Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


Četri veidi kā piesaistīt veiksmi. Psihologu ieteikumi

Redakcija
Redakcija

Pozitīvā psiholoģija apgalvo: veiksmi var piesaistīt. Taču kā izdarīt, lai mums biežāk veiktos? Skaidro psihologs un grāmatas "Uzslava veiksmei" autors Filips Gabijē (Philippe Gabilliet).

Veiksme- tas ir mūsu iekāres un reizē arī aizspriedumu objekts. Tiek uzskatīts, ka pastāv divu veidu veiksminieki: tie, kas "kolekcionē" veiksmīgos gadījumus tikai tāpēc, ka dzimuši zem laimīgas zvaigznes, un tie, kuriem pēkšņi uzsmaidījusi laime (laimīga loterijas biļete, liktenīga satikšanās, neizskaidrojama izdziedēšanās...).

Psihologs Filips Gabijē uzskata, ka šis postulāts prasās pēc papildinājuma, citādi mēs varam palikt maģijas un fatālisma rāmjos iesprostoti. "Tik tiešām, nejaušas veiksmes gadās, taču ir arī cits veiksmes veids, kuru var "paskubināt" un kultivēt, un šāda veiksme pieejama ikvienam no mums".

Šī pieeja atbilst Hertfordšīras universitātes psihologa Ričarda Vaismana, kas specializējas veiksmes faktoros, uzskatiem. Simtiem veiksmīgu cilvēku izpēte viņam ļāvusi noteikt, ka pastāv divu veidu veiksme: pasīvā (vinnesti) un psiholoģiskā, kas rodas apzināti formulējot personīgo nostāju. Cits viņa atklājums saka, ka otrā veida veiksme ir spējīga "atjaunoties", un šī iemesla dēļ psihologs to nodēvējis par ilglaicīgo veiksmi.

Kā uzskata Vaismans, gan viena, gan otra veiksme sastāv no vairākiem svarīgiem faktoriem: savlaicīga tikšanās (vajadzīgais cilvēks īstajā brīdī), vajadzīgā informācija, kur obligāti ietverta atvērtība jaunajam (iespēja iegūt pozitīvu pieredzi), negaidīts pieprasījums un liktenīgs notikums, kas izjauc ierasto dzīves ritmu.

"Lai paildzinātu veiksmi"- precizē Filips Gabijē- ir jāsagatavo tai nepieciešamā augsne, kurā labvēlīgo iespēju sēklas var augt un vairoties". Un tas ir iespējams tikai tad, ja spēsim apgūt sekojošo:

1. NOSPRAUST MĒRĶI

Lai veiksmes ģenerators sāktu darboties, tam jābūt noregulētam un ieprogrammētam atkarībā no mūsu izvēlētā virziena- apgalvo psihologs. Tikai tad tas sniegs jēgu tiem notikumiem, kas ar mums atgadās, un ģenerēs veiksmi: tieši mūsu mērķi, kuri nodrošina ģeneratora darbību, ļauj mums to atrast.

Kanādiešu psihologs Alberts Bandura, kas pazīstams ar savu pašefektivitātes koncepciju, vēl pirms 30 gadiem rakstīja: "Mūsu cilvēciskā daba daļēji vadās no tās personīgo vērtību un normu izvēles, ko mēs darām.Tas ir mehānisms, kurā mēs saskatām sevi kā personības vērtību, un tieši tas veido konkrētas tikšanās mūsu sociālās attīstības virzienā.

Tātad, ja nav savlaicīgas un skaidri noformulētas domas, nav arī ilgstošas veiksmes. Tas nenozīmē, ka jāsāk ar detalizētu projekta plānošanu. Drīzāk sākumā jāsaprot savas vēlmes, jāsajūt, kādā virzienā gribētos attīstīt savu dzīvi, kādu jēgu tajā ielikt.

Pozitīva doma- tā ir dzīves svarīgo vēlmju kvintesence, un lai to noteiktu, jāsaprot, kas mums sniedz iekšējās apgaismības sajūtu, kas var kļūt par mūsu dzīves virzītājspēku. Kas man patīk? Ko es gribu un pēc kā tiecos? Lūk, jautājumi, no kuriem atkarīgs mūsu dzīves ceļš un veiksme.
Pēc tam jākonkretizē, ko mēs no tā sagaidām, jāpiešķir saviem nodomiem ietvars: jāiekārto dienasgrāmata, jāiegūst nepieciešamā izglitība, jāsatiekas ar cilvēkiem, kuru vēlmes līdzinās mūsējām.

2. ATVĒRTIES PASAULEI

Tas nozīmē būt iekšēji gatavam pamanīt jauno un maksimāli apjaust to, kas notiek mums apkārt. Šis ir kopīgais uzstādījums uz uzmanību un pastāvīgu mundrumu, kas ļauj mums uztvert interesantu informāciju, acumirklī pamanīt jaunas pazīšanās perspektīvas, novirzīt enerģiju vēlamā gultnē. Tādējādi mēs daudzkārtēji paaugstinām mūsu iespējas, neatkarīgi no tā, uzskatām sevi par šo iespēju veicinātāju vai nē. Laiku pa laikam iepauzējot, lai no visa atslēgtos, mēs ļaujam darboties mūsu intuīcijai un atbrīvojamies no veiksmes pretinieku varas- rutīnas un automātiskas domāšanas.

3. IZMANTOT NEVEIKSMES

Pat paši veiksmīgākie cilvēki nav pasargāti no neveiksmēm un likteņa triecieniem, taču viņi māk efektīvi un ar tālejošu rezultātu tos "pārstrādāt". Neļaujoties dusmu uzplūdam, skumjām vai ļaunatminībai, viņi meklē neveiksmes cēloni sevī, atrod saprātīgu novertējumu, ņemot vērā apstākļus un, visbeidzot, pakļauj savu izgāšanos "otrreizējai pārstrādei".
Sākumā viņi nodala nejaušības no neizbēgamā, par ko paši, lai arī daļēji, ir atbildīgi. Tāpat viņi var paradoksālā veidā pašā neveiskmes sirdī atrast veiksmes iedīgli, jo vienmēr taču var būt vēl sliktāk.

Visbeidzot, viņi sev uzdod šajā situācijā vienīgo būtiski nozīmīgo jautājumu: ko es varu iegūt no šīm nepatikšanām? Vai arī, citiem vārdiem sakot, kā un kādos apstākļos es varu šīs neveiksmes pārvērst veiksmē? Kā man tagad jārīkojas, lai viss pavērstos pozitīvā gultnē? Ko esmu ieguvis no šiem notikumiem? Kā es varu izmantot situāciju, lai satiktu jaunus cilvēkus, iegūtu jaunu informāciju, atklātu jaunas pasaules?

Pēdējais pārstrādes posms ir iespēju ģeneratora palaišana no jauna, ņemot vērā to, ka tagad tam jāmāk atvērt jaunas durvis, atrast citus ceļus. Darīt citādi, atjaunojot attiecības ar iepriekšējiem paziņām, pieņemt un izsūtīt uzaicinājumus, savākt informāciju par jūs satraucošo tēmu....
Katram pašam jāatrod veids, kā savā pasaulītē ielaist jaunas vēsmas, pievienot veiksmei jaunus ingredientus, lai arī kā tie sauktos- mūsdienīga tikšanās, svarīga informācija, jauna pasaule, negaidīts pieprasījums....

4. KĻŪT PAR VEIKSMES TALISMANU CITIEM

Veiksme- tie ir citi cilvēki- apgalvo Filips Gabijē. Jo plašāks ir mūsu kontaktu loks, jo vairāk tādu cilvēku, ar kuriem esam pazīstami, jo lielāka iespēja, ka piedzīvosim veiksmi.
Ričards Vaismans precizē: veiksmīgiem cilvēkiem ir raksturīgi gaidīt, ka viņu attiecības ar citiem cilvēkiem būs auglīgas. Protams, pie nosacījuma, ka, stājoties attiecībās, mēs esam augstsirdīgi, uzmanīgi un pretimnākoši, citādi attiecības kļūst egoistiskas, kurās tiek meklēts vienīgi pašlabums. Lūk, kāpēc paralēli kontaktiem kā tādiem, mums nepieciešama sevis dāvināšanas enerģija, pretējā gadījumā ilgstošas veiksmes pamatus ielikt neizdosies. Tas nozīmē, ka mums pašiem jākļūst par talismaniem, kas nes veiksmi citiem.

Mīlestībai, zināšanām un veiksmei ir kaut kas kopīgs: tās visas ir radītas, lai nepārtraukti cirkulētu sabiedrībā, saistītu cilvēkus un radītu sabiedrības vērtības- apgalvo psihologi. Lai nestu veiksmi citiem, pietiekami ar to, ka veltīsiet tiem savu laiku un uzmanību, būsiet gatavi tos uzklausīt. Pastāstiet sarunu biedram svarīgu informāciju, atklājiet viņam jaunu iespēju lauciņus, tāpat arī esiet blakus neveiksmes gadījumā, lai palīdzētu to pārvērst iespējā mainīties uz pozitīvo.

Izrādot līdzjūtību un solidaritāti, mēs ne tikai nodrošinām sev nākamo veiksmju rezerves, bet arī piepildām savu dzīvi ar jēgu, apgāžot sen zināmo patiesību "cilvēks cilvēkam vilks".

Esiet veiksmīgi!

Ieskaties! Noderīgi!

Talantīgā stāstniece Regīna Breta šajā Apgādā Zvaigzne ABC grāmatā Esi brīnums! 50 iedvesmojošas mācības, kā padarīt neiespējamo iespējamu piedāvā 50 iedvesmojošas mācības, kas var kļūt par īstu modinātājzvanu – MOSTIES, CELIES un DZĪVO! Iedvesmu esejām viņa smēlusies gan savā pieredzē, gan ieklausoties daudzajos cilvēkos, kurus sastapusi žurnālistes darbā. Katra eseja ir tikai pāris lappušu gara, taču tajās ir tik daudz vieduma, enerģijas, drosmes un asprātības, ka vienaldzīgs nepaliks neviens. Izlasiet, lai ieraudzītu pārmaiņu brīnumu itin visā!

Brīnumus varam paveikt mēs visi. Brīnumi notiek tad, kad parasts cilvēks rīkojas neparasti. Būt brīnumam – tas nenozīmē, ka jātiek galā ar visām pasaules problēmām. Tas nozīmē, ka ikviens spēj kaut ko mainīt uz labu arī savā dzīvojamā istabā, darbavietā, ģimenē un tuvākajā apkaimē.