Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

“Pamošanās” – spilgts romāns par sabiedriskās domas ietekmēšanu 09.07.2024 12:30

Tikko iznākušais franču rakstnieka Lorāna Gunela romāns “Pamošanās” ir distopija, bet ļoti reālistiska. Kā iespējams spēlēties ar sabiedrisko domu, vadīt to vēlamajā virzienā? Kā tas noticis pārskatāmā vēsturē un kā notiek mūsdienās?

Jauns franču detektīvs – šarmants un noslēpumains 03.07.2024 10:53

Tikko apgādā “Zvaigzne ABC” iznācis trešais latviešu valodā tulkotais franču rakstnieces Fredas Vargasas romāns. “Aizej ātri un atgriezies vēlu” ir daudzslāņains, mazliet skumjš un neparasts, un savaldzina ar izteiksmes veidu un netipiskajiem varoņiem.

"Dienas Grāmata" jaunums - Valta Kalniņa grāmata "Arnolda bailes un mīlestība" 01.07.2024 11:27

21. gadsimta sākums. Autoritāra valsts kara priekšnojautās. Eksistenciālu baiļu un depresijas mākts, Arnolds galīgi nejūtas kā dzīves saimnieks, kaut gan ir apveltīts ar gaišu galvu un centīgu dabu. Tikmēr sabiedrība jūk prātā. Vara tiek klāt visiem visur, un ierēdņi grib reģistrēt iesaukumam katru. Katastrofa kļūst nenovēršama, kad sauklis “Katram būs savs karš” un propagandas opija pīpes aizdzen gana labprātīgas masas uz slaktiņu.

Iznācis jauns Sandras Kalnietes romāns 29.06.2024 00:30

Sandras Kalnietes jaunais darbs “Māte sieva. Sieva māte. Meita sieva.” ir gluži kā Latvijas divdesmitā gadsimta vēstures stunda, kas izstāstīta aizraujoša romāna formā. Grāmatas varoņu likteņi cieši savijušies kopā gan pašiem zināmā, gan nezināmā veidā, un ikkatrs notikums atspoguļo reālus vēsturiskus faktus.

Iznākusi burvīga grāmata ģimenei “Pagalma detektīvs jeb Kas tad tas?” 27.06.2024 11:49

19. jūnija pievakarē prāvs pulciņš bērnu, kuri bija paņēmuši līdzi savus pieaugušos, svinēja kādas īpašas grāmatas atvēršanas svētkus. Centrā gozējās pats grāmatas “Pagalma detektīvs jeb Kas tad tas?” galvenais varonis – britu zilpelēkais īsspalvainais runcis – smalks šķirnes kaķis ar raksturiņu un augstu pašapziņu.

Kā trenēt domāšanas prasmi? 13.06.2024 13:24

Tikko iznākušajā filozofijas profesora, dr. Skota Heršovica grāmatā “Īsi, skarbi, mežonīgi. Piedzīvojumi filozofijā kopā ar maniem bērniem” ir daudz vielas pārdomām – un tā uzrunās ikvienu pieaugušo, pat ja viņam nav bērnu.

Marģera Martinsona dzimšanas diena un trīs jaunas grāmatas 05.06.2024 11:46

Šodien – 5. jūnijā – galerijā “Istaba” savu 85. dzimšanas dienu svin leģendārais dižģimeņu aktīvists un fotogrāfs Marģers Martinsons, prezentējot arī trīs jaunizdotas grāmatas.

Iznācis jaunais Aleksa Maiklīdesa darbs “Niknums” 05.06.2024 11:42

Spriedzes romāns, kura negaidītie satura pavērsieni valdzina, kaitina, uzjautrina, liek aizdomāties un brīžiem saskumdina – tāds ir Aleksa Maiklīdesa jaunais romāns “Niknums”.

Izdota "Puišu grāmata - ceļvedis pubertātē" 23.05.2024 12:50

Apgādā Zvaigzne ABC izdota “Puišu grāmata. Tavs ceļvedis pubertātē”. Norvēģijā populārās ārstes Nīna Brokmane un Ellene Stekene Dāle ir sarakstījušas grāmatu, kāda pašām būtu ļoti noderējusi pusaudža gados. Tajā tiek runāts par visu, kas būtu jāzina par pubertāti, lai jaunietim nevajadzētu meklēt atbildes uz vissvarīgākajiem jautājumiem internetā vai paļauties uz draugu vai klases biedru viedokli.

Ārnija stāsts par dzīvessparu un nepadošanos 22.05.2024 12:09

“Es atgriezīšos!” – tā sacīja Terminators, Arnolda Švarcenegera pasaulslavenais varonis. Un to pašu jau vairākkārt ir paveicis arī paša dzīvē: no kultūrista kļuvis par aktieri, tad par politiķi, bet pēc politiķa karjeras beigām turpina darboties labdarībā un filmēties.

"Cerību burbuļi" lieliem un maziem 16.05.2024 12:54

Tikko iznācis bagātīgi ilustrēts norvēģu autora Pēra Aksela Prica (Per Axel Prydz) dzejoļu krājums bērniem “Cerību burbuļi”. Dzīvesgudrie, dažkārt smieklīgie un jautrie, citkārt nopietnie un mazliet skumjie dzejoļi uzrunā gan lielos, gan mazos lasītājus, īpaši sākumskolas vecuma bērnus.

Kulta romāns “Meistars un Margarita” piedzīvo jaunu izdevumu 29.04.2024 15:57

Romāns – leģenda. Lasīts, apspriests un pārlasīts, pat cietvāku eksemplāri daudziem nolasīti līdz mīkstiem stūrīšiem un ausainām lapām… Grāmata, par kuru sarakstīti neskaitāmi pētījumi un studiju darbi. Romāns, kuru var lasīt arvien no jauna un arvien no jauna atrast tajā vēl neiepazītu slāni, agrāk nepamanītu mājienu.

Iznākusi unikāla grāmata “Viņpus nāves. Nāvei tuvās pieredzes mūsdienu Latvijā” 19.04.2024 10:44

Tikko iznākušajā un draugu pulkā atvērtajā grāmatā “Viņpus nāves. Nāvei tuvās pieredzes mūsdienu Latvijā” latviešu publicists, mūziķis, teologs, ceļotājs un brīvdomātājs Harijs Vagrants sevi atklāj no citas puses – kā cilvēka psihes procesu interesentu un pētnieku.
Viņš labi pārzina gan ezoterisko teoriju, gan skeptiķu pieņēmumus un teorijas, un ir visnotaļ spējīgs izklāstīt un pamatot savu viedokli, ko veidojuši secinājumi par lasīto, dzirdēto un redzēto, arī – paša piedzīvoto.

Zinātnieku atklāsmes jaunā domāšanas fenomena izpratnei – “Nozagtā uzmanība” 10.04.2024 08:21

Amerikāņu publicista Džoana Hari grāmatu “Nozagtā uzmanība” būs interesanti lasīt ikvienam, kurš aizdomājies par to, kā mainās viņa ikdienas paradumi.

Ojāra Vācieša muzejs aicina uz tikšanos ar Māru Zālīti 09.04.2024 11:55

Ojāra Vācieša muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) 17. aprīlī plkst. 18.00 notiks saruna ar dzejnieci, dramaturģi, sabiedrisku darbinieci Māru Zālīti, kas aizsāks pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”.

"Dienas Grāmata" jaunums - Ulda Rudaka "ROKUPĀCIJAS" jauns izdevums 02.04.2024 17:14

Klajā nācis Ulda Rudaka “Rokupācijas” (2008) jauns izdevums. “Rokupācija” ir liecība par redzēto, dzirdēto, izjusto, pārdzīvoto, pazaudēto un izsapņoto. Šī grāmata ir gan dokumentāls romāns, gan neparasta latviešu rokmūzikas vēsture — vēstījums caur tajā iesaistīta cilvēka pieredzi.

Leģendārā “Koralīna” – grafiskajā romānā 27.03.2024 16:57

Ar brīnišķi baisām P. Kreiga Rasela ilustrācijām bagātināts, grafiskā romāna formā iznācis Nīla Geimena pasaulslavenais darbs “Koralīna”, stāsts par pusaudzi, kura nokļūst paralēlajā pasaulē pie ideāliem vecākiem.

“Paļāvība” – romāns kā puzle, spēle, prāta mežģis 21.03.2024 13:52

Kad rodas vēlēšanās izlasīt ko modernu, saturīgu, atmiņā paliekošu – Ernana Diasa romāns “Paļāvība” varētu būt īstais. Daudzkārt godalgots, lasītāju un kritiķu apspriests, stilīgs un neparasts: romāns, kurš sastāv no četriem mini romāniem.

"Sieviete 1000 grādos" - Halgrīma Helgasona jaunais romāns Ārējs 19.03.2024 10:50

Tikko iznākušais islandiešu rakstnieka Halgrīma Helgasona romāns “Sieviete 1000 grādos” ir satriecoši labs un tracinoši skaudrs.

“Lifts uz nekurieni” – sirsnīgs un dziļš romāns 13.03.2024 15:15

Ja jums gribas palasīt ko nebūt vieglu, gaišu un vienlaikus gana gudru, ņemiet šo!
Attiecību romāns, vieda pasaka, jauka fantāzija – sauciet, kā gribat, bet Meldras Vītolas romāns “Lifts uz nekurieni” ir grāmata, kuru lasot lūpu kaktiņi nevilšus vilksies smaidā: sirsnīga, draiska un optimismu rosinoša.

“Ekrāna smadzenes” – grāmata, kuru derētu izlasīt ikvienam 11.03.2024 13:51

“No pirmā līdz pēdējam elpas vilcienam tavas smadzenes cenšas atbildēt uz vienu vienīgu jautājumu: “Ko lai es tagad daru?”” saka zviedru psihiatrs un vairāku grāmatu autors Arturs Hansens.

Dakteris Klauns ikvienam no mums stāsta terapeitiskus stāstus 05.03.2024 12:09

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Igora Narovska un Nataļjas Policjas grāmatu latviešu un krievu valodā “Daktera Klauna brīnumainās spēles. Terapeitiski stāsti”. No katras iegādātās grāmatas 1 eiro tiek ziedots tam, lai dakteri klauni varētu turpināt strādāt slimnīcās visā Latvijā.

Tiks atklāta Ainas Rakstiņas grāmata “Tilža un tilženieši” 01.03.2024 14:11

5. martā pulksten 15.00 Balvu Centrālajā bibliotēkā tiks svinēti Ainas Rakstiņas grāmatas “Tilža un tilženieši” atklāšanas svētki. Autore šo grāmatu rakstījusi, un Balvu novada Tilžas ciema vēsturi un stāstus par tās iedzīvotājiem ir apkopojusi daudzu gadu garumā, strādājot par vēstures skolotāju Tilžas skolā. Daudzu gadu neatlaidīgs darbs ir vainagojies ļoti vērtīgā un izzinošā vairāk kā 300 lappušu biezā grāmatā.

“Ciglītis” dodas pie latviešu lasītājiem 29.02.2024 11:15

Izcila romāna izcils tulkojums – Silvija Brice iztulkojusi Donnas Tartas lielisko grāmatu “Ciglītis” (“Goldfinch”)! Ko gan vēl piebilst? Par šo darbu jau sen runā pasaulē, par tā sarakstīšanu autore saņēmusi daudz atzinības, arī Pulicera balvu.

Hilarijas Mantelas izcilā triloģija izdota pilnā apjomā 21.02.2024 15:22

Tikko latviešu valodā iznācis trešais, noslēdzošais romāns par Henrija VIII laika Anglijas galmu, Hilarijas Mantelas “Spogulis un gaisma”. Tāpat kā cikla pirmajos darbos, tajā atainotā realitāte ir spraiga, nežēlības un kaislību piestrāvota.

Lauras Vinogradovas jaunā grāmata “Vārnas” 19.02.2024 11:44

Laura Vinogradova raksta viegli un smeldzīgi. Gaiši un atmiņā paliekoši. Par sāpīgām un pat skaudrām lietām viņa izstāsta skaisti un tā, ka lasot ar sirdi sajūtam – te nav tikai izlasītais, te ir daudzkārt vairāk.

Jauna grāmata bērniem - Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata 16.02.2024 12:21

Roksana Jerdžejevska –Vrubela. HIPOLITA KABEĻA NOSKAŅOJUMU GRĀMATA. Il. Grožina Rigalla. No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode. Pētergailis, 40 lpp.

“Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments” – romāns labam garastāvoklim 16.02.2024 10:41

Kas notiek, kad bagāts, paštaisns un zināmā mērā pat vieds vecs kungs nolemj kārtīgi izdancināt savu ģimeni? Sanāk burvīga attiecību komēdija – pazīstamās latviešu rakstnieces Margaritas Grietēnas (viņa arī Inga Jēruma) jaunākais darbs “Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments”!

Skandars – jauna grāmatu sērija bērniem un pusaudžiem 14.02.2024 09:20

Latviešu valodā iznākušas jau divas grāmatas par Skandaru un vienradžu pasauli – britu rakstnieces A. L. Stedmenas darbi “Skandars un vienradžu zaglis” un “Skandars un rēgu jātnieks”. Šī ir jauna grāmatu sērija par maģiju un burvju spējām, par pusaudžiem, kas mācās pārvaldīt savu spēku un veiksmīgi dzīvot pārmaiņām bagātā pasaulē.

Raženākā latviešu trimdas rakstnieka Anšlava Eglīša dzīves gājums un nospiedums literatūrā 13.02.2024 07:59

Anšlavs Eglītis, kurš ticis dēvēts par latviešu rakstniecības intelektuāli, ir viens no daudzpusīgākajiem latviešu rakstniekiem, kas trimdas laikā radījis apmēram 50 darbu. Tiem raksturīga spilgta un atjautīga izteiksme, balansēti un eleganti savijot smalku psiholoģisku cilvēka raksturojumu ar ironisku piesitienu.

Klajā nākusi Dz. Soduma balvas laureāta Egīla Ventera grāmata “Šķirotavas stāsts” 09.02.2024 13:28

Apgāds “Jumava” ir izdevis Egīla Ventera dokumentālo romānu “Šķirotavas stāsts”. Tas sarakstīts t.s. paradokumentālās prozas žanrā un vēsta par vienu no savdabīgākajām Rīgas apkaimēm dažādos laika posmos. Kā raksta autors: “Šī grāmata stāsta par citu Šķirotavu - to, kuras latviskā vienstāva apbūve vairs nepastāv, bet kuras dvēsele joprojām ir dzīva zem divpadsmitstāvu māju pamatiem un betona grīdām.”

Latviski izdota valdzinoši atklāta Pamelas Andersones autobiogrāfija prozā un dzejā 07.02.2024 11:25

Slavenā aktrise, modele un aktīviste Pamela Andersone pirmajā autobiogrāfijā “Ar mīlestību, Pamela” sniedz lasītājam dziļi personisku un atklātu ieskatu savā neparastajā mūžā, kā vienai no populārākajām un noslēpumainākajām Holivudas personībām.

ASV prezidenta Džo Baidena grāmata arī latviešu valodā 01.02.2024 14:17

Apgādā Zvaigzne ABC izdota ASV prezidenta Džo Baidena grāmata “Solījumi, kas jāpilda. Par dzīvi un politiku”.

Dzirkstošs romāns labam garastāvoklim 28.01.2024 21:19

Kā tas ir – rakstīt grāmatu divatā? Vai tas maz iespējams? Uz šo jautājumu noteikti varētu atbildēt Eleonora Troja – noslēpumainā autore, kurai izdotas jau trīs grāmatas. Patiesībā gan nekāda noslēpuma nav, jo jau pirms laba laika gaismā nāca fakts, ka zem Eleonoras Trojas pseidonīma slēpjas divas autores – žurnāliste, tolaik žurnāla “Ieva” galvenā redaktore, tagad žurnāla “Imperfekt” izdevēja un ReTV galvenā redaktore Inga Gorbunova un Dana Sinkeviča, tolaik “Ievas” žurnāliste, tagad žurnāla “Lauku Māja” galvenā redaktore. Abas autores savu radošo savienību balsta uz līdzīgu humora izjūtu un vērtību izpratni, bet Eleonoras Trojas identitāte, kas dzima drēgnā 2004. gada novembra vakarā kādreiz tik populārajā Stabu ielas restorānā “Sarkans”, ir viņu “kopīgais alter ego ar vieglāku skatu uz dzīvi.

Izdots Valentīna Lukaševiča vietu stāstu krājums “Dīnvydlatgolys stuosti” 22.01.2024 18:40

Iznākusi literatūrzinātnieka un rakstnieka Valentīna Lukaševiča grāmata “Dīnvydlatgolys stuosti”. Tajā 39 stāstos autors, ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā, iepazīstina ar Latgales dienvidu daļu, vaicājot – vai var dzīvot bez vietas un vai vieta ir arī tad, ja neviens tur nedzīvo?

Jauns latviešu rakstnieces stāstu krājums 22.01.2024 17:35

Rakstniece Džena Andersone latviešu literatūrā ienāca kā komēta – strauji un žilbinoši. Jau ar pirmo stāstu krājumu “Dadži”, kas tika publicēts 2021. gadā, rakstniece pievērsa sev gan lasītāju, gan kritikas uzmanību – krājums tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai kā gada spilgtākā literārā debija, kā arī saņēma 2022. gada Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” speciālbalvu. Pirmajai grāmatai teju uzreiz sekoja otra ar nosaukumu “Sainis”, bet tagad pie lasītājiem devies jau trešais stāstu krājums, kurā ietverti gan trīspadsmit dažāda apjoma īsie stāsti, gan garstāsts “Krīta apļi”.

“Gaismas vārdi” – autores Daces Kravales un mākslinieces Sandras Strēles pirmais kopdarbs 19.01.2024 12:20

“Gaismas vārdi” ir grāmata ar lielu spēku – tā satur 72 īsas meditācijas, kuras vizuāli papildina brīnišķīgas, saturiski atbilstošas gleznas. Šī grāmata iemērota ikvienam, kurš tiecas vairot iekšējo gaismu un mīlestību sevī, – tā ir ne vien estētiski skaista, bet arī praktiski pielietojama. Lasītājs var izvēlēties katrai dienai vai situācijai atbilstošo meditāciju, lai ļautos vārda un mākslas dziedinošajai sinerģijai. “Es atveru savu sirdi, katru tās mazāko stūrīti, dievišķai un kristālskaidrai mīlestībai. Ļauju tai ieplūst manī, piepildot ar siltumu un mieru.”

Izdota Tatjanas Žagares-Vītiņas grāmata "BRĀĻI ŽAGARI" 17.01.2024 16:55

“2017. gada Ziemassvētkus es svinēju Andreja un Jura vectēva mājās Kalna Žagaros netālu no Cēsīm. Tikko bija iznākusi mana grāmata par deviņiem ASV dzīvojošiem latviešiem, kuri cenšas nepazaudēt saikni ar Latviju. “Kad tu uzrakstīsi par mums?” smejoties jautāja viens no brāļiem.

“Pārziemot Āzijā” – Zanes Eniņas ceturtā grāmata dodas pie lasītājiem 14.01.2024 14:32

2024. gada 10. janvārī Apgāda Zvaigzne ABC prezentāciju zālē sirsnīgā gaisotnē notika Zanes Eniņas ceturtās grāmatas “Pārziemot Āzijā” atvēršanas pasākums.

Grāmatas “Zoodārzs. Skaitām līdz 10” atvēršanas svētki Rīgas Zoo 10.01.2024 16:46

4. janvārī, spītējot salam un sniegam, Rīgas zoodārza Abinieku mājā pulcējās mazi un lieli Jeļenas Skuratovas un Marinas Heniņas draugi un kolēģi, lai kopīgi nosvinētu grāmatas “Zoodārzs. Skaitām līdz 10” dzimšanas dienu. Pasākumā tika spēlēta viktorīna, muzicēja grupu “STandART” un “Ēnu kaleidoskops” mūziķi, bija apsveikumi un svētku torte.

Nākamā lapa