Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:214, Did:0, useCase: 3


Kā pagatavot ieraugu mājas apstākļos

Redakcija
Redakcija

Maizīte latviešiem vienmēr bijusi godā celta, bet, ja tā pašu cepta, tad var teikt, ka maizītei piemīt īpaša aura- katrs tavu roku apmīļotais kuklītis būs īpaši gards un labu domu piepildīts. Pat, ja nekad neesi mēģinājusi, to darīt,- nebaidies! Pagatavot ieraugu nemaz nav sarežģīti. Pie kam tas būs jādara tikai vienreiz, pēc tam kādu mazumiņu varēsi atlicināt katrai nākamajai reizei.

Nepieciešams:

100 ml ūdens,
1 ēdamkarote medus,
rudzu milti.

Pagatavošana:

1. Novārītu un atdzesētu ūdeni ielej litra burkā, pievieno medu un rūpīgi izmaisa (līdz medus izkusis).

2. Miltus izsijā, pievieno ūdens un medus šķīdumam, samaisa. Milti jāpievieno tik daudz, lai veidotos biezam krējumam līdzīga masa.

3. Burku pārsedz ar tīru drāniņu un novieto siltā vietā.

4. Nākamo piecu dienu laikā katru dienu maisījumam pievieno vēl tikpat daudz ūdens un miltu, kā pirmajā reizē.

Pēc piecām dienām ieraugs ir gatavs. Daļu no tā noteikti atliekam nākamajai cepšanas reizei (ledusskapī), pārējo izmantojam.

Cep maizīti pats!

Rudzu maize un dažādas variācijas par rudzu maizi – ar speķi, ar ķimenēm u.c., saldskābmaize un baltmaize – pateicoties šai Apgādā Zvaigzne ABC izdotajai grāmatai "Mājās cepta maize un ēdieni no maizes" katra saimniece var izvēlēties sev tīkamāko maizes recepti.

Līdzās senajām maizes receptēm grāmatā ievietotas dažas mazāk zināmas maizes mīklas receptes un ēdieni gan no rudzu miltiem, gan no jau izceptas maizes – ķīseļi, zupas, salāti, sacepumi, kārtojumi un tortes.

Dažādojiet savu ikdienas un svētku ēdienkarti ar gardumiem no maizītes!