Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:256, Did:0, useCase: 3


Foto: Aizritējuši desmitie dārza svētki Rundāles pilī

Redakcija
Redakcija
Krāšņi un neaizmirstamiem iespaidiem bagāti, aizvadīti desmitie Rundāles pils dārza svētki, kas, kā jau katru gadu, šeit pulcēja vairākus tūkstošus interesentu. Šogad uzmanības centrā bija Zaļā teātra atklāšana (Zaļais teātris ir viens no nedaudzajiem šāda veida vēsturiskajiem teātriem Eiropā, turklāt izceļas ar labu akustiku), kur pēc rekonstrukcijas atjaunota skatuves nogāze, uzcelti un nokrāsoti divi paviljoni, ieklāts paklājzāliens. Tāpēc turpmāk te atkal būs skatāmi koncerti un izrādes.

Ikvienam bija iespēja iejusties rokoko laikmetā, vērojot vēsturisko rekonstrukciju “Galantas izklaides dārzā 18. gadsimta gaisotnē”, bet atskatīties uz pēdējos gados paveikto un piedzīvoto, kā arī labāk novērtēt šķietami nemanāmo ikdienas darbu, kas vajadzīgs dārza pastāvēšanai un attīstībai, palīdzēja šā gada jubilejas uzvedums “Dārza svētku desmit mirkļi”.

Visas dienas garumā bija iespējams baudīt rožu, kā arī citu ziedu krāšņumu, piedalīties radošajās darbnīcās un orientēšanās spēlē “Iepazīsti Rundāles pils parku”, doties izjādēs ar zirgiem un pavizināties ponija pajūgā, bet svētku noslēgumā uzdziedāt visiem mīļas un zināmas dziesmas kopā ar grupu "Autobuss debesīs".

Foto: Iveta Apškrūma, KultūrasVēstis.lv, epadomi.lv