Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:214, Did:0, useCase: 3


Kā pareizi uzglabāt un pagatavot vistas gaļu karstā laikā

Redakcija
Redakcija

Iestājoties sen gaidītajam karstajam laikam, jāpievērš uzmanība pareizai pārtikas produktu uzglabāšanai un gatavošanai. Vistas gaļa tās vieglās struktūras un zemā tauku satura dēļ ir viena no tradicionāli iecienītākajām vasaras maltīšu sastāvdaļām. Sertificēta uztura speciāliste Jeļena Pavlova iesaka, kādu vistas gaļu izvēlēties un kam pievērst īpašu uzmanību, plānojot izbraukumu, pikniku vai ikdienas maltīti mājās.

Ārpus ledusskapja - ne ilgāk par 2 stundām

Vēlamā gaļas uzglabāšanas temperatūra nedrīkst pārsniegt +4⁰C, tādēļ to vienmēr ieteicams turēt ledusskapī. Svaigu gaļu ārpus ledusskapja nav vēlams uzglabāt ilgāk par divām stundām, jo pie augstas temperatūras gaļā notiek strauja mikroorganismu vairošanās. Jo augstāka ir ārējās vides temperatūra, jo ātrāk gaļa bojājas. Tāpēc jāgādā, lai gaļa tiktu laikus pagatavota, neatrastos tiešos saules staros, savukārt, dodoties garākos izbraucienos, kas pārsniedz divas stundas, gaļas uzglabāšanai jāizmanto aukstuma soma.

Labāk izvēlēties marinētu gaļu

Karstam laikam piemērota ir marinēta vistas gaļa. Marinādei pievienotās garšvielas pagarina gaļas uzglabāšanas laiku un mikroorganismi tajā vairojas lēnāk. Tāpat jāpievērš uzmanība marinādes veidam. Tādas marinādes sastāvdaļas kā etiķis, sāls un dažādi garšaugi, piemēram, ķiploki vai sīpoli, paildzina gaļas uzglabāšanas laiku, savukārt majonēze un kefīrs ir produkti, kas bojājas ātrāk. Tāpat kā svaigu gaļu, arī marinētu gaļu jācenšanas pagatavot divu stundu laikā pēc izņemšanas no ledusskapja.

Priekšroka filejai

Karstās dienās vēlams izvēlēties atkaulotu gaļu un fileju, jo tā ir ne vien vieglāk pagatavojama, bet uzglabājas daudz labāk nekā gaļa, kurā ir kauli. Balto gaļu, to skaitā vistas gaļu, organisms pārstrādā ātrāk, savukārt sarkanās gaļas pārstrādes process ir ilgāks, kas var izraisīt smaguma sajūtu.
Gaļu ir ieteicams uzglabāt veselu, un sagriezt tikai īsu brīdi pirms pagatavošanas. Tiem, kuri mēdz uzglabāt gaļu saldētā veidā, jāatceras, ka vistas gaļu nav vēlams atkausēt istabas temperatūrā, to labāk darīt ledusskapī. Gaļu, kas ir atkausēta, otrreiz saldēt vairs nedrīkst.

Pagatavošana

Lai saglabātu maksimāli daudz vērtīgo vistas gaļas uzturvielu, to ieteicams tvaicēt, sautēt vai cept. Vistas gaļu vienmēr vēlams ēst kopā ar dārzeņiem, kas organismam sniedz ne tikai papildu uzturvielas, bet padara maltīti arī vizuāli gardāku. Var pievienot šķipsniņu sāls, bet nedrīkst ēdienu pārsālīt. Tā vietā labāk eksperimentēt ar dažādām garšvielām, atklājot jaunas garšas.