Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


4 jautājumi, lai saprastu, ko mēs vēlamies Jaunajā gadā

Redakcija
Redakcija

Vecgada vakarā pulkstenim sitot divpadsmit ierasts atcerēties par savu vislolotāko vēlmi. Mēs gribētu ticēt, ka tā piepildīsies. Bet kā saprast, par ko mēs patiesībā sapņojam?

Daudziem 2020. gads bijis izaicinošs, sarežģīts, dīvains un neparedzams. Katra diena atnesa ko jaunu - jaunus apstākļus, notikumus, rīcību, lēmumus, pārdzīvojumus. Tas viss var palikt nepamanīts vai pazust ikdienas burzmā. Tagad ir labākais laiks apstāties, atskatīties un paskatīties uz noieto ceļu no dažādiem skatupunktiem.

Pirms izvirzīt sev jaunus mērķus un izsacīt vēlmes, svarīgi apzināties iegūto pieredzi. Ļaujiet tai kļūt par atbalstu un resursu, nevis par nastu, ko nesīsiet sev līdzi jaunajā gadā.

Mūsu esamība ir piepildīta ar dažādām nozīmēm. Jums jāuztur līdzsvars, nepalaižot garām ko svarīgu. Tāpēc, apkopojot gada rezultātus, ņemiet vērā visas jūsu dzīves jomas:

• ģimene;
• attiecības;
• veselība:
• vaļasprieki, atpūta, izklaide;
• finanses;
• darbs;
• personības izaugsme un attīstība;
• garīgais stāvoklis, emocijas.

Pats galvenais - neapkopojiet, lai atrastu kļūdas vai nerealizētos mērķus. Dariet to, lai labāk iepazītu sevi un redzētu, ar ko bija piepildīts jūsu gads.

Ko jūs patiešām vēlaties?

Vecgada vakarā ierasts iedomāties vēlmes un noteikt nākamā gada uzdevumus. Ir daudzas metodes, kas palīdz pareizi formulēt vēlmes un izvirzīt mērķus. Taču vispirms vērts atbildēt uz jautājumu: "Ko es īsti gribu, ko patiešām vēlos?"

Katras mūsu vēlmes pamatā ir nepiepildīta vajadzība. Piemēram, aiz vēlmes sadabūt miljons dolāru var slēpties vajadzība pēc drošības. Slāpes pēc jaunām aktivitātēm var liecināt par vajadzību pēc atzinības un cieņas.

Dažreiz izrādās, ka vēlme nemaz nepieder jums, bet to radījusi vecāku attieksme vai sabiedrības uzspiesti šabloni. Tādā gadījumā jūs varat sākt sabotēt tās piepildīšanos, un vēlme paliks sarakstā līdz nākamā gada beigām.

Padomājiet, ko vēlaties katrā dzīves jomā. Kas palīdzēs izlemt?

4 jautājumi, kas palīdzēs saprast jūsu vēlmes

1. Vai es tiešām to vēlos?
2. Vai tā ir mana vēlme?
3. Vai es to daru sev?
4. Vai tas man tiešām ir svarīgi?

Tehnika "5 kāpēc?"

To var izmantot, lai izprastu, kāda vajadzība nosaka šo vēlmi. Paziņojot par savu “es gribu”, pajautājiet sev: "Kāpēc man tas ir vajadzīgs?"

Par katru nākamo atbildi uzdodiet sev to pašu jautājumu un tā vismaz piecas reizes. Atbildes var jūs pārsteigt un sniegt vielu pārdomām par to, kas jums pietrūkst un ko jūs varat darīt, lai apmierinātu savas vajadzības.

Tēmu aplūkoja psiholoģe Jeļena Vodjaņickaja.