Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 3


12 nosacījumi, lai introverts cilvēks justos laimīgs

Redakcija
Redakcija

Nav viegli būt introvertam ekstravertā pasaulē. Rakstniece Džena Grannemane, grāmatas “Introvertu slepenās dzīves” autore dod iespēju labāk iepazīt šos cilvēkus un saprast, kas padara viņus laimīgus.

1. Laiks, lai pārdomātu iespaidus
Pēc trokšņainām ballītēm un citiem pasākumiem introvertiem nepieciešama pauze, lai uzlādētu enerģiju. Tā kā viņiem raksturīga dziļa ideju un notikumu “apstrāde”, saspringta darba diena, iepirkšanās pārpildītā tirdzniecības centrā vai karsta diskusija var viegli novest pie spēku izsīkuma.

2. Nozīmīga saruna
“Kā pagāja brīvdienas?” “Kas jauns?”, “Kā tev patīk ēdienkarte?” Arī sevī iegrimušie introverti prot risināt vieglu saviesīgu sarunu, bet tas nenozīmē, ka viņiem patīk šāds saziņas formāts. Ir daudz svarīgāku un interesantāku jautājumu, ko viņi labprāt apspriestu: “Ko jaunu esi uzzinājis pēdējā laikā?”, “Ar ko šodiena atšķīrās no vakardienas?”

Dziļai un nozīmīgai nav jābūt katrai sarunai. Dažreiz introvertiem ir svarīgi arī vienkāršie jautājumi par to, kā pagāja svētki un vai patika korporatīvais pasākums. Bet, ja viņus “baro” tikai ar virspusēju vieglu sarunu, viņi jūtas izsalkuši bez dziļas, saturīgas saskarsmes.

3. Draudzīgs klusums
Introvertiem nepieciešams arī komfortabls draudzīgs klusums. Viņi novērtē cilvēkus, ar kuriem var stundām atrasties vienā istabā, nodarbojoties katrs ar savām lietām un nesarunājoties, ja nav noskaņojuma pļāpāt. Viņi novērtē arī tos, kuri nervozi neprāto, kā aizpildīt pauzi, kas dažkārt ir vajadzīga, lai sakārtotu domas.

4. Iespēja pievērsties savam hobijam, interesēm
Šāda iespēja koncentrēties uz savu aizraušanos un hobiju, uzlādē ar enerģiju. Pārņemti ar iemīļoto nodarbošanos, introverti pilnībā iegrimst darbībā un izbauda procesu.

5. Klusais patvērums
Introvertam kā nevienam citam vajadzīga klusa, mierīga vieta, kas pieder tikai viņam. Tajā var paslēpties uz laiku, kad pasaule šķiet pārāk skaļa.

6. Laiks pārdomām
Introverti daudz ilgāk par ekstravertiem apdomā nopietnas problēmas. Ja pietrūkst laika informācijas apstrādei un pārdomām, introverti pārdzīvo stresu.

7. Iespēja palikt mājās
Introvertiem nepieciešamas pauzes socializācijā: saskarsme prasa rūpīgu dozēšanu. Tas nozīmē, ka ir svarīga iespēja atteikties no iziešanas “cilvēkos”, nejūtoties par to vainīgiem un nepiedzīvojot spiedienu no draugu un tuvinieku puses

8. Nozīmīgs mērķis dzīvē un darbā
Visiem ir jāapmaksā rēķini un jāiepērkas, un daudziem tieši alga kļūst par stimulu, lai dotos uz darbu. Ir cilvēki, kurus tas apmierina. Taču daudziem introvertiem ar to nepietiek - viņi gatavi strādāt ar pašatdevi, bet tikai ja darbība viņus interesē un tai var saskatīt jēgu. Viņiem vajag vairāk nekā tikai strādāt par algu.
Bez jēgas un mērķa dzīvē - vai tas ir darbs vai kaut kas cits - viņi jutīsies dziļi nelaimīgi.

9. Atļauja paklusēt
Dažreiz introvertiem vienkārši trūkst enerģijas, lai mijiedarbotos ar citiem. Viņi pie sevis analizē notikumus un iespaidus. Prasība “nu neesi tik kluss” un mudināšana sarunāties liek šiem cilvēkiem justies neveikli. Atļaujiet viņiem paklusēt. Pēc laika, kas nepieciešams informācijas apstrādei viņi, visticamāk, atgriezīsies pie jums, lai uzturētu sarunu.

10. Neatkarība
Savdabīgi un ārkārtīgi neatkarīgi, introverti parasti neseko pūlim, bet vadās pēc saviem iekšējiem resursiem. Viņi strādā efektīvāk un jūtas laimīgāki, ja ir brīvība. Viņiem patīk būt patstāvīgiem un neatkarīgiem un darboties ar savām lietām.

11. Vienkārša dzīve
Rakstniece apraksta sava ekstravertā drauga piesātināto dzīvi - viņš strādā par brīvprātīgo, rūpējas par ģimeni, organizē draudzīgas tikšanās, un tas viss ārpus pamatdarba. Introvertam vairāk piestāv cita dzīve: laba grāmata, laiskas brīvdienas, saturīga saruna ar draugu, lūk, kas dara viņu laimīgu.

12. Mīlestība un pieņemšana no tuvinieku puses
Introverts nekad nekļūs par populārāko cilvēku kompānijā. Lielā cilvēku grupā viņu var pat nepamanīt, jo viņam patīk palikt otrajā plānā. Tomēr, tāpat kā visiem pārējiem, introvertiem vajadzīgs tuvs un mīlošs cilvēks – tāds, kurš redz viņa vērtību, rūpējas un pieņem ar visām dīvainībām un ieradumiem.