā, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore Marija Ābeltiņa.

Raiņa un Aspazijas mājā notiks priekšlasījums par Raiņa un Aspazijas pirmajiem mēnešiem trimdā Šveicē 03.06.2023 20:23

8. jūnijā plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks kārtējais literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas priekšlasījums ciklā „Cīrihe Aspazijas un Raiņa paralēlajos dzīvesstāstos“; šoreiz ar kopsaucēju „Cīrihe 1906: Starp divām identitātēm“.

“Nātrija hlorīds” – jauns Jusi Adlera-Olsena romāns 31.05.2023 15:52

Jusi Adlers-Olsens ir viens no slavenākajiem mūsdienu dāņu rakstniekiem. Viņa romāni par Q nodaļu tulkoti un izdoti jau 42 valstīs un pārdoti daudzos miljonos eksemplāru. Romāni lasāmi arī kā atsevišķi darbi, taču, kā atzinies pats autors, tie rakstīti kā sērija un katrā no tiem atklājas arī kādi būtiski fakti par Q nodaļas darbinieku dzīvi.

“Atbalss” – grāmata ikvienam, kurš jebkad pieredzējis nedrošību un šaubas par sevi 19.05.2023 09:28

Pie lasītājiem devies latviešu autores Ingūnas Veides debijas darbs “Atbalss” – dokumentāls vēstījums par sava ceļa meklējumiem, sevis atrašanu un pieņemšanu.

Jauns Neles Noihausas romāns – “Mūžīgā draudzībā” 10.05.2023 17:57

Galvenie varoņi vācu rakstnieces Neles Noihausas jaunajā romānā “Mūžīgā draudzībā” atkal ir lasītājiem jau labi pazīstamie Pia Zandere un Olivers fon Bodenšteins, kā arī visa pārējā komanda.

Bērnu grāmatas “Ucipuci meklē mājas” piedzīvo piekto metienu 03.05.2023 10:36

Apgādā Zvaigzne ABC izdots rakstnieces Zanes Zustas bērnu iemīļotās grāmatas "Ucipuci meklē mājas" piektais metiens.

Fonds “Sibīrijas bērni” aicina piedalīties sacerējumu un zīmējumu konkursos 27.04.2023 12:03

Š. g. 25. martā pieminējām 74. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā pieminēsim 82 gadus kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.

Jauns romāns no Čehijas - "Sēņotāja" 21.04.2023 08:20

Čehu rakstnieces Viktorijes Hanišovas romāna „Sēņotāja” centrā ir jauna sieviete Sāra, kura jau vairākus gadus trūcīgi pārtiek no sēņu lasīšanas, to piegādes provinces restorānam. Būdama brīvprātīga vientuļniece, viņa tikai reizumis dodas uz pilsētu pie psihiatres, lai pārliecinātu par savu līdzsvaroto garīgo stāvokli. Ziņa par mātes nāvi Sāras dzīvi īpaši nemaina. Viņa piedalās bērēs, satiekas ar brāļiem, no kuriem jau sen atsvešinājusies, un atgriežas mežā.

Pārdomas rosinošs, emocionāls un spilgts: Astras Filipsones debijas romāns “Drauga tarifs” 18.04.2023 16:03

Astras Filipsones (1989) debija latviešu literatūrā nudien ir pārliecinoša – viņai izdevies radīt neuzbāzīgi elegantu, filosofisku un vienlaikus draiski dzirkstošu stāstu par – jā, par svarīgāko jebkura cilvēka dzīvē: draudzību, siltumu, mīlestību.

Zuleiha atver acis – veltījums visiem izsūtītajiem 12.04.2023 20:01

Tatāru rakstnieces Guzelas Jahinas slavenais romāns “Zuleiha atver acis” stāsta par jaunu sievieti, kura kā padomju varas pretiniece tiek izsūtīta no dzimtās puses un kopā ar simtiem citu izsūtīšanai pakļauto lopu vagonā dodas pa mūžseno katorgas ceļu uz Sibīriju. Romānu bagātina tatāru folklora – teiksmas un tēli, ar kuru palīdzību autore vēl krāšņāk izzīmē vēstures asiņainās lappuses.

“Mēs sākam no beigām” – satriecoši lielisks kriminālromāns 04.04.2023 11:35

Mūsdienās ir grūti pārsteigt un satricināt lasītāju, taču britu rakstniekam Krisam Vitakeram ar romānu “Mēs sākam no beigām” tas izdodas – gan kritiķi un slavenības, gan pavisam vienkārši cilvēki atzīst, ka šī ir grāmata, kas viņus tiešām saviļņojusi. Kriminālromāns, kurā nekas un neviens nav gluži tāds, kā šķiet pirmajā acu uzmetienā.

Meitene un nakts - Gijoma Miso jaunais romāns 28.03.2023 15:25

Gijoms Miso lasītājiem jau labi pazīstams – latviešu valodā iznākuši vairāki viņa romāni. Tikko iznācis jaunākais darbs “Meitene un nakts”. Grāmatas darbība risinās Azūra krastā – mūsdienās, kad notiek elitāra liceja salidojums, un divdesmit piecus gadus senā pagātnē, kad salidojuma dalībnieki vēl bija pusaudži un viņus vienoja un šķēla kāds baiss noslēpums.

Iznākusi TV žurnālistes Maijas Miglas-Streičas jaunā grāmata 24.03.2023 10:52

Iznākusi pazīstamās TV žurnālistes Maijas Miglas-Streičas jaunā grāmata – stāstu krājums “Sapnis par sargeņģeli”. Tie ir sirsnīgi un patiesīgi stāsti par bērniem, kas dzimuši pagājušā gadsimta vidū, pēckara paaudze, kura augot izbaudīja gan vecāku aizņemtību un nevērību (mūsdienu ieskatā), gan pret ģimeni vērstas represijas, gan dažādas citas situācijas, kuras varētu beigties gaužām bēdīgi, ja vien… Līksmi stāsti mijas ar ne tik priecīgiem, un daži ir patiešām skumji, taču kopumā grāmata ir gaiša – šķiet, Maijas Miglas-Streičas optimisms uzlādē arī lasītāju, dāvājot ne vien autentisku ieskatu tā laika reālijās, bet arī cerību, ka glābiņš iespējams pat īpaši smagās situācijās.

Trejas Billes grāmatas atkal nopērkamas 22.03.2023 09:44

Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā triloģija – “Bille”, “Bille un karš” un “Billes skaistā jaunība” piedzīvojusi jaunu atkārtotu izdevumu un atkal ir atrodama grāmatnīcās. Kāpēc šī triloģija kļuvusi tik populāra, kāpēc to lasa un pārlasa visu vecumu lasītāji?

“Pazudusī meita” – jauns latviešu detektīvromāns 14.03.2023 21:46

“Zvaigznes detektīvu kluba” cienītājiem jauna tikšanās ar interesantiem varoņiem, spraigām izmeklēšanas darbībām un neparastiem noslēpumu atminējumiem!
Latviešu rakstnieka Vaira Ozola jaunais romāns ne vien aizrauj ar gana spraigu detektīvsižetu, vienlaikus tajā tiek risinātas arī paaudžu attiecību problēmas, maza miestiņa sadzīves ainas un cilvēku savstarpējās attiecības, kur “visi par visiem zina visu”, taču svešiniekam (un kur nu vēl izmeklētājam!) neatklāj neko, kur meli un noklusēšana ir ikdienišķa izdzīvošanas taktikas sastāvdaļa…

Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - Vilis Lācītis "OXFORDA AR SKATU UZ UNIVERSITĀTI" 14.03.2023 21:43

“2020. gada 31. janvārī Lielbritānija pameta Eiropas Savienību. Šī grāmata ir par Angliju un tās reizēm lieliskajiem, reizēm nesaprotami dīvainajiem iedzīvotājiem. Tā ir arī atvadas no Anglijas un pārējām Apvienotās Karalistes valstīm. Ardievu, brauciet tālāk pa savējo ielas pusi vieni paši bez mums.”
Vilis Lācītis

“Ceļinieku stacijas” – izcilu noveļu krājums 08.03.2023 11:52

Tikko latviešu valodā iznācis pazīstamā lietuviešu rakstnieka Vida Morkūna (Vidas Morkūnas) stāstu un noveļu krājums “Ceļinieku stacijas”. Šī ir grāmata tiem, kam patīk ar smalkām detaļām radītas nojausmas, kodolīgi apgalvojumi, precīzi apzīmējumi – un vienlaikus poētiski dziļš un bagāts teksts, kas izraisa tīru literāru baudījumu.

Iznākusi stāstu un recepšu grāmata “Mana ome un vareņiki” 03.03.2023 10:25

“Šī nav recepšu grāmata. Šī ir stāstu grāmata,” uzsver tikko iznākušās grāmatas “Mana ome un vareņiki” autore Diana Bogdanova. Tajā autore stāsta par Ukrainas pilsētā Ternopiļā pavadīto bērnību un ēdieniem, kuri tapa ukraiņu vecmāmiņas virtuvē un vēlāk arī pašas autores mājās.

"Dienas Grāmata" jaunums - Inga Gaile "Jaukumiņš" 28.02.2023 10:10

Sarma ir parasta mūsdienu sieviete. Viņai ir zīdāms bērniņš un vēl viens, kas vēl neiet skolā. Viņa vēlas darīt visu un pat neiespējamo, lai saglābtu savu laulību. Viņi ies pie pāru terapeita. Taču vīrs nav noskaņots klausīties kaut kādās muļķībās. Viņš aizskrien, ielec mašīnā un, kaucot bremzēm, aizbrauc. Sarma ir izmisusi, taču kāda iekšēja balss mudina nepadoties.

“Agate”- romāns, kuru izbaudīt un atcerēties 21.02.2023 13:42

Smalks un iedrošinošs, emocionāli piepildīts un dvēseli sildošs, Annes Katrīnes Bomanes romāns “Agate” ieved lasītāju mierīgā piedzīvojumā, kurš ved uz sevis un pasaules izpratni un izbaudīšanu.

Klajā nākusi sirsnīga grāmata bērniem “Zilonis” 20.02.2023 23:24

Izdevniecībā “Jānis Roze” nākusi klajā sirsnīga grāmata bērniem “Zilonis”, kurā tepat kaimiņos, Igaunijā, dzīvojoša meitene atklāj, kas ir patiesas draudzības pamatā un cik svarīgi ir nebaidīties pastāvēt par sevi un savām interesēm.

“Čērčils un dēls” – biogrāfija, kuru vērts izlasīt 15.02.2023 21:23

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi britu žurnālista Džoša Aierlenda (Josh Ireland) grāmata “Čērčils un dēls”. Leģendārais britu valstsvīrs Vinstons Čērčils šajā darbā tiek atklāts kā cilvēks ar savām vājībām, sapņiem, idejām un grandiozajām iecerēm, kuras īstenojot, viņš nereti aizmirsa itin visu uz pasaules. Satriecoši erudīts, neapšaubāmi ģeniāls, sadzīvē pilnīgi neciešams, tomēr neatvairāmi harizmātisks. Brīžiem cietsirdīgs un pat brutāls, brīžiem pārlieku jūtīgs un maigs, kā viņu raksturo daži laikabiedri, Vinstons Čērčils ir un paliek izcils darbonis Lielbritānijas (un pasaules!) politikā.

Šugerbušs – latviešu dīvaiņu kolekcija jaunā stāstu krājumā 14.02.2023 13:24

Kurš gan nepazīst ekscentrisko dīvaini misteru Bīnu no britu komēdijseriāla? Egoistisks, nervozs, absurds – viņš ir komisks pat tad, kad ļoti cenšas būt nopietns. Vai šāds personāžs būtu sastopams arī pie mums, Latvijā? Rakstniece Ingrīda Zaķe ar savu jauno grāmatu apliecina, ka noteikti ir!

Izdota grāmata, kas palīdzēs saprast atkritumu nozīmi cilvēku ikdienā 14.02.2023 13:09

Izdevniecībā “Jānis Roze” nākusi klajā izglītojoša un vienlaikus arī izklaidējoša grāmata “Atkritumi”, kas ikvienam lasītājam palīdzēs izzināt un saprast atkritumu nozīmi cilvēku ikdienā.

Klajā nācis Daces Rukšānes jaunākais romāns "Džikī" 03.02.2023 13:25

Daces Rukšānes jaunākais romāns “Džikī” savā ziņā ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai “Krieva āda”. Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendāras firmas Chanel smaržas “Krievijas āda”, kuru aromātu dievina Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

Dzejas vakars "Sarunas ar Čaku" Aleksandra Čaka muzejā 30.01.2023 13:55

2023. gada 2. februārī plkst. 17.00 dzejas lasījumi Aleksandra Čaka muzejā. Dzejas vakarā būs iespēja klausīties literāri radošās biedrības “Sirdsdomas” dalībnieku atbildes dzejas izcilajam dzejniekam Aleksandram Čakam.

“Zlatas ceļš” – sirsnīgs un skaudrs Ukrainas kara stāsts ar labām beigām 30.01.2023 13:38

Pazīstamais radiožurnālists un rakstnieks Dzintars Tilaks ir uzrakstījis drosmīgu, skaistu un sāpīgu, skaudri reālistisku un vienlaikus dziļu ticību cilvēcībai apliecinošu darbu, veltījumu Ukrainas kara bērniem. “Zlatas ceļš” ir piedzīvojumu stāsts, kuru lasīs lieli un mazi, tas rosinās diskusijas un vienlaikus sniegs pavisam nopietni izmantojamus ieteikumus un padomus – kā rīkoties, kad nav pieejams mobilais tālrunis, elektrība un, iespējams, pat karte.

Aicina uz dzejas koncertu ar draugiem Jāņa Akuratera muzejā 26.01.2023 23:14

Piektdienas vakarā, 27. janvārī pulksten 18.00, Jāņa Akuratera muzejs aicina būt draugu vidū Andra Akmentiņa dzejas koncertā.

Izdots eseju krājums "Rakstniecības laboratorija", ko radījuši 15 latviešu autori 26.01.2023 23:06

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis eseju krājums "Rakstniecības laboratorija", ko radījuši 15 latviešu autori.

Interesanti par psiholoģiju – zinātnisks darbs plašai auditorijai 26.01.2023 00:00

Iznācis plašs, zinātniskās teorijās un mūsdienīgos pētījumos balstīts darbs “Attīstības psiholoģija: Cilvēka attīstība visas dzīves garumā”, kas paredzēts ļoti plašai auditorijai. Tā autores ir Latvijas Universitātes profesores Sandra Sebre un Anika Miltuze.

Atvērs Ivara Ijaba jauno grāmatu “Nepateicīgie” par latviešu politikas pirmsākumiem 25.01.2023 23:58

Apgādā “Jumava” iznākusi politikas zinātnieka un Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem, kas veidojusies gan koloniālo faktoru, gan arī Eiropas strāvojumu ietekmē. Ikviens aicināts uz grāmatas atvēršanu un sarunām par politisko ideju vēsturi 30. janvārī plkst. 16.00 Osiris Telpā (Kr.Barona 31).

Rubīna lapsas medības - jauna grāmata un jauka ballīte 23.01.2023 16:40

Ilgi gaidīts notikums un lieliska dāvana fantāzijas žanra cienītājiem – pie lasītājiem devies jauno pašmāju autoru Evijas Zandbergas un Daces Znotiņas spilgtais un vērienīgais debijas romāns “Rubīna lapsas medības”.

Dzejas lasījumi svešvalodās Aleksandra Čaka muzejā 23.01.2023 16:23

2023. gada 26. janvārī plkst. 16.00 Aleksandra Čaka muzejā notiks Aleksandra Čaka dzejas lasījumi trijās svešvalodās.

“Ielu muzikantu piezīmes”: ļoti atklāts stāsts par bohēmisko pagātni un skaudro tagadni 16.01.2023 23:33

Iznācis Ilonas Balodes apjomīgais (1520 lappušu!) otrais darbs “Ielu muzikantu piezīmes”. Jau pirmajās iznākšanas nedēļās grāmata nokļuvusi pirktāko grāmatu topā teju visos grāmatnīcu tīklos!

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Viestura Vecgrāvja monogrāfija “Pie augstā loga” 13.01.2023 23:46

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Viestura Vecgrāvja monogrāfija “Pie augstā loga” — par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku (1871–1911).

Iznākusi grāmata “Writings from The Source” – katram cilvēkam nozīmīgu zināšanu apkopojums 13.01.2023 23:40

Ir bijuši nepieciešami vairāk kā divdesmit gadi, lai grāmata “Writings from The Source” tiktu publicēta. Šajā grāmatā ir zināšanas, kas transmisiju ceļā tikušas nodotas no Visaugstākā Avota (The Source) caur Pavadoņiem (Guides). Tās ir visvērtīgākās zināšanas, kas tiek nodotas visas cilvēces rīcībā.

Jauns Tommi Kinnunena romāns 07.01.2023 21:08

Somu rakstnieks Tommi Kinnunens latviešu lasītājiem ir pazīstams ar romāniem “Četru ceļu krustojums” un “Stikla upe”. Tikko latviešu valodā iztulkots arī viņa jaunākais romāns “Nožēlu neizteica”.

Izdots jauns pētījums par Rūdolfu Blaumani 30.12.2022 16:08

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi Benedikta Kalnača monogrāfija “Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā”. Pētījums, kas publicēts īsi pirms rakstnieka 160. dzimšanas dienas, tapis vairāk nekā desmit gadu laikā, pievēršoties gan Blaumaņa literārajiem darbiem, gan viņa laikmeta rakstniecības un mākslas analīzei.

Pieauguša puikas atmiņu klade 30.12.2022 15:57

Zvaigznes grāmatnīcās visvairāk pārdoto grāmatu pirmajā desmitniekā kopš iznākšanas gozējas vēsturnieka Valda Klišāna nenopietni nopietnais jaunais darbs – “Pieauguša puikas atmiņu klade”.

Šoreiz Zelda stāsta visiem pieaugušajiem, ne tikai puišiem 28.12.2022 18:22

Tieši pirms mājsēdes, 2020. gada pavasarī, grāmatnīcu plauktos nonāca Zeldas pirmais stāstu krājums – “Stāstiņi pieaugušiem puišiem”. Lai arī autore slēpa (un joprojām slēpj) savu īsto identitāti, nepiedaloties grāmatas reklamēšanas pasākumos, stāstiņi tāpat ātri vien atrada savu lasītāju.

Nākamā lapa